2017 Hospice Cup XXXVI
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
U-113 (J 105)
John White 114973X    
Allegiance (J 105)
Juan Avelino Afable Helm   Group 1  
Jace Erlanson Headsail Trimmer   Group 1  
Tom Hawkins Bow   Group 1  
Paige Krumwiede Skipper   Group 1  
Kevin Navarro    
Harlan Ticatch Main Trimmer   Group 1  
Allegro (Beneteau 423)
Marc Apter    
Ron Burkemper Main Trimmer   Group 1  
Shelley Castle    
Carrie Kleinjan Skipper   Group 1  
Scott Kleinjan Navigator   Group 1  
Atlantis (Hylas)
Joel Aronson    
Atlas (C&C 121)
Peter Holden 653914u    
Avenger (J 105)
Madeline Arbogast Main Trimmer   Group 1  
Nathaniel Blount Spinnaker trimmer    
George Davis Tactician   Group 1  
Matthew Dods    
Lisa D'Souza Pit   Group 1  
Hayden Espericueta Bow   Group 1  
Bent Whisker (Pacific Seacraft 31')
Vicki Hurt    
Breakaway (J 105)
Richard Hinds 127246U USARH75  
Breezy Girl (Feeling 346)
Rhonda Glasmann    
Cem Karabekir    
Tim Layne Tactician   Group 1  
Karen Walter    
Brilliant (Harbor 20)
Kenneth Appleton Skipper 654965F    
Mark Bird Tactician    
Calypso (Sabre 402)
Rick Hill    
Caroline (Alerion 28)
Kevin McNeil 212054J    
Carry On (Beneteau 311)
Russ Matijevich 742550Y USARM189  
Celebration (CAL 31)
Hope D. Andruss    
Pamela ledford    
Richard Ramsden Floater   Group 1  
Celerity (Beneteau 473)
Rick Lober 250491S    
CelerityII (Beneteau 343)
Loren Walker    
Chessie (J/105)
John Kircher 178325X    
Cloud Nine (Catalina 275 S)
Paul Kaladas 215813O    
Crescendo (J 105)
angelo guarino 373256X    
Ctrl Alt Del (J 105)
Ben duPont 656203Z    
Curlew (Valiant)
David Densmore 684117T    
Elixir (Harbor 20)
Brian Wiersema 731209P    
Endurance (Harbor 20)
John Heintz    
Escape (Alerion Express 28)
Jim Kizziar    
Firebrand (J 105)
Jon Slabaugh 713684Z    
Five Oclock (O-day)
Michael Jewell 700131V    
Flashpoint (J 100)
Dan Leonard 729465N    
Fuzzy Logic (Harbor 20)
William Sutton    
Gabriel (Allied Princess II Ketch)
David Humphreys Skipper none    
David Jarrell Main Trimmer    
Jim Mason Tactician    
David O'reilly Headsail Trimmer    
Stanley Salas Navigator    
Gallivant (Jeanneau 49DS)
John Murray    
Gypsy (Catalina 42)
Ken manning    
h20 (h20)
Garth Hichens    
Hall Pass (Donovan GP 26)
Jim Carkhuff / Ken Schmidt 194499K    
Helios (J105)
Steve & Gregg Sunshine 837303k    
imari (Pacific Seacraft 31)
Jimmy Doyle    
Ippon (X-332)
sean gallagher 216961Z    
Jane Says (J 124)
Robert Dunigan    
Kairos (Islander)
Tom Jackson    
Kurranulla (Sydney 38)
Stuart Jones 7501159P    
Last Resort (Catalina 380)
Mark Vogel    
L'OUTRAGE (Beneteau)
bruce gardner    
Magic (Alerion Express 28)
Jonah Seiger 712222E    
MEADEOR (HARBOR 20)
JIM & RACHEL MEAD    
Merlin (S2 11.0A)
Maxim Orlov    
Mirage (J 105)
Cedric Lewis/ Fredrik Salvesen 168518Z    
Mischief (Grand Soleil 40)
Peter Henry 228034S    
Onawa (Island packet 31)
Ethel Apolinario Main Trimmer   Group 1  
Dave Copley Navigator    
Lynn Egan Captain 770845p    
Rich Shores Headsail Trimmer    
Justin Tindale Owner    
Alicia Tyrell Headsail Trimmer    
Orion (Hanse 371)
Jon Opert 733068V    
Pandora (J-24)
Stephen Grimm    
Pearl (Harbor 20)
Mark Kiefaber    
Queen Ann(e) (Harbor 20)
Anne Harrington 731431U    
Quik (Dufour)
Debra Kennedy    
Redshift (Colgate 26)
Ken Koester 244812O    
Rendezvous (Morgan 366 CB)
Rodger Carter 228041R    
Revolution (CS 30)
Michael Brown    
Robert Reeves (Harbor 20)
Robert Reeves 106426O    
Rover (Nordic)
Lauren Anthone    
Sail Away (Sabre 402)
Shirley Brooks Co-Skipper    
Craig Coltharp Tactician    
George Hollendursky Skipper    
Marc Oliver Other    
John Petrow Grinder    
Mike Swift Grinder   Group 1  
Sailin' Whalen (Sabre 402)
GREGORY WHALEN    
Santas Reign, Dear (J 105)
Donald Santa 207626u    
Sarah Effie (Morgan)
Patrick Aaron    
Sea Tango (Beneteau 393)
Dennis Krizek    
Seaya Later (CS 34)
Craig Lisk Skipper 226303K    
Skimmer (Alerion Express 28)
Jack Detweiler 165174X    
Smoke n'Oakum (J 105)
David Scheidt 185673D    
Snow Day (Salona 37)
Richard Snow    
Summersail (P35)
Jim Burton Grinder   Group 1  
Laura Gwinn Grinder   Group 1  
Robert Meadows    
John Wiggins    
Jennifer Williams-Bendheim    
Surprise (Tartan 34C)
Tom Beck Main Trimmer   Group 1  
Mike Burgess Headsail Trimmer   Group 1  
Gail Inman Grinder    
Rich Inman Captain    
Dawn O'Brien Stunt Owner    
Swifty (Harbor 20)
Rich Weaver    
tally ho (hunter 410)
ed traynor    
Tandem (Tartan 46, modified)
Russell Baker 259396O    
Tenacious (J 105)
Carl & Scott Gitchell 272024J    
Ula (Hunter 25)
Joel Honea    
Velella (Harbor 20)
Marino diMarzo 652189F    
Whisper (Sabre 362)
Brett Smith 672076E    
Erica Smith    
Yellow Jacket (Harbor 20)
Bulman Scholz Syndicate 120245F USAJS231  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022