2017 Can One Thursday Night Series
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
7th Chakra (Alerion Express 28)
Paul Bader    
Marc Rosenberg 410775V    
Advance (Tartan 30)
Charles S. Taus    
Adventure (Sabre)
John Brown III 308862E USAJB75  
Jeff Haviland    
Rick Kaskel    
Rosemary Pierce    
Aegir (Alden yawl)
Elith Larsen 278012R    
Albondigas (J 88)
Al Minella    
Atalanta (J 42)
Kurt Locher 742427V    
Chris Schoen Co-Skipper   Group 1  
Believer (J 120)
Brent Carrier 218065Y    
Blackcomb (J100)
Bill Gassman    
Bolide (C & C )
Ned Roseberry & Mett Tym    
byte (Melges 24)
Collin Alexander    
CAYUGA (LASER 28)
Eric Letellier 197    
Christopher Dragon (Ker 43)
Justin Bauer Bow USAJB152 Group 1  
Lawrence Cutler Other 671786z usalc39 Group 1  
Gordon Dailey Bow USAGD21 Group 1  
Larry Fox Navigator USALF7 Group 1  
Malcom Fox Other    
Gerard Girstl Bow USAGG34 Group 1  
Patrick Johnson Mid Bow USAPJ33 Group 1  
Andrew Kaplan Main Trimmer USAAK76 Group 1  
Byron LaMotte III Strategist USABL18 Group 1  
Adam Loory Headsail Trimmer 118556A USAAL33 Group 3  
Doug Lynn Rush Chairman 118654Z USADL14 Group 1  
Allie Padin Pit USAAP88 Group 1  
Buttons Padin Offside trimmer 348636E USAEP48 Group 1  
Hobie Ponting Bow USAHP26 Group 1  
Drew Stetler Bowman USAAS149 Group 1  
Andrew Weiss Owner 352216l USAAW46  
Chris Weiss Bow USACW44 Group 1  
Linda Weiss Owner 352216l USALW37 Group 1  
Clean Slate (J 105)
Marc Berkowitz    
Debbie's Diamand (custom)
Michael Walsh    
Deviation - YCC (J 88)
Mary Murphy Mid Mast   Group 1  
Iris Vogel 154629U    
Faith First (Beneteau 44.7)
Kory Breitel    
Feng Shui (Farr 37)
Robert Taylor    
High Noon (Tripp 41)
Kenneth Luczynski    
IMPULSE (O'Day 39)
Len Di Iorio 696407V    
Insanity (Zap 26)
Carleton Wheeler 678067D    
Jubilee (Freedom)
Douglas Gould 306523Q    
Julianna M (Pearson 26)
Steve Wade    
LauraBea (J 105)
Max Kalehoff 751056Z USAMK132  
Maudelayne (X-34)
Frederick Heerde 103817L    
my amy (C&C 36)
T Cassidy    
Nepenthe (Dawn 41)
Lawrence Rouen 225811N    
No Name Yet (J88)
Nicolas Delcourt    
No Sweat (Cal 33-2)
Frederick Horowitz 374066z    
Osceola (Alerion 28)
Alan Fuchsberg    
Peregrina (J 105)
Josh Burack 216548y    
Persistence (C&C 25 Mk1)
Malcolm McCullough    
Prevail (Beneteau 42s7)
Deanna Edginton Bow USADE37 Group 1  
Steve Pritz Helm   Group 1  
William Pritz Staysail trimmer   Group 1  
Andrew Ricks Headsail Trimmer    
Lawrence Swack 714275B    
Glenn Vitaglione Nav/Tac   Group 1  
Privateer YCC (J 105)
Hobie Ponting    
Quintessence (Swan 42)
Justin Bauer    
Daniel Ebin Stunt Owner   Group 1  
Doug Lynn Rush Chairman   Group 1  
Roger Widmann 118695I USARW19  
Reviver (J 70)
Scott Devine    
Roepunzel (Beneteau)
Christopher Roe    
Rowan (J 37)
Jason D'Amore    
Sea Fiddler (Pearson P36)
Kenneth MacArtney 309793m    
Seabird (J 95)
Mark Mcgivney    
Shadowfox (Hunter Legend 37)
Alex Helfand 132630H    
Side-tracked (Beneteau 36.7)
Barb & Stu Caplan    
Sirius (J 33)
Charles A. Taus 188740B    
Soulmates (Custom Goetz 40)
Adam Loory 118556A    
Monica Sciales Furrelle Chef 755732H    
Stratos (J 105)
Loic Moisand    
Summer Storm (Marten 49)
Andrew Berdon    
Tenebrae (J 124)
William Ingraham    
The Phantom (Pearson Flyer)
a b Spinnaker trimmer    
Ed Clafin Pit    
Mike Dratch Pit    
Shereen Moubayed Main Trimmer    
John Scagnelli    
Justin Scagnelli Co-Skipper   Group 1  
Tolo (J 105)
Richie Palmer 408475H rpusa  
Upsetter (J 80)
Jason Viseltear 660517C    
Warrior Won (Xp44)
Paul van Dyke Main Trimmer usapv6 Group 3  
Peter Bauer Watch Captain    
Peter Carpenter Main Trimmer USAPC35 Group 1  
Chad Corning Floater 246511O USAJC117 Group 3  
Andres de Lasa Medic/Doctor USAAD96 Group 1  
H.L. DeVore Navigator 314113H USAHD4 Group 1  
Katie DeVore Pit    
Barrett Holby Headsail Trimmer    
Carter Holliday Watch Captain   Group 1  
Christopher Sheehan Skipper 734053Z USACS259 Group 1  
Joost-Olan Sheehan Grinder    
Christopher Simon Runners   Group 1  
Patrick Slattery Other   Group 3  
Ryan Zupon Rush Chairman 308431T USARZ5 Group 1  
Wasabi (J 29)
Eric Bigotte 259    
jean Marc wassen    
Winsome (C&C 34+)
Brian McCloskey 143092S    
Young American YCC (J 105)
Young American Jr. Big Boat Team 174802N    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy