2017 Figawi Race Weekend
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Abide (Hanse 415)
David Carey    
Alexander Catalano Bow    
G Thomas Catalano Tactician    
Thomas Catalano 748787T    
Sheena Enriquez Floater    
Louis Fernandez Floater    
Adrenaline (J 97)
Mike Berg Headsail Trimmer   Group 1  
Andy Herlihy Chef    
Andrew Meincke 395163B    
Andrew Meincke Captain 395163B    
Jay Moynagh Headsail Trimmer    
Rory Nickerson Strategist    
Peter Schock Bow   Group 1  
aeris (hatteras)
george graeber    
Aftica (Irwin)
Hugh MacKenzie    
Agora (Beneteau First 36.7)
Monica Antezana Pit   Group 1  
Mike Cohen Bow    
Bob Cousineau Strategist   Group 1  
Joe Crimmins Owner    
Marc Eichler Rush Chairman   Group 1  
Mike Farina Mast   Group 1  
Josh Gallitano Mid Bow    
David Powers Owner 226611N    
Tom Powers Owner   Group 1  
Scott Shapiro Floater   Group 1  
Mike Wigmore Headsail Trimmer   Group 1  
Alexa (Jeanneau Sunshine 38)
Josh Antrim    
ALICE BLUE (Hinckley Bermuda 40)
Bill Abbott Navigator    
Mike Crowley Floater   Group 1  
Greg Deegan Captain 183665Z    
Meg Deegan Skipper    
John Griffin\ Tactician    
Gerry Manning Watch Captain    
John Williams Rush Chairman   Group 1  
Amatuana (Freedom)
John Celi    
Ambiance (C&C 34)
Mike McWilliams    
Amore Vero (Cal 39)
Chris Barry Main Trimmer    
Karen Nutter Co-Skipper    
Thomas Nutter Skipper   Group 1  
Roger Vandewater Headsail Trimmer    
Analgesic (Catalina 34)
Brian McPhillips    
Anam Cara (Nonsuch 30)
Terrence Sullivan 125657X    
Aphrodite (Soverall)
Paul Sweeney    
Ares (C&C 40-2TR)
Piper Annese Floater   Group 1  
Annie English Bow   Group 1  
Richard English Tactician   Group 1  
Kate Ferris Pit USAKF42 Group 1  
Linda Hosking Helm 162703i    
Peter Jackson Headsail Trimmer   Group 1  
Benoit Molinie Main Trimmer   Group 1  
Michael Pelosi Mast   Group 1  
Leah Perez Mast    
Arete' (Ericson 38)
Jay Fernandes    
Ariadne (Little Harbor)
Wesley Cain Rush Chairman 254649A USAWC62 Group 1  
Stetson Hallowell Strategist    
Michael Schnitt Owner 260638Q USAMS98 Group 1  
Paul Vallejo Runners    
Lindsay Waterbury Mast    
Jordie Weissberg Grinder   Group 1  
Mike West Headsail Trimmer    
Ariel (Tartan 40)
Douglas Ryan 353740S    
Artful Dodger (Tartan)
Michael Powers 208101I    
At Last (Beneteau 343)
James Saben    
Athelas (Benneteau)
Pat Gill    
Timothy Keohan    
Timothy R Keohan Co-Skipper    
Miranda Levy Tactician    
Jason Morris Navigator   Group 1  
Daniel O'Brien Mast    
Jack O'Gorman Floater    
Colin Petschek    
Joseph Rotondo Strategist   Group 1  
Austerity (C&C 38)
Jay Fisher 660070F    
Averisera (Aphrodite 101)
Tom Brown Helm 166583E   Group 1  
Tabitha Kaigle Floater   Group 1  
Elizabeth Lamb Nav/Tac 396841E   Group 1  
Norman Martin Bow 396841E   Group 1  
Zachary Volpicelli Grinder   Group 1  
Babette (Beneteau 323)
Stanley Blackmur Grinder    
John Cahill Strategist   Group 1  
David Calnan Watch Captain 73750Q   Group 1  
Douglas Calnan Rush Chairman    
Scott Calnan Nav/Tac 405634U   Group 1  
Gregory Hunter Grinder   Group 1  
Ballybunion (Beneteau Oceanis 400)
CJ Connon Floater   Group 1  
George Marmo Helm    
Richard Murphy 310105Z    
Ryan Murphy Co-Skipper    
Damon Smith Tactician   Group 1  
David Tahan    
BARK (Bristol 32 Sloop)
Chris Morse    
Katherine Morse    
Alex Nagle Skipper   Group 1  
Kevin Nagle    
Being There (Freedom 38)
Charles Adams    
Edward Reiss    
Shay Sims Grinder   Group 1  
Mark Urbanek    
Black Seal (Sabre 38 MkII)
Filomena DiGiovanni    
Mark DiGiovanni    
Flynn Lincoln Grinder   Group 1  
Haley Lincoln Floater   Group 1  
Rush Lincoln Strategist 306248W   Group 1  
Bob Notarnicola    
Blixtar (New York 40)
Peter Ross    
Blue Note (Bristol 43.3)
Michael Donahue Watch Captain 731727y usamd74 Group 1  
Ali Flint Mid Bow 155454V USAAF62 Group 1  
Gary Nackman 296519B USAGN15  
John Thomas Other 670374X USAJT134 Group 1  
Douglas Wasama Other 699479B    
Blue Wren (Sabre 34)
Michael Saltzman    
Boondoggle (X-Yachts X-37)
Scott Kirkpatrick 329414W    
Breezing Up (Beneteau 373)
Roy Catignani Helm 676280N    
Dan Christensen Tactician    
Mike Tanghe Main Trimmer    
Marc Venables Navigator   Group 1  
John Woods Bow   Group 1  
Calypso (Pearson P35)
Denis Yannatos 305807R    
Cassiopeia (Islander B-30)
Evan McCormick 184647Z    
Ceann Saile (Tartan 101)
Michael Fraher Watch Captain   Group 1  
Nicole Graebner Pit   Group 1  
Caeli McGaunn Floater   Group 1  
Joseph Mulieri Rush Chairman   Group 1  
Jeffrey Pucko Stunt Owner   Group 1  
Dan Roth Stunt Owner   Group 1  
Geoffrey Roth Skipper 709682U USAGR46 Group 1  
Nick Roth Medic/Doctor   Group 1  
Celtic Rose (Catalina 30)
Patrick Callahan 294223Q    
Cloud 10 (Hunter)
Brian Marks    
Mark OLeary    
Coverage (J 34)
Thomas Ellis 393063w    
Crazy Horse (Baltic JV)
Sean McLaughlin    
Cricket (Passport)
C brad Curtis 51524    
Daily Dose (Sabre32)
Andy Barrett Navigator    
Michael Kasztejna Skipper    
Jeremy Onysko    
Vanessa Richards    
Chelsea Rogers    
Tanner Starmar    
Dark 'n Stormy (J 105)
Joyce, Reservitz & Wagner 337694L    
Desiderata (IP 32)
garrett douglas    
Domino (Cal 33-2 SD)
Paul Duffy    
Driftwood (Egg Harbor)
Andrew Gallagher    
Duck Soup (c&c)
Bill Clavin 733414Z    
Eider Down (Morris 51)
Anthony DeJon Grinder    
Joanne DeJon Other   Group 1  
Matt Melanson Other    
Michele Mold Chef    
Bruce Robinson Captain 141225F    
Wesley Robinson Main Trimmer   Group 1  
Eroica (Baltic 38 DP)
Christian Nebergall    
Evening Star (C&C Redline)
Bryan Gordon    
Expedient (Pearson 32)
peter coward Helm   Group 1  
James Lamb Captain USAJL157 Group 1  
stephen lamb Owner 373840v usasl14 Group 1  
Rob Queisser Tactician   Group 1  
Expresso (C&C 35 Mark II)
Jan Trousilek    
Fidelis (NIC-32)
Paul Garmon Bow   Group 1  
David Holbrook Grinder   Group 1  
Dan Kurys Headsail Trimmer   Group 1  
Jim Taylor 747909P    
fine line (S2 9.1)
andrew seguin    
Flagship (Catalina 42 MKII)
Robert Shore 321827P    
Flying Norseman (Seascape 27)
Toralf Strand    
Framed (Hatteras)
Patrick Bergin    
FullHouse (Catalina 42)
Michael P. Hogan    
Gilgamesh (Bavaria 39)
Matthew Parker    
Glenayr (Catalina 30)
Sean McCarthy 756375N    
Glory (J 120)
David Follett 318735B    
Gotta Go (Viking - Power)
John Bertolon    
Gray Lady (Catalina 38)
Mark Murphy / Bill Bubenicek    
Gyre (Sloop)
Katherine Kennedy    
Helios (Alberg 35)
Charlie Prefontaine 190883Y    
Here Comes The Sun (Olson 34)
kevin mccoole    
High Tea (Frers 38)
Christopher Brolly Owner 732159V   Group 1  
Imagine (Beneteau 461)
Riley Calhoun Mast    
Ian Donahue Strategist   Group 1  
David Grosso Captain USADG80 Group 1  
Alix Israel Strategist   Group 1  
India Johnstone Medic/Doctor    
Chris Morrison Pit    
Ryan Morrison Pit Assist   Group 1  
Chris Remeika Grinder    
INCOGNITO (Sabre 362)
brian testa    
Indian Summer (Sabre 38 MK II)
Sheridan Carey Owner 317095E    
Instant Karma (Cheoy Lee Offshore 47)
Andrew Hayden    
Irie 2 (Kerr 55)
Jeff Baker Stunt Owner    
Brian Cunha Skipper 179170C USABC106  
jeffery Desmond Grinder   Group 1  
Tony DiSavino Floater   Group 1  
Stuart Hebb Helm    
Thomas Henneberry Grinder USATH94 Group 1  
Dickey Hyde Main Trimmer 110607C USARH28 Group 1  
Jon Lynch Rush Chairman    
Kevin Magee Pit USAKM109 Group 1  
Danny Nystrom Spinnaker trimmer   Group 1  
Kim Olsen Rush Chairman    
Becky Pineo Headsail Trimmer    
Joe Riley Mid Bow   Group 1  
Mark Riley Headsail Trimmer USAMR93 Group 1  
Janet Spurr Other    
Mark Weislik Grinder    
Renee Wightman Pit USARW126    
Neily Williamson Bow AUSNW4 Group 1  
Irrational Too (Beneteau Oceanis 40)
Brent Byers    
Island Time (Catalina 30)
Elliott Hughes Captain    
Jacob Hughes Medic/Doctor    
Robert Hughes Tactician    
Kirsten Johnson    
Spencer Wilhelm Chef    
JesseRae (Power)
Steve Finer    
Joe Creek (Artekno)
Christopher Doe Captain    
Christopher Jones Captain    
Joshua Jones Captain    
Warren Jones Captain    
Taylor Lange Bow    
Joululahja (Jon Meri 48')
Massachusetts Maritime Academy 134209K    
Jump (J 133)
Sean Badger Headsail Trimmer   Group 1  
Kevin Buruchian Spinnaker trimmer 242184T USAKB79 Group 1  
Danielle Dubois Mid Bow   Group 1  
Casey Hargbol Other   Group 1  
Chelsea Haskell Spinnaker trimmer   Group 1  
Christopher Lund Skipper   Group 1  
Ryan Macione Other   Group 1  
Sarah Martin Pit   Group 1  
Kendall Young    
Just A Friend (C&C 30)
Casey Brown Mast   Group 1  
Max Bulger    
Clayton Deutsch 278662H    
Nancy Deutsch USAND34 Group 1  
Martha Fortin Runners 251296x USAMP118 Group 1  
Ben Fusco    
Alex Hood    
Maggie McCarthy    
Jack Slattery Tactician USAJS40 Group 3  
Kanga (Peterson 34)
Cam Tougas    
KAOS (Frers 41 TM)
Chuck Fontaine    
Karyn Louise II (Back Cove 41)
Ron Coughlin Tactician   Group 1  
Bob Fine Captain    
Kenneth Fine Floater   Group 1  
Karyn Freitas Strategist    
Keewaydin (Tartan 41)
William Bannan Chef   Group 1  
Don Carney Grinder   Group 1  
Ryan Carney Strategist    
Ryan Hatton Navigator   Group 1  
Anne Maurin Chef    
Dan May Watch Captain   Group 1  
Jack May Captain 187266D    
Jillian May Main Trimmer   Group 1  
Taryn May Tactician   Group 1  
Taylor May Staysail trimmer   Group 1  
Kestrel (C&C 30)
Jonathan Cody    
Benjamin Lyon   Group 1  
Jonathan Winslow Nav/Tac   Group 1  
Ketel Two (Monte Carlo MC4)
Karen Babcock Chef    
Erica Meyer Rush Chairman    
Elana Weinbaum Stunt Owner    
Ally Wolf    
Jon Wolf Owner    
Josh Wolf    
Kinsale (P 36-2)
Dave Campbell Navigator   Group 1  
Robert Cheney Headsail Trimmer    
Allen Eddy 375856H    
Richard Lawrenson Bowman    
Kinship (Baltic 52)
Tom Selldorff    
Kiska (Hanse 445)
Will Andrews Tactician   Group 1  
Joe Crocker Chef   Group 1  
Ed Cure Headsail Trimmer 759373U   Group 1  
Jeff Elsbecker Bow   Group 1  
Greg Grimes Grinder   Group 1  
Will Richmond Stunt Owner 747797P   Group 1  
Tom Stocker Watch Captain 317492F   Group 1  
Greg Yates Bow   Group 1  
Knotty Dog (Catalina 30)
Garran Peterson    
La Dolce Vita (Formula 40PC)
Stephen Martorella    
Lady Love (Catalina 36)
John/Lynne Love    
LAGERTHA (Pearson 39-2)
John Hill Headsail Trimmer   Group 1  
Kurt Kalberer II    
Xaykham Khamsyvoravong Main Trimmer   Group 1  
Lauren Koch Offside trimmer   Group 1  
Chris Long Navigator    
Alan McClanaghan Navigator    
L'Amarre (Alberg)
Phil Boris Headsail Trimmer    
Ryan Mann Tactician   Group 1  
Robert Mintz Captain USARM171 Group 1  
Stephen Ragalevsky Navigator   Group 1  
Last Retreat (Hunter 405)
George Kennedy Grinder    
GEORGE KENNEDY Mid Mast    
Wilfredo Melendez Grinder    
Gregory Winsor Captain    
John Zimmel Tactician   Group 1  
Legacy II (Beneteau First)
Tom Denney 244683B    
Loon (Morris M42)
Ted Hood Jr Tactician    
Geoff Jacoby Captain    
William O'Dell Bow    
Brian Storms Skipper    
Loose Goose (Pointin29)
Garry Blank 264908V    
Luna (Jeanneau SO 39 I)
Caitlin Austin Watch Captain   Group 1  
Michelle Austin Co-Skipper    
Shawn Austin Tactician    
Thomas Austin Captain    
Andria Castellano Strategist    
Lauren Davis Pit Assist    
Mark Dennett Grinder   Group 1  
Hillary Deppeler Pit    
Chelsea Howard Grinder    
Leigh Mehlman Grinder    
Amanda Peterson Medic/Doctor    
LunaSea (Beneteua First 285)
Tyler Dimare Tactician    
Jack Foster    
Jack Foster, Jr    
Wiliam LeFevre    
Spencer Poole Chef   Group 1  
David Tait Strategist   Group 1  
LuSea (Seascape 24)
Toralf Strand    
Lynley III (little Harbor 60)
Jim Barnes 310021Y    
William E Barnes iv    
Palmer Clingman Nav/Tac 759564z   Group 1  
Dennis McLaughlin    
Claudia Pratt Strategist   Group 1  
Jim Wetherald Navigator   Group 1  
Lyric (J 105 )
Gerry Lorusso    
M Squared (J 120)
Gordon Mack    
Mad Wave (CAL 33)
Anthony Coutlis Captain 653071F    
Athanasi Darviris Runners   Group 1  
Peter Darviris Main Trimmer    
Athanasios Haberis Strategist   Group 1  
Jim Salemis Nav/Tac    
Maxami (Frers 33)
Len Schnabel    
Menage a Trois (C&C 38)
Peter Ogren    
Meridian (Tartan 4600)
Bryan Beach Helm    
Hillary Beach Navigator 727630W   Group 1  
Skyler Beach Main Trimmer    
Midsummer (Nonsuch 30)
James Mattison    
MIRAGE (HUNTER30)
GEOFF CULVER Tactician   Group 1  
Bill McMahon Navigator   Group 1  
TONY SMITH Captain    
Moose (J 120)
Franchesca Arnold    
Mike dorherty    
James Higgins    
Ricky Lee    
Eddit Letsche Medic/Doctor   Group 1  
Bonnie Matterand    
Bob Mills Headsail Trimmer   Group 1  
Gabe Peirce    
Jeanine Peirce    
Rich Peirce    
Moxiee (J 122)
David Easterbrooks Floater 742686W USADE33 Group 1  
John Hanson Bow USAJH307 Group 1  
Daniel Heun Skipper 211528K USADH7 Group 1  
Rob Kyle Spinnaker trimmer 293126Q   Group 1  
Greg Pitner Watch Captain   Group 1  
Andrew Urban Grinder USAAA88 Group 1  
Mustang (W46)
Harvey Jones 321802G    
Nauti by Nature (Intrepid sportyacht)
Jerry Zarrella    
Nixie (Hanse 455)
Jackson Chabot Bow   Group 1  
Derek Hausladen Navigator 741505R    
Douglas Hausladen Grinder   Group 1  
Jennifer Hausladen Skipper 741507P    
Sophia Hausladen Rush Chairman 741506W    
Jane Jansen Grinder    
Jim Munro Tactician   Group 1  
Kelly O'Donnell Grinder    
No Worries (C&C 37)
Matthew & Diane Beaulieu 278791N    
Northern Lights (Jeanneau 469)
JD Dan Solomon 46    
Ocean Rose (Catalina 34)
Daniel White    
Off site (Viking)
Kerry Sullivan    
Olivia (Pearson Vanguard)
Douglas Cleary Navigator   Group 1  
James Conway Main Trimmer   Group 1  
Andrew Dunne Owner 705703P    
Drew Dunne Skipper    
Sam Lawrence Grinder    
Fernando Perfas Headsail Trimmer    
Osprey (CD28)
Larry Burke    
Osprey II (C&C 40)
Tom Hutchinson 202514F    
Panacea (Jeanneau 43)
Bill Campbell 711944T    
Panacea (Ted Hood)
Robert Butler Owner   Group 1  
Paradise Found (Jenneau 54)
Jesse Adams-Doolittle    
Arel English Skipper   Group 1  
Sean Garren Other    
Kurt Mansperger Strategist   Group 1  
Clint Montague   Group 1  
Peter Whinn Captain   Group 1  
Paradiso (ben 42s7)
james h zenone    
Patriot (Gulfstar Custom 40)
Marc Knittle 231171L    
PEARL (Hinckley 43)
Michael Shea    
peningo (Custom)
peter dougherty XXX    
Perfect Summer (49 Jeanneau D/S)
Bob Solomon, Friends & WV Heroes    
Perseverance (Bristol 29.9)
Chris Hopgood    
Jane Milliman Strategist   Group 1  
Courtney Murtha    
Ccornelius Peterson Chef   Group 1  
John Plominski    
Morgan Ralph Pit    
Jason Tomchik Mast   Group 1  
JD Willets    
PR Princess (Jeanneau 439)
Greg Allen Skipper    
Barbara Boulanger Floater    
Sophie Crossen Floater    
John D'Angelo Pit    
Lisa Howard Watch Captain   Group 1  
Marcia Lukon Helm   Group 1  
Tim Murphy Grinder    
Julie Purcell Floater   Group 1  
Fernando Rodriguez Pit    
Anna Ying Main Trimmer    
Pressure Drop (Arcona 430 )
Dave Alexander 342540N    
PRIMA (J 105)
Nick Aswad/ Nantucket HS Sailing Team 233144L    
Reconciled (Beneteau 40.7)
Phillip Roshak 60170    
Reflections (Tartan 37-2)
Steve Bearden    
Rendezvous II (Beneteau Oceanis 461)
Robert Bova Navigator   Group 1  
Edward Breed Spinnaker trimmer   Group 1  
Fred de Napoli Tactician 663348H   Group 1  
Michele Deeney Chef    
Stephen Gleason Co-Skipper    
Kenneth Hughes Mast   Group 1  
Craig AKA(AJ) Jackson Grinder   Group 1  
Debra Kekar Pit   Group 1  
Heather Mason Owner    
Michael Mason Captain 373762A    
Jon McClain Bow   Group 1  
Mike Shovak Floater   Group 1  
Restless (beneteau 473)
timothy lynn 52360    
Riff Raff (C&C 121)
Richard Rothstein    
Rivky (Oyster 66)
Daniel Adelson    
Rough Draft (Pearson 33-2)
Arthur Radtke    
Cori Radtke 286475H    
Derek Radtke    
Rum Line (Nauset 35)
Jesse Malmgren    
Ruse (Swan 44 Mark II)
William Marsh 264603N USAWM82  
Sarabande (Frers 41)
Mitchell Menard    
Saylavee (Beneteau 311)
Peter Soule 188558J    
Sea Gate (Hanse 400)
Michael DiMella 743633v    
Sea Wings (C&C 99)
Kevin O'Leary 321452M    
Second Wind (Catalina 315)
Mike Howell    
Secret (Ranger)
Gerry Panuczak    
Seefest (J 29 MH OB)
Ira Perry 255914U    
Seyana III (Pearson 36)
Josh DeSousa Headsail Trimmer    
Warren Graves Owner    
Shadowfax (J 28)
Bradford Butman Captain 338530W    
Jeremy Butman Main Trimmer    
John Butman Co-Skipper    
Toby Sackton Main Trimmer    
Shamrock Sensation (N/M 40)
Ralph DiMattia 117060P    
Shannon (Cal 33-2)
william brossi 673766R    
Shanti (Beneteau 343)
Bryan Corbitt Offside trimmer   Group 1  
Rick Higgins    
Richard Horsey    
Peter Lyman Chef   Group 1  
Robert Raymond 276554C    
Siena (Dickerson AC37)
Halsey Herreshoff Tactician    
stephen jiranek Chef   Group 1  
Brian Knies Headsail Trimmer   Group 1  
Jonathan Lewis Stunt Owner   Group 1  
Liza MacKinnon Chef   Group 1  
Marnie Owens Runners   Group 1  
Peter Owens Skipper    
Chris Ruth Navigator    
Simon Says (Andrews 70)
Lorenzo Vascotto    
Slide Rule (First 44.7)
Scott Bearse 152587Z USASB37  
Smitten (J 40)
Bill Jones 132557R    
Somerset (Morris M36)
Richard Heald    
William Heald Skipper    
Marc Parsons    
Southern Dream (Beneteau 50)
James Flanagan 169902X USAJF20  
Speculation (Hunter 25.5)
Gregory Kelly 185287F    
Spray (Tartan 37)
Jason Calianos 264327s    
Spray (Mason)
A. Hugh Scott 60520    
Stamina (Viking)
Tyler Cummings Chef   Group 1  
Nick Falzone    
Joseph Tiano Skipper    
Matthew Tiano Captain    
Matthew Tiano II    
Star Gazer (Meri40)
Thomas Zauli 244681z    
Stars and Stripes (Nelson/Marek 40)
Charles Arakelian Runners   Group 1  
Jonny Arakelian Spinnaker trimmer   Group 1  
Sam Barron Grinder   Group 1  
Charlie Downey Co-Skipper    
Lisa Downey Other 106983C   Group 1  
Richard Levine Skipper 753555P    
Student Driver (J 24)
Mark Barrett 664814Q    
Diana Donahue Grinder   Group 1  
Summer Breeze (Oceanis 423)
Tad Beagley    
Summer Dreams (Beneteau 42)
John Blommer    
Daniel Gebremedhin    
Matt Goodwin    
Amit Majithia Co-Skipper   Group 1  
Levi Reilly    
James Scanlon    
Summer Fun - Willis D (Beneteau)
Mike McNamara    
Summer Music (Jeanneau 419)
Brian Barmmer Tactician    
Deanna Behrent Pit    
Robert Behrent Captain    
Dana Lentini Grinder    
Erica Lentini Pit    
Ben Parker Main Trimmer   Group 1  
Summer Song (Beneteau)
Sandra Bungerz Watch Captain    
Geoff Ewenson Co-Skipper    
Patsy Ewenson Main Trimmer    
Peter Fisk    
Ben Franklin Captain    
Nancy Gong    
Summer Star (Jeanneau Sun Odyssey 419)
Joshua Newbury    
Summer Wind (Beneteau)
Jon Solomon    
Surrender (Hinckley B-40)
Tim Barberich    
Syzygy (Catalina 38)
Katie Blagden Grinder    
Tucker Blagden Rush Chairman    
Matt Butler Navigator   Group 1  
Bjarki Gunnarsson Floater    
Emily Smith Bow    
Andrew Vachon Tactician    
Eddie Vachon Navigator    
Madeline Vachon Skipper 626021J USAMV47  
Tabu (Catalina 36)
Joseph O'Loughlin 254835w    
Temptress (Taylor 41)
John Gowell 323809R USAJG172  
The Proper Bostonian (Sea Ray)
Dave Greer    
Mark Lorber    
Vic Matchak    
James Tutko    
Three J's (Ocean Yacht)
Karl Harig NA NA  
Time Out (C&C 34)
Doug Evans    
Tonga (Baltic 35)
mark fitzgerald    
Toujours (Tartan 37)
Brian Bush 139026T    
Tradewinds (Catalina 320)
Corrine & Matt Doyle    
Trashy Thoughts (Power)
Shawn Delude    
Trinity (C&C 37)
David McDonough 699051A    
True North (Jeanneau)
Brendan Feitelberg    
Ursus maritimus (J 122)
Jimmy Masiero 240477T    
Valkyrie (Cal 39)
Brendan Cunniffe Navigator    
Tripp Daivs Grinder    
Matt Hubbard Grinder   Group 1  
Jack Keating Skipper 671437N   Group 1  
John Keating Helm 765927W   Group 1  
Rachel Keating Strategist 765924Y    
Martha Kristian Tactician    
David MacLellan Rush Chairman    
Zak Pantaleo Medic/Doctor    
Troy Young Grinder    
Veladare (C&C 42 Custom)
JOHN MYLES    
Voyager (Alberg 35)
Peter Karlson Owner    
Andrew Kingston Skipper    
John Kingston Headsail Trimmer    
Jordan Peabody Mast    
Kenny Richardson    
Voyageur (Bristol 35.5)
Neil McLaughlin    
Wampum (Nelson Marek MORC 30)
Tom Lanagan 756613U    
Watercolor (Cape Dory Intrepid 9M)
Graham Coates 60629    
Waterwolf (J105)
Ed Lobo 402823N    
White Swan (Hunter 28)
Scott Shucher 169664I    
Wildflower (Sabre 402)
Jonathan Pope Skipper    
William Henry II (Jeanneau 409)
Philip Marrandette 392089e    
Windigo (Sabre426)
George Brown    
Wings (J 46)
Richard Egan 404117M    
Winters Dream (Pearson 30)
Adam Cove Mid Bow USAAC74 Group 3  
Paul Cove Main Trimmer   Group 1  
Daniel DeMarco Alternate USADD144 Group 3  
Andrew Nolan Stunt Owner    
Richard O'Brien Rush Chairman    
James Whalen Floater    
Josh Wolf Watch Captain   Group 1  
Wizard (Concordia Yawl)
Henry Dane    
Wroe boat (Tiara)
Evan Wroe    
Yoroshiku (Jeanneau 54)
Christopher Anderson Bow 2015012109 Group 1  
Laura Bete Co-Skipper 768218U   Group 1  
Theodore Crosby Grinder   Group 1  
Walter Crosby Owner 764534T    
Kiril Federov Mast 2015012109  
Brian Forsythe Floater    
Brian Jacob Skipper 360012C    
Brian Jacobs Skipper    
Brian Jacobs Skipper    
Linda Meikle Offside trimmer    
Denise Roughan Grady Medic/Doctor    
Hamid Salim Tactician    
Bea Schoch Strategist   Group 1  
Benjamin Thornton Grinder   Group 1  
Zusammen (Pearson 36-2)
Willy Fox Main Trimmer   Group 1  
Matt Masiello Chef   Group 1  
John Norling Headsail Trimmer   Group 1  
Duffy Ross Tactician    
John Schnauck Skipper 662178H USAJS303  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021