2017 Red Fox Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Apothecary (Pearson 26)
John Ochs 281337Q    
Back In Action (J 22)
Brandon Weaver    
Bad Idea (Melges 24)
Charlie Ellibee Pit    
LAURA JOHNSON Spinnaker trimmer   Group 1  
Liz Zimmerman Pit   Group 1  
Scot Zimmerman Helm 729478T USAMZ28 Group 1  
BAHARI (Beneteau 40.7)
David Day 770292X    
BALD EAGLE (CATAKINA 30)
bob muneio 741842R    
Blackthorn (FT 10)
Brian OByrne    
BOOMA (C&C MKI)
Charles Gosling 212519L    
Bramble (Friers 41)
Michael Smith    
Candied Yams TPQ (Falcon F18)
Paul Krutty    
Chill (Hinckley 42)
Doug DeVos    
Craz E Dog (E Scow)
Roger Cyr    
Downtime (Holder 20)
Roderick Danko 762342Z    
DRAGONFLY (NACRA F17)
CHARLES ROBINSON    
Jerry Timm    
Elevenzies (Thunderbird)
Bill Avery Skipper 702107P    
Paula Avery Headsail Trimmer    
Wayne Avery Headsail Trimmer   Group 1  
Shannah Behling Bow   Group 1  
Mike Zender Headsail Trimmer   Group 1  
Fish Tales (A40RC)
Mike fisher 1031291    
Flash Gordon (Tripp 33)
Nathan Shepro 765616s    
Flyswatter (Beneteau 40.7)
Mark Pirie 224855x    
Fox Chaser (Melges)
Adam Prettyman    
Gotta Wanta (J 122)
Robert Mampe 730858N    
Haiku (CAL 2/30)
Stan & Jennifer Carroll Owner 697706W usasc126 Group 1  
Helsing (Shipman Scampi)
Dave Stevens Grinder    
Debbie Urban Main Trimmer   Group 1  
Tom Urban Skipper 714784S    
Michelle Whitthoeft    
Indigo (Farr 33)
S. Emery Scheibert 244701k    
Jim's Melges (Melges)
Jim Glas 270981X    
K Love (A Class)
Cesar Santana    
Kokomo (Marek Schock)
Wes Schulz    
Legacy (J-88)
Laurie Bunn    
Rob Bunn    
Jim Sorbie 390331L    
Kate Sorbie    
Scott Sorbie Tactician   Group 1  
Liberation (Melges 24)
C. David Phelps    
Lickety Split Too (S2 7.9)
Bob Blair Headsail Trimmer    
Mike Jablonski Skipper 219524W    
Doug Tymes Main Trimmer   Group 1  
Loki (J 105)
Robert Christoph 769964U    
Man On Wire (F-18)
Jim Egerdal 111432D    
Montuno (Mumm/Farr 30)
Matt Henninger 707558N    
Moonbeam (Alerion 28)
J A Carruthers-Wells 266574F    
nassau (herreschoff S)
gordon wilson    
Night Moves (S2 7.9 Turbo)
Grant ( Bill & Salli ) Hawkins 241811H    
Nosurprise (J-111)
Tom Babel Tactician 163996H usatb47 Group 3  
Andrew Berge Headsail Trimmer Usaab84 Group 1  
Norman Berge Spinnaker trimmer USANB16 Group 1  
Nick Ford Bow USANF15 Group 1  
David Irish    
O (Melges 24)
Andy Allen 295341V    
Outrageous (Islander Bahama 30)
Richard Kraemer 320276Q    
Paleface Lite (J 22)
Robert Grove 252793B    
Quit R Bitchin (F18)
Ed Cunningham    
Razzle Dazzle (Alden 43)
Marsha Boice    
Steve Boice 274242R    
Karen Keesey    
Mark Keesey    
reckless (J 22)
Tom Barnes 115435O    
Redline (FT 10)
Michael Graham 199034Z USAMG66  
Relentless (Schock 40)
Mark Hagan 247405r    
RUMHAM (J22)
Adam Hubble 265752z    
Rustler (Melges 24)
Fred Rozelle 111499w    
Sandpiper (Pearson 26)
Mike & Sue Miller 252607M    
Sayanora (J22)
David Strawbridge 106887F    
Sistership (J 70)
Susan Stewart 733065T    
Spar Wars IV (J/22 OD)
John Buist Bowman   Group 1  
Bruce Hubble 197717B USABH92  
Jeff Porter Mid Mast USAJP222 Group 1  
Ticket to Ride (Tripp 33)
Keith & Karen Attee 296880J    
Tireless (Pearson 26)
Michael Carland 120098Q    
Ulrich Gollwitzer (Nacra F18 Infusion)
Ulrich Gollwitzer    
Liam Walz Other 749834W USALW54 Group 1  
Zig Zag (Melges 24)
Marty Jensen    
Zuni Bear (J 70)
Richard Bergmann    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy