2018 Bayview One Design Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
10964 (Wayfarer)
Hendrick D'Ailly    
Jan d'Ailly Skipper    
14515 (Lightning)
Fatima Koenig    
John Morley 14515    
Gary Reinheimer    
14854 (Lightning)
Karl Aavik    
Michael Hecker   Group 1  
Marc Leopold Floater   Group 1  
15470 (Lightning)
Jeff Hagman Bow   Group 1  
George Sipel 197535B USAGS129  
Dan Synowiec Spinnaker trimmer   Group 1  
23Skiddoo (Cal 25)
Raina Cornell Main Trimmer    
Jason Huyghe Bow   Group 1  
Karyn Macdonald    
Christopher McGrane Floater   Group 1  
Catherine Wagner Floater   Group 1  
313 (Lightning)
Marcie Levey Bow USAML159 Group 1  
Kevin Morin    
Matt Morin Skipper 673722V   Group 1  
4 Horsemen (Finn)
John Woodruff USAJW41  
8084 (Star)
Robert Teitge 272784C USART27  
Afterberner (J 70)
Mark Allen Rush Chairman Usama86 Group 1  
Isabel Dziuba Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Brian Williams 268796R usabw115 Group 1   Yes  
Jeffery Williams     Yes  
Michael Williams     Yes  
AirForce (Express 27)
Spencer Channell Runners   Group 1  
Drew Crabb Stunt Owner 667871X USAAC123 Group 1  
Caitlin Fortune Bow 250307F    
Perrin Fortune Skipper 231489Y    
shirley fortune Bow 729920m    
Amante (J 35)
Doug Gough Headsail Trimmer IRLDG30 Group 1  
Andrew Huston Bow   Group 1  
Brian O'Byrne Jr Main Trimmer 763641S USABO22 Group 1  
Christopher Peden Headsail Trimmer    
Dennis Peden Navigator USADP96 Group 1  
John Schlund Headsail Trimmer   Group 1  
Aaron Simpson Bow   Group 1  
Scott Sowulewski Mid Mast   Group 1  
Greg Velez Skipper 106201D   Group 1  
Brian Zook Pit   Group 1  
As You Wish (Beneteau First 36.7)
Charlie Arnett Mid Mast 263693D USACA69 Group 1  
Champ Glover Tactician 128595I USARG119 Group 1  
Hunter Ratliff   Group 1  
Megan Ratliff Other   Group 1  
Leigh H Savage Floater   Group 1  
Alex Simon Bow USAAS54 Group 1  
Dave Simon 336696L USADS208 Group 1  
Bret Zimmerman Floater   Group 1  
Bad Idea (Melges 24)
Andrew Girrell Spinnaker trimmer 334798k USAAG109 Group 1  
LAURA JOHNSON Headsail Trimmer Usalj26   Group 1  
Liz Zimmerman Pit   Group 1  
Scot Zimmerman Helm 729478T USAMZ28 Group 1  
Bamm-Bamm (J 70)
Steven Briggs    
Jonathan DeWindt Helm   Group 1  
Beth Groesbeck Bow   Group 1  
Eric Villadsen Bow    
BDS (Melges 24)
Michael Gualdoni Skipper 244177Y    
Shay Gualdoni Spinnaker trimmer 771840x    
John Klobucher Nav/Tac 212339N   Group 1  
Bill Turner   Group 1  
Emma Turner Headsail Trimmer   Group 1  
Black Dog (Cal 25)
Mike Conwell    
Aiden King    
Tom Kopp    
C.J. Ruffing 233356S USACR48  
Max Ruffing    
Nick Ruffing    
Black Sheep (Viper 640)
Steve Gilbert    
Mark Miller    
Jake Wolny Staysail trimmer   Group 1  
Blackhawk (J 35)
Kara Askwig Spinnaker trimmer 766694R    
Mark Esch-Williams Main Trimmer 750912Q   Group 1  
Morgan Frakes Bow 753569T USAMF94 Group 1  
Shawn Hughes   Group 1  
Susan Mort Mast   Group 1  
Ron Rabine Floater 196400N    
Jenny Robinsson Pit USAJR247 Group 1  
Amie Ross Bow 762885T    
Timothy & Amie Ross Owner 762884V    
Charlie Rysenga Nav/Tac   Group 1  
Blew By You (Cal 25)
Josh Collins Headsail Trimmer USAJC206   Group 1  
Dan DaMaren Alternate   Group 1  
Nathan Fancy Main Trimmer    
Minh Ha Bow USAMH158 Group 1  
Robert Scoville Owner    
Suzanne Scoville Skipper    
Blitz (Peterson 43)
ken hartwell Helmsman   Group 1  
Jeff Kaloustian Nav/Tac 228114P USAJK Group 1  
Brian Soutar Bow 31377   Group 1  
Larry Soutar    
tom-joseph turek Headsail Trimmer   Group 1  
Britsar (T-10)
Brian Barker    
Elizabeth Barker    
John Barker    
Rob Bennett    
Kate Keane    
John Mrsan    
Jake Thomas    
Carrera (NM 43 C/R)
Jeff Baetz Pit   Group 1  
Glenn Currin Headsail Trimmer   Group 1  
Ian Dittus Grinder   Group 1  
Ian Jones Mast   Group 1  
Mark Nagel Bow   Group 1  
donald pokorny Headsail Trimmer   Group 1  
Mark Ritchie Floater   Group 1  
Jeff Spearin Main Trimmer   Group 1  
Rod Spearin 170656R USARS113 Group 1  
Doug stroud Pit   Group 1  
Chickenhawk (Cal 25)
Chalie Elmer Headsail Trimmer   Group 1  
Mark Pinney    
mark pinney jr. Mid Bow   Group 3  
steve young   Group 1  
Chico 2 (1D35)
David Bennett Rush Chairman   Group 1  
Michael Craig Spinnaker trimmer   Group 1  
TJ Craig    
David Delano Medic/Doctor   Group 1  
Jack Holme Rush Chairman    
Christian Kraft    
Mark Kraft Pit Assist   Group 1  
Paul Kraft    
Jim Weyand    
Comfortably Numb (Finn)
peter frissell    
Compulsion (Star)
Jack Critchfield Headsail Trimmer   Group 1  
Terry Gibney    
Cyber 911 (Lightning)
Tom Klaban    
Mark Watley    
Geoffery Wells    
Dark Star (Star)
Dan Van Dyke Tactician USADV7 Group 1  
Robert Wood Skipper 687046V USARW136  
Das Boot (Express 27)
Gary Bresnehan Chef   Group 1  
Dan Gidcumb Headsail Trimmer USADG92 Group 1  
Harald Kolter 179517B    
Fred Kreger Bow   Group 1  
Tracy Rhode Pit    
Dean's List (J 35)
Fran Dipietro Pit 775532N   Group 1  
Rick Ellis Helm   Group 1  
Alissa Krause Bow   Group 1  
Bruce Krause Helm   Group 1  
Cheryl Miller Owner 764309S    
Oleg Nikolsky Headsail Trimmer   Group 1  
John Plummer    
Nick Reynolds Bow USANR30 Group 1  
Patrick Seidel Boat Captain 217700M   Group 1  
Matt VALE Main Trimmer USAMM265   Group 1  
Details (Cal 25)
Laurie BUNN Bow   Group 1  
Ralph Fisher Floater   Group 1  
Lance Smotherman 207737Y    
Sandi Svoboda Stunt Owner   Group 1  
Double Jeopardy (T-10)
Paul Lee Main Trimmer   Group 1  
Bill McLaughlin Main Trimmer   Group 1  
Ben Melbourne Grinder   Group 1  
Kelli Murphy Pit 369244e   Group 1  
Sean Murphy Helm 728345X USASM181 Group 1  
Alex Schwallbach Grinder USAAS200  
Nial Wykes Bow 739434J GBRNW46 Group 1  
Ebisu (J 70)
Tim Buisch Mid Bow   Group 1  
Natalie Larkin Grinder   Group 1  
Glenn Sheets Spinnaker trimmer 740187X    
Matt Wenzler Helm   Group 1  
EH Game (Viper 640)
Matt Bennett    
Richard Leaver    
Mitch Van Reenen    
Eliminator (C&C 35 MKII)
Jon Marcus Dunwoody Alternate   Group 1  
Michael B. Hoey Tactician   Group 3  
Michael LoVasco Spinnaker trimmer   Group 1  
Gov. Kevin Schrage    
John Shumaker    
Christopher VanTol USACV1 Group 1  
John VanTol Tactician   Group 1  
Epic (Beneteau 42s7)
Ray & Winnie Adams Skipper 115558W    
Winnie Adams Strategist 115558W    
Charlie Bassham Grinder   Group 1  
Beth Craig Mid Mast 670432S   Group 1  
Tom Dalloo Mid Mast   Group 1  
Ben Deneweth Rush Chairman   Group 1  
Mike Doumanian Bow 760986X    
Mit Goins Headsail Trimmer   Group 1  
Nick Hayes Mid Bow   Group 1  
Dean Waldrup Mast   Group 1  
Phil Zyskowski Pitman    
Falcon (J 35 )
Mary Allen Main Trimmer   Group 1  
Ed Bayer 108075X USAEB107  
William Blackmer Floater   Group 1  
Aaron Chmielewski Bow   Group 1  
Greg Dunn Other   Group 1  
Scott Haskell Mast    
Michele Kaseta Pit   Group 1  
Paul Maurer Alternate   Group 1  
Kim Miller Headsail Trimmer USAKM155    
dan moons    
Andrew Morlan    
Larry Peterson    
Rich Rossio Headsail Trimmer   Group 1  
Ron Rossio Headsail Trimmer   Group 1  
John David Secorski Mid Mast   Group 1  
Fast Tango (North American 40)
Bryan Brieden Medic/Doctor yes   Group 1  
Tommy Dawson Pit Assist 182115I uSATD99 Group 1  
Brad Everingham Headsail Trimmer   Group 1  
Adam Flanders Bow 655436H   Group 1  
Tom Godmair Headsail Trimmer USATG67 Group 1  
Mike Hollings Other   Group 1  
Jon Mitchell Mast 756621Q USAJM433 Group 1  
Tim Prophit Stunt Owner 171930m USAtp25  
Molly Radtke Headsail Trimmer USAMR153    
Ted Szalkowski Main Trimmer 226529A   Group 1  
FireFly (J 35)
Natasha Bogart Grinder   Group 1   Yes  
Dan Craton     Yes  
Sheri Dufresne 768974Q     Yes  
Terry Dufresne II Headsail Trimmer     Yes  
Jean Dylong     Yes  
Jim Ferency Helm   Group 1   Yes  
Cindy Gunn Spinnaker trimmer     Yes  
Marianne Oster Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Clifford Sword     Yes  
FM (J 70)
Spencer Barnes USASB196 Group 1  
Dillon Furlong Floater 718763T USADF91 Group 1  
Blair Hamilton Floater USABH99 Group 1  
Tod Sackett USATS65  
Caroline Sundman 2748931 USACS155 Group 1  
Forty Two (Cal 25)
Andrew Horne    
Matt Otenbaker    
Curtis Rozelle    
Fred Rozelle    
Janet Rozelle    
Scott Wagner    
Freestyle (Cal 25)
Stanley Adams 755983P    
Bill Grant Floater   Group 1  
Bill Grant    
Eva Paschke Headsail Trimmer    
Brian Ross Alternate   Group 1  
Cheryl Vikar Mast   Group 1  
vern wright Mast   Group 1  
alexandria zimmerman Chef   Group 1  
Frunobulax (Cal 25)
Robert Cazabon Co-Skipper    
Sandra Demers Main Trimmer 657727H    
John Fischer Bow   Group 1  
Rhea Nicholas Main Trimmer   Group 1  
Patrick J. Cazabon / Robert J. Cazabon Floater    
FUNTECH Racing (J 120)
Greg Harris Main Trimmer   Group 1  
Nick Harris Spinnaker trimmer usanh29 Group 1  
Charles Hess 189256G USACH61  
Nancy Hess Mid Mast 350504G USANH31 Group 1  
George Kriese Headsail Trimmer   Group 1  
Greg McCliment Navigator 307423R USAGM18 Group 1  
Thomas Post Tactician 302208G   Group 1  
Christopher Scott Bow   Group 1  
Gary Shoemaker Main Trimmer 160352j USAGS59 Group 1  
sue temple Pit USAKT11   Group 1  
Gail Force (Beneteau First 36.7)
Jim Baubie Headsail Trimmer 664816F USAJB258 Group 1  
Dan Damaren    
Michael Duker Chef   Group 1  
Robert Duker 186451x    
Brian Fife Main Trimmer    
Brian Fife Chef   Group 1  
Prescott Kemler Headsail Trimmer   Group 1  
Tom Langeland Floater   Group 1  
Bill Murdock   Group 1  
Liz Wallace Spinnaker trimmer 736697X   Group 1  
Patrick White Headsail Trimmer   Group 1  
Gourmet Tide Pod (Finn)
Will Libcke Rush Chairman 659880Q USAJL218 Group 1  
Hartbeat (Lightning)
Kalyn Froeschle Strategist   Group 1  
Victoria Hart Skipper 147671B    
Valentina Ricupati Bow   Group 1  
Helium (J 70)
Brian Beaudet Spinnaker trimmer   Group 1  
Fred Blackmer Headsail Trimmer USAFB25 Group 1  
Greg McQueen 167223R   Group 1  
Mike Welch    
Hercules Mulligan (Cal 25)
Ashley Brieden Main Trimmer   Group 1  
Hans Brieden Offside trimmer 653244C    
Hans Brieden II Bow   Group 1  
james cassidy Rush Chairman   Group 1  
Robb Matthews    
Hillbilly Deluxe (T-10)
David Aspery    
Ashley Burzynski    
Jim Herold 715184Z     Yes  
Ryan Lashaway    
Sam Logan    
Bethany Schinipke    
Holmebrew (Cal 25)
Michael Delano Chef   Group 1  
J. David Holme    
Mark McCrindle Helm 166512P USMM182 Group 1  
Bill - I'm kind of a big deal - Peseski Runners 666 Group 1  
Justin Zohn    
Hoodlum (Melges 32)
Alan Block Tactician USAAB64  
David Cornella Bow   Group 1  
Paul Hulsey Tactician 101876S   Group 1  
Geoffrey Kimmel Tactician 143050l   Group 1  
Blay Schoenherr Floater   Group 1  
Karl TROST Mid Mast   Group 1  
RJ Wolney Tactician USARW27 Group 1  
Hot Broccoli (Lightning)
Olivia Lashaway    
Meghan Linden    
Rob Linden    
Hot Ticket (J 120)
Danielle DeLuca-Pytell Medic/Doctor   Group 1  
Robert Eger   Group 1  
Pete Guthat Other   Group 1  
Bob Kirkman Co-Skipper   Group 1  
Conner Kirkman Pit Assist   Group 1  
Michael R. Kirkman Strategist   Group 1  
Mike Kirkman Skipper 184594F   Group 1  
Trish Kirkman Main Trimmer   Group 1  
Lynn Kotwicki Spinnaker trimmer 304794D USALK8 Group 1  
Daniel Lorenz Tactician   Group 1  
Russell Miller Grinder   Group 1  
Robert Ramirez Bow USARR117 Group 1  
Tom Schulte Main Trimmer USATS158 Group 1  
If it doesn't come when you call it, it doesn't need a name (Lightning)
Tom Vickers 149027V    
Ihnsanity Too (J 120)
Anita Bersie-Chabalowski Spinnaker trimmer None USAAB163 Group 1  
Zachariah Bowdish Staysail trimmer   Group 1  
Natalie Culler Bow   Group 1  
erik hakala Other   Group 1  
Marv ihnen Co-Skipper 242940P    
paul lady Navigator   Group 1  
steven lorenz Tactician USASL107 Group 1  
mark Nagel Headsail Trimmer 229624y usamn27 Group 1  
Mark Olson Headsail Trimmer usam046 Group 1  
kenneth tanner Co-Skipper 242940P USAKT146 Group 1  
David Weinkauf Other 705142Z USADW151 Group 1  
J Hawker (J 120)
Graham Andrews Mid Mast   Group 1  
Kenneth Brown Captain    
Robert DeClerque Headsail Trimmer   Group 1  
Shannon DiMascio Spinnaker trimmer   Group 1  
Dominic Dulac Runners    
Jim Dundas Floater   Group 1  
DENNIS KELLY Other usadk122 Group 1  
Andrew Lockhart Headsail Trimmer USAAL49 Group 1  
Ben Peters Mid Bow   Group 1  
Don Pikula Bow   Group 1  
Doug Scheibner Helm   Group 1  
John Snyder Pit USAJS373 Group 1  
Abraham Vargas Main Trimmer   Group 1  
Liam Walz Bow    
J-70 (J 70)
Greg Kelly Mid Bow   Group 1  
Annabel Klaasen Alternate   Group 1  
Dan Klaasen    
Fletcher Klaasen    
Max Klaasen    
Tiffany Klaasen    
Peter Shumaker    
Jack Be Quick (Viper 640)
John Czoykowski    
John Czoykowski Co-Skipper   Group 1  
Christopher Habel Spinnaker trimmer   Group 1  
Jackpot (Viper 640)
Brian Johansen Rush Chairman   Group 1  
Lee Shuckerow Captain   Group 1  
Eric Vigrass Boat Captain   Group 1  
Jamjam (Morgan 27)
Jessica Dorado Headsail Trimmer   Group 1  
Sterling Herrmann Headsail Trimmer   Group 1  
James Morphew    
Jerome (J 70)
Matt DeClercq    
Fred / Ward Detwiler    
Ward Detwiler Co-Skipper   Group 1  
Craig Gooch Grinder    
Peter Griffin Chef   Group 1  
Montana Pruett    
Montana Pruett    
Kairos (J 120)
Connor Baker Mid Bow   Group 1  
Devon Baker Pit   Group 1  
Maximilian Baker Offside trimmer   Group 1  
Adam Hollerbach Tactician 125741Q USAAH32 Group 1  
Melissa Hollerbach Pit   Group 1  
Nathan Hollerbach Helm USANH4 Group 1  
Nick Marcolini Chef    
Rob O'Brien Bow 729242P   Group 1  
Brad Terpstra Main Trimmer   Group 1  
Knee Deep (J 34)
Kyle Burleson Mid Mast   Group 1  
Jason Huffman Other USAJH326 Group 1  
Ryan Kyle Chef   Group 3  
Brett & Katie Langolf Rush Chairman USABL88  
Katie Langolf Stunt Owner   Group 1  
Michael Scott Louie Palmer Headsail Trimmer   Group 1  
Evan Wilkins Bow   Group 1  
La Buena Vida (Beneteau First 36.7)
Stuart Bletcher Floater 753781U CANSB23 Group 3  
Anna Cardoze Mast   Group 1  
Rob Cardoze Bow   Group 1  
Emily Gilbride Pit    
William Gilbride, Jr. 321967Y USAWG36  
Chris Gooding Other   Group 1  
Sebastien Mucherie Headsail Trimmer   Group 1  
Tom Vickers Main Trimmer 149027V    
Rudy Wedenoja Floater 170923L   Group 1  
Tom Youngblood Spinnaker trimmer   Group 1  
Liberty (Beneteau First 42)
Scott Austin Other   Group 1  
Eric Bert Tactician   Group 1  
Robert Bert Skipper 217064V USARB199 Group 1  
John Gallagher Tactician   Group 1  
Jill Henry Bow   Group 1  
Steve Kelly Pitman   Group 1  
Frances May Main Trimmer   Group 1  
Kelsey Nevison Bow   Group 1  
Ryan Quinn Bowman 217064V USARB199 Group 1  
Jake Schott Headsail Trimmer   Group 1  
lil Grizzly (J 70)
Charles Bayer Helmsman 161426K USACB58 Group 1  
Colin Bayer Bow   Group 1  
Charles Bayer III Helm 280172P USACB97 Group 1  
Clune Walsh III Other   Group 1  
Lillian (Lightning)
David Hornberger Owner    
Jesse Hornberger Helm    
Anneliese Kittrell Spinnaker trimmer    
Allison Rose Spinnaker trimmer    
little side hustle (J 70)
nicholas cottone Main Trimmer   Group 1  
Ted pinkerton Owner   Group 1  
mark presley    
ben sutterlin Watch Captain   Group 1  
Major Detail (J 35)
Tony Garczynski Rush Chairman USAAG50   Group 1  
Brian Loerke Stunt Owner   Group 1  
Jeff Mcrae Chef   Group 1  
Tim Schwandt Offside trimmer   Group 3  
Lori Shink Bow   Group 1  
William Vogan Helm   Group 1  
David Werner   Group 1  
Mike Zannella    
Manitou (Beneteau First 36.7)
Chris Baubie Mast   Group 1  
John C. Burke 246643X USAJB225  
Tom Burleson Other USATB142 Group 1  
William Champion Main Trimmer 300355K USAWC58 Group 1  
Brendan Cotter Pit USABC103 Group 1  
Mike Klick Headsail Trimmer USAMK115 Group 1  
Erin Schultes Headsail Trimmer   Group 1  
Tim Schultes    
PJ Veltri Mid Bow USAPV22 Group 1  
Margaritaville (J 70)
Martin Alma Headsail Trimmer CANMA24 Group 1  
Alexander Dinse Tactician    
Scott Dinse 217065W usasd102  
Miss Killer (J 70)
Colton Gerber   Group 1  
Don Glover 758784Z    
Grant Glover Tactician 758787V   Group 1  
Matt Moores Pit   Group 1  
Monarch (Finn)
Adam Nicholson 387268K CANAN2  
Mystic (C&C 35 Mk I)
Matt Bizer Bow    
Mike Brisbois Main Trimmer    
Jeff Forster Headsail Trimmer USAJF168    
Jeff Golding Pit 243189A   Group 1  
David Greene Tactician    
Bob Mann Owner    
Never Alone (Cal 25)
Roy Lamphier Pit   Group 1  
Paul/Ross Nuechterlein 189210S    
Ross Nuechterlein Helm   Group 1  
Griffin Sherry Headsail Trimmer   Group 1  
Ron Sherry Tactician 160429L USARA40 Group 1  
Ken Swetka Grinder 170775V USAKS32 Group 1  
Night Moves (J 120)
Steve Falcone Mast USASF73 Group 1  
Kurt Hohn Spinnaker trimmer USAKH91 Group 1  
John Hughes 671564A   Group 1  
Johnny Hughes Mid Mast   Group 1  
Nancy Kuspa Headsail Trimmer USANC17 Group 1  
Henry Mistele    
Jeff Mueller Grinder USAJM413  
Eric Petersen Other   Group 1  
Cindy Ross Navigator USACR110  
Peter Siek Headsail Trimmer   Group 1  
No name on boat (Lightning)
Andrew Baines Bow   Group 1  
Paul Nagel Spinnaker trimmer   Group 1  
William Sanders Skipper    
Noodle Family Boat (Lightning)
Doug Wake 303158R USADW159 Group 1  
Kristine Wake USAKW67 Group 1  
Todd Wake USATW26 Group 1  
Norebase (T-10)
Jason Henderson Mid Bow   Group 1  
Justin Herring Grinder   Group 1  
Paul Hoff Headsail Trimmer   Group 1  
Matthew Parlow Headsail Trimmer USA22391   Group 1  
Ralph Richards Owner 205724P   Group 1  
Bruce Richardson Main Trimmer USABR88 Group 1  
Joe Smyk Bow 210168   Group 1  
Northern Honey Badger (Viper 640)
Brian Johansen CANBJ7  
Pagan Baby (Cal 25)
Eric Hollerbach Co-Skipper 275663C USAMH20 Group 1  
Ian Hollerbach Tactician    
Marc Hollerbach 275663C USAMH20  
Scott PETRITZ Mast 287834E   Group 1  
Pale Horse (J 70 )
Jake Christy usajc280   Group 1  
Ryan Seago Chef USARS160   Group 1  
Mark Teborek Chef USAMT36 Group 1  
Charles Trost Spinnaker trimmer usact51 Group 1  
Patriot (Cal 25)
Andy McAllister Headsail Trimmer   Group 1  
John / Tracy McAllister 274584E    
Tracy McAllister Captain    
Jessica Soulliere Mast   Group 1  
Bob Truman Bow USART42    
Patriot (Beneteau First 36.7)
Ed Chrzanowski Headsail Trimmer USAEC69 Group 1  
John Hill Mast USAJH266 Group 1  
John Hurite Floater USAJH328  
Joe Klaasen Headsail Trimmer   Group 1  
Kevin McNeill Mast USAKM102 Group 1  
Michael Rivlin Main Trimmer USAMR83 Group 1  
Ken Sharpe Skipper 370902K USAKS69  
Christina Williams Pit USACW90 Group 1  
Peacemaker (Nelson Marek 30)
Eli Milones Grinder    
Scott Peirce Headsail Trimmer   Group 1  
Jay Raubolt Bow   Group 1  
Eric Reno Pit   Group 1  
Jeff Sampson Grinder 272739x   Group 1  
John Sampson 272739x    
Peregrine (Wayfarer)
Kit Wallace    
Phantom (J 105)
Cynthia Best    
Jim Best 175643W USAJB120  
Dean Boyd Bow USADB224 Group 1  
Nicole Neely Pit USANN20 Group 1  
Terrence Patchel USATP53 Group 1  
Pop'Aye (X-Yacht 412)
Robert Abraham Other    
John Gabriel Main Trimmer    
Joseph Gustavus    
mark hanke Stunt Owner   Group 1  
Thad Lindsay Chef   Group 1  
Eric Mann Headsail Trimmer   Group 1  
ed Pearsall Headsail Trimmer    
Michael Popenas    
john steinmetz Main Trimmer   Group 1  
Praeceptor (C&C 35 Mk I)
Kathryn Hannah Pit Assist   Group 1  
Jason Kleidouhakis    
Ted Mayer Skipper   Group 1  
Ed Rembert    
Tracy Webb Spinnaker trimmer   Group 1  
Pronoia (Lightning)
Hans Graf 205684A USAHG3  
Jonathan Meins Tactician   Group 1  
Braden Woods Spinnaker trimmer   Group 1  
Proof (J 120)
Sara Atkinson Bow   Group 1  
Drew Casazza Bow   Group 1  
Wally Cross Chef    
Nick DeGalan Spinnaker trimmer USAND35 Group 1  
Graham Eger Bow   Group 1  
Ron Filarski Floater   Group 1  
Jim Fisher Grinder   Group 1  
Michael Fozo Skipper    
Steve Harthorn Other   Group 1  
robin Kendrick Pit   Group 1  
Bill Miller Headsail Trimmer   Group 1  
Brad Restum Mast   Group 1  
Tom Vern Mast   Group 1  
Proper Villain (T-10)
Brad Boston Alternate 198973N CANBB4 Group 3  
Marc Gabriele Pit USAMG151   Group 1  
Dave Hayward Headsail Trimmer   Group 1  
Greg Kinney Helm 687189T USAGK25 Group 1  
Pete Petersen Chef USAPP31 Group 1  
Philip Porte Bow   Group 1  
Nick Ward Stunt Owner    
Pterodactyl (J 105)
Marco Attanasio Bow ITAMA84 Group 1   Yes  
Bill Jenkins   Group 1  
Tim Kerr Alternate   Group 1   Yes  
Michael Morin Boat Captain 186271Z   Group 1   Yes  
Thac Nguyen Spinnaker trimmer 654561U USATN10 Group 1   Yes  
John Quinlan     Yes  
John Quinlan Headsail Trimmer USAJQ11 Group 1  
Duane Rose Main Trimmer 120836K USAAR111 Group 1   Yes  
Pulsation (T-10)
Tom Bauer Main Trimmer   Group 1  
Robert Bennet Bow    
richard matos Tactician 300   Group 1  
Steve Mensen Spinnaker trimmer   Group 1  
Mike Rowe Headsail Trimmer   Group 1  
John Schaeffer 148944D    
Mike Simpson Spinnaker trimmer   Group 1  
Ras Green (Wayfarer)
Marc Bennett 758356S    
Julie Seraphinoff    
RealDProperty.com (Viper 640)
Steve Conger Owner 689457z   Group 1  
Aaron King Spinnaker trimmer   Group 1  
dan webb Chef    
Red Solo Cup (Lightning)
Mark Allen 242239P USAMA86  
David Corcoran Spinnaker trimmer USADC169 Group 1  
Beth Groesbeck Bowman   Group 1  
RedTop (Wayfarer)
Lee Codd    
Mike Codd    
Regardless (C&C 35 Mk I)
Jon Berg Tactician   Group 1  
Michael Dosch Headsail Trimmer   Group 1  
Paul Dosch Bow   Group 1  
Chris Ferriole Mast   Group 1  
Dan Padilla 128809X    
James Reese Main Trimmer 246831V    
Kevin Reese Pit   Group 1  
Resurrection (Lightning)
Andie Jump Floater   Group 1  
Matthew Warner 746774Y    
Wendy Wojciechowski Headsail Trimmer   Group 1  
Rudie (Lightning)
Skip Dieball    
Rumours (T-10)
Jessica Chorostecki    
Beth Eckstein    
Mike Eckstein    
Kevin Hicks    
Tim Mullins    
Gary Snyder    
Michael Steele    
Scout (J 120)
Chad Beskange Floater 354120K USACB198 Group 1  
Stephen Beskange Headsail Trimmer USASB35 Group 1  
Jerry Bresser Stunt Owner 194594g USAJB381 Group 1  
Pat Bresser Spinnaker trimmer USAPB95 Group 1  
Geoff Brieden Staysail trimmer 674422W USAGB109 Group 1  
Jeff Clark Helm 169891N USAJC296 Group 1  
Kevin Lewand Other USAKL14 Group 1  
Matt Malley Rush Chairman 167578J USAMM341 Group 1  
Brian Wagner Bow USABW101 Group 1  
Sea Monkey (Star)
Neal Turluck    
Margo Vortriede    
Second Wind (Cal 25)
James Andriotakis Grinder   Group 1  
John Beckius Spinnaker trimmer   Group 1  
Reggie Beckius Floater   Group 1  
Don Healy Skipper 654041Q    
Ryan Healy Bow   Group 1  
Ron Kollman Main Trimmer   Group 1  
Daniel Shock Headsail Trimmer    
Sehnsuchtsbang (Cal 25)
Nick Blitz Spinnaker trimmer    
Todd Crandall Headsail Trimmer    
David Quinn Bow   Group 1  
Christopher Van Antwerp    
Grant Veach Watch Captain   Group 1  
Shamrock (C&C 35 Mk I)
Kevin Cohan Floater    
logan fleisher Grinder   Group 1  
Clayton Guensche jr. Other   Group 1  
Erik Gutermuth Bow USAEG37 Group 1  
David R. Keys 338202P    
Jad Nabbouh Headsail Trimmer   Group 1  
Brittany Nordhaus    
Stephen Poulos Main Trimmer    
Kelly Schonhardt Pit USAKS125 Group 1  
Jay Schuch Bow   Group 1  
Simply Irresistible (J 70)
Gerry Hines CANGH9   Yes  
Sheldon Hines Spinnaker trimmer CANSH19 Group 1   Yes  
Tom Sutherland Pit   Group 1   Yes  
Andrew Watson Other   Group 1   Yes  
Siochail (C&C 35 Mk I)
Mike Bevins Floater   Group 1  
Katie Doherty Spinnaker trimmer USAKD62 Group 1  
Brian Geraghty Skipper 135079y USABG80  
John Gooch Headsail Trimmer    
Chris Kopel Headsail Trimmer    
Mark Kopel Bow   Group 1  
Suzanne Thomas Main Trimmer   Group 1  
Mike Valuck Bow Usamv43 Group 1  
Sleeping Tiger (J 120)
Colleen Flanagan Headsail Trimmer 263128P   Group 1  
Jacob Gedrimas Main Trimmer 769819Z   Group 1  
John Harvey    
Emily Hughes Pit 671563H   Group 1  
Dean krotchen Spinnaker trimmer DAK100 Group 1  
Rick Pary Bow 715287U USARP117 Group 1  
Keith R0spond USAKR51   Group 1  
Tami Scheoeder Bow   Group 1  
rick titsworth Navigator 668225U USART75 Group 1  
Snipe (Thomas 35)
Jeff Fishman Headsail Trimmer 344248W    
Matt Koch Bow   Group 1  
NiK Lintunen    
Dennis Meagher 110579R USADD59  
Blaic Naysmith Offside trimmer   Group 1  
Heather Naysmith Watch Captain   Group 1  
Sir Brandon Noland Bow   Group 1  
Ian Pouliot Mid Mast    
Brandy Tower Pit   Group 1  
Mike Wilmoth USAMW142 Group 1  
Solution (Farr 40)
Thom Bomgardner    
Keith Cameron    
Kari Ann DeCarlo    
Bill Francis    
Keith Grzelak    
Nik Kowal-Besler    
Stephen Kowal-Besler    
Joel Markstrum    
Lisa Segletes    
Scott Slanic Tactician   Group 1  
Sound Check (Wayfarer)
Anne Pugh Headsail Trimmer    
David Pugh Helm    
Spinnaker Ninja (Lightning)
Trey Rose USAAR33  
Spitfire (Melges 24)
Reg Chevalier Staysail trimmer CANRC30 Group 1  
Ian Marentette Helm   Group 1  
John Marentette CANJM71  
William Parkolab Medic/Doctor   Group 1  
Stargazer (Beneteau First 38s5)
Gary Bresnehan Watch Captain Usagb100   Group 1  
Philip Dobrzynski   Group 1  
Adam Lounsbury Bow    
Amy Lubeski Floater   Group 1  
Marya Malkovich Headsail Trimmer   Group 1  
Mitchell O'Neill Grinder   Group 1  
Sean Pederson Other   Group 1  
Marc Rosenthal 333162q USAMR134  
Noah Zogas Grinder   Group 1  
Surprise (Melges 24)
Dan Berezin CANDB37  
Stanislav Krasnov Mast RUSSK37 Group 1  
Mo Regnier Tactician CANMR19 Group 1  
Alexander Yakimov Mid Bow CANAY3 Group 1  
Alex Yurih Chef isray5 Group 1  
TAZ (T-10)
Hanson Bratton Skipper 244065T USAHB35  
Taylor Canfield Tactician 245438W ISVTC2 Group 3  
Chris Clark Main Trimmer 179377L USACC50 Group 1  
Austin Colpaert Bow 3379940 USAAC75 Group 1  
Spencer Colpaert Headsail Trimmer   Group 3  
Matt Graham Pit   Group 1  
Tim Kelly Mast USATK36 Group 1  
the Good Guys (Cal 25)
Joseph Gaylord Chef USAJG218 Group 1  
David McVicker Headsail Trimmer USADM23 Group 1  
James Wenzler Bow 704385W   Group 1  
Otto Wenzler Helm USAOW3 Group 1  
Peter Wenzler Floater 194571Z USAPW34 Group 1  
Thor (Cal 25)
Glenn Hummel Rush Chairman   Group 1  
Greg Hummel Rush Chairman   Group 1  
John Shumaker Runners   Group 1  
Dana Ziegler Owner 654563A USADZ8 Group 1  
Keith Ziegler 21755ou usakz4  
Total Recall (Lightning)
William Gibson Spinnaker trimmer 14938 14938 Group 1  
Amy Simonsen Tactician   Group 1  
David Stix Stunt Owner 166754B    
Tramp (Melges 24)
Katie Bill Mid Bow   Group 1  
Tim Groustra Pit   Group 1  
Michael Peseski Tactician   Group 1  
Thomas Ritter Helm 227512P   Group 1  
Michael Spiteri Headsail Trimmer USAMS102 Group 1  
True Blue (Corby 33)
Jon Cresswell Tactician   Group 1  
Kevin Flood Helm   Group 1  
Kevin Flood II Bow   Group 1  
Nicholas Irwin Pit   Group 1  
Tom Macro Main Trimmer   Group 1  
Jason Parkes Bow   Group 1  
Andy Parrow   Group 1  
Jacob Smith Mast   Group 1  
Bryan Wielgat Other   Group 1  
Typhoon Harry (FarEast 28r)
Harry Bloom 161168r USAHB56  
Augie Engelhart Bow   Group 1  
Jordan Ladd Main Trimmer   Group 1  
William Niester Spinnaker trimmer   Group 1  
Dave Rogers Headsail Trimmer   Group 1  
Ultra hot (Star)
Adam Korejsza    
Thomas Korejsza    
Underdog (C&C 35 Mk I)
Kevin Bell Bow   Group 1  
Kim Breidenstein Pit   Group 1  
Betsy Carson   Group 1  
Paul Dezell Main Trimmer   Group 1  
Chris Noakes Pit   Group 1  
Cameron Paine    
Lindie Rudover Mid Bow   Group 1  
USA 364 (J 70)
Karl Felger Tactician 347188J USAKF14 Group 3  
Mike Gemperline 382336T USMG121 Group 1  
Dave Kerr Other 179332Y USADK112 Group 1  
Lee Sackett/Dave Kerr Helm 237960C USALS87  
USA 409 (Finn)
Brian Pribe 711797X    
Vanguard (Mumm 36)
Jordan Bush Headsail Trimmer    
Michael Goran 117950W    
Derek Klema Headsail Trimmer   Group 1  
Michelle Matthews Runners   Group 1  
Tom Podgorski Tactician   Group 1  
Bill Reed Strategist   Group 1  
Salvatore Stabile Spinnaker trimmer Ss Usass240  
Benjamin Tower Bow 734211p Usabt43 Group 1  
Victrix (J 120)
Joel Craig Helm   Group 1  
Carl Gruener Mast USACG122 Group 1  
Tor Hough Bow   Group 1  
Bob Justin Grinder   Group 1  
Brad Kime    
Curt Kime 197553D    
Sean McCowell Headsail Trimmer USASM189 Group 1  
Nick Trost Headsail Trimmer   Group 1  
Edward White Pit USAEW80 Group 1  
Vital Signs (J 70)
Jeff Adams   Group 1  
Sergei Lie Bow   Group 1  
John Morreale USAJM434  
Jim Thompson Mid Mast USAJT101 Group 1  
Viva La Vida (J 120)
Chelsea Benza Floater 359032X USACY13 Group 1  
PJ Blonski Other usapb82 Group 1  
Mike Gaydos Pit   Group 1  
Adam Gilbertson Floater   Group 1  
Craig Kvale Floater   Group 1  
Jon Lupica Bow Usajl201   Group 1  
Sarah Paisley Pit Assist   Group 1  
Nick Turney Tactician Usant5 Group 3  
Tim Vining Mid Mast   Group 1  
Tim Yanda 192714o USATY12 Group 1  
John Zelli Staysail trimmer 212231e usajz14 Group 1  
Voodoo (Melges 24)
timothy edwards Mast USATE38 Group 1  
Kate Gladieux Bow USAKG40 Group 1  
Curtis Jazwiecki Chef USAcj36 Group 1  
Greg Semack Usags88  
War Chant2 (Beneteau First 36.7)
Dunn Austin Mast USAAD108 Group 1  
BILL BAISDEN Pit USAWB86 Group 1  
Brittani Baisden Headsail Trimmer USABB190 Group 1  
Lia Bosma Headsail Trimmer USALB88 Group 1  
Luke Bosma Bow USALB89 Group 1  
Arthur J. LeVasseur Main Trimmer USAAL70 Group 1  
MARY MINNIS Headsail Trimmer 741240S USAMM309 Group 1  
James Mowbray Bow 740694P USAJM406 Group 1  
Reid Stromberg Helm 350820j USARS239 Group 1  
Eric Wright Floater    
Warrior (C&C 41)
Walter Bernado    
David Clifton    
Richard Hunt    
Todd Jones    
Todd Jones    
Jack Nelson    
George Thomson    
Fritz Warner    
What the Deuce (Lightning)
Bobby Flack    
Whiplash (J 35)
patrick beahan Tactician   Group 1  
Mary Garrard Pit Assist   Group 1  
M. Linus Isabell Floater   Group 1  
Ryan Kilpatrick Other    
Bradley Kotrba Bow   Group 1  
Ken Marcaccio Headsail Trimmer   Group 1  
Kirk Rheaume Spinnaker trimmer   Group 1  
Patrick Ryan Bow   Group 1  
Arthur Stephenson Bow 295899S    
Gregg Whipple 97481 398413A  
Don Wolanchuk Spinnaker trimmer   Group 1  
Wicked (Cal 25)
Karl Kuspa / Bill Zemmin Grinder   Group 3  
Bob Declercq Medic/Doctor USARD29 Group 1  
Maria Farrell Main Trimmer   Group 1  
Charles Stormes Headsail Trimmer 183740R USACS290 Group 1  
Kevin Thomas Mid Bow   Group 1  

Main Menu

Mt.Gay Rum North Sails VanTol & Vitellu Insurance Frankenmuth Insurance
E.W. Ensroth Company Rest Assured Tito's Vodka Coral Reef Apparel

Copyright © Interactive Creations 2000-2021