|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Alex team (Melges 20) |
|
Oleg Krivov |
|
|
|
|
|
|
Alexander Mikhaylik |
|
|
RUSAM47 |
|
|
|
Vitaly Rozhkov |
|
|
|
|
|
|
Aloha (Melges 20) |
|
Michal Hruby |
|
|
CZEMH1 |
Group 1 |
|
|
Jan Kuchar |
|
|
|
|
|
|
Martin Trcka |
|
|
CZEMT1 |
Group 3 |
|
|
BLACK SHEEP (Melges 20) |
|
Ruslan Mukhametzyanov |
|
|
RUSRM3 |
Group 1 |
|
|
Alexander Ochkov |
|
|
|
|
|
|
Maxim Scheremetyev |
|
|
|
|
|
|
Caffe Americano (Melges 20) |
|
Pierluigi De Felice |
Headsail Trimmer |
|
Itapd2 |
Group 3 |
|
|
Rodney Jones |
|
|
AUSRJ9 |
|
|
|
Sean O'Rourke |
Main Trimmer |
|
AUSSO9 |
Group 3 |
|
|
Evinrude (Melges 20) |
|
Marco Giannini |
|
|
ITAMG118 |
Group 1 |
|
|
Giovanna Massidda |
|
|
ITAGM101 |
Group 1 |
|
|
Emanuele Savoini |
|
|
ITA25ES |
|
|
|
Enzio Savoini |
|
|
ITAES41 |
Group 1 |
|
|
FOR SALE (Melges 20) |
|
Lorenzo Bodini |
|
|
ITALB37 |
|
|
|
Luca MANTOVANI |
Main Trimmer |
|
ITALM100 |
Group 1 |
|
|
Manlio Carlo Soldani |
|
|
|
|
|
|
FREMITO D'ARJA (Melges 20) |
|
Simona Benelli |
|
|
ITASB55 |
|
|
|
Nicolò Bianchi |
|
|
ITANB1 |
Group 3 |
|
|
Stefano Lagi |
|
|
ITASL16 |
Group 3 |
|
|
Dario Levi |
|
|
ITADL38 |
Group 1 |
|
|
Hanneken (Melges 20) |
|
Filippo Anichini |
|
|
ITAFA60 |
Group 1 |
|
|
Francesco Anichini |
|
|
|
|
|
|
Simone Anichini |
|
|
ITASA21 |
Group 1 |
|
|
INTERMEZZO (Melges 20) |
|
Charlie Ekberg |
Floater |
|
SWECE1 |
Group 1 |
|
|
Jonas Kjellberg |
|
|
SWEJK14 |
Group 1 |
|
|
Johannes Lind-Widestam |
|
|
SWEJL38 |
Group 1 |
|
|
KOTYARA (Melges 20) |
|
Aleksander Andrianov |
|
|
RUSAA5 |
Group 1 |
|
|
Sergio Chevtsov |
|
|
RUSSC2 |
|
|
|
Oleg Evdokimenko |
|
|
RUSOE1 |
Group 1 |
|
|
LEVIATHAN (Melges 20) |
|
Mikhail Sheremetiev |
|
|
|
|
|
|
Maxim Titarenko |
|
|
RUSMT8 |
Group 1 |
|
|
Vadim Yakhinson |
|
|
RUSVY4 |
Group 1 |
|
|
MAG TINY (Melges 20) |
|
Tomislav Basic |
|
|
CROTB2 |
Group 3 |
|
|
Ivan Ivankovic |
|
|
CROII2 |
|
|
|
Krzystof Krempec |
|
|
POLKK10 |
Group 1 |
|
|
MAOLCA (Melges 20) |
|
Andrea Casale |
|
|
ITAAC15 |
Group 3 |
|
|
Matteo Ramian |
|
|
ITAMR54 |
Group 1 |
|
|
Giulia Sent |
|
|
ITAGS115 |
Group 1 |
|
|
Manfredi Vianini Tolomei |
|
|
ITAMV51 |
Group 1 |
|
|
MARUSSIA (Melges 20) |
|
Marina Kaverzina |
|
|
RUSMK24 |
Group 1 |
|
|
Sergey Peshkov |
|
|
|
|
|
|
Valera Zacarinskiy |
|
|
|
|
|
|
OST LEGAL (Melges 20) |
|
Maria Elfimore |
|
|
|
|
|
|
Andrey Kochnev |
|
|
RUSAK53 |
|
|
|
Elena Mukhametzyanova |
|
|
RUSEM9 |
|
|
|
Evgenia Seinyleina |
|
|
|
|
|
|
PATH (Melges 20) |
|
Anatoly Karachinskiy |
|
|
RUSAK30 |
Group 1 |
|
|
Alexey Krylov |
|
|
RUSAK29 |
Group 1 |
|
|
Maxim Logutenko |
|
|
RUSML1 |
Group 3 |
|
|
PIROGOVO EVOLUTION (Melges 20) |
|
Leonid Altuchov |
|
|
RUSLA1 |
Group 1 |
|
|
Vitaly Ignatenko |
|
|
|
|
|
|
Igor Matvienko |
|
|
|
|
|
|
Pirogovo Sailing (Melges 20) |
|
Daniil Ddintsov |
|
|
|
|
|
|
Alexander Ekimov |
|
|
RUSAE6 |
|
|
|
Alexandr Ezhkov |
|
|
RUSAE3 |
|
|
|
QUANTUM BACIO (Melges 20) |
|
Pavel Grachev |
|
|
RUSPG3 |
Group 1 |
|
|
Artem Markov |
|
|
RUSAM7 |
|
|
|
Maksim Taranov |
|
|
RUSMT10 |
|
|
|
RED OCTOBER (Melges 20) |
|
Sergey Kuznetsov |
|
|
RUSSK16 |
Group 1 |
|
|
Maxim Semerkhanov |
|
|
RUSMS2 |
|
|
|
Alexei Tarasov |
|
|
RUSAT1 |
|
|
|
RUSSIAN BOGATYRS (Melges 20) |
|
Konstantin Besputin |
|
|
RUSBK2 |
|
|
|
Igor Rytov |
|
|
RUSIR3 |
Group 1 |
|
|
Anton Sergeev |
|
|
RUSAS27 |
|
|
|
Russotrans (Melges 20) |
|
Maxim Kuzmin |
Tactician |
|
RUSEL3 |
Group 3 |
|
|
Egor Larionov |
Bow |
|
RUSEL3 |
Group 3 |
|
|
Yuriy Morozov |
|
|
RUSEL3 |
|
|
|
Samba Pa Ti (Melges 20) |
|
Michael Buckley |
|
|
USAMB20 |
Group 3 |
|
|
John Kilroy |
|
|
USAJK8 |
|
|
|
Jeff Reynolds |
|
|
USAJR149 |
|
|
|
STARTELEKOM (Melges 20) |
|
Piotr Przybylski |
|
|
POLPP8 |
Group 3 |
|
|
Marcin Rymer |
|
|
POLMR10 |
Group 1 |
|
|
Waldemar Salata |
|
|
POLWS8 |
Group 1 |
|
|
STIG (Melges 20) |
|
Paul Goodison |
|
|
GBRPG1 |
|
|
|
Francesca Masotto |
|
|
ITAFM41 |
Group 1 |
|
|
Alessandro Rombelli |
|
|
ITAAR46 |
Group 1 |
|
|
Giorgio Tortarolo |
|
|
ITAGT2 |
Group 3 |
|
|
SWIFT MAGIC (Melges 20) |
|
Naoki Hirakawa |
|
|
JPNNH6 |
Group 1 |
|
|
Tetsuya Matsunaga |
|
|
JPNTM1 |
Group 3 |
|
|
Takumi Nakamura |
|
|
JPNTN2 |
Group 3 |
|
|
Itsuki Tokushige |
|
|
JPNIT4 |
Group 1 |
|
|
Tavatuy (Melges 20) |
|
Pavel Kuznetsov |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Viatcheslav Martynov |
|
|
RUSVM7 |
|
|
|
Evgeny Neugodnikov |
|
|
RUSEN2 |
|
|
|
TNT Racing (Melges 20) |
|
Tony Norris |
|
|
RSATN2 |
Group 1 |
|
|
Tina Plattner |
|
|
GERKP6 |
|
|
|
Paul Willcox |
|
|
RSAPW1 |
Group 3 |
|
|
WildMan (Melges 20) |
|
Steve Hunt |
|
|
USASH6 |
Group 3 |
|
|
Liam Kilroy |
|
731820V |
USALK50 |
|
|
|
Stephanie Roble |
|
|
USASR16 |
Group 1 |
|
|
Erik Shampain |
|
|
USAEE3 |
Group 3 |
|
|
YASHA (Melges 20) |
|
Flavio Favini |
|
|
ITAFF8 |
|
|
|
SalvĂ Federica |
|
|
ITAFS14 |
|
|
|
Victor Marino |
|
|
ESPVM12 |
Group 3 |
|
|
Ishida Yukihiro |
|
|
JPNYI2 |
Group 1 |
|
|