2016 Melges 32 Sailing Series // Act 3
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class Approv.
EKER (Melges 32)
BURAK BARAN Pit TURBB2 Group 1  
Yasar Doga Aribas TURYD2 Group 1  
AHMET EKER    
LUCA FARAVELLI Headsail Trimmer ITALF7 Group 1  
ENRICO FONDA Tactician ITAEF7 Group 3  
ENGIN OZGEN Bow TUREO11 Group 1  
GIORGIO TORTAROLO Main Trimmer ITAGT2 Group 3  
BURAK ZENGIN Spinnaker trimmer TURBZ1 Group 1  
GIOGI (Melges 32)
Matteo Balestrero ITAMB49 Group 1  
Elio Borio ITAEB29 Group 1  
Andrea Casale ITAAC15 Group 3  
Paolo Cian ITAPC5  
Francesco Di Caprio ITAFD2 Group 3  
Davide Di Maio ITADD2 Group 1  
Cristiano Giannetti ITACG19 Group 1  
Leone Taddei ITALT13 Group 1  
G-Spot (Melges 32)
Branko Brcin SLOBB3 Group 3  
Leonardo Chiarugi ITALC38 Group 1  
Saverio Cigliano ITASC5 Group 1  
Alessandro Franci ITAAF8 Group 3  
Alessandro Frizzarin ITAAF28 Group 1  
Massimiliano Minghini ITAMM263 Group 1  
Alessandro Saettone ITAAS59 Group 1  
Giangiacomo Serena di Lapigio SUIGS4 Group 1  
INGA (Melges 32)
Cesare Bozzetti    
Marco Carpinello    
Giovanni Cassinari    
Gosse de Boer    
Richard Goransson    
Federico Michetti    
Alex Sinclair    
Vasco Vascotto    
La Pericolosa (Melges 32)
Jaro Furlani Mast ITAJF3 Group 1  
Michele Gregoratto Pit ITAMG27 Group 1  
Karol Jablonski Tactician POLKJ1 Group 3  
Victor Marino Headsail Trimmer ESPVM12 Group 3  
Filip Pietrzak Offside trimmer POLFP1 Group 1  
Andrea Racchelli Main Trimmer ITAAR1 Group 3  
Christian Schwoerer Helm GERCS64  
Alberto Viejo Bow ESPAV1 Group 1  
MASCALZONE LATINO (Melges 32)
Cameron Appleton NZLCA1  
Stefano Ciampalini ITASC20 Group 1  
Lorenzo De Felice ITALD7 Group 1  
Flavio Favini ITAFF8  
Daniele Fiaschi ITADF1 Group 1  
Filippo La Mantia ITAFL11 Group 1  
Vincenzo Onorato ITAVO1 Group 1  
Matteo Savelli ITAMS24 Group 1  
PIPPA (Melges 32)
Daniele De Luca ITADD3 Group 3  
Matteo Ivaldi ITAMI12 Group 3  
Manuel Modena ITAMM60  
Eros Paghera ITAEP27 Group 1  
Lasse Petterson NORLP1 Group 1  
Raimondo Tonelli ITART5 Group 1  
Enrico Turrini ITAET13 Group 1  
Enrico Verdinelli ITAEV9 Group 1  
SynergyGT (Melges 32)
Daniil Adzintsou Strategist   Group 1  
Ed Baird Tactician   Group 3  
Alexander Ekimov Headsail Trimmer   Group 3  
Warwick Fleury Main Trimmer NZLWF3 Group 3  
Nikolay Kornev Mast RUSNK8 Group 1  
Matteo Ramian Bow   Group 1  
Valeriy Zatsarinskiy Pit   Group 1  
Valentin Zavadnikov RUSVZ6  
TAVATUY (Melges 32)
Konstantin Besputin   Group 1  
Egor Konyuhovskiy   Group 1  
Oleg Krivov   Group 1  
Pavel Kuznetsov   Group 1  
Sergey Musikhin   Group 3  
Evgeny Neugodnikov   Group 1  
Alexander Patroshev   Group 1  
Anton Sergeev   Group 1  
VITAMINA (Melges 32)
Tomislav Basic Tactician CROTB2 Group 3  
Diego Battisti Spinnaker trimmer ITADB44 Group 1  
Giovanni Bucarelli Pit ITAGB40 Group 1  
Francesco Coari Mast ITAFC50 Group 1  
Matteo De Luca Bow ITAMD28 Group 3  
Andrea Fornaro Main Trimmer ITAAF4 Group 3  
Andrea Lacorte Helm ITAAL56 Group 1  
Gianluca Malfitano Offside trimmer ITAGM17 Group 1  
WILMA (Melges 32)
Nicola Celon ITANC5 Group 3  
Nicolas Dal Ferro ITAND5 Group 1  
Massimo Gherarducci ITAMG80 Group 3  
Fritz Homann GERFH34 Group 1  
Sandro Montefusco ITASM1 Group 3  
Nicola Pilastro ITANP6 Group 1  
Armin Raderbauer AUTAR2 Group 1  
Carlo Zermini Floater ITACZ5 Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2017