2011 IRC North American Championship Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Accelar (C&C 34)
Gavin Pitchford Helmsman    
Amorita (Beneteau First 40.7)
Rajinder Ahluwalia Strategist    
Meghan Lissow Mast    
Merritt Moran Mid Mast    
Bruce Newell Headsail Trimmer    
John Newell Tactician    
Ian Nowell Bowman    
Fritz Odenbach Skipper    
Mandy Odenbach Mid Mast    
Sandra Odenbach Pitman    
Zach Rush Headsail Trimmer    
Jeff Sullivan Main Trimmer    
Kendra Vavrina Headsail Trimmer    
Black Magic (Beneteau First 10R)
Manny Bonilla    
jeff Burcher    
Mike Jones    
Will Jones Headsail Trimmer    
Matt Macintyre Bowman    
Kevin Wiersma Main Trimmer    
Rob Wiersma    
Blast (Beneteau First 10R)
Chris Bobyk Skipper    
Pauline Bobyk    
Ryan Bobyk    
Nigel Crosscombe    
Joseph Greenwood    
Amelia Leaksma    
Dave Rankin    
Buckaroo Banzai (J 35)
David Ogden    
Busted Flush (B 32)
Roger Hacking    
Cesan (C&C 41)
Paul Delacourt Skipper    
Sean Delacourt Main Trimmer    
Jim Galea Main Trimmer    
Mark Jasper Headsail Trimmer    
Simon Krall Grinder    
Phill Langill Mast    
Jamie MacCorkindale Tactician    
Gary Mckay Headsail Trimmer    
Clarity Nickel Main Trimmer    
Claire Rourke Pitman    
Emma Rourke Bowman    
Sara Urqhart Pitman    
Clockwork (C&C 37R)
Greg Broadhead    
Paul Currie    
Lori Johnston    
Alex Kelly    
Bruce Lindsay    
Paul Marcaccio    
David Mather    
Iona Mitchell    
Ian Richardson    
Margaret Samuel    
Alex Surdu    
Coug (Peterson 41)
michael cullen 212081M    
Crime Scene (J 35)
Gordon Burt Main Trimmer    
Jacquie Eaton Mast    
Wendy Loat Tactician    
Eric Moran Bowman    
Ryan Morin Pitman    
Michelle Parker Headsail Trimmer    
Neil Payne Headsail Trimmer    
Stephen Trevitt    
Curved Air (J 27)
Andrew Riem    
Damn Yankee (JV Custom 43)
Theodore Johnson    
Five-Fifteen (Hunter Legend 37)
Ed Ambridge Headsail Trimmer    
Mickey Conlon Main Trimmer    
Ray Dwyer Pitman    
Chris Marcuzzi Bowman    
Ross Marks Mast    
Suzanne Marks Pitman    
Jim McGuinness Skipper CANJM13 Group 1  
Grant Weightman Headsail Trimmer    
Fortitude (Santana 30/30 GP)
Steven Bardon    
Winston Beckett    
Philip Burchinshaw    
Jennifer Dolan    
Paul Williams    
Ryan Wynott    
Craig Zalusky    
GameChanger (1D35)
Mike Hasko Main Trimmer    
Dan Klick    
Mitch Libert Mast    
Emily Searle Pitman    
Dave Smith Skipper    
Kelly Stephens Bowman    
Scott Strang Headsail Trimmer    
Rick Taylor Headsail Trimmer    
Mike VeenHuizen Tactician    
Gaucho (Farr 44)
J.A. MACDONALD    
Great Escape (Archambault 35)
Rick Huczek    
Heat Wave (F3)
Kim Bartsch Headsail Trimmer   Group 1  
Lutz Bartsch Pitman   Group 1  
Dave Cosxon Main Trimmer   Group 1  
Colleen Coxson Headsail Trimmer   Group 1  
Connie Dandy Headsail Trimmer   Group 1  
Paul Dandy Main Trimmer   Group 1  
Graham Estey Main Trimmer   Group 1  
Ian Finlayson Bowman   Group 1  
Dayna Hellmann Headsail Trimmer   Group 1  
Mark Hellmann Helmsman   Group 1  
Eric Pritts Pitman   Group 1  
Mark Treiber Bowman   Group 1  
Hot Water (J 133)
Tony Bowman Headsail Trimmer   Group 1  
Christina Campbell Other   Group 1  
Melissa Clark Headsail Trimmer   Group 1  
Martha Henderson Tactician CANMH1 Group 1  
Joey Hill Main Trimmer CANJH27 Group 1  
Hamish Matthew Headsail Trimmer CANHM Group 1  
John McLeod Skipper M475 CANJM1 Group 1  
Barry McSherry Mast   Group 1  
Chris Scott Bowman   Group 1  
Melanie Sherwood Other CANMS18 Group 1  
Keros (C&C 34)
Derek McGeachie    
Maggie Kelly (Beneteau First 40.7)
chris steer    
Margaritaville (Beneteau First 10R)
Dinse Scott    
Mullet (Beneteau First 40.7)
Robert Bryant Strategist   Group 1  
John Enwright Headsail Trimmer   Group 1  
Philip "Handle" Hasl Main Trimmer   Group 1  
John Kostecki Tactician   Group 3  
George Kugler Mast   Group 1  
Michael Mansfield Headsail Trimmer   Group 3  
Ted Plenge Bowman   Group 1  
Ryan Restivo Pitman   Group 1  
Kris Werner Helmsman   Group 1  
Nate Yeater Navigator   Group 3  
Neptune's Car (Beneteau First 36.7)
Brian Rutter CANBR14  
Nobodies Business (Nelson Marek 43)
Kathy Angelidis Main Trimmer    
Brian Barrett Headsail Trimmer    
Curtis Gilbert    
John Lawless Headsail Trimmer    
Mark Lawless Helmsman 208907w usaml12  
Matt Lawless Pitman    
Ken Smith Grinder    
Eric Snavely Strategist    
Alex Steo Mid Mast 405598J    
Jenn Suba Runners    
Richard Sullivan Runners    
One (Beneteau Figaro)
Stuart Rice Skipper    
Out Of The Blue (Beneteau First 40.7)
Michael Carbone    
John Doyle Helmsman    
Doug Fisher Tactician    
Jon Flowerday    
Gregory Gotthelf    
Anne-Marie Martin    
Chantal Martin    
Mike Purinton    
Frank Woods    
Plika (Beneteau First 10R)
Justin Barnes    
Nick Dovbniak CANND2  
Robert Emery    
David Jarvis    
Don McCormac    
Ian Struthers    
David Sutherland    
Polestar (Beneteau First 40.7)
Thomas Kinsella    
Quest (Melges 32)
Jon Messenger    
Rags (C&C 115)
Judy Button    
Rampage (Farr 47)
Chuck Bauerschmidt    
Hugh Beaton    
Sophie Esquier    
Bethany Hodge    
John Murfin    
Jack Odenbach    
John Odenbach 1059150    
John Penkitis    
Tom Strasenburgh    
Joe Tomaselli    
Dave Tortora    
Kyra Trainor    
Bob Vavrina    
Mike Wallenhorst    
Jay Weardon    
Joanne Weedmark    
Rampage II (C&C 37R)
Bruce Pierce    
Red Jacket (Bruckmann 39)
Peter Milligan    
Renaissance (C&C 38-1)
Christine Kelly    
David Kirkwood    
Peter Kirkwood    
Robert Kirkwood    
Scott Kirkwood    
Ariel Le Huquet    
Marcie Smith    
Adam Spencer    
Sarah Urquhart    
Joe Vachon    
Seaweed (Beneteau First 36.7)
Don Finkle USADF17  
Shock Therapy (Schock 40)
Andy Annett    
Gary Benner    
Ash Das    
Alex Libby    
Ian Linsdell    
Gord Timmis    
David Weatherston    
Snowflake (C&C 34)
James Moore    
Sona (Beneteau First 10R)
Colin Andrews    
Ian Goldby    
Alison Matson    
Mike McDonald    
Giles Osborne    
Al Sauder    
Calum Semple    
Steelin' Away (C&C 115)
Howard Levinoff    
Sula Sula (C&C 115)
Carey Crawford-Brown    
The Black Prince (C&C 121)
Ernest Toomath    
Timorian (C&C 115)
Fred Harding    
Two By Two (Beneteau First 36.7)
Noah Doolittle    
Upstart (Sunfast 3200)
John Andersen    
Bert Barrett 675014Q    
Steel Barrett    
Gord DeVries    
George Mavroukas    
Gerard Natanek    
Ian Watson    
Zoo2 (G&S 30)
Alexandra Steffen    
Zoom (Beneteau First 10R)
Rob Butler    
ZOOM (Farr 395)
Keith Bechard    

Main Menu

Judy Hansen Homes Krombacher North Sails Tim Wilkes
UK Halsey Skipper's Plan Evolution Sails

Copyright © Interactive Creations 2000-2021