2017 I-LYA Bayweek Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
23 Skiddoo (Cal25)
Karyn Macdonald    
3SUM (F82R)
Gary Hall    
Adrenalin (Schock 35)
Kurt Kachler 398387R    
Alacrity (Newick Native Tri)
Dennis Carr Headsail Trimmer   Group 1  
Brian Thorpe    
Diana Thorpe Main Trimmer    
Dave White Spinnaker trimmer    
Angelfish wave (Hobie Wave)
Doug Seib 206879J    
Arrow (Pearson 33-2)
Dennis Psota 196726A    
Autumn Wind (Catalina tall rig)
Joe Sweeney    
Bangarang (Pearson)
Bryce Boardman    
Bay Tripper (Columbia 8.7)
Kirby Fry Headsail Trimmer   Group 1  
PHILBERT FRY Skipper    
John Miga Bow    
Pat Nicely Main Trimmer   Group 1  
Andrew Showen Other none none Group 1  
Bella Ravello (C&C 33)
J.R. Farrar 713470B    
Best Sister (Jenneau 37)
Gary Wandtke    
Big Electric Cat (Beneteau First 36.7)
Mark and Bill Cummings 347394J    
Big Storm (Corsair F-28 Stock)
Deborah Schaefer Navigator 181786B    
James Frederick Skipper 152752Q    
Bingo (Interlake)
Kaye Soka    
Ronald Soka 247099J    
Black Box (T-10)
Kids Sheehan - McSweeny    
Breakaway (C&C)
Bill Sommers    
Calliope (Cal 25)
Sloane Barbour 343788H    
Capers (J 111)
Don Hudak 105286W    
Coyote 4 (Hobie wave)
Ray Matuszak    
Cracker (T-10)
Corinne Sackett    
DagnAbbott! (Abbott 33)
Jim Mackey 278549J    
Discover (Capri 30)
Tony Hubbard Other   Group 1  
Matt Kern 271445Q    
Isaiah Neeper Floater    
Dave Shute Bow    
Charlie Stevens Floater    
Alex Weiss Main Trimmer    
Matt Weiss Headsail Trimmer    
Emma K (Hobie Wave)
Larry Schrader    
Feisty (Abbott 33)
Paula Anderson Pitman   Group 1  
Pete Coan Bowman   Group 1  
Brian Hartwell Helm 110773N    
Katherine Hartwell Navigator    
Cheri Owen Grinder    
Pat Owen Mast    
Gotcha (T-10)
Kim and Dave Disbrow 189530Z    
H2Owen2 (Maxum 3200)
Cheri Owen    
Hooley Express (Interlake)
Mike Deye Rush Chairman   Group 1  
Beckham Marriott Strategist    
Brent Marriott Captain 341874Y USABM73  
Huggy Bare (Hunter 33.5)
Michael Robinette    
Irish Mist (Columbia 43)
Jeff Hagedorn Navigator    
Barbara Kirsch Pit Assist    
Robert Tiberia Skipper    
Chris Wright Co-Skipper    
Diane Wright Watch Captain    
JEB III (Beneteau 40.7)
Park McRitchie    
LA VIDA (Newport 33)
Tom Quick    
Lake Shark (J 160)
John Bloomstine 400967W    
Longshot (Catalina 320)
David / Rebecca Long / Innes-Long    
Magi (Ticon T-30)
Keith Bains Headsail Trimmer    
Jim Boyd Main Trimmer    
Jim Grant Skipper    
Charlie Simons Tactician   Group 1  
Moonbeam (Islander 30 Mk2)
David Burke    
Myira (F31)
Harold Alber    
Nein-Oh-Nein (Interlake)
Tom Marriott    
Oban Skye (Jeanneau 50DS)
Jeffrey Biesenberger    
Sandra Biesenberger Tactician    
Oh Baby (Soverel 33)
Amanda Baker    
Roy Baker Headsail Trimmer    
Patricia Duffett Navigator    
Thomas Duffett Grinder   Group 1  
Todd Duffett 653247J    
Shane Foley    
Ally Hinsman Mast    
Brady Savage    
Ryan Thomas Main Trimmer   Group 1  
Renee Weathers Runners   Group 1  
Orange Crate (Davis 34)
Jim Davis 102633H    
Orange Whip (J 24)
Mark Sprenger 321912J    
Outtamind (Schock Wavelength 24)
Trevor Walker / Meagan Lee USATW61  
pack-n-play (Interlake)
Aaron Stange    
Kim Stange    
Wolfgang Stange    
POKEY (S2)
Joe Snyder    
Polly (Hobie Wave)
Bob Everson 261638S    
Quadrifoglio (J 29)
Philip Dufresne 244323M    
Quenched (Hunter )
John Beck    
Howard (Damn Glad to Meet You) Tattrie Rush Chairman    
Bill Whalen    
Kevin Whalen    
Scott Whalen    
Red Cloud (Sloop)
John Greiner 103543K    
relentless (J 105)
jerry porter 189345e    
Rollick (J 105)
Eric Sutherland 262296A    
Rush (Flying Tiger 10M)
Laurence Rush 660212E    
Saving Grace (Olson 25)
Kyle Gladieux Beij38848    
Savana Helminiak Headsail Trimmer   Group 1  
James Humason Stunt Owner   Group 1  
Rabbi Whorroitz Floater    
Scoop (S2 9.1)
John Schaffner 2014580    
Sloopy IV (IMX 38)
Donald Esarove    
Solitude (C&C)
Monty Kaufman Main Trimmer   Group 1  
Nathan Kaufman Bow    
Gary Melssen Mast   Group 1  
Jeff Smith Headsail Trimmer   Group 1  
Eric Winkel Skipper 126883D   Group 1  
Sora (Redwing 30)
Jim Kemp    
Southwind Spirit (Corsair F-28)
Rita cox    
Jim Dunkerton    
mary kansa    
Robert / Mary Kansa 18    
Steelkilt (Hobie Wave)
Jim Hildebrandt    
Synchronicity (J 109)
Jon Koethe Main Trimmer   Group 1  
Chris Mallett 697720x    
Josh Mallett Co-Skipper    
TanTarA (Beneteau First235)
Don Harris Skipper    
Dave Lawrence    
david luttenberger Tactician   Group 1  
Ten Forward (Mirage 338)
Will Lightfoot    
ThinIce (Jeanneau 36i)
Mark Sprenger 321912J    
Think in Blue (T-10)
Gary Disbrow    
Threes Company (Gemini 3200 Catamaran)
Carl Behrens    
Tiger Shark (Hobie Wave)
Ken Farber    
Trivial Pursuit (Mirage 338)
David Young    
Turtle Stampede (J 29)
Steven Theiss    
Valkyrie (Pinica 14-34)
Jake Burgy    
Amanda Joseph    
Vintage (Twin Cabin)
Larry Inguagiato    
Voyageur (Bayliner 4588)
Kathy Powers Co-Skipper    
Mike Powers 698481Y USAMP26  
wave (Hobie Wave)
matt wirth    
WAYPOINT (Catalina 400)
Bob Brandt Main Trimmer   Group 1  
Chris Coe Headsail Trimmer    
Chris Crall Headsail Trimmer   Group 1  
Larry Hurst Skipper 222477V    
George Meinke Floater   Group 1  
Gary Miller Headsail Trimmer   Group 1  
Joe Stopak Main Trimmer   Group 1  
William M Petry (Cheoy Lee)
Robert Petry    
Wing Jammin (Beneteau F310)
William Pribe 204682W    
Wizard (Evelyn 32)
The Mackays 116554U    
Yeah Buoy (Hunter Legend 35)
Brogan Ambrozy Main Trimmer    
Lee Elekonich Captain    
Josh Rygalski Headsail Trimmer   Group 1  
Zephyr Hawk (Abbott 33 Custom)
Richard Bohl 181903k    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022