|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
2nd Chance (C&C 35 MkIII) |
|
Jon Bawabe |
|
662612z |
|
|
|
|
Allegra (IOD) |
|
Ben Ainsle |
|
|
|
|
|
|
Dennis Connor |
|
|
|
|
|
|
Charlie Enright |
|
|
|
|
|
|
Lincoln White |
|
|
|
|
|
|
Altered States (S2 10.3) |
|
John Brousseau |
|
|
|
|
|
|
Arabesque (Chance CTM 31) |
|
Robert Bruno |
|
247127U |
|
|
|
|
Bagatelle (Kiss 44) |
|
Tom Doyle |
|
185052s |
|
|
|
|
Bahama Gal (WH-15) |
|
Bruce Avery |
|
|
|
|
|
|
Blind Monkeys (J 22) |
|
Jeff/Jack Pritchard/Scaduto |
|
|
|
|
|
|
Blue Bell (WH-15) |
|
Mark Schneider |
|
|
|
|
|
|
Brer Rabbit 3 (C&C 33) |
|
David Strang |
|
779264R |
|
|
|
|
Byte (Melges 24) |
|
Henry & Catherine Maxwell |
|
|
|
|
|
|
Celerity (IOD) |
|
Arthur Knapp |
|
|
|
|
|
|
Bus Mosbacher |
|
|
|
|
|
|
Cornelius Sheilds |
|
|
|
|
|
|
Harold K Vanderbilt, IV |
|
|
|
|
|
|
Checkered Demon (Holland 1/2 Ton) |
|
Neal O'Connell |
|
105894C |
USANO10 |
|
|
|
Checkmate (Frers 33) |
|
Michael Lachance |
|
344096C |
|
|
|
|
Creole (IOD) |
|
Dave Burnham |
|
|
|
|
|
|
Dark Energy (Melges 24) |
|
Laura Grondin |
|
700622P |
USALG43 |
|
|
|
Details (Andrews 30 MK1) |
|
John Fries |
|
|
|
|
|
|
Dreamcatcher (Swan 48) |
|
MudRatz Offshore Program |
|
713190Z |
|
|
|
|
Duchess (IOD) |
|
stewart cutler |
|
|
|
|
|
|
Empress (Hunter) |
|
William McCance |
|
|
|
|
|
|
Equal Opportunity (Melges 24) |
|
MudRatz Racing |
|
|
|
|
|
|
Fast Attack (Viper 640) |
|
David Youtt |
|
|
|
|
|
|
Finale (Beneteau First 36.7) |
|
Thomas OConnell |
|
325017N |
|
|
|
|
Finn McCool (J 24) |
|
Quintin Parsons |
|
|
|
|
|
|
Firebird (Ensign) |
|
Michael Macina |
|
3978810 |
|
|
|
|
Freedom (J 70) |
|
Will Lennon |
|
|
|
|
|
|
Gimlet II (Nonsuch 33) |
|
Barbara Melanson |
|
654225D |
|
|
|
|
Ginch (IOD) |
|
Wes Maxwell |
|
|
|
|
|
|
Glide (J 70) |
|
Brad Gibbs |
|
|
|
|
|
|
Golf (IOD) |
|
Mark Steinmetz |
|
|
|
|
|
|
Grace (Morris 29) |
|
John Pryor |
|
|
|
|
|
|
Hammer (S2 7.9) |
|
Jeff LaMothe |
|
391599j |
|
|
|
|
Hi Toots! (WH-15) |
|
Scott Schneider |
|
1227450 |
|
|
|
|
Honey Pi (J 70) |
|
Clem Wood |
|
|
|
|
|
|
Hussy (WH-15) |
|
Richard Holliday |
|
123085R |
|
|
|
|
Irish lady (Ranger 26) |
|
William St John |
|
148701q |
|
|
|
|
Jammy Beggar (Melges 32) |
|
US Coast Guard Academy |
|
141959W |
USAKD35 |
|
|
|
Jollymon (C&C Redwing 30) |
|
George Loveday |
|
319046Z |
|
|
|
|
Kahoutec (IOD) |
|
James Spithill |
|
|
|
|
|
|
Kitty Hawk (Nonsuch) |
|
Ben Georgi |
Strategist |
|
|
|
|
|
Chris Griffin |
Skipper |
769153Q |
|
|
|
|
Kelley Griffin |
Tactician |
|
|
|
|
|
Leda (Melges 24) |
|
Chris & Vicki Field |
|
347538D |
USAJF36 |
|
|
|
Legacy III (C&C 34) |
|
John Read |
|
763647X |
|
|
|
|
Magic (Ensign) |
|
Robin Durrschmidt |
|
243431L |
|
|
|
|
Mambo Kings (Viper 640) |
|
Justin Scott |
|
200355I |
USAJS230 |
|
|
|
Margery (Nonsuch 33) |
|
Ward Woodruff |
|
112299W |
|
|
|
|
Mast Transit II (J 27) |
|
David Kelly |
|
127458a |
|
|
|
|
Mo' Grins (Viper 640) |
|
Dave Nickerson / Moise Solomon |
|
199404X |
|
|
|
|
NESS (Viper 640) |
|
Mark Zagol |
|
107104h |
|
|
|
|
Old School (Melges 24) |
|
Brandon Flack |
|
208873F |
USABF15 |
|
|
|
Opportunity (Melges 24) |
|
MudRatz Racing |
|
|
|
|
|
|
Patched Up (Viper 640) |
|
Eleni Asimacopoulos |
|
|
|
|
|
|
Jen Bodde |
Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Marcelo Pereira |
|
|
|
|
|
|
Patriot (Baltic 39) |
|
Toby Halsey |
|
|
|
|
|
|
Pieces of Eight (J 109) |
|
jonathan stoddard |
|
|
|
|
|
|
Politically Incorrect (Viper 640) |
|
Chris/Gary Annino |
|
|
|
|
|
|
Porkchop (Viper 640) |
|
Matthew Hebert |
|
226321M |
|
|
|
|
RedLine (Viper 640) |
|
Arthur Shaw |
|
152487Y |
|
|
|
|
Ringle X (X-Yachts X-4.9) |
|
Robert Rodgers |
|
2131261 |
USARR22 |
|
|
|
Sagacious (Alsberg Express ) |
|
Giles Carter |
|
|
|
|
|
|
Sans Souci (Ensign) |
|
Ted Parker |
|
|
|
|
|
|
Santarella (Baltic 38 DP CB) |
|
James Scalise |
|
174155T |
|
|
|
|
Scandal (WH-15) |
|
Robert Doumar |
|
|
|
|
|
|
Se Therin (Catalina 22) |
|
Richard Magner |
|
271448T |
|
|
|
|
She's the Boss (J 105) |
|
John Sutherland |
|
182770V |
|
|
|
|
Sir Prize (Sirena 38) |
|
Constantine Manthous |
|
707405Y |
|
|
|
|
Sirius (IOD) |
|
Brad Burnham |
|
|
|
|
|
|
Sleighride (J 70) |
|
Richard Miller |
|
|
|
|
|
|
Sloop du Jour (Dolphin 24) |
|
PEGGY BENKARD |
|
|
|
|
|
|
Smilin' Bob (Viper 640) |
|
Andy Stoddard Mat Jadamec |
|
226094A |
|
|
|
|
Summersalt (WH-15) |
|
Stephen Schwartz |
|
|
|
|
|
|
Swoose (Ensign) |
|
Russell Carr |
|
133015E |
|
|
|
|
Terrain Avoidance (Cal 39) |
|
Vito Addabbo |
|
340688A |
|
|
|
|
The Ocho (Capo 30) |
|
Mark Cika |
|
670116p |
|
|
|
|
Thunder Chicken (J 22) |
|
Scott Loweth |
|
285777K |
|
|
|
|
Triton (Ensign) |
|
Maurice Scully |
|
710979P |
|
|
|
|
Uncle Al (J 24) |
|
Jeff Curtin |
|
246739C |
|
|
|
|
Vellamo (Viper 640) |
|
Colin Santangelo |
|
403499F |
|
|
|
|
Victoria's (Catalina 27) |
|
David Houseman |
|
708667N |
|
|
|
|
Wild Horses (Melges 32) |
|
Bill & Suzie Canning |
|
168604u |
usawc51 |
|
|
|
Windward (WH-15) |
|
Peter Evans |
|
|
|
|
|
|
Yogi (J 70) |
|
U.S. Coast Guard Academy Bears |
|
|
|
|
|
|
Kaitlyn Dow |
|
|
|
|
|
|
Jesse McKnight |
|
|
|
|
|
|
Derek Silliman |
|
|
|
|
|
|
Megan Wadleigh |
|
|
|
|
|
|