2017 Rolex Big Boat Series
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
007 (J/105)
Caitlin Gutekunst Bow USACG135 Group 1  
Justin Hersh Skipper 742618X USAJH317 Group 1  
Hawkeye King Watch Captain USAHK26 USAHK26 Group 1  
Andrew Lorenzen Main Trimmer 260475T USATL78 Group 1  
Elizabeth Pino Mast USAEP60 Group 1  
Matt Richardson Spinnaker trimmer USAMR157 Group 1  
1FA (J/70)
Geoff McDonald Headsail Trimmer 118197F USAGM23 Group 1  
Michael Nunes Grinder   Group 1  
Scott Sellers Skipper 231306E    
Harrison Turner Rush Chairman 233701H USAHT7 Group 1  
3 Big Dogs (J/70)
Dave Hochart   Group 1  
Pat Toole 265300J USAPT15  
Dale Turley   Group 1  
George Witter   Group 1  
Advantage3 (J/105)
Jayden Benedict Mid Mast USAJB408 Group 1  
Pat Benedict Main Trimmer 199891Q USAPB15 Group 1  
Will Benedict Helm USAWB82  
Debera Hong Pit Assist USADH160  
Peter Lieb Headsail Trimmer UASPL58 Group 1  
Dominic Marchal Pit USABM165 Group 1  
Akula (J/105)
Doug Bailey 325291Z    
Collin Breakstone Headsail Trimmer USACB167 Group 1  
Sarah Davis Bow USASD105 Group 1  
Roberto Giramonti Main Trimmer ITARG1 Group 1  
Michelle Lu Pit USAML158   Group 1  
Les Yamamoto Bowman 210980Q USALY2 Group 1  
Arbitrage (J/105)
Philipp Berner Headsail Trimmer   Group 1  
Nicole Breault Main Trimmer 120108z USANB20 Group 1  
Bob Dearborn Mast USARD69   Group 1  
Bill Higgins Bow   Group 1  
John Sahagian Pit   Group 1  
Bruce Stone Helm 260545o USABS49 Group 1  
August Ice (J/125)
Ridge Cowee Bow    
Rob Duncan Pit    
Richard Ferris Helm 676488pw    
Mike Frost Headsail Trimmer   Group 1  
Jake Lamberth Mast    
Trevor Larkins Pit Assist    
Al Ramadan Tactician   Group 1  
Jennifer sullivan Mid Mast    
Marc Thomas Offside trimmer    
Brad Tyler Main Trimmer    
Bad Dog (J/111)
Matthew Buffleben Tactician   Group 1  
dave corbin Headsail Trimmer 181839V   Group 1  
Jeff Harte    
Nick Lyford Mast   Group 1  
Clinton Prior    
Corinna Stolp    
Dick Swanson 173508O    
Bad Pak (Pac52)
Norman Davant Strategist   Group 3  
Rob Dubuc    
Jon Gardner    
Nick Gibbens Offside trimmer   Group 1  
John Hayes    
Tom Holthus 291956A USATH89  
Artie Means Navigator 144725q   Group 3  
Bruce Nelson Tactician   Group 3  
Tom Parry    
Matt Reynolds Main Trimmer   Group 3  
Brad Rodi    
Brent Ruhne Bow   Group 3  
Cody Schlub Mid Bow   Group 1  
Matt Smith    
Dylan Staniec Grinder   Group 1  
Romeo Villareal    
Big Buoys (J/105)
Peter Baldwin Helm GBRPB103 Group 1  
Taylor Burfield Mast USATB159 Group 1  
Mitch Gordon Bow USAMG157 Group 1  
Colin Miller Main Trimmer USACM200 Group 1  
Lyzz Schwegler Pit USAES114 Group 1  
Sam Wheeler Headsail Trimmer USASW118 Group 1  
Blackhawk (J/105)
Jessica Chase Bow USAJC267   Group 1  
John Claude Headsail Trimmer   Group 1  
Brent Draney Main Trimmer USABD41 Group 1  
Nick Dugdale USAND9 Group 1  
Will Lowe Mast USAWL15   Group 1  
Ryan Simmons Helm Usars124   Group 1  
Blade 2 (Farr 40)
Kevin Abbnik    
Jenn Arrington    
Shawn Burke Headsail Trimmer   Group 1  
Jenn Hylander Pit   Group 1  
Alan McGlashan    
Steve Natvig 318763F    
Donald Schultz    
Michael Shlens 163520J    
Will Tetrick Bow   Group 1  
Ted Winer    
Blue (Swan 53-2)
carlos Badell Main Trimmer 252096X   Group 3  
Delmar Badell Bow   Group 3  
Joe Crumj Pit   Group 3  
Rhim Fleischman Mast   Group 1  
Alexander Hyde Bow   Group 1  
Mark Imus Mid Bow   Group 1  
Janine Largen Floater   Group 1  
Sonny Lopez Pit   Group 1  
elizabeth mitchell Other   Group 1  
Orlando Montalvan Offside trimmer   Group 1  
Ray Paul Skipper   Group 1  
Dennis Rowedder Headsail Trimmer   Group 1  
Jeff Wayne Headsail Trimmer   Group 1  
Seadon Wijsen Tactician   Group 3  
Bodacious+ (1D 48)
Andrew Brady Main Trimmer    
Jenna Browning Spinnaker trimmer    
Duane Brumm Runners    
John Clauser Skipper 102088Q    
Bob Henderson Main Trimmer    
Neal Holmlund Mast    
Fred Konkel Grinder    
Josh Lehman Bow    
Tim McCormick Headsail Trimmer    
Colleena McHugh Runners    
Chris Mellor Pit    
Jocelyn Robancho Pit Assist    
Cris Sena Grinder    
Matt Sorenson Bow    
Bobbi Tosse Navigator    
Bottle Rocket (J/70)
Peter Schoen Main Trimmer   Group 1  
David Schumann 303311E    
Noreen Schumann Bow   Group 1  
Joe Wilderman    
Box of Rain (J/105)
Matt Cuyler Tactician USAMC208 Group 1  
Gary Fung Mast USAGF61 Group 1  
Matt Harper Spinnaker trimmer USAMH208 Group 1  
Charlie Pick Skipper    
John Schoenecker Pit USAJS391 Group 1  
Melody Simnegar Bow USAMS311 Group 1  
Bright Hour (Farr 40)
Max Berry    
James Bradford    
JB Ciancariello    
Holt Condon    
Colleen Coyle    
Bethanie Maples Bow   Group 1  
Berkeley Riley    
Doug Wilhelm    
BustinLoose (Sydney 38)
Ivy Binns Bow 674620Z USAIB15 Group 1  
Jeff Brantley Tactician USAjb83 Group 1  
Merritt Bruce Pit usamb47 Group 1  
Christopher Deaver Main Trimmer   Group 1  
Matthew Elliott Pit Assist   Group 1  
Larry Gamble Helm usalg13 Group 1  
Chris Gatward Mid Mast NZLCG2 Group 1  
Marc Nail Mast usamn8 Group 1  
Jeff Pulford Skipper 121209D USAJP8 Group 1  
Matt Seidenzahl Pit Assist   Group 1  
Kevin Wasbauer Staysail trimmer Usakw4 Group 1  
Cento Miglia (Flying Tiger 10M)
Benjamin Coquillette Pit   Group 1  
Andrew Hura Spinnaker trimmer    
kristen Hura Floater    
Mark Kennedy Skipper 275097G    
Ross Kennedy Main Trimmer   Group 1  
Brian Martin Bow   Group 1  
Eliot Poughon Mid Bow    
Pearl Prisco Navigator    
Adam Simmonds Headsail Trimmer   Group 1  
Chance (J/120)
Anne Alward Pit   Group 1  
Richard Banthin Other   Group 1  
Jamal Berkeley Mid Mast   Group 1  
Matt Borasi    
Christian DiCarlo Headsail Trimmer   Group 1  
Aaron Elder Mast   Group 1  
Matt Gingo Headsail Trimmer    
Scott Kozinchik Main Trimmer 224653T USASK49 Group 1  
David Krausz Bow   Group 1  
Barry Lewis 292763z    
Bryan Murdock    
Michael Redmond Headsail Trimmer   Group 1  
Seamus Wilmot Tactician   Group 1  
Controlled Chaos (J/70)
Geoff Boraston    
Seth Cohen    
Dave Kitchen    
Pete Woodhouse    
Cool Story Bro. (J/70)
Snow Brigden 207293B USAJB298  
Courageous (J/88)
Alex Berg Bow   Group 1  
Mike Coe Tactician USAMC38 Group 3  
Jeff Jordan Headsail Trimmer USAJJ43  
Patty Jordan Pit Assist   Group 1  
Gary Panariello Skipper 309455D USAGP57  
Karen Panariello Pit   Group 1  
Blaine Soohoo Mast   Group 1  
Deception (Santa Cruz 50)
John Abouchar Spinnaker trimmer   Group 1  
Max Abouchar Mast   Group 1  
Sue Alexander Main Trimmer 659897X   Group 1  
Michael Arrajj Pitman   Group 1  
Peter Cornue Bow   Group 1  
Don Ford Mast    
William Helvestine Skipper 674804G    
Francisco Isenberg Mid Bow   Group 1  
Greg Johnston Bow   Group 1  
Randall Landaiche Headsail Trimmer 728802Q usarl65 Group 1  
Tom Nemeth    
Hans Opsahl Tactician   Group 1  
Sean Palizza Other   Group 3  
Randall Rasicot Mast 322842Q   Group 1  
Charles Stuart Headsail Trimmer   Group 1  
Sabine Suessmann Headsail Trimmer   Group 1  
Margarita Tzoka    
Mark Van Selst Staysail trimmer 263046Q USAMV6 Group 1  
Kevin Whitcomb Grinder   Group 1  
Donkey Jack (J/105)
Rolf Kaiser    
David Kelly Bow 298568O   Group 1  
Justin Oberbauer    
Shannon Ryan / Rolf Kaiser    
Doug Sloan    
Patti Sloan    
Don't Panic (C&C 30)
Ryan Aull Offside trimmer USARA30 Group 1  
Nicholas Danziger Bow USAND31 Group 1  
Nick Ford Navigator   Group 1  
Julian Mann Helm   Group 1  
Steve Marsh Floater USASM9 Group 1  
Andy McCormick Headsail Trimmer USAAM135 Group 3  
Pete McCormick Tactician   Group 3  
David Shriner Main Trimmer   Group 3  
Double Digit (J/111)
Thomas Boyer Bow 341858Y USATB121 Group 1  
Brooke Gardner Pit   Group 1  
Tim Han Tactician   Group 3  
Matt Harvey Pit Assist   Group 1  
Alisa Hawkins Spinnaker trimmer    
Gorkem Ozcelebi Helm    
Jordan Rank Mast    
Chris Richardson Watch Captain    
Christian Vuerings Headsail Trimmer   Group 1  
Eclipse (Express 37)
Sandy Andersen Wertanen Owner 18495    
Mark Dowdy Helm 177102M   Group 1  
Sandi Ford Alternate   Group 1  
Eric Holmes Spinnaker trimmer   Group 1  
Alex Kent Headsail Trimmer 764236N   Group 1  
Pat Mahoney Headsail Trimmer   Group 1  
Andrew Martinez Pit   Group 1  
David Parker Main Trimmer   Group 1  
Mike Reed Bow   Group 1  
Vaughan Rosier Bow   Group 1  
Kim Stuart Tactician   Group 1  
Kelsey Tostenson Floater   Group 1  
Ric Wee Spinnaker trimmer   Group 1  
Elan (Express 37)
Mike Ayer Grinder   Group 1  
Dylan Benjamin Nav/Tac   Group 1  
Scott Davidson Mast   Group 1  
John Duncan Main Trimmer 730212Y   Group 1  
Coline Gaillard Pit   Group 1  
Ann Hadley Pit Assist 657417M   Group 1  
Rebecca Hinden Bow   Group 1  
Zac Judkins Headsail Trimmer   Group 1  
Jack Peurach 690578T    
Brenton Piercy Main Trimmer   Group 1  
Nicolas Schmidt Headsail Trimmer   Group 1  
Mike Smith   Group 1  
Elusive (Swan 42 Club)
Tyler Baeder    
Peter Clark    
oAdam Correa    
Gus Doricko    
Thomas Furlong 169950F USAFT9  
Patrick O'Connor    
Danny Pavel    
Blaine Pedlow    
Jordan Rosenlicht    
Zach Shapiro    
Hilary Walecka    
Elyxir (SC52)
Jennifer Andrew Alternate    
John Andrew Strategist    
Boris Baggerman Grinder 291376Y   Group 1  
James Clapier Bow   Group 3  
Scotty Doyle Mid Mast    
Amy Ely Pit Assist    
Skip Ely Helm 281227N   Group 1  
Stacey Ely Co-Skipper    
Jotham Fisher-Smith Offside trimmer    
Marcy Fleming Floater    
Chad Howard Mast    
Ian Klitza Main Trimmer    
Michael Levy Alternate    
Matt Merchant Grinder    
Morgan Miller Pit   Group 1  
Richard Theron Floater    
Jeff Thorpe Tactician    
Nick Turney Headsail Trimmer   Group 3  
Jeff Vernon Mid Bow    
Michael Wood Chef   Group 1  
Encore (Sydney 36 CR)
Merrick Cheney Floater   Group 1  
Jim Coburn Main Trimmer   Group 1  
Paul DeMers Mast   Group 1  
Suzie Koide Pit   Group 1  
Wayne Koide Helm 393231Q   Group 1  
Randall Lesley Headsail Trimmer   Group 1  
Will Paxton Tactician   Group 3  
Cheri Schauman Offside trimmer   Group 1  
Rick Schuldt Strategist   Group 1  
Dale Scoggin Bow   Group 1  
Everlong (Beneteau 40.7)
Larry Crume Main Trimmer   Group 1  
Brian Davies Floater 232590U   Group 1  
Tim Harmon Grinder 659073N   Group 1  
Sebastian Heiden Spinnaker trimmer   Group 1  
Nick Jones Headsail Trimmer    
John Lymberg Mast    
Ken Murney Helm 772504E    
Joshua Ross Pit    
Fraser Scott Mast USAFS21 Group 1  
Expeditious (Express 37)
Paul Caturegli    
Chris Hackett    
Phil Jones    
andrew kirsch    
Elizabeth Little    
Denis Marriott    
Bud Mehm    
Bartz Schneider 152610F    
Marshall Schneider    
aaron Stagg    
Michael Vergalla    
Flotek (J/70)
Guillaume Canivert    
Bruce Cooper    
Justin Foox    
Sharlene Foox    
Foil (Farr 40)
Ian Craig Mast   Group 1  
Phillip Guhle Tactician denpg1 Group 3  
Greg Heidt Headsail Trimmer 717904R USAGH79 Group 1  
Gordon Leon Owner 660110Y UASGL45 Group 1  
Steve Meyer Headsail Trimmer 237764E USASM77 Group 1  
Jennifer Pszybylski Pit Assist USAJP180 Group 1  
sheri sanders Bow USASS205   Group 1  
David Stodtler Main Trimmer   Group 1  
Taki Takemori Headsail Trimmer JPNFT4 Group 1  
Jessika Werchick Pit   Group 1  
Fox (Pac52)
Johann Billar Offside trimmer    
Thomas Blackledge Grinder   Group 1  
Andrew Coates Runners    
Dean Curtis Bow    
Jason Douglas Mid Bow    
Peter Evans Strategist   Group 3  
Jenn Garvey Pit   Group 1  
Manuel Gomez Grinder   Group 1  
Rodney Hagebols Strategist   Group 3  
Eric Heim Main Trimmer    
Andrew Paolini Navigator   Group 1  
Keiran Searle Headsail Trimmer   Group 3  
David Servais Tactician USADS59 Group 3  
Conrad Smith Grinder   Group 1  
Victor Wild Helm 692358W USAVW10 Group 1  
Tyler Wolk Bow    
Godot (J/105)
Jennafer Anderson Pit   Group 1  
Drew Cannon    
Tone Chin    
Phillip Laby 653453W USAKL35  
Olivier Laparra    
Matt Skafel Mast   Group 1  
Jon Titchener Main Trimmer   Group 1  
Good Timin (J/105)
Chris Perkins    
Jon Perkins   Group 1  
Phil Perkins    
Melissa Purdy   Group 1  
Tom Purdy Chef usatp72 Group 1  
Dave Wilson    
Hazardous Waste (J/105)
Chuck Cihak Helm USACC101 Group 1  
Kurt Hemmingsen Tactician USAKH29 Group 1  
Amy Henry Bow    
Joe Ording Mast USAJO93 Group 1  
Kala Seville AUSKS25 Group 1  
Kristine Stratton Pit USAKS100 Group 1  
Dustin Wanco Main Trimmer usadw163 Group 1  
Invictus (Sunfast 3600)
Jacques Benkoski Tactician   Group 1  
Christian Burchhardt Navigator GERCB36 Group 1  
Gerhard Esterhuizen Bow 741234T   Group 1  
Burak Kocal Headsail Trimmer   Group 1  
Nicolas Popp Helm    
William Walters Headsail Trimmer   Group 1  
Enno Wein Main Trimmer   Group 1  
Invisible Hand (Pac52)
Ben Allen Bow   Group 3  
David Brooke Runners   Group 3  
Marco Constant Main Trimmer   Group 3  
Rodney Daniel Pit   Group 3  
Guy Endean Grinder   Group 3  
Ruben Gabriel Grinder   Group 1  
John Hayes Grinder   Group 1  
Evelyn Hull Navigator    
William Mackenzie Headsail Trimmer   Group 3  
Marcos Mcgee Grinder   Group 1  
Dana Riley Hayes Pit Assist 254310I USADR10 Group 1  
Cory Schillaci Mid Bow   Group 1  
Matt Siddens Offside trimmer   Group 1  
Frank Slootman Skipper    
William Tiller Tactician    
jabberwocky (J/105)
Richard Fish Main Trimmer 351428P USARF61 Group 1  
simon king Bow   Group 1  
peter phillips    
Paul Reyff    
tim russel    
brent vaughan USABV10  
Jam Session (J/105)
Seth Besse    
Sydney Green Pit 124813   Group 1  
Adam Spiegel 215464v USAAS10  
Chris Tholstrup Bow   Group 1  
Christos Zalidis    
Javelin (J/105)
Charlie Abraham Helm    
Sören Brinkmann Bow 766723S GERSB58 Group 1  
Robert Goosey Pit   Group 1  
Magdalena Naef Spinnaker trimmer    
Sergei Podshivalov Main Trimmer   Group 1  
Abhi Sharma Headsail Trimmer    
Jeannette (Custom Frers 40)
David Forbes Tactician 214066R   Group 1  
Ed Hahn Mast   Group 1  
Andrew Lacenere Bow   Group 1  
Mark Lazar Headsail Trimmer   Group 1  
Megan Lazar Runners   Group 1  
Bob Novy Helm 153739V   Group 1  
Pete Peterson Spinnaker trimmer   Group 1  
Richard Reitmeyer Main Trimmer   Group 1  
Robin Van Vliet Pit Usarv28 Group 1  
Bob Walden Offside trimmer   Group 1  
JuJu (J/105)
John Brerton usajb406 Group 1  
Cyndi Chong Pit USACC102 Group 1  
Ian Clazie USAIC20 Group 1  
Volker Frank Main Trimmer GERVF6 Group 1  
Ilya Letuchy Bow usail13 Group 1  
Conor Mook usacm240 Group 1  
Eric Stang Captain 242593Y USAES58 Group 1  
Tim Sullivan 317584G USATS80 Group 1  
Simon Verghese USASV34 Group 1  
Juno (J/88)
Khalil Cader    
Richard Craig    
Steven Craig    
Nick Hiotis    
Eddie Madril    
Eva Moncada    
Jeremy Moncada 763270Z    
Mark Ranneberger    
Kookaburra (J/120)
Michael Fingleton Mid Bow IRLMF23 Group 1  
Joshua Goldberg Mid Bow   Group 1  
Tom Grennan USATG63  
Kyle Hendersone Mid Mast    
Herb Kleekamp Main Trimmer USAHK20 Group 1  
Andrea Nelson Pit    
Shane Palmer Helm GBRSP66 Group 1  
Elaine Scott Bow USAES88 Group 1  
Mark Scott Offside trimmer 768089W USAMS256 Group 1  
Hunter Wilson Mast    
KUAI (Melges 32)
Jen Canestra Bow USAJC256 Group 1  
Richard Clark Tactician   Group 3  
Justin Hood Headsail Trimmer   Group 3  
Auric Horneman Headsail Trimmer   Group 1  
Terre Layton Pit   Group 1  
David Lee Bowman   Group 1  
Chelsea Simms Main Trimmer USACS242 Group 1  
Daniel Thielman Skipper   Group 1  
Lightwave (J/105)
Bryce Bandish Headsail Trimmer USABB175 Group 1  
David Boyd Main Trimmer USADB221 Group 1  
Bill Davidson Pit USABD74 Group 1  
Ian James Mast USAIJ6 Group 1  
Simon James Skipper 217552W   Group 1  
Steve Pratt Bow USASP106 Group 1  
John Robison Alternate 753085Q USAJR206 Group 1  
Limitless (Express 37)
Tim Anto Tactician    
David Crone Headsail Trimmer   Group 1  
Anne Eggers Pit   Group 1  
Charles Goggin Main Trimmer   Group 1  
Shawn Ivie Owner 190158Q    
Chris Jenson Bow    
Aisling Power Spinnaker trimmer    
Jenny Thompson Runners    
Meta Vander Meyden-Vollman Mid Mast    
Roland Vollman Mast    
Loca Motion (Express 37)
Ken Bodiley Bow 764699T   Group 1  
Mark Chaffey Helm 218542W    
Trevor Fournier Grinder    
Heidi Hall Headsail Trimmer   Group 1  
Brian Kieft Grinder   Group 1  
Giacomo Paoletti Main Trimmer    
Chris Perle Headsail Trimmer   Group 1  
Dan Pruzan Tactician   Group 1  
Ralph Treadway Mast   Group 1  
Keith Vandevere Pit   Group 1  
Lucky Duck (SC52)
Austin Book Mid Bow   Group 1  
Brendan Bradley Spinnaker trimmer USABB57 Group 1  
Tim Cordrey    
Casey Gray Grinder USACG126 Group 1  
Karl Grunewald Navigator 128999Q USAKG12 Group 1  
John Hansen Pit   Group 3  
Ashley Hobson Headsail Trimmer   Group 1  
Jared January Mast   Group 1  
Betsy Jeffers Pit Assist   Group 1  
Robin Jeffers Bow   Group 3  
Dave MacEwen    
Mark Michael Mid Mast   Group 1  
Dave Morris Main Trimmer 229320R   Group 1  
david potter    
Alan Prussia Chef   Group 1  
Ernie Rodriguez Headsail Trimmer   Group 1  
M Squared (J/88)
Andrew Campbell    
Barry Demak    
Dogen Hannah Offside trimmer   Group 1  
Hartwell Jordan    
Marc McMorris 350076R    
Jasper Van Vliet    
Mister Magoo (J/120)
Thomas Allard Grinder 663039R USATA43 Group 1  
John Clark Bow   Group 1  
Dante Guazzo Offside trimmer   Group 1  
Ales Koprivnikar Mid Bow   Group 1  
Jeff Lawson Main Trimmer   Group 1  
Stephen Madeira 179328C    
Greg Meagher Navigator 689536Y   Group 1  
Chris Plue Mast   Group 1  
Halsey Richartz Tactician   Group 1  
Ken Thompson Spinnaker trimmer   Group 1  
Mojo (J/105)
adam borcherding    
Evan diola    
Jeff Littfin 187560B    
matt nestor    
dustin winn    
moonshine (J/105)
David Mace Helm 369588T USADM139  
sterling mace Pit USASM158 Group 1  
kate molitor Bow USAKG38 Group 1  
Tyler Molitor Main Trimmer USATM123 Group 1  
drew smith Mast USAAS202 Group 1  
Matt Zarem Headsail Trimmer USAMZ21 Group 1  
Nirvana (J/105)
David Gross 343192X USADG88  
Jennifer O'Hara USAJO84  
Tom Reddy Pit USATR71 Group 1  
Alex Samodurov Main Trimmer USAAS169 Group 1  
Jennifer Stock Bow USAJS374 Group 1  
Kim White Mast USAKW82 Group 1  
Orion (MOD 70)
Paul Allen    
Hogan Beatie Grinder USAHB15 Group 3  
Paco Cabildo    
Zan Drejes Pit   Group 3  
Peter Isler Navigator   Group 3  
Patrick Murray Staysail trimmer   Group 3  
Matthew Noble   Group 3  
Charlie Ogletree Tactician    
Mikey Radziejowski Grinder    
Tom Siebel Helm 717174U    
Patriot (J/44)
Bob Carey Floater   Group 1  
Scot Easom    
Bill Menninger Main Trimmer   Group 1  
Geoff Moore Pit   Group 1  
john peschelt USAJP218 Group 3  
Douglas Rastello Tactician   Group 1  
paul stemler Owner 290458v    
Pierce Stemler Mid Bow   Group 1  
bruce stuart Mid Mast   Group 1  
Jay Swigart Navigator   Group 1  
Matt Wiley Bow   Group 1  
Peligroso (Kernan 70)
Ander Belauste    
Danel Belauste    
Daniela Berho    
Diego Berho    
Lorenzo Berho    
Bernardo Bolanos    
Alex Camet    
Carlos Delgado    
Chris Doolittle    
Udi Gal    
Yupi Gutierrez    
Clark Hardy    
Kristy Lenehan    
Damaso Mayer    
Skip McCormick    
Ben Mitchell    
Alfonso Serrano    
Jorge Sevilla    
Alberto Villapando    
Ricardo Villapando    
Mac Villareal    
Manuel Villareal    
Peregrine (J/120)
Chris Davison Bow    
Gregory Felton Headsail Trimmer   Group 1  
David Halliwill Owner 266324T USADH82 Group 1  
Tad Lacey    
Mark Maymar Other   Group 1  
Kristen McCulloch Floater 684881S   Group 1  
Denis Mulligan Mast   Group 1  
Michael O'Callaghan Helm   Group 1  
Victor Piltch Mid Bow   Group 1  
EJ Rowland Pit   Group 1  
Randy Smith Tactician    
John Verdoia Spinnaker trimmer 129031P   Group 1  
Perseverance (J/105)
Cole Fargo Spinnaker trimmer USACF90   Group 1  
Jacob Hiew Main Trimmer SGPJH1 Group 1  
pascal hines Bow USAPH89 Group 1  
Olivia MacDonald    
Ian Markowitz Pit 698813W USAIM7 Group 1  
Alain Mutricy    
Alex Mutricy USAAM161 Group 1  
Vince Todosiev Bow   Group 1  
Petit Star (J/70)
Yuh Fujinaga Tactician    
Hirokazu Hayashi Bow    
Akiba Kawaguti Spinnaker trimmer    
Akinori Takezawa Skipper JPN547  
Phantom (J/44)
Chris Cassell    
Jack Clapper 764993W    
Merilou Clapper    
Sally Clapper    
Jasper Emmer    
Alan Field Tactician 172080P   Group 1  
Fizz Foster    
James Foster Other   Group 3  
Craig Gooch Bow    
Ken Grayson    
Peter King    
richard lauman Headsail Trimmer   Group 1  
Nick Schafer Mast   Group 1  
pHat Jack (Express 37)
Robert Lugliani 254188C    
Pickled Herring (J/70)
Tom Kassberg 244542R    
Fabrizio Natale    
Guy Rittger    
Pat Whitmarsh    
Picosa (J/111)
John Bergen    
Charlie Beven    
Ryan Davidson    
Charlile Essai    
Brandon Folkman    
Doug and Jack Jorgensen    
Nick Santos    
Parker Shin    
Prime Number (J/70)
Peter Cameron USAPC9  
Shawn Mc Murray    
Peter Noonan    
Chris Shepherd    
Rampage (J/70)
John Burr Headsail Trimmer   Group 1  
Brett Dewire Spinnaker trimmer   Group 1  
Robert Milligan Co-Skipper USARM8 Group 1  
Tom Thayer Co-Skipper 199958Q   Group 1  
Rio (Pac52)
Ben Bardwell Bow USARB13 Group 3  
Kieran Chung Floater   Group 1  
Paige Cook Pit   Group 1  
Ian Darby Navigator   Group 1  
Rod Dawson Main Trimmer   Group 3  
Katherine Dobson    
Kristin Dodson Floater   Group 1  
Justin Ferris Spinnaker trimmer   Group 3  
Morgan Gutenkunst Headsail Trimmer USAMG28   Group 3  
Keith Kilpatrick Mid Mast   Group 3  
justin law Mast   Group 1  
Ryan Lynch Grinder   Group 1  
Jeff Messano Grinder   Group 3  
Manouch Moshayedi Owner 254357X 254357X  
Sebastian Moshayedi Runners   Group 1  
Chris Nicholson Tactician   Group 3  
Joe Penrod Mid Bowman   Group 1  
Risk (J/105)
Jordan Knapp    
Katie Riklin    
Jason Woodley / Scott Whitney / John Walter    
John Walter    
Ken Welter    
Scott Whitney    
Russian Roulette (J/105)
Alex Kononoff Spinnaker trimmer   Group 1  
Chloe Lepert   Group 1  
Sergey Lubarsky Owner    
Dave Polzer Pit   Group 1  
Thao Tran Bow   Group 1  
William Woodruff Owner   Group 1  
Shadow X (Extreme 40)
Sylvain Barrielle    
David Blanchfield Floater    
Kyle Gundersen Captain   Group 1  
Pete Melvin   Group 3  
Peter Stoneberg 223597    
Brad Webb    
Skeleton Key (J/111)
John Collins Bow 199483M USAJC71 Group 1  
Shawn Hwang Pit USASH116 Group 1  
Ryan Kern Headsail Trimmer 350174Q USARK17 Group 1  
Dave Lyons Spinnaker trimmer 240023B USADL51 Group 1  
John Pernick Main Trimmer 143361O USAJP105 Group 1  
Harrison Richardson    
Sean Svendsen Strategist 220557O USASS16 Group 1  
Peter Wagner 272978G USAPW42  
Skian Dhu (Farr 40)
Gustavo Coll Headsail Trimmer URUGC1 Group 1  
Gabriela De Feo Owner   Group 1  
Bernd Knuppel Tactician   Group 1  
Dominique Knuppel Bow URUDK1 Group 1  
Rodrigo Larrosa Pit   Group 1  
Mauro Leite Main Trimmer   Group 1  
Leite Mateo Spinnaker trimmer   Group 1  
Martin Meerhoff Helm    
Chris Schewe Navigator URUCS1 Group 1  
Maximilian Schewe Mast   Group 1  
Stewball (Express 37)
Chad Farey    
Robert Harford 240813h    
Jim Hickman    
Matt Osborne    
Mark Salmon    
Gab Seafari    
Najlia Timo    
Melinda Wever    
Mark Wommack    
Swift Ness (J/111)
Nesrin Basoz Pit 231735N   Group 1  
Marcus Canestra Spinnaker trimmer 712455B AUSMC52 Group 1  
Jack Feller Headsail Trimmer   Group 1  
reuben rocci Helm   Group 1  
Greg Rohde Mast   Group 1  
Dave Steichen Bow   Group 1  
Patrick Szeto Pit Assist 752535N usaps125 Group 1  
Ralph Wedge Main Trimmer 767848X   Group 1  
Swiftsure (Schumacher 54)
John Broadhead Mast    
Chris Chapman Mid Bow    
Bill Columbo Tactician    
Sean Cottle Grinder    
Aaron Detrich Mid Bow    
Rob Forsyth Pit    
Doug Holm Main Trimmer    
Scott Kleinman Grinder    
Sy Kleinman Skipper 130754M    
Dave Kresge Pit    
Dave Maggert Pit    
Bob McIntire Headsail Trimmer   Group 1  
John Ravizza Headsail Trimmer 162441L    
Steve Taft Helm 130754M    
Bobby Villareal Main Trimmer    
Tom Warren Bow    
Team Beau Geste (Pac52)
Matthew Kempkers Grinder   Group 1  
chester Armstrong Mast AUSCA12 Group 1  
skip baxter Main Trimmer   Group 3  
Gavin Brady Tactician   Group 3  
Chris Cowan Bow   Group 1  
Harry Dodson Helm NZLHD1 Group 1  
stewart Dodson Offside trimmer   Group 1  
James Gale Navigator   Group 3  
Matthew Kelway Pit Assist   Group 3  
Pat Kong    
Karl Kwok    
Rob Salthouse    
Dave Swete Grinder   Group 3  
cameron ward Runners   Group 3  
Temptress (Farr 40)
Chris Deneen Headsail Trimmer   Group 1  
Ray Godwin Owner 227134R USARG36 Group 1  
Chad Hough Main Trimmer   Group 3  
Robert Keith Mast   Group 1  
Tatiana Misares Pit Assist USATM143 Group 1  
John Turpin Bow USAJT62 Group 1  
Mark Van Gessel Headsail Trimmer USAMV11 Group 1  
Rochelle VanTil Pit USARV20 Group 1  
David Voss Main Trimmer USADV6 Group 1  
Jim Wasti Spinnaker trimmer USAJW83 Group 1  
Timeshaver (J/125)
Marco Albertini    
Bill Blazer Mast USAWB53 Group 1  
Damian Craig Tactician   Group 3  
Ian Fournier Mid Bow   Group 1  
Blake Hamilton Spinnaker trimmer   Group 1  
keith magnussen Main Trimmer   Group 3  
Tom O'Keefe Spinnaker trimmer   Group 1  
Jonathan Shampain Pit   Group 3  
Viggo Torbensen 292915T    
Mark Williams Mid Mast    
Tupelo Honey (Elan 40)
Kira Maixner Pit   Group 1  
James Mullarney Tactician   Group 1  
Harry O'Reilly Headsail Trimmer   Group 1  
Gerard Sheridan Helm 273981D   Group 1  
Kermit Shickel Main Trimmer   Group 1  
Arne Vandenbroucke Spinnaker trimmer   Group 1  
Kevin Wilkinson Headsail Trimmer   Group 1  
Zack Zwitter Bow    
Twist (J/120)
Timo Bruck 278264F    
Chris DeSalvo    
Ricky Driscoll    
Rich Hudnut    
Jaclyn Manrique    
Fraser Novakowski    
Louisa Pickering    
John Rook    
Bryan Stern    
Leah Welsch    
John Wimer    
Twisted (Farr 40)
Jason Currie Main Trimmer   Group 3  
Hans Kaufmann Pit   Group 1  
John Kelly Rush Chairman USAJK199 Group 1  
Thomas Paulling Bow USATP58 Group 1  
M. Tony POHL Helm 117845y USAMP96  
Erica Ryan Floater   Group 1  
Don Teakell Headsail Trimmer USADT7 Group 3  
Jennifer Virskus Spinnaker trimmer USAJV70 Group 1  
Greg Wilson Mast   Group 1  
Ted Wilson Tactician USATW44 Group 1  
Walloping Swede (J/105)
Theresa Brandner Helm USATB81  
Viktor German Offside trimmer USAVG9  
Alex Jeffries Bow USAAJ16 Group 1  
Patti Johnson Pit USAPJ29 Group 1  
Justine McLoughlin Pit IRLJM125 Group 1  
John Notman Spinnaker trimmer USAJN76 Group 1  
Sham Sinawi Main Trimmer 370002B Group 1  
Nedko Vassilev Tactician group1 Group 1  
Wingman Racing (J/70)
Domenic Bove Tactician    
Isabelle Du Moulin Mast   Group 1  
Pamela Healy Helm   Group 1  
Cassidy Lynch Spinnaker trimmer    
Yunona (J/105)
Vladimir Appel Pit RUSVA18 Group 1  
Alex Lerner Spinnaker trimmer USAAL77 Group 1  
Jessica Major Mast USAJM468 Group 1  
Vadim Peschansky Bow USAVP7 Group 1  
Artem Savinov Helm USAAS179 Group 1  
Val Sokolsky Main Trimmer UKRVS8 Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020