2017 Classic Yacht Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Abigail (Alden)
Jesse Terry    
Aegir (Alden yawl)
Elith Larsen 278012R    
Allegro (Herreshoff S Class)
John Cutsumpas Main Trimmer   Group 1  
Wendy Simmons Pit    
William Simmons Skipper 711356V    
Richard Smith Pit    
Bagheera (Hinckley Pilot 35)
George Yankowich    
Black Watch (Yawl)
John Melvin    
Bow to Sterne (Cat)
Lawrence Sterne    
Bull's Eye (custom yawl)
Len Merullo    
Cadenza (Rozinante)
Scott Frantz    
Cassiopea (Catboat)
Mark Williams    
CHECKMATE (Shields)
Fred Werblow 109362X    
Circe (Shields)
Tom McManus    
Dagger (SoT) (Int 225)
Ted Boynton    
Danae (S Boat)
william Riley    
Dark Horse (IOD)
Zach Horton    
Dulcinea (LF Herreshoff Rozinante)
Michael Engelbert    
Golden-Eye (Rhodes)
Michael Emmert    
Grace (Concordia Yawl)
Michael & Nancy Herde 754452W    
Hooke (Shields)
Richardson Hendee    
Ingwe (S class)
pierre bardoux    
Kandahar 2 (Herreshoff S Class)
Robert Mehlich    
Kocka (Prudence --Noank Sloop)
Leonard Sinowitz none none  
Lady (Shields)
John Mawe 351656V    
Lovinde (Marshall 18)
Frank Kemp    
Lure (Shields)
Kate Manion Spinnaker trimmer    
Skip McGuire Skipper    
Steve Moss Pit    
Tim Walsh Bow   Group 1  
malo (catboat)
mark dam    
Mara E (Friendship Sloop)
Jared Abrams    
Nor'easter (Q Class)
Ted & Shelia Graves 337726A    
North River 2 (Buzzards Bay 14)
George Conk    
Taisy Conk    
Peter Madison    
OWL (Marshall Catboat)
Roger Klein    
Polaris (Concordia 41)
Leif Arntzen Captain    
Miles Arntzen Pit    
Braden Rustand    
Puffin (Walsted/S&S Custom)
David Murphy    
Sally E (AC24 Catboat)
Renee Bezpalko    
John Reffner    
Sandpipe (Shields)
Justin Gibbons    
Ticonderoga of Greenwich (l. Francis Herreshoff)
Scott Frantz 157774g    
Tsarina (QA 17)
peter kappel    
Windermere (Alden)
David Pearson Pit   Group 1  
Richard Sammons Na Na  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020