2018 Helly Hansen NOOD Regatta St. Petersburg
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
%^*)^&^ (Lightning)
Steven Davis    
11346 (Lightning)
Andrea Fisher Bow    
CHRISTOPHER (KIP) HAMBLET 220883T    
13931 (Lightning)
Clerc Cooper 319340W    
Miia Newman Chef   Group 1  
Julian Richards    
18 Karat (A Cat)
Emmanuel Cerf 3648980    
294 (A Cat)
Richard Stevens    
2wood (Exploder)
Todd Woods    
3 1/2 men (Melges 24)
Steve Suddath    
308 (A Cat)
warren Mitchell 668877U    
40 (J 70)
Ian Coleman Headsail Trimmer   Group 3  
Moose Mcclintock Bow    
Travis Odenbach Skipper    
Emory Williams Runners    
6 (J 70)
Jon Forst Spinnaker trimmer USAJF52 Group 1  
Mark Hillman Helm 168750B USAMH132 Group 1  
Brian Linde Mast USABL104 Group 1  
Monica MOrgan Mast USAMM362 Group 1  
8 Train (A Cat)
Jeff Brauch 687451R    
88 (J 70)
David Ciesla 310231C    
A Class Cat (A Cat)
Skip Kaub 658991R    
Abeona (Morgan 36-5)
Joseph Toth 311905J    
Accessibil-It (Flying Tiger 7.5)
National One Design Sailing Academy 727780A    
Africa (J 70)
Jud Smith 120803B USAJS197  
After You (Mark II)
John Gardner 86628N    
AKA... (Melges 24)
Patrick Finnick Helm 759917Z USAPF56 Group 1  
Albóndigas (J 88)
Al Minella 276055Y USAAM170  
Alphadog (SR 33)
Gordon Latrobe 226161S    
ALZYK (S2 7.9)
AL Wolczyk 186917A    
APEX (Melges 24)
Marc Crutcher Chef    
Jon Lupica Bow   Group 1  
Kent Picknell 410615l USAKP38 Group 1  
Lance Staughton Tactician USALS80   Group 1  
Apocalypse (A Cat)
Bob Webbon US165    
Arista (Melges)
Jody Abrams Owner    
Robert Frimmel Headsail Trimmer 762046Q USARF80 Group 1  
AJ Grzybowksi Tactician   Group 1  
Suzanne Hooper   Group 1  
Tony Hooper Main Trimmer 765075X USAAH119 Group 1  
Keidel Keidel Headsail Trimmer   Group 1  
Jack Thompson Navigator   Group 1  
Linda Vanderstel Bow   Group 1  
Baby Makes 3 (Lightning)
Dave Dickerson 186021N    
Back Off (Soverel 33)
Tony Barrett    
Back On (Soverel 26)
Paula Bersie Skipper 214639U USAPB80  
Carrie Camarda   Group 1  
Dan O'Hare Stunt Owner   Group 1  
Kate Rebmann    
Amy Roehl Rush Chairman   Group 1  
Bad Company (S2 7.9)
Jason Clark Headsail Trimmer   Group 1  
Aaron Guess Tactician    
Bob Huff Headsail Trimmer 234721N   Group 1  
Kevin Lemonds Skipper 209195g    
Matthew Lemonds Chef   Group 1  
Yvonne Denise Lemonds Medic/Doctor   Group 1  
Bad Idea (Melges 24)
Bob Clark Tactician USARC26 Group 3  
Dave Gerber   Group 3  
Katherine Zimmerman Spinnaker trimmer USAKZ9 Group 1  
Scot Zimmerman Helm 729478T USAMZ28 Group 1  
Bad Larry (Lightning)
Michael Zonnenberg    
Barbarella (Hobie 33)
John Barnett Main Trimmer    
Jim Blakewell Skipper    
Chris Holman Watch Captain 754974F USACH201 Group 1  
Bruce McDermott Floater   Group 1  
Lynn Pinegar    
Jeff Stoabs Other   Group 1  
Richard Walford    
Blondie 2 (J 88)
Tod Patton 209343w USATP73  
Booger (A cat foiling )
Mac Mccallum    
Bottle Rocket (J 70)
Richard Clarke Tactician CANRC5 Group 3  
Alex Curtiss Main Trimmer USAAC90 Group 3  
Terre Layton Bow USATL10 Group 1  
David Schumann 303311E USADS250 Group 1  
Building A (J 70)
Josh Goldman 233104E    
Button Fly (J 70)
Andrew Fisher Helm 298175j USAAF4 Group 1  
Andrew and Melissa Fisher 298175j USAAF4  
Melissa Fisher Owner 298614b USAMF57 Group 1  
Calypso (Ericson 35-2)
George Masson Helm   Group 1  
James Masson    
CAN 44 (A Class)
Larry Woods    
Chasing Speed (A Cat)
Michael Christensen 765114P    
Cheaper Thrill (J 70)
Abbey Gavrila Pit USAAG89 Group 1  
Aimee Smith Bow 672013N USAAS190 Group 1  
Nancy Snyder Skipper 285123Q USANS53 Group 1  
Nancy+TIm Snyder 117610L    
Tim Snyder Rush Chairman 117610L USATS150 Group 1  
Checkmate (Lightning)
Mark Schneider 157643Y    
Columbia (J 70)
Alex Gordon Spinnaker trimmer usajg132 Group 1  
Claudia Gordon Bow USACG136 Group 1  
Kevin Kenny    
Ian Moriarty Tactician 299042B USAIM13 Group 3  
CrowdFiber (A Cat)
Bailey White 668639Q    
D2 Racing (J 70)
Jim Clouser Tactician USAJC273 Group 1  
Daniel Gross Helm 686755W usadg55 Group 1  
Danette Szakaly Spinnaker trimmer 686755W USADS103 Group 1  
DangerMouse (J 70)
Taz Coffey 688042v usatc96  
Dart (S2 7.9)
Brandon Armstrong Mast   Group 1  
Ben Coordes Bow   Group 1  
Roger Pollack 325946B    
Joe Turek Bow   Group 1  
Michael Turek Floater   Group 1  
Tom Wernette Headsail Trimmer   Group 1  
Decorum (Melges 24)
Zachary Hernandez Tactician 224721M USAzh1 Group 1  
Hunter Ratliff Co-Skipper 289553I USAHR9 Group 1  
Megan Ratliff 289552H USAMR135 Group 1  
Alex Simon Other 269659N Usaas54 Group 1  
John Bogan Whitehead Usajw243 Group 1  
Deviation (J 88)
Iris Vogel 154629U    
Down the Line (J 70)
J World Annapolis 188831B    
Drifter (A Cat)
Chris Bolton 201097R    
E.L.E. (J 70)
Guthrie Braun Helm USAGB90  
Matt Braun USAMB162  
Cindy Flack Stunt Owner 208873F USABF15 Group 1  
Easy Tiger (Flying Tiger 7.5)
National One Design Sailing Academy 727780A    
Entschuldigen Sie (Melges 24)
Richard Beers Other 752902K USARB153 Group 1  
Donald Holst 671223A    
Richard Kelman Bow USARK67 Group 3  
Judi Zeman Bow    
Ned Zeman Mid Bow    
Exile (J 88)
Scott Eisenhardt Nav/Tac USASE45 Group 1  
Andy Graff 255164W USAAG112 Group 1  
Sam Keys Chef USASK79  
Ben Marden Staysail trimmer USABM105 Group 1  
Jackie McDermott Bow USAJM463 Group 1  
Chris Murray Headsail Trimmer GBRCM61 Group 1  
Exploder (Exploder ad3)
Dean Mayke    
Fire & Ice (J 105)
Clint Arlington    
ted brown Bow   Group 1  
George Cussins 190465S    
K F   Group 1  
John Lackey Pit    
clay Morris Chef   Group 1  
Kristen Murphy Bow   Group 1  
Eric Robbins Tactician 129089H   Group 1  
Firewater (Melges 24)
Randy Draftz 141420C USARD5 Group 3  
George Haynie Skipper 183785E USAGH26  
Gail Heausler Headsail Trimmer 285939G usagh75 Group 1  
Bonamico Jacobs Bow   Group 1  
Flight Path (A Cat)
Andy Kolb    
Flyer 2 (A Cat)
John Keenan    
Flying Dutchman (A-Cat Foiler)
Tony Vandenoever 1893731    
Fog Horn Leg Horn (Lightning)
Joel Humphrey 206584B    
Fully Involved (B25)
Terra Berlinski Bow   Group 1  
Ryan Hager Tactician   Group 1  
Paul Perry Headsail Trimmer   Group 1  
Aslan Sweeney Bow 736176g Usaas207 Group 1  
Steve Vincent 396645G    
Furious (A Cat)
Rush Bird (M)    
Gael Force (H295)
Jack O'Connell 353744W    
Gaucho 3 (J 70)
Tiani Hausen Skipper 303665V USATH13 Group 1  
Daniel Saccani Pit USADS251 Group 1  
Ladislau Szabo Tactician Brals43 Group 1  
Rafael Valdivia Headsail Trimmer BRARV10 Group 1  
Giant Realistic (Flying Tiger 7.5)
National One Design Sailing Academy 727780A    
Hal (Lightning)
Anna Earl Bow   Group 1  
Mike Earl 739486U    
Happy little Vegemite (A Cat)
Benn Hooper 772965S    
Helly Hansen Junior Crew (J 70)
Emily Allen Bow USAEA38 Group 1  
Cameron Delgado Headsail Trimmer   Group 1  
Heidi Hicks Mid Bow USAHH38 Group 1  
Heather Kerns Skipper 694681Y USAHK24 Group 1  
Emma Shakespeare Main Trimmer USAES117 Group 1  
Hellzapoppin (J 70)
Lynsi Gibbons Spinnaker trimmer USALL33 Group 1  
Sophie Massie Other USASM160 Group 1  
Ann Sager Skipper 654899I USAAS236 Group 1  
James Whalen Chef USAJW250 Group 1  
HERMES (c) (Melges 24)
Kelly Cole Pit 663944J USAKC90 Group 1  
John Federico Spinnaker trimmer USAJF167 Group 1  
Gavin Rudolph Tactician 355316s USAGR41 Group 1  
Tony Staley Helm GBRTS59 Group 1  
Josephine Stanley Pit Assist USAJS390 Group 1  
Homey (A Cat)
Woody Cope    
Hooligan: Flat Stanley Racing (J 70)
Brad Boston Tactician   Group 3  
Curtis Florence Headsail Trimmer   Group 3  
Trey Sheehan 338674J USAJS77  
Wilson Stout Bowman USAWS74 Group 1  
Hot Water (J 70)
Mark Wolff    
Hotty Toddy! (J 70)
Steve Quiriconi    
Hula Girl (Ranger 23)
Laura Lee Alsup Bow   Group 1  
Terry Lade’ Main Trimmer   Group 1  
Steve Shortt 744914X    
Hurricane Alley (A Cat)
Dustin Romey 231917N    
Incineroar (Flying Tiger 7.5)
National One Design Sailing Academy 727780A    
J 70 (Corinthian) (J 70)
Cyrill Auer Other SUICA2 Group 1  
Josh Gleason USAJG244 Group 1  
David Mendelblatt 149643b USADM249  
Chad Shakespeare USACS207 Group 1  
J24 Boat Grant (J 24)
Brendan Feeney    
J-Hawk (J 105)
David Arata 659138X USADD125  
Just One More (S2 7.9)
Pete Bergin Pit    
Dustin Doyle Pit    
Michael Doyle Bow   Group 1  
Jeff Mootz Skipper 264988L    
John West Pit Assist   Group 1  
Mike West Main Trimmer   Group 1  
KAOS (Hobie 33)
Rich Brew 170021A    
Kaotic (S2 7.9)
Regan Cole Headsail Trimmer    
Brianna Foreman Bow   Group 1  
Ryan Kyle Rush Chairman   Group 3  
Brent OKeeffe Main Trimmer 408609Z    
Sharla OKeeffe Skipper 408609Z    
Kiwi Magic (A Cat)
Andrew Burdett    
La Femme Nikita (A Cat)
Ben Hall 103644M    
Legacy (J 88)
Scott & Jim Sorbie    
Loki (J 70)
Kaye Siemers    
Kaye Siemers Main Trimmer   Group 1  
Matthew Thompson Watch Captain 298289Q USAMT29  
Matthew Thompson    
Matthew Zupon Main Trimmer 308429Z USAMZ30 Group 1  
Matthew Zupon Skipper 308429Z USAMZ30 Group 1  
Michael Zupon 308430S    
Lunatic Fringe (A Cat)
Tracy Oliver 266407T    
Made in America (A Cat )
Bob Orr    
MarkSetBot (J 70)
Robert Bailey    
Bryan Brieden Chef   Group 1  
Dunne Saal 702874W    
Matros (S2 7.9)
Tom Bryant    
Mayhem (AClass )
Bill Vining    
Meltemi (S2 9.1)
Daniel Caccamo Pit   Group 1  
Tom Doheny Bow   Group 1  
Alex Halikoytakis Floater   Group 1  
Colin Jackson Mid Mast   Group 1  
Alexander Korakis 337700Q    
Steve Obert Headsail Trimmer   Group 1  
Michael Quinn Tactician   Group 1  
Krill Tsekanovskiy Grinder   Group 1  
Meteor (Islander 41)
Steven Conley Headsail Trimmer   Group 1  
Robert Hindle Main Trimmer 332549M   Group 1  
Jim McCuntster Rush Chairman    
Brent Morris Skipper    
Andy Roach Headsail Trimmer   Group 1  
Atanas Sharpov Grinder    
Chris Simpson Tactician   Group 3  
Mi Sueño (Morgan 44cc N/M)
Lila Cohen Medic/Doctor   Group 1  
Joseph Frohock Headsail Trimmer   Group 1  
Tony Hooper Main Trimmer 765075X USAAH119 Group 1  
Ron & Holanda Kinney & Manzano 276441W    
Michael Kosempa Bow   Group 1  
HOLANDA MANZANO Floater   Group 3  
MiKEY (Melges 24)
Kevin Welch    
Mojito (A Cat)
John Schiefer    
Mojo (J 22)
Martha Bone 776148P    
Bob Touton 179896T    
Moneypenny (A Cat)
Mike Krantz 220500X    
Monsoon (Melges 24)
Bruce Ayres    
Must be present (Lightning)
Alister Thomson Tactician    
Musto Youth Team (J 70)
Peter Cronin Spinnaker trimmer 734757Y USAPC118 Group 1  
Lily Flack 365952D USALF29  
Eli Gleason Main Trimmer 718274T USAEG43 Group 1  
Tanner Kelly Bow 759155B USTK70 Group 1  
Lucy Rath Strategist 735847A USALR47 Group 1  
No Way Jose (J 35)
Denise Cassedy Mid Mast 730779Z   Group 1  
mimi conneely Bow   Group 1  
Harry Engelsman Main Trimmer    
Margarita Engelsman Spinnaker trimmer   Group 1  
scott hinckley Pit   Group 1  
Louise Neuburger Bow   Group 1  
frank selph jr Co-Skipper   Group 1  
Jose Suarezhoyos Skipper 196245Y    
Brian Turnbull Main Trimmer   Group 1  
none (A Cat)
OH Rodgers 669381Y    
Obsession (Melges 24)
Nick Amendola Headsail Trimmer USANN13 Group 1  
Gwen Andersen Bow USAGA23 Group 1  
Paul Nahon Spinnaker trimmer USAPN27 Group 1  
Gary Schwarting Helm 296052x USAGS22 Group 1  
Patience DC (Irwin 54)
David Graham Medic/Doctor   Group 1  
Tom Graham Nav/Tac   Group 1  
BG Holmberg Headsail Trimmer   Group 1  
David Kilcoyne Skipper    
Brian Malone Staysail trimmer   Group 3  
AJ Matthews    
Chip Merlin    
Perseverance (J 70)
Bennet Greenwald    
Pigs with no purpose (Martin 243)
Lon Ethington 151231e    
Planet Claire (J 70)
John Koten    
Prime Plus (Beneteau 445)
Ron Augustine Helm   Group 1  
John Buss Main Trimmer    
Tyler Carter Mast    
John Fassel Grinder   Group 1  
Frank Hanna Owner   Group 1  
Joel Heyne Tactician 11515L 115151L Group 1  
David Lemke Headsail Trimmer   Group 1  
Melinda Lemke Floater   Group 1  
Corinne O'Donnell Pit   Group 1  
Mark Requa Co-Skipper 262988H    
Robert Wachtel Bow   Group 1  
Wendi Wachtel Floater   Group 1  
Puff (Sonar)
Dawn Hart    
Eugene Hinkle    
Troy Taylor    
Raptor (J 105 SD)
Charles Clack    
Raven (Farr 30)
Mike Kayusa 694565    
Real Estate Ink Solutions.com (A-Cat)
Mark Herendeen 273338U usamh34  
Rebel (S2 7.9)
John Spierling 186728B    
Rhumbline (Hobie 33)
Brian Agar Floater   Group 1  
Jack Elliott Bow   Group 1  
Michael Elliott Tactician   Group 1  
Gunnar Eriksson Other    
Scott Maust 301654o USASM127  
Ron Stephens Main Trimmer   Group 1  
Richard Parker (Flying Tiger 7.5)
National One Design Sailing Academy 727780A    
Rogue (Melges 24)
Antony Dalton Tactician 371318O USAAD30 Group 1  
Bob Kroetsch Skipper 281186x USABK38 Group 1  
Brian Shaw Spinnaker trimmer USABS109 Group 1  
Jeffrey Walden Bow USAJW106 Group 1  
Rosebud (J 70)
Morgan Reeser Tactician   Group 3  
Pamela Rose 736789t USAPR62  
Charlie Smythe Bow   Group 3  
Willem Van Waay Floater    
Rudie (Lightning)
Rebecca Hofmeister    
Sail 22 (J 70)
Chris Doolittle Other   Group 3  
Patrick Gavin-Brynes Helm    
Owen Miller Headsail Trimmer USAOM1 Group 1  
Ryan Zupon Main Trimmer   Group 1  
Satori (Catalina 425 WK)
Curtis Colbert Pit   Group 1  
Carolyn Cooley Bow   Group 1  
Matt Fleming Mast    
Paul Holzman Main Trimmer   Group 1  
Paul Jaros Chef   Group 1  
John Lukens Floater   Group 1  
Mike Sebonia Main Trimmer   Group 1  
Bill Van Emburg 225400G    
Savasana (J 70)
Brian Keane 198186K USABK22  
Scamp (J 70)
Steve Liebel Tactician   Group 1  
Judah Rubin    
Coleen Walsh Bow   Group 1  
Will Welles 166618W    
Scratch (S2 7.9)
Paul Latour 183992F    
Semper Fi (J 29)
Dave Arata Spinnaker trimmer    
Darin Carson Mast   Group 1  
John Doran Tactician   Group 1  
dan driscoll Headsail Trimmer    
Michael Fina Bow   Group 1  
Raymond Mannix 697458n    
Sean Ross Grinder   Group 1  
ShackAttack (A-Cat Exploder)
Ken Marshack 121455L    
Shaka (Melges 24)
Chris Beisner Spinnaker trimmer 703605N USACB173 Group 1  
Doug Nickel Tactician USADN2 Group 1  
Connor Shannon Pit USACS303 Group 1  
KC Shannon Owner USAKS115 Group 1  
Elisabeth Whitener Bow USAEW85 Group 1  
Shamrock (Sonar)
John Twomey IRLJT3  
Shamrock (J 111)
Wally Cross Tactician   Group 3  
Jeffrey Davis    
Bob Knestrick Headsail Trimmer   Group 1  
Jessica Leben Pit   Group 1  
Michael Lis Bow   Group 1  
David Maher Mast   Group 1  
Trevor Perkins Main Trimmer   Group 1  
Michael Rivlin Spinnaker trimmer   Group 1  
Shazaam! (J 42)
Pat Courtney Floater   Group 1  
kelly davis Other 332450N   Group 1  
catherine gatewood Bow USACG86 Group 1  
Roger Gatewood 652002B USARG72  
Scott Judson Bow   Group 1  
Sean Motta Headsail Trimmer USAM133 Group 1  
Avery Sabella Floater   Group 1  
Calvin troutt Main Trimmer   Group 1  
drew wagner Bow   Group 1  
sari wakefield Floater   Group 1  
brian wassmuth Mid Bow   Group 1  
Silver Alert (A Cat)
Craig Yandow 109447Z    
Sita (Flying Tiger 7.5)
National One Design Sailing Academy 727780A    
Skeleton Key (J 111)
John Collins Bow 199483M USAJC71 Group 1  
Nick Gibbens Headsail Trimmer 242876A USANG15 Group 1  
Alex Goldenberg Pit USAAG79 Group 1  
john hayes Mast USAJH157 Group 1  
David Lyons Spinnaker trimmer 240023B USADL51 Group 1  
John Pernick Main Trimmer 143361O USAJP105 Group 1  
Peter Wagner 272978G USAPW42  
Seadon Wijsen Tactician USASW10 Group 3  
Slush Fund (J 111)
Alex Bertrand Mast   Group 1  
Jim Connelly 739592Q    
Jason Currie Tactician   Group 3  
Liam Harr    
Ridgely Mackenzie Other   Group 1  
Tyler Raven Rush Chairman   Group 1  
Harry Scott Mast   Group 1  
Britton Steele Other   Group 1  
Sogno (A Cat)
Daniel Segraves    
Somethind Good (Lightning)
Bill Mauk 205153O USAWM92  
Rafael Melendez    
Lars Osell    
Son of Pop'Aye (J 70)
Spencer Colpaert Main Trimmer   Group 3  
Joe Gustavus Mast    
Michael Popenas Skipper   Group 1  
john Steinmetz    
Southern Cross (Nelson Marek 46)
Thomas Conwell    
Spaceman Spiff (J 111)
Doug Moose Pitman 358754I USADM34  
Rob Ruhlman 172216J USARR79  
Ryan Ruhlman Helm 286885N USAJR106 Group 1  
Maegan Ruhlman Cross Headsail Trimmer 286886O USAMR49 Group 1  
Jim Sminchak Main Trimmer Usajs78  
Sparrow Hawk (A Cat)
Joe Sparks    
SPYC (J 70)
Jeff Jordan    
SPYC Sonar (Sonar)
Jean-Paul Creignou Helm    
Charlie LaLanne    
Stealth (S2 7.9)
Jeremy Getson Floater   Group 1  
Alexander Koschate Main Trimmer CANAK16 Group 1  
Susan Sproule Bow   Group 1  
Desirée Squires Pit   Group 1  
Straight Up (S2 7.9)
JEFF DANHAUER 706292R    
Surprise (Melges 24)
Dan Berezin Helm CANDB37 Group 1  
Aliaksandr Praskurnin Pit CANAP18 Group 1  
Alex Semenov Bow CANAS36 Group 1  
Alexander Yakimov Mid Bow CANAY3 Group 1  
Alex Yurih Headsail Trimmer isray5 Group 1  
Surprise (J 70)
Dan Gabriel 713524T USADG37 Group 1  
Jim Gabriel Other   Group 1  
Bryan Stout Headsail Trimmer   Group 1  
Charlie Willauer Bow   Group 1  
Tack Tick (Martin 24)
Michael Siedlecki 189730B    
Taipan (J 70)
Lloyd Karzen 310605E uslk45  
Edward Towey Main Trimmer   Group 1  
WHITNEY KEY TOWEY Spinnaker trimmer   Group 1  
TBD (Sonar)
Tim French    
Rachelle Pontes    
William Pontes    
T-Bone (S2 7.9)
Chris Hagan Bow   Group 1  
Jennifer Hemingway    
Paul Murray Tactician   Group 1  
Jason Richards 332100A    
Tea Dance Snake (J 70)
Terry Bohner Mast 769591B USATB151 Group 1  
Peter Bowe 293717V   Group 1  
Todd Jenner Headsail Trimmer 687255P USATJ26 Group 1  
Michael McNamara Tactician usamm270 Group 1  
The 300 (Melges 24)
Steve Boho 330718M usasb116  
Titanium ()
David caras Spinnaker trimmer 747181G   Group 1  
Sammy Lugo Helm    
Laura Root Main Trimmer 747181G    
Torqeedo (Flying Tiger 7.5)
National One Design Sailing Academy 727780A    
Truckin (J 70)
Jack Famiglietti Headsail Trimmer 388742h   Group 1  
Nick Johnstone Tactician   Group 1  
Benjamin Mohney    
bryan white Bow   Group 1  
Tug Life (A-Class Foiling)
Matthew Keenan    
US Patriot Sailing (Melges 24)
Phillip Davis USAPD93 Group 1  
Carlos Mora Chef ESPCM35 Group 1  
Antonio Sanpere Tactician 178803w ISVAS2 Group 1  
Steve Young Co-Skipper 718731V USASY10 Group 1  
USA 123 (Melges 32)
Kim Calnan Headsail Trimmer   Group 1  
Alan Capellin    
Christopher Chow Alternate   Group 1  
David King Main Trimmer   Group 1  
Kali MacGregor Bow   Group 1  
Scott MacGregor Skipper 318834B Usasm192 Group 1  
Kevin Seruchar Mast   Group 1  
Jesse Shedden Alternate   Group 1  
Ross Shedden Headsail Trimmer   Group 1  
USA 14688 (Lightning)
William T Jones Jr 765316S    
USA 15180 (Lightning)
Mark Buchanan    
Pam Burke 219408V    
Pamela Burke Spinnaker trimmer 751082VV   Group 1  
USA 167 (J 70)
James Prendergast 245162T    
USA 290 (A Cat)
mark skeels 736156v    
USA 311 (A Cat)
Bruce Mahoney 110785R    
Usain boat (A cat)
Andrew Woods    
Valiant (Sonar)
Rick Doerr 211859u USAAD6  
Vital Signs (J 70)
John Morreale USAJM434 Group 1  
Vitaly (Flying Tiger 7.5)
National One Design Sailing Academy 727780A    
Viva Las Vegas (Hobie 33)
Connie Attard Pit   Group 1  
Steven Attard 217787J    
Volcano (Tripp 26)
Bruce Hall Spinnaker trimmer   Group 1  
Marc Holtzberg Pit Assist 750876T   Group 1  
Bob Keidel Tactician   Group 1  
Ben Rychel Bow   Group 1  
Donald Rychel Skipper 199726G    
Lisa Rychel Owner   Group 1  
Christopher Smith Floater    
Casey Stallcup Mid Mast   Group 1  
Jaclyn Waluzak Floater   Group 1  
Voodoo (Melges 24)
Greg Semack Usags88  
Warrior (Tripp 38)
Fred Bickley Navigator   Group 1  
Mickey Cooper Spinnaker trimmer   Group 1  
Grant Dumas Skipper 370904M    
Geoffrey Hummel Headsail Trimmer 176159B   Group 1  
Bob Krush Mast    
Stephanie Leigh Spinnaker trimmer 765150N USASS218 Group 3  
Leroi Lissenden Grinder 263833T   Group 1  
Sara Otto Spinnaker trimmer USASO35 Group 1  
Doug Phares Rush Chairman    
Larry Sweeney Headsail Trimmer   Group 1  
Chauncey Wu Bow   Group 1  
Wasabi (Farr 395)
Don Buchsbaum Floater   Group 1  
Jason Chavez   Group 1  
Ken Friedman Headsail Trimmer   Group 1  
Nik Hartney Bowman 236151R USANH17 Group 1  
Kyle Hawkins Mid Bow   Group 1  
Danielle Kreusch Floater   Group 1  
Eric Lopez Co-Skipper 741329Y USAEL64 Group 1  
Jeff Marks Co-Skipper   Group 1  
Tucker Mcelwaney Other   Group 1  
Thomas Obrien Pit 746827U   Group 1  
Todd Oneill Main Trimmer    
Ritch Riddle Headsail Trimmer   Group 1  
Adam Rosen Co-Skipper 274712Q USAAR25  
Micah Thompson Mast   Group 1  
Chad Tippin Alternate 671705R    
Wes Tone Tactician   Group 1  
James Zellmer 117843W   Group 1  
Wayward (Sonar)
Julian Ajello Bow   Group 1  
Grant Carlson Headsail Trimmer   Group 1  
Donald Fritz Headsail Trimmer 132086R   Group 1  
Proper Course Partners 672939W    
White Rabbit (J 70)
Ronnie Ashmore Tactician 104825N USARA52 Group 1  
Dennis Fisher Spinnaker trimmer 103996B USADF83 Group 1  
Steve Kiemele Helm 196530U USASK86 Group 1  
William Leonard Headsail Trimmer 765458S USAWL36 Group 1  
Wicked 2.0 (J 111)
Douglas Curtiss 404271T    
Gary leduc Stunt Owner 653951R   Group 3  
Joey Mello Main Trimmer   Group 3  
Shawn Mullane Spinnaker trimmer USASM27 Group 1  
John Peterson Bow   Group 1  
Tony Root Mast   Group 1  
Michael Sanandajian Mast   Group 1  
Sam Vineyard Rush Chairman   Group 1  
WindPower (Sonar)
Hy Blair    
Sandy Butterfield 728038V    
George Daley    
Amy edmondson    
Ogden Hunnewell    
David Willaurer    
Wings (J 88)
Mike Bruno 14657c usamb58  
Hilary Davidson Other 741264W    
Tyler Davidson Headsail Trimmer   Group 1  
Stuart Johnstone Floater usasj6 Group 1  
Chris Morgan    
Hillary Noble Stunt Owner 257408v USAHN11 Group 1  
WinterWind (J 70)
Mark Foster Helm 254531P USAMF6 Group 1  
Nancy Glover Owner 262021F USANG25 Group 1  
Kevin Kendall Headsail Trimmer 195282B USAKK105 Group 1  
Donald Myers Tactician 243150L USADM134 Group 1  
Zingara (Melges 24)
Bill Gooderham Bow Canbg2 Group 3  
Scott Nixon Tactician   Group 3  
Richard Reid Helm CANRR5 Group 1  
Mike Wolfs Spinnaker trimmer   Group 3  

Main Menu

Helly Hansen Sailing World Mouht Gay Rum North Sails
Sunsail Regatta Ginger Beer Team 1 Newport Outside Images

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2023
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy