|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Advantage (Beneteau FC12) |
|
John Vermeulen |
|
262213H |
|
|
|
|
AirForce (Express 27) |
|
Perrin Fortune |
|
729920M |
|
|
|
|
Arctos (Andrews 68) |
|
Charles Bayer |
|
|
|
|
|
|
As You Wish (Beneteau First 36.7) |
|
Dave Simon |
|
336696L |
USADS208 |
|
|
|
Bad Habits (Beneteau First 40.7) |
|
Robert Abraham |
Other |
|
|
|
|
|
Dave Cryberg |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Mark Hanke |
|
|
|
|
|
|
Tom O'Brien |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Daniel Sweet |
Stunt Owner |
|
USADS263 |
Group 1 |
|
|
Blackhawk (J 35) |
|
Tim Ross |
|
|
|
|
|
|
Brandilee (X 402) |
|
Steven Nadeau |
|
|
|
|
|
|
Chico 2 (1D35) |
|
Jim Weyand |
|
|
|
|
|
|
Contender (C&C 35 MK I) |
|
Gary Graham |
|
226127Q |
USEGG80 |
|
|
|
Courtesan (Farr 49) |
|
Brad Kimmel |
|
108088C |
USABK72 |
|
|
|
Das Boot (Express 27) |
|
Harald Kolter |
|
179517B |
|
|
|
|
Eagle One (S&S 46) |
|
Timothy LaRiviere |
|
|
|
|
|
|
Elevation (J 112e) |
|
Timothy McGuire |
|
110825G |
|
|
|
|
Epic (Beneteau 42s7) |
|
Ray & Winnie Adams |
|
115558W |
|
|
|
|
Equation (Santa Cruz 70) |
|
Bill Alcott / Tom Anderson |
|
160429L |
|
|
|
|
Evil monkey (Crescent sloop) |
|
Kevin Cohan |
|
|
|
|
|
|
Evolution (Santa Cruz 70) |
|
Chris Saxton |
|
|
|
|
|
|
Fast Tango (North American 40) |
|
Tim Prophit |
|
171930m |
USATP25 |
|
|
|
French Connection (Crescent) |
|
Philippe Roncier |
|
12 |
|
|
|
|
Frunobulax (Cal 25) |
|
Patrick J. Cazabon / Robert J. Cazabon |
|
|
|
|
|
|
Go Train (Kirby 25) |
|
Marina Maffessanti & Michael Weber |
|
699004Z |
|
|
|
|
Hoodlum (Melges 32) |
|
Paul Hulsey |
|
101876s |
|
|
|
|
J Hawker (J 120) |
|
Kenneth Brown |
|
257299M |
|
|
|
|
Jamjam (Morgan 27) |
|
Donald Delozier |
|
|
|
|
|
|
Sterling Herrmann |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
James Morphew |
|
|
|
|
|
|
Jeffrey Putnam |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Just Chill (C&C 39) |
|
David Greene |
|
751463x |
USADG94 |
|
|
|
Moxie (Crescent sloop) |
|
Susan Mcdonald |
|
110484n |
|
|
|
|
Norebase (T-10) |
|
Linda & Ralph Richards |
|
205724P |
|
|
|
|
Patriot (Cal 25) |
|
John / Tracy McAllister |
|
274584E |
|
|
|
|
Pirate (Beneteau Moorings 405) |
|
Jeff Henderson |
|
|
|
|
|
|
Proof (J 120) |
|
Michael Fozo and Robin Kendrick |
|
|
|
|
|
|
Regardless (C&C 35 Mk I) |
|
Dan Padilla |
|
128809X |
|
|
|
|
Second Wind (Cal 25) |
|
Don Healy |
|
654041Q |
|
|
|
|
Send it (T-10) |
|
Larry Petersen |
|
178083E |
|
|
|
|
Shillelagh (Tartan 30C) |
|
George Mulqueen |
|
207805R |
|
|
|
|
Siochail (C&C 35 Mk I) |
|
Brian Geraghty |
|
135079y |
USABG80 |
|
|
|
Synergy (C&C 110) |
|
Constance Allebn |
|
29292Q |
|
|
|
|
Warrior (C&C 41) |
|
George Thomson |
|
|
|
|
|
|
Zubenelgenubi (Cal-30 TM) |
|
Eric Keydel |
|
174943X |
|
|
|
|