2018 Columbia Y.C. Leukemia Cup Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Andale (T 10)
Richard Baumann 671177y    
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel    
Assassin (Soverel 33)
Robbie Devlin Main Trimmer    
Sandy Lee   Group 1  
Adam Maletic Headsail Trimmer   Group 1  
Steven Martinez    
Robert Sansome 255057W    
Bill Smith Mast 235281W USAWS91 Group 1  
Vivian Smith    
David Unger Pit   Group 1  
At Last (Catalina 36)
Richard Gaston    
Atra (LS 10)
Mike & Karen Woollen 206816S    
Axolotl (J112e)
** Water Monster, LLC    
Black Magic (Beneteau First 10R)
Matt Dages    
Blizzard (TTEN)
Warren Udelson    
Break Away (NA 40)
David Jankura    
Cookie Monster (Nautor Swan 40)
Peter Goldman 123270M USAPG61  
Denial (Cal)
Nita Haas    
Devil's Dance Floor (Beneteau Oceanis 36CC)
Curtis Thorin 741439V    
Dire Wolf (One Design 35T)
Jeff Janicek    
Doghouse IV (Cat 36)
Myrna Stein    
Erizo de Mar (Beneteau First 36.7)
Tomasz Citak Pit USATC111 Group 1  
Antoni Czupryna 393155X POLAC8  
Waldemar Emmerich Co-Skipper 306876G POLWE1 Group 1  
Ivan Grekov Tactician BULIG2 Group 1  
Bogumil Kawa Headsail Trimmer USABK64 Group 1  
Jaroslaw Naruszewicz Spinnaker trimmer POLJN4 Group 1  
Arek Szawlowski    
Jacek Zawadzki Bow USAJZ33 Group 1  
Esprit d'Ecosse (J105)
Judith & Ross McLean    
Esther (Catalina 30TR)
David Sturdy    
Exile (J 88)
Andy Graff 255164W    
Full Tilt (J 109)
Peter Priede 371954y    
Gangbusters (J 105)
Mark Gannon 130159L    
Global Nomads (J 105)
Michael Hettel 223103C    
Golden Dream (Bristol 32)
Chad King    
Erika Meier Main Trimmer   Group 1  
Laura Wolbrink    
Luke Wolbrink Owner 761052Q   Group 1  
Heartbreaker (1D35)
Eric Oesterle 187614W    
Imedi (TP52)
Linc Yates    
Intention (Catalina Tall Rig)
Bob Garrett    
deidre martin Strategist    
Jahazi (J 120)
Frank Giampoli 253406I    
Kahuna (S2 9.1)
Rich Anderson    
Joan Arquilla Other    
Jim Faulkner Tactician   Group 1  
John Hurley    
Megan Marquardt    
Arlyn Papierski    
Nicole Scardigno Grinder 780174R   Group 1  
Steve Spanski    
Mike Stoch    
Loren Thompson    
Neville White Bow   Group 1  
Karizmaddie (Catalina 320)
patrick reynolds 234905P    
KUTTYS ARK (PEARSON 36)
JOSEPH MCGINNIS/MORRISSEY 218960C    
Lucy (Melges 32)
Jeremy Alexis 181824O    
Lydia (Catalina Tall Rig)
Tom Duggan    
Maggie Marie (Pearson Alberg 35)
Karl Botts Headsail Trimmer    
Alaina Harkness Grinder    
Marlon Harvey Captain 759184X    
Delacy Peters Floater   Group 1  
Tyra Taylor Floater   Group 1  
MASKWA (C&C 115)
Donald Waller    
Mazal Tov (J 120)
Shashwat Adhikari Bow    
Arne Fliflet Skipper 329388N    
Debbie Fliflet Owner    
Billie Miranda    
Gary Mogilner Floater   Group 1  
Igor Nartov Other 735630U   Group 1  
Dave Taylor Bow   Group 1  
Measure For Measure (Morgan 36 N/M)
Brian Tobin 151431i    
Mirage (Beneteam first 42)
John Boyle    
Mise en Place (Beneteau 381)
Paul Thompson 406297H    
Momentus (J 111)
Kevin Saedi & Raman Yousefi 312161L    
Nemo (Seascape 27)
Michael Tuman    
No Reverse (Hunter Legend 37.5)
Bob HORENKAMP 655189T    
Off Duty (Sabre 38 Mk I)
Stu Friedman 713389B    
Ohana (Dehler 34c)
Robert Smetters 730820P    
PAINKILLER4 (sYDNEY 38)
Alice Martin 208640u    
Perico (Sabre 402)
Ryan Johnson 350382S    
Phenix (PDQ 32 Catamaran)
Kevin Smith    
Pura Vida (J 111)
John Kalanik 318238Z USAJK153  
John Travis Tactician   Group 1  
Ratty (T10)
Darren Beck Tactician    
David Brezina    
Alexandre Gaudieri Bow    
Maja Henderson    
Brooke Loucks Headsail Trimmer   Group 1  
Ausrine Schneider    
REALT NA MARA (J109)
DAVID NEENAN Co-Skipper   Group 1  
Renegade (J 133)
Thomas Papoutsis 231097U    
Retention (LS 10)
Dave Brady    
Joni Croll    
Mark Croll 295680F    
George Klauke    
Suzanne Klauke    
Bob Warnecke    
Sail Monkey (Beneteau 36.7)
Hector Avelar    
Signe Hanson Floater   Group 1  
Erin Henry Bow   Group 1  
Ashley Hunsader Spinnaker trimmer USAAH121 Group 1  
Brian Jensen Main Trimmer   Group 1  
Gary Kochanek Rush Chairman 208821T USAGK31  
Steve Koellner Pit    
William McGuinn Owner   Group 1  
Marissa McKee Pit   Group 1  
Shadow (Pearson 303)
Kris Kimmons 710291V    
Someday (Beneteau Oceanis 461)
Jeff Puglielli 61146    
Soulshine (Beneteau First 36.7)
Jarrett Altmin 672083W USAJA55  
Tail's Dragon (Hunter 28.5)
Boyd Jarrell    
Tempest (Frers 30)
Hank Kalmus 651625U    
Tenacity (Olson 34)
Peter O'Malley 698213V    
Donna Ulatowski Helm 764667H   Group 1  
Ti Tae (Catalina MKI)
Craig Horton    
Tide The Knot (Jeanneau Sunfast 35)
Robert Metzen 266760B    
Whisper (Express 34)
Thomas Barnes 206486C    
Wired (Beneteau 40.7)
Travis Wilhite usatw40    
Xuberance (XP44)
Jeff Barton 346160V    
ZaZen (Catalina 320)
Bill Van Emburg    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021