61st Anniversary Indian Harbor Stratford Shoal Gearbuster Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Aegir (Alden yawl)
Elith Larsen 278012R    
Argo (Catalina 400)
Boris Keselman    
Ariadna (Catalina 400)
Steve Losik    
Attractive Nuisance (Olson 30)
Jonathan & Karin Nye 200259L    
Avanti (Hanse)
Jeremi Jablonski    
Bellatrix (Salona 41)
Deric Hetzel 740069W    
Bellerophon (Farr 40 OD)
Rick & Skip Sinclair    
Belles Filles (beneteau375)
Joseph Healey 655815M    
Callisto (Xc35)
Marty Jacobson    
Celebration (II) (Tripp 37)
Sea Scout Ship 6    
Dakota Girl (J 35)
Philip Zecher 350590U    
Duet (Sun Fast 37)
Andrian Lubimov    
Eagle (J 120)
Steven Levy 251603G 251603G  
Evenstar (Sou'wester 51)
Andrew Garcia    
Exuberance (X-442)
Chris Eichmann 293904S USACE15  
First Light (Tartan 101)
Dana OBrien 672184G    
FiveEast (Beneteau First 36.7)
Frank Sess 736516T    
Foolish Pleasure (Morgan 30 Centerboard)
John Ekberg 201275N    
Frequent Flyer (Beneteau First 36.7)
Alistair Duke 380760T GBRAD74  
Gadzooks (C&C38)
Geoffrey Beringer 254613O    
Gemini (Hanse 375)
James Coffman 324519S USAJC81  
Helios (Sunfast 3600)
Adrian Little 319091E USAAL3  
jon ricci Navigator USAJR186 Group 1  
Janifferjl (Sabre )
Jane Bergère    
Joyride (J 109)
Greg Imbruce 364090Y    
Kekoa (Tartan 38)
Luke Wakeman 699943C    
Magic (Santa Cruz 52)
Kenneth Laudon 127269b USAKL34  
Max (Pogo 10.5)
Moritz Hilf 652441E Germh8  
Nebulous (Scampi 30)
William Hegarty    
Nevermore (J 88)
Ken & Drew Hall 393187F    
Next Boat (Morris 45)
Mark Ellman 121423D USAME8  
On The Mark II (Hunter 35.5)
Marc Luxemburg 108149w    
Puffin (Walsted/S&S Custom)
David Murphy    
Rágana (Cape Fear 38R)
Darius Peleda 37406B USADP49  
Red Sky (J 88)
John Pearson 396641C    
Sans Souci (C&C 99 SD)
Wim Jessup 217057W USAWJ26  
Sawtooth (Thomas 35)
Duane Barney Bow    
Billy Conron Nav/Tac   Group 1  
Patty Dennis Spinnaker trimmer    
Peter Schmiedeck Skipper    
Tom Truitt Grinder    
John Valteris Mid Mast    
Shadowfox YC (Hunter Legend 37)
Alex Helfand 132630H    
Shining Star (Farr 33)
Steve Hayes    
Shooting Star (Beneteau First 36.7)
Steve Cain 342608O    
Skye (Farr 395)
Ty Anderson 275048X    
Snappy (Tartan 33)
Ove Haxthausen 669538S    
SPARTA (X-35)
Yevgeny Osherov 688769M    
Tecumseh (C&C 36)
Donald Rotzien 204363Q    
Tenacity (Beneteau First 44.7)
Samuel Fuller 218252V USASF22  
Thin Man (J 92)
Todd Aven 654842K USATA4  
Triton (Tartan 34 MKII)
Mike Sullivan 388338h    
Udacha (Tripp 33)
Eugene Golovin    
Vladimir Koulik 380356T USAVK4  
Boris Lyubchik Navigator    
Dmitriy Maslov    
Mikhail Skvortsov Watch Captain    
Winchcraft (Beneteau First 33.7)
Bernhard Liegl    
YYZ (Jeanneau 53)
Justin Bonar 2112    
Zuma (J 109)
Steve Chronert USASC129  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022