2016 Melges 32 Sailing Series // Act 2
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class Approv.
EKER (Melges 32)
BURAK BARAN Pit TURBB2 Group 1  
AHMET EKER Helm TURAE9 Group 1  
LUCA FARAVELLI Headsail Trimmer ITALF7 Group 1  
LUCA FARAVELLI Mast ITALF7 Group 1  
ENRICO FONDA Tactician ITAEF7 Group 3  
ENGIN OZGEN Bow TUREO11 Group 1  
ENGIN OZGEN Bow TUREO11 Group 1  
GIORGIO TORTAROLO Main Trimmer ITAGT2 Group 3  
BURAK ZENGIN Spinnaker trimmer TURBZ1 Group 1  
GIOGI (Melges 32)
Matteo Balestrero    
Elio Borio   Group 1  
Andrea Casale Main Trimmer ITAAC15 Group 3  
Daniele Cassinari   Group 3  
Francesco Di Caprio   Group 3  
Davide Di Maio   Group 1  
Cristiano Giannetti   Group 1  
Leone Taddei   Group 1  
G-Spot (Melges 32)
Branko Brcin SLOBB3 Group 3  
Leonardo Chiarugi ITALC38 Group 1  
Saverio Cigliano ITASC5 Group 1  
Carlo Fracassoli ITACF9 Group 3  
Alessandro FRANCI ITAAF8 Group 3  
Alessandro Frizzarin ITAAF28 Group 1  
Massimiliano Minghini ITAMM263 Group 1  
Giangiacomo Serena di Lapigio SUIGS4 Group 1  
INGA (Melges 32)
Cesare Bozztti ITACB26 Group 1  
Marco Carpinello ITAMC16 Group 1  
Giovanni Cassinari ITAGC157 Group 3  
Gosse de Boer NEDGD3  
Richard Goransson SWERG2 Group 1  
Federico Michetti ITAFM8 Group 3  
Alex Sinclair ANTAS1 Group 1  
Vasco Vascotto ITAVV6 Group 3  
LA PERICOLOSA (Melges 32)
Gaetano Granara Headsail Trimmer ITAGF9 Group 3  
Michele Gregoratto Pit ITAMG27 Group 1  
Michael Hund Mast GERMH88 Group 1  
Karol Jablonski Tactician POLKJ1 Group 3  
Andrea Racchelli Main Trimmer ITAAR1 Group 3  
Christian Schwoerer Helm GERCS64 Group 1  
Alberto Viejo Bow ESPAV1 Group 1  
Reiner Werner Offside trimmer GERRW20 Group 1  
MASCALZONE LATINO (Melges 32)
Cameron Appleton NZLCA1  
Stefano Ciampalini ITASC20 Group 1  
Lorenzo De Felice ITALD7 Group 1  
Flavio Favini ITAFF8  
Daniele Fiaschi ITADF1 Group 1  
Filippo La Mantia ITAFL11 Group 1  
Achille Onorato ITAAO10 Group 1  
Matteo Savelli ITAMS24 Group 1  
PIPPA (Melges 32)
Daniele De Luca ITADD3 Group 3  
Matteo Ivaldi ITAMI12 Group 3  
Manuel Modena ITAMM60  
Eros Paghera ITAEP27 Group 1  
Lasse Petterson NORLP1 Group 1  
Raimondo Tonelli ITART5 Group 1  
Enrico Turrini ITAET13 Group 1  
Enrico Verdinelli ITAEV9 Group 1  
SynergyGT (Melges32)
Daniil Adzintsou Strategist BLRDA3 Group 1  
Alexander Ekimov Headsail Trimmer   Group 3  
Nikolay Kornev Mast RUSNK8 Group 1  
Anthony Kotoun Main Trimmer   Group 3  
Matteo Ramian Bow ITAMR54 Group 1  
Christopher Rast Tactician   Group 3  
Valeriy Zatsarinskiy Pit RUSVZ5 Group 1  
Valentin Zavadnikov Owner RUSVZ6 Group 1  
TAVATUY (Melges 32)
Konstantin Besputin   Group 1  
Egor Konyuhovskiy   Group 1  
Oleg Krivov RUSOK2 Group 1  
Pavel Kuznetsov   Group 1  
Sergey Musikhin   Group 3  
Evgeny Neugodnikov   Group 1  
Alexander Patroshev RUSAP30 Group 1  
Anton Sergeev   Group 1  
VITAMINA (melges 32)
Diego Battisti Headsail Trimmer ITADB44 Group 1  
Gabriele Benussi Tactician ITAGB180 Group 3  
Giovanni Bucarelli Pit ITAGB40 Group 1  
Francesco Coari Mast ITAFC50 Group 1  
Matteo De Luca Bow ITAMD28 Group 3  
Andrea Fornaro Main Trimmer ITAAF4 Group 3  
Andrea Lacorte Helm ITAAL56 Group 1  
Gianluca Malfitano Offside trimmer ITAGM17 Group 1  
WILMA (Melges 32)
Nicola Celon ITANC5 Group 3  
Nicolas Dal Ferro ITAND5 Group 1  
MassimO Gherarducci ITAMG80 Group 3  
Fritz Homann GERFH34 Group 1  
Sandro Montefusco ITASM1 Group 3  
Nicola Pilastro ITANP6 Group 1  
Armin Raderbauer Bow AUTAR2 Group 1  
Carlo Zermini ITACZ5 Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2017