|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Aeolus (one off topsail gaff cutter) |
|
Jo Finn |
|
|
|
|
|
|
Anthony Wheaton |
|
|
|
|
|
|
Alice pellow (Cornish crabber pilot cutter) |
|
Dave Percival |
|
P20 |
P20 |
|
|
|
Aurora (Dragon) |
|
Adrian Green |
|
|
|
|
|
|
BobKat II (International 6 metre) |
|
Andrew Webster |
|
|
|
|
|
|
Bojar (10 metre class ) |
|
ANDREW PEARSON |
|
|
|
|
|
|
Breeze (Cal 40) |
|
Robert Boulter |
|
|
|
|
|
|
Cetewayo (Laurent Giles 7/8ths sloop) |
|
david murrin |
|
|
|
|
|
|
Charm of Rhu (8m cruiser/racer) |
|
Martin Thomas |
|
|
|
|
|
|
Vivien Thomas |
Navigator |
|
|
|
|
|
Cockleshell (Classic Dayboat) |
|
Jonty Sherwill |
|
|
|
|
|
|
Cormorant (One-off Gaff Yawl) |
|
Mason Baker |
|
|
|
|
|
|
Andy Cassell |
|
|
|
|
|
|
Matt Fletcher |
|
|
|
|
|
|
Vanessa Price |
|
|
|
|
|
|
Cuilaun (Ketch) |
|
Brian Smullen |
|
|
|
|
|
|
Destina (Harrison Butler Yonne Class) |
|
Mark Tomson |
|
|
|
|
|
|
estelle (XOD) |
|
simon russell |
|
|
|
|
|
|
Fantasy (XOD) |
|
Paul Jones |
|
|
|
|
|
|
Firebrand (S&S 43 one off) |
|
Peter Cyriax |
|
|
|
|
|
|
Firecracker (SCOD) |
|
Antony Fanshawe |
|
|
SC69 |
|
|
|
Fritha (Nordic Folkboat) |
|
Bob Allen |
|
|
|
|
|
|
Gloriana (Herreshoff 12) |
|
Ian Armstrong |
|
|
|
|
|
|
Iona (XOD) |
|
andrew bates |
|
|
|
|
|
|
Ivy Green (Gaff cutter) |
|
Richard Jacobs |
|
|
|
|
|
|
Jolie Brise (Gaff Pilot Cutter) |
|
TOBY MARRIS |
|
|
|
|
|
|
Laughing Gull (Yawl) |
|
Barney Sandeman |
|
|
|
|
|
|
Lutine of Helford (Laurent Giles one off classic) |
|
James Youngman |
|
|
|
|
|
|
Mandarina (International Folk Boat ) |
|
Christine Hughes |
|
|
|
|
|
|
Maresta (One off) |
|
Mark Taylor |
|
|
|
|
|
|
Melita (International 6 metre) |
|
John Mellows |
|
|
|
|
|
|
Michief III (Harrison Butler Yonne) |
|
Paul Barnes |
|
|
|
|
|
|
Mischief (XOD) |
|
diana wilson |
|
|
|
|
|
|
Mistress (Dragon) |
|
William Daniels |
|
|
|
|
|
|
Misty (Cheverton) |
|
Peter Card |
|
|
|
|
|
|
Stephen Card |
Skipper |
|
|
|
|
|
Shaun Murphy |
|
|
|
|
|
|
Maxime Pachot |
|
|
|
|
|
|
Mizpah (Sea View Mermaid 1907 Design) |
|
Aleex Charlton |
|
|
|
|
|
|
Mystical Rose (Dragon) |
|
Anthony Talbot |
|
|
|
|
|
|
Nomad (Nigel Irens & Ed Burnett Design) |
|
Daniel Shaw |
|
|
N1 |
|
|
|
Paean (Cheverton Caravel Mk2) |
|
Phill McGowan |
|
|
|
|
|
|
Pepper (XOD) |
|
Steve Green |
|
|
|
|
|
|
Ragdoll (Honeybee) |
|
Liz Rushall |
|
|
|
|
|
|
Sabrina (Harrison Butler Yonne Class) |
|
Craig Nutter |
|
|
|
|
|
|
Samiotisa (Nicholson 35) |
|
Chris Mansfield |
|
|
|
|
|
|
SATU (XOD) |
|
Andy Hamlett |
|
|
|
|
|
|
Scimitar (Cheverton Crusader) |
|
James Clabon |
|
|
|
|
|
|
Sea Jay (Rhodes 6 tonner) |
|
Barry Pickthall |
|
|
|
|
|
|
Sepia (Memory 19) |
|
Sue Pennison |
|
|
|
|
|
|
Shantih of Cowes (RHODES 39 Custom) |
|
Jason Fry |
|
|
|
|
|
|
Shelagh (She Delta 94 (She 31)) |
|
Derek Morland |
|
|
|
|
|
|
SIOMA (International 6 metre) |
|
fenton burgin |
|
|
|
|
|
|
Sophie (Falmouth Quay Punt) |
|
Nicholas and Liz Harvey |
|
|
|
|
|
|
Suvretta (West Solent One Design) |
|
Tim Y |
|
|
|
|
|
|
Thalia (Gaff Cutter) |
|
David Aisher |
Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
VIVEZA (Twister) |
|
Peter Mulville |
|
|
|
|
|
|
Martin Pascoe |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Whimbrel (Gaff Rigged Yacht -traditional style) |
|
Will Maskell |
|
|
|
|
|
|
WHOOPER (Laurent Giles One Off Classic) |
|
Giovanni Belgrano |
|
|
|
|
|
|
Wild Rival (Rival 34) |
|
Chris Bentley |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Sharon Brokenshire |
|
|
|
|
|
|
Cathy Lacey |
Co-Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Steve Lacey |
|
|
|
|
|
|
Ken Morgan |
Floater |
|
|
Group 1 |
|
|
Winifred (Herreshoff Half-Rater) |
|
Brian Corbett |
|
|
|
|
|
|