2017 Columbia Cup -- Buoy Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Eagle (Sydney 38)
Shawn/Jerry O'Neill 137950Y USASO25  
Erizo de Mar (Beneteau First 36.7)
pior Bekta POLPB20  
Antoni Czupryna Owner 393155X POLAC8  
Jamie Downing Tactician 757282W USAJD245 Group 1  
MARCIN DUCH Pit POLMD14 Group 1  
Waldemar Emmerich Co-Skipper 306876G POLWE1 Group 1  
Christy Hubbard Other USACH171  
Bogumil Kawa Headsail Trimmer USABK34  
Jaroslaw Naruszewicz Spinnaker trimmer POLJN4 Group 1  
Emil Olejarz Mast POLEO2 Group 1  
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith & Ross McLean 729032V USAJM386  
Flying Pig (J 105)
Mike Sheppard 239168G    
Gaucho (Beneteau First 36.7)
Mark Bouckaert 373348Y    
Heartbreaker (1D35)
Eric Oesterle 187614W    
Inferno (Farr 40)
Philip Dowd 147503O usapd10  
La Tempete (Beneteau First 40.7)
Thomas Weber 225848A    
Lucy (Melges 32)
Jeremy Alexis 181824O    
Measure For Measure (Morgan 36 N/M)
Brian Tobin 151431i    
Mojo (Beneteau First 40.7)
Gary Powell / Scot Ruhlander 245241P    
PROGRAM (Beneteau First 36.7)
Earle Atwater Rush Chairman USAEA37 Group 1  
John Baxter Grinder   Group 3  
Allyson Bogdan Bow USAAH113 Group 1  
Rick Johnson Pit usarr149 Group 1  
Bruce Metcalf Main Trimmer usabm157 Group 1  
Chris Metcalf Helm USACM216 Group 1  
Eric Metcalf Headsail Trimmer usaem92 Group 1  
Brian Mond Mast ARGBM2 Group 1  
Rhumb Runner (Beneteau First 40.7)
Katie Goldman Finnegan Brian Goldman    
Scout (Sydney 41)
Dorsey Ruley 156303L    
Sealark (J 105)
Shane Montgomery Bowman USASM106 Group 1  
Clark Pellett 308269F USACP56  
Russell Radke Tactician USARR102 Group 1  
Steven Radke Mast   Group 1  
John Schussler Mid Bowman 664973H USAJS260 Group 1  
Ned Sher Headsail Trimmer USANS26 Group 1  
Craig Warner Helm   Group 1  
SKYE (Nelson Marek 46)
Jeff & Jane Hoswell 226157W    
Sociable (Beneteau First 40.7)
Robert Arzbaecher 178058D USARA37  
Sorcerer (Beneteau First 36.7)
Don Draper 228361Y USADD93  
Soulshine (Beneteau First 36.7)
Jarrett Altmin 672083W USAJA55  
Southbound (J 105)
Robert Amos 354490B    
Split Decision (Beneteau First 36.7)
Mark and Nick Norris 160597Y    
Taipan (Farr 40)
Lloyd Karzen 310605E uslk45  
Tide The Knot (Jeanneau Sunfast 35)
Robert Metzen 266760B    
Turning Point (Beneteau First 40.7)
David Hardy 343934V USADH101  
Unknown Lady2 (Frers 36)
David Ward 384765G    
Vayu (Beneteau First 40.7)
Ron Buzil 245909W    
Vytis (J 105)
Gyt Petkus 752205R    
Warlock (j111)
Tom Dickson 410167p    
Whisper (Express 34)
Thomas Barnes 206486C    
Wired (Beneteau First 40.7)
Brian Angioletti / Chuck Norton 372020H    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022