2011 Valeur-Jensen Stamford Denmark Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
(Ideal 18)
Bob Boehringer    
#4 (Ideal 18)
Thomas Clark    
AIR EXPRESS (San Juan 30)
Chris Fesenmeyer 227600m    
Amy Beth II (J 32)
Dana OBrien 672184G    
Bellerophon (Farr 40 OD)
Rick & Skip Sinclair    
black & blue (soverel)
david schmidt    
Blue Mouse (J 35)
Mark Parry / Lawrence McGrath 232766W    
Brilliant (Frers 33)
Arthur Kelley 144542P    
Carolina Pearl (Beneteau First 285)
Carl Wist 408369I    
CARPE DIEM (Beneteau First 235)
Blazej Cichy 693222U USABC74  
Carrera (Ideal 18)
Victor Chetcuti Tactician    
Robert Raczkowski    
Chasseur (Sabre 38)
Sandy McLane    
Cinderella (Brenta 38)
Ernesto Baricelli Mast    
Charles Lamberta Helmsman    
brian van Bowman    
Distant Drummer (C&C 25)
Gene Fignar    
Fantasy Girl (X-332)
Wendy Walasek    
Fin II (Olson 30)
Thomas O'Connell    
Finn Ratoon (Allied 30 30)
Robert Coulson 102214a    
Fireball (C&C 40)
Bill and Jackie Baxter 262424M    
First Tracks (Beneteau 25)
Neil Siegel 148496K    
Flo II (C&C 25)
Jim Goodridge    
Gadzooks (C&C38)
Geoffrey Beringer 254613O USAGB95  
Gringo (Pearson 37)
Michael McGuire 372672Z    
Gyspsy Heart (Corsair)
PAT HARRIS    
Hawkeye (C&C 34)
Michael Burke 660368J    
Hiro Maru (Swan Classic)
Hiroshi Nakajima 165692E USAHN1  
Homicidal Psycho Jungle Cat (Melges 24)
Andrew Okun    
Haley Okun    
Hound Dog (J-92)
Christian Uecker 375214R    
Ideal 18 (Ideal 18)
Dave Gurney    
INNISFREE (Contessa 35)
Don Wyllie 352504K    
Iris (Sabre 426)
Lee Backus    
Jamala III (S2 9.1)
Hamish Young 671041S AUSHY1  
JANIFFERJIL (sloop)
Jane Bergere    
Joyride (J 109)
Greg Imbruce 364090Y    
Kekoa (Tartan 38)
Luke Wakeman 699943C    
Letting Go (Baltic 37)
Arthur Rich 147926Z    
Loki 3 (S2-9.1)
Richard Correll    
Mariah (C&C35 Mark I)
John Stomber 274767F    
Messing About (cs27)
Richard DeBenedetto 311779z    
Milk and Honey III (trimaran)
Michael Divon    
Mischief (Soverel 33)
Tom Griffin    
Mojo (X-Yacht 362S)
Gordon Yeager    
Montague (Ideal 18)
Cynny Smith    
M-squared (J 120)
Charlie/Bill Mack 351538R    
Navis Bona (J 27)
Christopher Hynes 152904K USACH116  
Nee Leev (C&C 99)
Chris Lorenzen 320791u    
No Escape (J120)
John Barry    
OGYC (Ideal 18)
Thomas Hagan    
OGYC 4 (Ideal)
Chris Tella    
Orion (Hinckley 38)
Damir Plisic 689204Q    
Douglas Plisic    
Joseph Plisic    
Patience (Tripp 33)
Richard Royce    
Pauls Hardware (Beneteau 40)
Paul Adelberg    
Phoenix (C&C 34)
Robert Lussi    
Pied Piper (Tripp 36)
Bob Storck    
Pierce (Ideal 18)
Michele Brendel    
PL3 (C Class cat)
Kevin Simmons    
Quinjara (J 105)
Bryan Murphy    
Ranger's Charlie (X-Yacht)
Irene/Martin Wolfson 202665R    
Rascal (Ericson)
Christopher Schneider    
Raven (Farr 30)
Gino Bottino 180696A    
Red Dog (Kalik 40)
Mike Brown    
Rhiannon III (J 109)
Cao Deambrosio    
Romeo (Ideal 18)
Michael Millard    
Serendipity (Catalina 30 Tall)
Paul Admundson    
Robert Betensky    
Bill Koines    
Mike Niceberg    
Jimmy Percesepe    
Silver Fox (J 24)
Jasjeet Sood 325874E    
Snappy (Tartan 33)
Ove Haxthausen    
Soulmate (J 120)
Joseph Healey    
Sound Wave (J 37)
Jonathan Flamm    
Soupbone 111 (Morgan)
Tom Friend    
SYC (Ideal 18)
Connor Hansen    
SYC (ideal 18)
eamonn store    
syc 7 (ideal 18)
matt dumas    
John Gianukakis    
Tacita (Fastnet 45)
Kerry leClue 66366U    
Talisman (Farr 395)
John Bailey USAJB219  
Tecumseh (C&C 36)
Donald Rotzien    
Tenacity (Beneteau First 44.7)
Samuel Fuller    
tomfoolery ll (J36)
lynne ward 757435U    
truant (J 42)
Dick Sanford    
Veronica (Islander Bahama 30)
Ed Tella 655817D    
Viriatus (Beneteau First 305)
Steve Lukens    
Vitesse (J 35)
William Krasnor    
Wave Dancer (Olson 30)
Benoit Ansart 312699E USAAB111  
Windswept (Cal 33-2)
Rick Crossman    
Wishful (Hobie Tiger)
James Romans    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022