|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
7th Chakra (Alerion Express 28) |
|
Marc Rosenberg |
|
410775V |
|
|
|
|
Adventure (Sabre) |
|
John Brown III |
|
308862E |
USAJB75 |
|
|
|
AEGIR (Alden yawl) |
|
Elith Larsen |
|
278012R |
|
|
|
|
All Wet (C and C 110) |
|
Howard Lazarus |
|
|
|
|
|
|
Balderdash (C&C 29-1) |
|
John McStocker |
|
|
|
|
|
|
Breakaway (Beneteau First 36.7) |
|
Richie Palmer |
|
|
|
|
|
|
Christopher Dragon (J 122) |
|
Andrew Weiss |
|
352216l |
|
|
|
|
Clean Slate (J 105) |
|
Marc Berkowitz |
|
|
USAMB235 |
|
|
|
CLUELESS (ERICSON) |
|
RUSSELL COLOMBO |
|
|
|
|
|
|
Constance (C&C 115) |
|
gerard koeppel |
|
110776Q |
|
|
|
|
Courageous (J 80) |
|
Gary Panariello |
|
309455D |
|
|
|
|
Decisive Moment (C & C 37) |
|
Doug Reilly |
|
|
|
|
|
|
Deviation (Soverel 33) |
|
Iris Vogel |
|
154629U |
|
|
|
|
Dragonfly (J 130) |
|
Colin McGranahan |
|
398562K |
USACM75 |
|
|
|
Eclipse (J 32) |
|
Chris Roe |
|
|
|
|
|
|
Frivolous (J 80) |
|
Daniel Goldberg |
|
656601H |
|
|
|
|
Galatrona (J100) |
|
Albert Wenger |
|
|
|
|
|
|
Gumption3 (J 105) |
|
Kevin Grainger |
|
296774K |
USAKG11 |
|
|
|
Halcyon (Sabre 30) |
|
Mark Susman |
|
|
|
|
|
|
IMPULSE (O'Day 39) |
|
Len Di Iorio |
Skipper |
696407V |
|
|
|
|
Irish Ayes (Hunter 320 sloop) |
|
Patrick Harnett |
|
|
|
|
|
|
java jive (ranger) |
|
THOMAS CASSIDY |
|
|
|
|
|
|
Jubilee (Freedom) |
|
Doug Gould |
|
306523Q |
|
|
|
|
Juggernaut (J80) |
|
Michael Zupon |
|
308430S |
|
|
|
|
Julianna M (Sloop) |
|
Steve Wade |
|
|
|
|
|
|
Maudelayne (X-34) |
|
Frederick Heerde |
|
|
|
|
|
|
Max2 (J 105) |
|
William Manookian |
|
273486D |
|
|
|
|
Melody (J 109) |
|
Alan Tannous |
|
265355Y |
USAAT20 |
|
|
|
Milky Way (Dufour 40E) |
|
Alexander Natanzon |
|
354616T |
|
|
|
|
Morning Glory (J105) |
|
Carl Olsson |
|
|
|
|
|
|
NEPENTHE (Dawn 41) |
|
Lawrence Rouen |
|
225811N |
|
|
|
|
Nimarungi (Grand Soleil) |
|
Vito Marrero |
|
|
|
|
|
|
No Sweat (Cal 33-2) |
|
Frederick Horowitz |
|
374066z |
|
|
|
|
Osceola (Alerion 28) |
|
Alan Fuchsberg |
|
|
|
|
|
|
Patience (Tripp 33) |
|
Rick Royce |
|
|
|
|
|
|
Quintessence (NYYC Swan 42) |
|
Roger Widmann |
|
|
|
|
|
|
Relentless (J80) |
|
Al Minella |
|
|
|
|
|
|
Riff Raff (Beneteau First 32S5) |
|
Paul Osmolskis |
|
|
|
|
|
|
Rosie (J 80) |
|
Garrison Corwin |
|
131003W |
|
|
|
|
Rouquine (Beneteau Oceanis 381) |
|
Richard Feldman |
|
|
|
|
|
|
Runnoft (Capri) |
|
Carleton Wheeler |
|
678067D |
|
|
|
|
Sans-culottes (Beneteau First 40.7) |
|
Robert Johnston |
|
176322Q |
|
|
|
|
Sea Fiddler (Pearson P36 Sloop) |
|
Kenneth MacArtney |
|
309793m |
|
|
|
|
Shooting Star (Beneteau First 36.7) |
|
Steve Cain |
|
|
|
|
|
|
Side-tracked (Beneteau First 36.7) |
|
Stu Caplan |
|
|
|
|
|
|
Snow Goose (C&C 35-1) |
|
David Fletcher |
Mast |
|
|
|
|
|
Arthur Karpf |
Skipper |
145120H |
|
|
|
|
Stephen Kornspun |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Mia McCroskey |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Eric Monsonis |
Mid Bowman |
|
|
|
|
|
Stephen Roth |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Simon Sanders |
Bowman |
|
|
|
|
|
Soulmates (Express 37) |
|
Adam Loory |
|
118556A |
|
|
|
|
Spectrum (Merit 25) |
|
F. Emmanuel Bastien |
|
|
|
|
|
|
SUNDARI (J/122) |
|
Barry Gold |
|
317880F |
USABG19 |
|
|
|
SUNNYSIDEUP (J 105) |
|
JOHN MALTZ |
|
|
|
|
|
|
Suzy Q (C&C 24) |
|
Jorg Bruggemann |
|
|
|
|
|
|
The Phantom (Pearson Flyer) |
|
John Scagnelli |
|
|
|
|
|
|
Water Witch (Water Witch 48) |
|
Seamus Burpee |
Navigator |
|
|
|
|
|
John Monsky |
Skipper |
|
|
|
|
|