2018 Little Traverse Yacht Club Regatta - Ugotta Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
1041 (J 70)
Jeremy Kaufman Nav/Tac USAJK141 Group 1  
Bill McNally 307298I USABM164 Group 1  
Brad Stowe USABS168 Group 1  
Abby Normal (Melges 24)
Matt Uehlein 777190W    
Abracadabra (Ker 43)
Donald Thinschmidt    
Absolut Glory (Alerion 28)
Clas Nilstoft    
Afterberner (J 70)
Brian Williams 268796R usabw115  
Archimedes III (C&C 115)
EMANUELE BIANCHI Bow   Group 1  
Margaret Carroll Headsail Trimmer   Group 1  
Alison Hall Main Trimmer USAAH70 Group 1  
Joe Hummel 231111Z   Group 1  
Ken Johnson Headsail Trimmer   Group 1  
Gareth Jones Mid Bow   Group 1  
Marybeth Lore Co-Skipper   Group 1  
Alfred Thesmar   Group 1  
Bad Idea (Melges 24)
Bob Clark Tactician USARC26 Group 3  
Finley Clark Spinnaker trimmer   Group 1  
Charlie Ellibee Pit    
Scot Zimmerman Helm 729478T USAMZ28 Group 1  
Berteau Group (J 70)
Sarah Renz USASB10  
Blues Power (Alerion 28)
Geoffrey Keenan 691132T USAGK37  
Carrera (NM 43 C/R)
Jeff Baetz Pit   Group 1  
Glenn Currin Headsail Trimmer   Group 1  
Ian Dittus Grinder   Group 1  
Minh Ha Mid Bow USAMH158 Group 1  
Ian Jones Mast   Group 1  
donald pokorny Headsail Trimmer   Group 1  
Mark Ritchie Floater   Group 1  
Fred Somes Bow 159282F USAFS38 Group 1  
Jeff Spearin Main Trimmer   Group 1  
Reid Spearin Bow   Group 1  
Rod Spearin 170656R USARS113 Group 1  
Denali 0.5 (J 70)
Norman Berge   Group 1  
Nick Ford Chef USANF15 Group 1  
Brian Janney Rush Chairman   Group 3  
William Mckinley Skipper 304136m USAWM99 Group 1  
Details (GL 70)
Lance Smotherman 207737Y    
Dire Wolf (1d35 Turbo)
Jeffrey (Dewey) Janicek    
Downtowner (J 70)
Ben Finkelstein Headsail Trimmer USABF56  
Connor Goulet Tactician USACG138 Group 1  
JT Ludington Pit USAJL228  
Jeff Towner Skipper 765461Q USAJT143  
Dynamis (GL 70)
Brien Baker 756948W    
Ebisu (J 70)
Tim Buisch Headsail Trimmer USATB167 Group 1  
Jason Geisz Skipper USAJG215 Group 1  
natalie Larkin Bow USANL26 Group 1  
Glenn Sheets Spinnaker trimmer 740187X USAGS138 Group 1  
Equation (Santa Cruz 70)
Bill Alcott Tom Anderson 160429L    
Escape (J 70)
Will Maccomber Strategist USAWM119 Group 1  
Pilar Macomber Main Trimmer USAPM171 Group 1  
Madeline Swarthout Main Trimmer USAMS325 Group 1  
Polk Wagner 172511H USAPW63 Group 1  
Sarah Wagner Co-Skipper USASW129 Group 1  
Trip Wagner Headsail Trimmer USARW156 Group 1  
Evolution (Santa Cruz 70)
Chris Saxton    
Evvai (J 122)
Matthew Songer MD, MBA    
Exile (J 88)
Andy Graff 255164W    
Fish Tales (A40RC)
Mike fisher 1031291    
Flash Gordon 6 (Farr 40)
Helmut and Evan Jahn 197216V USAHJ1  
Gosling (Thomas 35)
Dunne Saal 702874w    
Gotta Wanta (J 122)
Robert Mampe 730858N    
Heartbreaker (TP52)
Robert Hughes 108509K    
Hokey Smoke (J 88)
Richard Stearns 115763V    
Interlude (Alerion 28)
Tom Austin    
Jaywalker (J 42)
William Stellin 670691w    
Jerome (J 70)
Fred / Ward Detwiler usafd1  
Max Ellsworth Other USAME42 Group 1  
Greg McQueen Pit Assist usagm95  
Clune Walsh III Other usacw65 Group 1  
Kashmir (J 111)
Karl Brummel, Steve Henderson, Mike Mayer 663208X    
Legacy (J 88)
Matthew Carolyn    
Debra Lanning Bow   Group 1  
Erin Nolan Floater   Group 1  
Kate Sorbie    
Scott & Jim Sorbie    
Little Traverse Sailors (J 70)
Luke Baker   Group 1  
Molly Matthews   Group 1  
Jack Miller   Group 1  
Meredith Moran   Group 1  
LTS Race Coach (not sailing)    
Ellie Wagner   Group 1  
Polk Wagner (not sailing)    
Madcap (Express 37)
John & Marian Hoskins 235724 USAJH140  
Mairsie (Alerion 28)
Sandy Burley    
Maskwa (C&C 115)
Donald Waller    
McFly (J 70)
Paul Hramiec Chef USAPH105 Group 1  
Anders McCarthy Headsail Trimmer   Group 1  
John McNeil Tactician USAJM481 Group 1  
Sean O'Brien Skipper 781334T USASO45 Group 1  
Howard Pellegrom Main Trimmer USAHP34 Group 1  
Measure Twice (J 70)
Michael Duff 186723W USAMD151 Group 1  
Robert Duff    
Robb Mathews   Group 1  
Meade Maxwell Headsail Trimmer   Group 1  
Miss Killer (J 70)
Colton Gerber Medic/Doctor   Group 1  
Allison Glover 758785Z   Group 1  
Don Glover Helm 758784Z USADG118 Group 1  
Grant Glover Watch Captain 758787V   Group 1  
Mystic (Farr 40)
Bill Hoyer 6615250    
Nasty Baby (J 70)
Paul Bregenzer Bow   Group 3  
Craig Johnson Pit 714258Q USACJ57 Group 1  
Rick Schaffer Skipper 173766A   Group 1  
Craig White Headsail Trimmer 173907R USARW82 Group 1  
Natalie J (TP 52)
Philip O'Niel III 144357U USAPO7  
Nosurprise (J 111)
David Irish 105366T USADI1  
Painkiller 4 (Sydney 38)
Alice Martin 208640u    
Pale Horse (J 70 )
Jake Christy Usajc280 Group 1  
Grant Lockhart usagl23 Group 1  
Libby Teborek 223728R USAEC24 Group 1  
Mark Teborek Staysail trimmer USAMT36 Group 1  
Perky2 (Melges 24)
Christopher Jeffries    
Pronto (J 70)
Ella Cantera USAEC89 Group 1  
Preston Carey 733773V USAPC120 Group 1  
Chris Ford 151148M GBRCF58 Group 1  
William Ford 661877W GBRWF6 Group 1  
Alison Hill Skipper 151148M USAAH123 Group 1  
Rambler (J 88)
Benjamin Wilson 681142V USABW85  
Redline (FT 10)
Michael Graham 199034Z USAMG66  
Return to Sender (Farr 49 M)
Andrew Dillon    
RUMbunctious (Melges 24)
Richie Ellis Grinder USARE46 Group 1  
Steve Pirie 295346A    
Sagamore (Nelson Mareck 68)
Bob Zeman 732797T    
Scout (J 120)
Jeff Clark Helm 169891n   Group 1  
Tom Enders Grinder USATE40 Group 1  
Brian Francis Mast USABF55 Group 1  
Jay Gaskin Rush Chairman    
Geoff Brieden / Jeff Clark 674422W USAGB109  
Michael Johnson Floater USAMJ59 Group 1  
Merritt Keffer Spinnaker trimmer 189696S   Group 1  
Matthew Malley Rush Chairman   Group 1  
andrew McSkimming Chef   Group 1  
Eric Thams Headsail Trimmer   Group 1  
Simply Irresistible (J 70)
Cody Hines Tactician CANCH24 Group 1  
Gerry Hines CANGH9  
Joanne Hines Offside trimmer CANJH33 Group 1  
Sheldon Hines Spinnaker trimmer CANSH19 Group 1  
Sin Duda! (Santa Cruz 52)
Fritz & Lindsey Duda US289191K    
Sirocco 3 (J 133)
Robert Klairmont 32675ox    
Sirocco VI (Mumm 36)
William & Viviana Fanizzo 167979O    
Sistership (J 70)
Susan Stewart 733065T    
Skye (Nelson Marek 46)
Jeff & Jane Hoswell 226157W    
Still Crazy (Alerion 28)
Edward Palm 118559D    
Stripes (GL 70)
Bill Babel Headsail Trimmer   Group 1  
Mike DeLano Main Trimmer   Group 1  
Tony DiarBakerli Other   Group 1  
Kyle Doyle Grinder   Group 1  
David Holme Mid Mast   Group 1  
Dan Knight Bowman   Group 1  
Perry Lewis Tactician   Group 3  
Bill Martin 108542Q    
Bruce Nelson Tactician   Group 3  
Stu Pettit    
Eric Rasmussen Pit 140032a UsaEE6 Group 1  
John Teeter Mast   Group 1  
Brad Terpstra Bow USABT24 Group 1  
Sufficient Reason (Club Swan 42)
Mitchell Padnos 113501B    
Sundog (J 70)
Chal Curtis USACC229 Group 1  
Josh Curtis USAJC311 Group 1  
Victoria Curtis USAVC13 Group 1  
Zac Curtis Tactician USAZC5 Group 1  
Taipan (Farr 40)
Lloyd Karzen 310605E uslk45  
Talisman (Botin/Carkeek 58)
Bruce Aikens 660358R    
Tres Burritos (J 70)
Kelly Duncan Strategist   Group 1  
Peter Hoglund Mast   Group 1  
Adam Lowry Grinder USAAL1 Group 1  
Maren Matthews Mast   Group 1  
Katie McGauley Bow USAKM86 Group 1  
Jon Perkins Tactician USAJP84 Group 1  
Hannah Sellers Mid Bow   Group 1  
Merritt Sellers Main Trimmer   Group 1  
Scott Sellers 231306E USASS83 Group 1  
USA 511 (Melges 24)
John Podmajersky USAJP14  
Usual Suspects (Farr 400)
Eric Wynsma 218808x USAEW1  
Utah (J 111)
Bradley Faber Helm 391791D USABF46 Group 1  
Vanda III (J 109)
Jack & Jim Toliver 376112Q    
Variance (J 111)
Carl Hanssen 353626T    
Vital Signs (J 70)
John Hill Spinnaker trimmer USAJH266 Group 1  
Dan Klaasen Other   Group 1  
Tiffany Klaasen Other   Group 1  
John Morreale Medic/Doctor USAJM434 Group 1  
Warrior Sailing (Farr 53)
Ben Poucher    
Wind Czar (J 70)
Richard Lehmann    
Windquest (R/P 86)
Doug DeVos    
Wizard (R/P 74)
Peter & Dave Askew    
Zig Zag (Melges 24)
Marty Jensen    
Zone (J 32)
Gary and Susan Stewart 733065T    

Main Menu

Quantum MarkSetBot   

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy