|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Andiamo (J 111) |
|
Paul Strauch |
|
296914A |
|
|
|
|
Avalanche (Farr 395) |
|
Craig Albrecht |
|
197897S |
USACA6 |
|
|
|
Barleycorn (Swan 42) |
|
Brendan Brownyard |
|
134878D |
USABB13 |
|
|
|
Beagle (J 44) |
|
Philip Gutin |
|
|
|
|
|
|
Blazer (Swan 42) |
|
Chris Culver |
|
|
|
|
|
|
Bombardino (Santa Cruz 52) |
|
james sykes |
|
216509R |
|
|
|
|
Bottle Rocket (J 105) |
|
Glenn Marck |
|
244291x |
USAGM48 |
|
|
|
Catapult (J 122) |
|
Marc Glimcher |
|
|
|
|
|
|
Challenge IV (J 44) |
|
Jeffrey W. Willis |
|
|
|
|
|
|
Christopher Dragon (J 122) |
|
Andrew Weiss |
|
352216l |
|
|
|
|
Cool J (J 80) |
|
Alexander Kraus |
|
689222N |
GERAK13 |
|
|
|
Courageous (J 80) |
|
Gary Panariello |
|
309455D |
|
|
|
|
Crazy Horse (Sloop) |
|
Rob Crafa |
|
|
|
|
|
|
Creative Destruction (J 105) |
|
Ralph Godkin |
Tactician |
|
|
|
|
|
Eric Irwin |
Headsail Trimmer |
|
USAEI3 |
|
|
|
Mike Lachance |
Pitman |
344096C |
USAML85 |
|
|
|
Brigite Prudhomme |
Bowman |
|
USABP28 |
|
|
|
Carter Williams |
|
666333B |
USAJW148 |
|
|
|
Draco (Express 37) |
|
Robert Behringer |
|
|
|
|
|
|
Eagle (X-Yachts 332) |
|
Ernie Bivona |
|
294957H |
|
|
|
|
Eclipse (J 105) |
|
Damian Emery |
|
197768M |
USADE20 |
|
|
|
EnGarde (J 105) |
|
Charlie Cannam |
|
119210L |
|
|
|
|
Fantasy Girl (X-332) |
|
Wendy Walasek |
|
|
|
|
|
|
Forza (Frers F3) |
|
Tony Tertiropoulos |
|
|
|
|
|
|
Frequent Flyer (Beneteau First 36.7) |
|
Alistair Duke |
|
380760T |
GBRAD74 |
|
|
|
Frivolous (J 80) |
|
Daniel Goldberg |
|
656601H |
|
|
|
|
Glory (J 44) |
|
Jack Neades |
|
141959W |
USAJN31 |
|
|
|
Goose (J 80) |
|
Chris Bulger |
|
|
|
|
|
|
Gumption3 (J 105) |
|
Kevin Grainger |
|
296774K |
USAKG11 |
|
|
|
Hound Dog (J-92) |
|
Christian Uecker |
|
375214R |
|
|
|
|
Jouster (J 105) |
|
Julian Croxall |
|
|
GBRJC141 |
|
|
|
Joyride (J 109) |
|
Greg Imbruce |
|
364090Y |
|
|
|
|
Juggenaut (J 80) |
|
Mike Zupon |
|
308430S |
|
|
|
|
Katana (J 44) |
|
William Mooney |
|
|
|
|
|
|
Katoendra (J 29) |
|
Matheus Hovers |
|
|
|
|
|
|
KiaOra (J 80) |
|
Ansgar Chorhummel |
|
|
GERAC3 |
|
|
|
Maxine (J 44) |
|
William Ketcham |
|
|
|
|
|
|
Nordlys (J 109) |
|
Bob Schwartz |
|
390987H |
USABS92 |
|
|
|
Partnership (J 111) |
|
David and Maryellen Tortorello |
|
|
|
|
|
|
Patience (Tripp 33) |
|
Richard Royce |
|
|
|
|
|
|
Portsmouth Princess (J 80) |
|
Timothy Pitts |
|
|
|
|
|
|
Puck III (Benetau First 36.7) |
|
Ian Westergren |
|
298114w |
|
|
|
|
Rumor (J 80) |
|
John Storck Jr |
|
|
|
|
|
|
Shakedown (J 105) |
|
Jordan Mindich |
|
|
|
|
|
|
Soul Rebel (J 80) |
|
Richard Rubel |
|
|
|
|
|
|
Soulmates (Express 37) |
|
Adam Loory |
|
118556A |
|
|
|
|
Strategery (J 109) |
|
Jack Forehand |
|
|
USAJF115 |
|
|
|
Stratos (J 105) |
|
Marcus Wunderlich |
|
|
|
|
|
|
Stray Dog (Farr 11s) |
|
M/N Patrick Seabrook |
|
|
|
|
|
|
Sunnysideup (J 105) |
|
john maltz |
|
|
|
|
|
|
Surface Tension (Beneteau First 36.7) |
|
Lou Melillo |
|
250492T |
USALM43 |
|
|
|
Tango (Beneteau First 36.7) |
|
Chuck Norris |
Skipper |
|
USACN6 |
Group 1 |
|
|
Tiamo (J 80) |
|
Bruno Pasquinelli |
|
|
|
|
|
|
Tiburon (Swan 42) |
|
Andrew Collins |
Other |
|
USAAC93 |
Group 1 |
|
|
Shannen Dunn |
Pitman |
|
usasd66 |
Group 1 |
|
|
Brandt Engel |
Headsail Trimmer |
|
USABE23 |
Group 1 |
|
|
Karen Gilkey |
Skipper |
|
USAKG28 |
Group 1 |
|
|
Connor Jesteadt |
Helmsman |
|
USACJ32 |
Group 1 |
|
|
Nick Junker |
|
|
USANJ12 |
Group 1 |
|
|
James Kaiser |
Mid Mast |
|
USAJK132 |
Group 1 |
|
|
Joseph Olson |
Bowman |
|
USAJO69 |
Group 1 |
|
|
James Prahl |
Main Trimmer |
|
USAJP135 |
Group 1 |
|
|
Jared Reeves |
Tactician |
|
USAJR133 |
Group 1 |
|
|
Tolo (J 105) |
|
Norman Kilarjian |
|
364128T |
USANK1 |
|
|
|
USA 352 (J 80) |
|
Kerry Klingler |
|
103972T |
USAKK45 |
|
|
|
Wings (J 122) |
|
Mike/Jim Bruno/Callahan |
|
|
|
|
|
|
Zefiro Torna (N/M 35 CUSTOM) |
|
John Schimenti |
|
159932C |
|
|
|
|