162nd NYYC Annual Regatta - Friday (Around-the-Island Race)
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Bella J (J 133)
Paul Baker Bow CANPB5 Group 1  
Ken Obrien Other CANKO4 Group 1  
Jay Parsons Other CANJP29 Group 1  
Simon Rees Floater CANSR17 Group 3  
Erik Schwanz Tactician usaes100 Group 1  
Stephen Schwanz Mid Mast USASS217 Group 1  
Dion Shea    
Mike Vigrass Floater   Group 1  
Chuck Williams Spinnaker trimmer 202080k Usacw138  
Caol Ila R (Mini Maxi 72)
Scott Beavis Bow NZLSB21 Group 3  
Phil Clapp Grinder Gbrpc94 Group 3  
John Cutler Tactician 255223O NZLJC2 Group 3  
Nathan Ellis Main Trimmer AUSNE1 Group 3  
Craig Garnet Mid Bow AUSCG2 Group 3  
Samuel Hodel Mast SUISH9 Group 1  
Flavio Marazzi Grinder SUIFM1 Group 1  
Will McCarthy Grinder AUSWM15 Group 3  
Anthony Merrington Runners AUSAM66 Group 3  
William Oxley Navigator AUSWO Group 3  
Mal Parker Spinnaker trimmer AUSMP17 Group 3  
ALBY PRATT Staysail trimmer AUSAP14 Group 3  
SVEN RUNOW Grinder AUSSR7 Group 1  
Bryce Ruthenberg Mid Bow AUSBR2 Group 3  
David Sampson Pit   Group 3  
Alex Schaerer Owner   Group 3  
Brian Sharp Grinder USABS27 Group 3  
Matthew Shillington Grinder AUSMS10 Group 3  
Ollie Smith Grinder AUSOS7 Group 1  
Paul Westlake Main Trimmer AUSPW19 Group 3  
Equinoccio (Swan 57 S&S)
Alejandro Kemp Mid Bow CHIAD2 Group 1  
Melanie Leibbrandt Medic/Doctor CHIML2 Group 1  
Jose Muñoz Tactician CHIJM4 Group 3  
Lawrence Westcott Pit Assist CHILW1 Group 1  
Martin Westcott Skipper CHIMW1 Group 1  
Jorge Zuazola Navigator CHIJZ1 Group 1  
Flow (Gunboat 60)
connor bair-cucchiaro    
George Cahusac    
stephen cucchiaro Owner   Group 1  
amy drinker Pit Assist 684360F USAAD88 Group 1  
morgan Dzicek    
cam lewis Chef    
Grant Mathews Bow   Group 3  
Alan Mcglashan Main Trimmer   Group 3  
Stew Neff    
Larry Rosenfeld Navigator 114406H USALR16 Group 1  
Jama samek    
Tony Teale Pitman GBRTT12 Group 3  
Gallop (Hanse 430)
Dennis Ferreira Captain    
Paul Furze Offside trimmer   Group 1  
Bill Riley Tactician   Group 1  
Temptress (Taylor 41)
Brendan Faria    
Dan Faria Watch Captain 121608G USADF8 Group 1  
Matt Gowell USAMG91 Group 1  
Dexter Hoag 234918U USADH118 Group 1  
Bob Hunte 333706O    
Christopher Keimig   Group 1  
Joe McGettigan 411161L USAJM183 Group 1  
Mark Sertl Staysail trimmer 286353A USAMS Group 1  
Vento Solare (J 109)
Allie Gray Bow 365762D USAAG72 Group 1  
Gardner Howe Mast   Group 1  
Eric Irwin Main Trimmer USAEI3 Group 1  
Bill Kneller Helm 335426T USABK28 Group 1  
Brenda Mitchell Headsail Trimmer USABM143 Group 1  
Andrew Urban Headsail Trimmer USAAA88 Group 1  
Weatherly (12 Metre T)
tony august    
simon corneilson    
alden haverly    
brad haverly    
george hill Owner   Group 3  
ian hopkins    
sophie karnas    
James Kroger    
patrick mcgarty    
david paller    
jacob parris    
Neil Peanutbutterman    
ian schachne    
alan silk    
richard webber    
peter wifotzkey    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2023
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy