2017 Swan 42 U.S. Nationals / IRC East Coast Championship
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class Approv.
After Midnight (CTM41)
Paul Jeka 116507N    
Apparition (Swan 42)
Bob Campbell Headsail Trimmer USARC5 Group 1  
John Caunter USAJC96 Group 1  
Alex Cook USAAC116 Group 1  
Tom Erskine USATE25 Group 1  
Tim Fetsch USATF4 Group 3  
Chris Hufstader Headsail Trimmer USACH76 Group 1  
Bill Lynn Helm 183557Y USAWL4 Group 1  
Laura McKenna USALM99 Group 1  
Ian McLaughlin 198331X USAIM1 Group 1  
Doug Morgan USADM169 Group 1  
Ryan Mullins USARM178 Group 1  
Alden Reid Main Trimmer USAAR40 Group 1  
Ben Richardson Tactician USABR3 Group 1  
Barleycorn (Swan 42)
Shltr I. YC Resolute Cup Team Brownyard    
Blazer (Swan 42)
Christopher Culver 376544C USACC66  
Daring (Swan 42)
John Hele 126702L    
Divided Sky (Summit 35)
Vincent & Kristina McAteer 254135P    
Entropy (Tripp 41)
Patricia Young 289869T USAPY1  
Gladiator (TP52)
Tony Langley    
Gold Digger (J 44)
James D. Bishop 114950Q USAJB2  
Impetuous (Swan 42)
Casey Brown Bow   Group 1  
Seth Cooley Headsail Trimmer USASC28 Group 1  
Chafee Emory Pit   Group 1  
Charles Goodrich Navigator 651043Q USACG28 Group 1  
Todd McGuire Main Trimmer   Group 1  
Michelle Miltenberger Mid Mast USAMM206 Group 1  
Andrew Nawn Offside trimmer USAAN15 USAAN15 Group 1  
Merry Varr Pit Assist USAMV38 Group 1  
Paul Zabetakis Helm 147328V USAPZ1  
Eric Zeller Mast 239565H USAEZ1 Group 1  
Leading Edge (J 35)
Christopher Dees Navigator 651407Q USACD53 Group 1  
Paul Eley Pit   Group 1  
Debbie Johnson Spinnaker trimmer   Group 1  
Terry Meeh Mid Mast   Group 1  
Tom Meeh Tactician    
MUD rice Mast   Group 1  
Diana Sutton Bow    
Tom Sutton Helm 122697Z   Group 1  
Long Echo (Swan 42)
Barry Sampson    
Mutiny (Swan 42)
Matt Curthoys Spinnaker trimmer GBRMC2 Group 1  
Ian Dobson    
Frederick Edwards    
William Edwards    
Samantha Evans GBRSE14 Group 1  
John Greenland GBRJG8 Group 1  
Katie Greenland GBRKA7 Group 1  
Nick Hornby GBRNH61 Group 1  
Stuart Miller Headsail Trimmer GBRSM15 Group 1  
Andy Shaw GBRHW15 Group 1  
Henry Woods Mid Bow   Group 1  
Orion (J 122)
Drew Beach Pit   Group 1  
Katie Collins Floater    
Stewart Gurnal Mid Bow    
Tad Hutchins Main Trimmer   Group 3  
Mickey Lawlor Spinnaker trimmer VIEML1 Group 1  
Paul Milo Skipper 661310L USAPM110 Group 1  
Matthias Mueller Bow GERMM6 Group 1  
Aidan Naughton Mast    
Bill OMalley Tactician 198525B USAWO2 Group 1  
Kevin Ryman Headsail Trimmer 157877k USAKR4 Group 1  
Pendragon (X-41)
Quentin Thomas 395941D    
Pterodactyl (R/P 45 Custom)
Scott Weisman 151139L    
Quintessence (Swan 42)
Roger Widmann 118695I USARW19  
Regina 2.0 (Swan 42)
Gutta Johansson Tactician    
Jacob Wallenberg Skipper swejw11  
Settler (NEB Tripp 43)
Thomas Rich 159964K    
Sonrisa (XP44)
Herve-Pierre Beauchesne Headsail Trimmer   Group 1  
Ramon Caceres Pit   Group 1  
Marcus Cholerton-Brown Captain 732580Y GBRMC96 Group 3  
Miguel Dominguez Grinder    
Tom Janick Mid Bow   Group 1  
Greg Kelly Owner 732580Y    
Jeff Mitchell Mast   Group 1  
Bruce Perkins Main Trimmer    
Antonio Ramos Bow 704709U USAAM166 Group 1  
Vadim Vorobyov Mid Bow USAVV6 Group 1  
Southern (Swan 42)
Southern Yacht Club    
SPOOKIE (TP52)
Steve & Heidi Benjamin 101374L USASB  
Temptation-Oakcliff (Ker 50)
Arthur Santry    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2019