2018 I-LYA Bayweek Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
(Hobie Wave)
Mike Pedersen    
- (Hobie Wave)
David Effron    
Vintage (Aft Deck)
Larry Inguagiato    
Accipiter (F-25c)
Mike Garam 398372k    
Adrenalin (Schock 35)
Kurt Kachler 398387R    
Angelfish wave (Hobie Wave)
Doug Seib 206879J    
Attack (J 109)
Benjamin Cares Main Trimmer   Group 1  
Harvey Downey Spinnaker trimmer    
Jack Gordon Owner 672578W    
Jack Gordon 672578W    
Cutter Niemic Nav/Tac   Group 1  
Matt Niemic Owner    
Karen Wieble    
BadFish (Melges 32)
Bill & John Bollin 127371W    
Bangarang (Pearson)
Bryce Boardman    
Barn Owl (Hobie Wave)
Jim Glanden 144235n    
Bay Tripper (Columbia 8.7)
Kirby Fry Headsail Trimmer   Group 1  
Philbert Fry Skipper    
John Miga Mid Bow   Group 1  
Pat Nicely Main Trimmer   Group 1  
Joe Snyder Headsail Trimmer    
Bella Ravello (C&C 33)
J.R. Farrar 713470B    
Best Sister (Jenneau 37)
Joseph Burnett Main Trimmer 2    
Gary Wandtke    
Big Storm (Corsair F-28 )
James Frederick 181786B    
Bingo (Interlake)
Kaye Soka Navigator    
Ronald Soka 247099J    
BiteMe (Hobie Wave)
Mark Smith    
Black dog Racing (Hobie Wave)
Betty Bliss    
Calliope (Cal 25)
Sloane Barbour 343788H    
Capers (J 111)
Don Hudak 105286W USADH105  
Consigliere (Santana 35)
Brad D'Arcangelo 719304W    
Cracker (Tartan 10)
Taylor Sackett    
Crush (F 82R)
Bart Hall    
Gary Hall 111427G    
Matt Hall Hall Helm    
DagnAbbott! (Abbott 33)
James Mackey 278549J    
Deathmobile (Hobie Wave)
Christopher Wessels    
Discover (Capri 30)
Weiss Alex Spinnaker trimmer    
Nick Caudell Main Trimmer    
Kevin Gormley Pit    
Tony Hubbard Pit   Group 1  
Deena Kern Other    
Matt Kern 271445Q    
Isaiah Neeper Floater    
Dave Shute Bow    
Matt Weiss Headsail Trimmer    
Doug’s overflow (Hobie Wave)
Ray Matuszak    
Dragon Lady (Ranger)
Riggs Darrell    
JOHN PERRY Tactician    
Brenda Woodruff 417209K    
Michael Zahradnik Grinder    
Michael Zonca    
Michael Zonca    
DTM (SR 33)
Mike Bevins Mast    
Bruce Desjardins Runners    
Darcy Fuller Main Trimmer    
Robert Fuller Helm    
Doug Hemstreet Bow    
Tim LaBute Pit    
Ian Marentette Headsail Trimmer    
John Marentette Floater    
Elizabeth May (Egg Harbor)
William Taylor 732408Y    
Emma K (Hobie Wave)
Larry Schrader    
F16 Grey Falcon 205 (F16 Blade)
Brian Glen    
F16 White Blade 729 (F16 Blade)
Jeff Glen    
Family Truckster (J 92)
Jane Bersie Pit   Group 1  
Anita Bersie-Chabalowski    
Alec Chabalowski    
Feisty (Abbott 33)
Paula Anderson Pitman   Group 1  
David Caruthers Headsail Trimmer    
Pete Coan Bow    
Brian Hartwell Skipper 110773N USABH90  
Katie Hartwell Headsail Trimmer   Group 1  
Flowing Wind (Irwin)
Michael Nagode    
Melody RIGGS    
Gotcha (T-10)
Kim and Dave Disbrow 189530Z    
Half Nelson (Nelson Marek 30)
Ethan Taylor Skipper    
William Taylor Bow 732408Y    
Harambe (Hobie Wave)
Ben Wells    
Hobie Wave (Hobie Wave)
Rod Haglund    
Hobie-Won-Kenobi (Hobie Miracle )
David Leimbach 235685E    
Hooley Express (Interlake)
Mike Deye Rush Chairman   Group 1  
Beckham Marriott Strategist    
Brent Marriott 341874Y USABM73  
Huggy Bare (Hunter 33.5)
Michael Robinette    
InfraRed (Kelly)
Bryan Huntley 171188W    
Lanada 2 (Beneteau 36.7)
David Haller 52313 189726f  
Loki (T-10)
Jake Thomas 20078253    
Longshot (Catalina 320)
David Long and Rebecca Innes-Long    
Magi (Ticon T-30)
Jim Grant USAJG247 Group 1  
Charlie Simons Tactician   Group 1  
Maiden (O'Day 28)
Carrie Lezotte    
Monk (Hobie Wave)
Michelle Harman    
Myira (F31)
Harold Alber    
Nein-Oh-Nein (Interlake)
Tom Marriott    
none (Hobie Wave)
WAYNE FISCHER    
Nuts (T-10)
Heidi Backus 139915Z    
Oban Skye (Jeanneau 50DS)
Jeffrey Biesenberger    
Oh Baby (Soverel 33)
Todd Duffett 653247J    
Ondine (Hobie Wave)
Tom Whitehurst    
Orange Crate (Davis 34)
Jim Davis 102633H    
Orange Whip (J 24)
Mark/Ramon Sprenger/Eickert 321912J    
Outtamind (Schock Wavelength 24)
Trevor Walker / Meagan Lee USATW61  
overkill (Tartan 101)
Kevin McNeill    
Polly (Hobie Wave)
Bob Everson 261638S    
Quadrifoglio (J 29)
Philip Dufresne 244323M    
Quenched (Hunter)
Bill Whalen Grinder   Group 1  
Kevin Whalen    
RELENTLESS (CATALINA 38)
Darlene Smith    
MIKE SMITH Co-Skipper 102251F    
Brian Vincent Co-Skipper   Group 1  
Paula Vincent Headsail Trimmer   Group 1  
Rush (Flying Tiger 10M)
Laurence Rush 660212E    
Scoop (S29.1)
John Schaffner 2014580    
Sea Bitch (Morgan 24/25)
Melissa Baker Mast    
Sue Caudell Captain    
Kevin Crawford    
Victoria Reilly Other   Group 1  
SKOL (Hobie Wave)
andrew larson 703163u    
Sledgehammer (Kirby 25)
regan cole 653069I    
Slip Away (Legend 37)
Jeremy Downing    
Katie Downing Co-Skipper    
Sloopy IV (IMX 38)
Donald Esarove    
Southwind Spirit (Corsair F-28)
Robert / Mary Kansa 18    
Spaceman Spiff (J 111)
Rob Ruhlman 172216J USARR79  
Steelkilt (Hobie Wave)
Jim Hildebrandt    
Stray Cat (Hobie Wave)
Roger Davis    
SWACK (Hobie Wave)
Eric Dorschner    
Synchronicity (J 109)
Chris Mallett 697720x    
Taco Bandito (C&C 121)
Michael Fishbaugh 395830Z    
TanTarA (Beneteau First235)
Don Harris 278129B    
Barb Hein    
Team Iball (T-10)
Scott Irwin USASI9  
Steve Morrow Mid Mast 219321R USASM94 Group 1  
Rick Rothenbuhler Main Trimmer   Group 3  
George Sipel Floater USAGS129 Group 1  
Michael Stark Pit   Group 3  
Dan Synowiec Bow USADS236 Group 1  
Todd Tigges Other   Group 1  
Tec Offensive (Abbott 33 Cus)
Alan and Joyce Tecmire 728744Q    
Ten Forward (Mirage 338 XDK)
Will Lightfoot    
The Wizard (Hobie Wave)
Elizabeth Burrowes 660344c    
ThinIce (Jeanneau 36i)
Mark Sprenger 321912J    
thinkinblue (tten)
gary disbrow    
Threes Company (Gemini 3200 Catamaran)
Carl Behrens    
Tiger Shark (Hobie Wave FWC)
Ken Farber    
Toucan Play (NACRA F18)
Scott Glasser 742766N    
tranquility (Catalina)
Tom Quick    
Trivial Pursuit (Mirage 338)
David Young    
Turtle Stampede (J 29)
Steven Theiss    
Valkyrie (Pinica 14-34)
Jake Burgy    
Vivant (Beneteu)
Al Pawlowski    
Voyageur (Bayliner 4588)
Kathy Powers Co-Skipper    
Mike Powers 698481Y USAMP26  
wave (Hobie Wave)
matt wirth    
Wave (Hobie Wave)
Sharon Woodruff    
WAYPOINT (Catalina 400)
Bob Brandt Main Trimmer   Group 1  
Christopher Coe Headsail Trimmer    
Chris Crall Mast    
Larry Hurst Skipper 222477V    
George Meinke Floater   Group 1  
Gary Miller Headsail Trimmer   Group 1  
Joe Stopak Main Trimmer   Group 1  
WhiteStar (Beneteau 36s7)
Rodger & Carolyn Dutton 243041J    
Wiggly Squiggly (Formula wave)
Xander Wessels    
William M Petry (Cheoy Lee)
Robert Petry    
Wing Jammin (Beneteau F310)
Brian Pribe Main Trimmer 711797X    
William Pribe 204682W    
Wip (Hobie Wave)
Slim Johnson 126980B    
Wizard (Evelyn 32)
The Mackays 116554U    
YEAH BUOY (Hunter Legend 35)
Lee Elekonich    
Zephyr Hawk (Abbott)
Richard Bohl    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022