|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Abbie Normal (S2 10.3) |
|
Cork Boersma |
|
230698z |
|
|
|
|
Ace's Dream (Ericson 32) |
|
Brian Hettrick |
|
752903z |
|
|
|
|
Aequitas (Pearson 31 II) |
|
Fran Pauls |
|
105099z |
|
|
|
|
Afterglow (S2 10.3) |
|
Tom Harter |
|
255691E |
|
|
|
|
Almia (Legend 37WK) |
|
Kevin Flexman |
Floater |
|
|
|
|
|
Michael Markey |
Strategist |
|
|
Group 1 |
|
|
Willie Mustafa |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Dave Steggerda |
Owner |
|
|
|
|
|
Arcturus (Irwin 39 Citation) |
|
Jean-Pierre Penhoat |
|
|
|
|
|
|
Baneberry (C&C) |
|
Susan Harper |
|
|
|
|
|
|
Bearly Movin (Dufour 44 ) |
|
John Donnley |
Pit |
|
|
|
|
|
Tom Jansen |
|
226963C |
|
|
|
|
Steve ONeil |
Bow |
|
|
|
|
|
Mike Patterson |
Watch Captain |
|
|
Group 1 |
|
|
Michael Stormzand |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Michael Walenta |
Nav/Tac |
297070B |
USAMW143 |
Group 1 |
|
|
Bravo (Taylor ) |
|
Shirley and Thomas Dekker |
|
|
|
|
|
|
CRIVENS (ABBOTT 36) |
|
James Beebe |
|
353794G |
|
|
|
|
Forever Young (Irwin 31) |
|
Brett Thorsen |
Bow |
|
|
|
|
|
Bill Young |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Chris Young |
Grinder |
|
|
|
|
|
Christopher Young |
Bow |
|
|
|
|
|
Jeff Young |
Pit |
|
|
|
|
|
John Young |
Floater |
|
|
|
|
|
Robert Young |
|
693761E |
|
|
|
|
Gambit (Catalina 30 TM/BS) |
|
Erik Boehm |
|
|
|
|
|
|
Eric Bombery |
|
286581G |
|
|
|
|
John Strauss |
Mast |
|
|
|
|
|
Geluk (Catalina 42 mark I) |
|
Christy Cole |
Floater |
|
|
|
|
|
Jennifer DeGoede |
Floater |
|
|
|
|
|
Jillian DeGoede |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
John DeGoede |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Ghost Rider (C&C 37) |
|
Jon Tasker |
|
177439C |
|
|
|
|
Glider (Cal 40) |
|
Carly Bishop |
|
|
|
|
|
|
Chip Sawyer |
Owner |
174998M |
|
Group 1 |
|
|
Richard Sawyer |
|
|
|
|
|
|
Grateful (Gougeon 32) |
|
Matthew Buist |
|
|
|
|
|
|
Eric Dykstra |
|
|
|
|
|
|
grin (Corsair F-24MkII) |
|
Jaimie Hagerman |
Navigator |
|
|
|
|
|
Marc Hagerman |
|
276898R |
|
|
|
|
Dana Trierweiler |
Grinder |
|
|
|
|
|
Gunkholer (O Day) |
|
Dan Wiener |
|
|
|
|
|
|
Incommunicato (O'Day) |
|
Dennis Hall |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Kay Hall |
Other |
|
|
|
|
|
Chuck Novak |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Gary Pritchard |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
It-L-DU (oday 34 sd) |
|
mike Rogers |
|
1401683080 |
|
|
|
|
Jobsite (Pearson) |
|
Duane Schoeder |
|
|
|
|
|
|
Shelley Schroeder |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Cheryl Smithe |
Helm |
755187X |
|
|
|
|
Robert Smithe |
Skipper |
755187X |
|
|
|
|
Last Dollar (Hylas 56) |
|
Jacqui Baden |
Tactician |
|
|
|
|
|
Ron Baden |
|
|
|
|
|
|
Jay Hall |
|
USA61656 |
|
|
|
|
Ann Rotman |
Tactician |
|
|
|
|
|
Rod Rotman |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Maid of Glass (C&C 30 MK I) |
|
Andrew Felix |
|
|
|
|
|
|
George Fennema |
|
|
|
|
|
|
Bryan Kapteyn |
|
761297R |
|
|
|
|
Nick Kapteyn |
Grinder |
|
|
|
|
|
Main Street (J/145) |
|
Bill Schanen |
|
148843B |
|
|
|
|
Mystic (Farr 40) |
|
Bill Hoyer |
|
6615250 |
|
|
|
|
Quiet Refuge (Hunter Legend) |
|
James Bayshore |
Mid Mast |
|
|
|
|
|
Joel Bouwkamp |
Runners |
|
|
Group 1 |
|
|
Rod Leonard |
|
292789J |
|
|
|
|
Jude McDonagh |
Chef |
|
|
Group 1 |
|
|
Nancy Moseler |
Floater |
|
|
|
|
|
Ron Nienhuis |
Mid Mast |
|
|
|
|
|
Jonathan Prins |
Main Trimmer |
754986Z |
|
Group 1 |
|
|
Andrew Radomski |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Dawn Wolfe |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
'R' Dream Buoy (Hunter 'legend') |
|
Mark Ransom |
Strategist |
|
|
Group 1 |
|
|
Thomas J. Redmond |
Bow |
|
|
|
|
|
Daniel Reed |
Mid Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
joseph shenkel |
|
|
|
|
|
|
Redmond Thomas |
|
3779441 |
|
|
|
|
Rumors (Islanders 40) |
|
William Osterink |
|
19189C |
30304 |
|
|
|
Seahawk (Chris Craft) |
|
Walt Plant |
|
|
|
|
|
|
Sophisticate - DBL (Irwin 43 Sloop) |
|
Michele Kettlewell |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
John Wesslund |
Skipper |
|
|
|
|
|
Spectra (S2 9.1) |
|
Carl Petersen |
|
170698B |
|
|
|
|
Spirit Walker (Sydney 41) |
|
J. Andrew Woodruff |
|
742967R |
|
|
|
|
State of Mind (NM 45) |
|
Gregory Nyenhuis |
|
6984646X |
|
|
|
|
Sandra Nyenhuis |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Diane Sellhorn |
|
|
|
|
|
|
Randall Sellhorn |
|
|
|
|
|
|
Swiftsure (N/M IOR 50) |
|
Ronald Ehlert |
|
225751U |
|
|
|
|
TSURU (Bennett 46) |
|
Brian VanWieren |
|
|
|
|
|
|
Vivienne (NM 43) |
|
Tom Tabor |
|
408837F |
|
|
|
|
Vno (Jeanneau Sun Odyssey 40 SD) |
|
Al Caiazzo |
Floater |
|
|
Group 1 |
|
|
Denice Lyden |
Chef |
|
|
Group 1 |
|
|
Earl Lyden |
|
728341Z |
|
Group 1 |
|
|
Marcia Mathews |
|
|
|
|
|
|
Colleen Turek |
|
|
|
|
|
|
Tom Turek |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Whisper Again (C&C 32) |
|
Tari Smith |
|
672027r |
|
|
|
|
Wind N Spirits (C&C) |
|
Daniel Esser |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Glenn Gambel |
|
651601M |
|
|
|
|
Jacob Keck |
Floater |
|
|
|
|
|
Brian Reagan |
Floater |
|
|
|
|
|
Neil Schiller |
Helm |
6648 |
|
|
|
|
Windborne (Catalina 36 Mk1) |
|
Mo Aleisa |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Mark LaVelle |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Aaron Lueker |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Tracee Senter |
Captain |
|
|
|
|
|
Woolybully (Farr 40) |
|
Gary Marchido |
|
53348 |
|
|
|
|
Yachtzy - DBL (S2 9.1) |
|
Ross Schoolmaster |
|
|
|
|
|
|