22nd Biennial Trans Superior International Yacht Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Aerie (Islander 36)
Thomas Burns    
Chewbacca (N/M Int'l 50)
Jim Anderson Headsail Trimmer    
Dave Bennett Main Trimmer    
Ben Brewer Mast    
Greg Burns Mid Bowman    
Carolyn Cone Pitman    
Bruce Nimmer Tactician    
Chris Nimmer Helmsman    
Bill Peterson Skipper    
David Rappath Mast    
Heather Robertson Headsail Trimmer    
Alan Waite Main Trimmer    
Mel Whiteside Strategist    
Jordon wood/Wahl Bowman    
Copasetic (Pearson 30)
Art Johnston    
Dreamweaver (Sabre)
John Leonidas    
Galadriel (Ranger)
Tom Bickner    
Jack Crowe    
Indigo (J 29)
William Adams    
Paul Almirall Skipper    
Frederick Dudderar    
David Johnson    
Brian Shelton    
Tom Torgerson    
Iselin (Beneteau First 42 )
Sean Blackford    
Denis Durgin    
Deane Greenwood    
Gord Greenwood    
Paul Steen    
Jacquline Renee (Hunter)
Bradley Brown Main Trimmer    
Daniel Enga Headsail Trimmer    
Josh Ernst Helmsman    
William Ernst Skipper    
Mike Simon Tactician    
Northern Harrier (J-41)
Chris Wells    
Papa Gaucho II (J Boat)
Keith Stauber    
Passage (Beneteau 40)
Ian and Robin Bentley (Ketchen)    
Perfect Lady (Tartan)
Dennis Cullip Other    
James Tack   Group 1  
Quintessence III (Frers 46)
David Crum 109616U    
Nick D'Aloia    
Steve Gamble    
Paul Jacobs    
Ryder Monson    
Greg Normal    
Matt Resch    
Lisa Skluzacek    
Red Hawk (Santa Cruz 40)
Ralph Hodek    
Sojourner (Cheoy Lee Ketch)
Steve Archer Grinder    
Krystal Balduc Navigator    
Rick Dean Runners    
Ron Dreyer Bowman    
Steven Kenny Tactician    
Scott Leppala Helmsman    
Chere Permenter Main Trimmer    
JJ Permenter Headsail Trimmer    
Robert Permenter Skipper    
Steele N Time (Benteau Oceanis 39)
paul dezell    
james luck    
robert luck    
scott stangler    
david steele Skipper    
Stripes (Santa Cruz 70)
Nikolas lintunen    
Tony DiarBakerli Other   Group 1  
Luiz Kahl 127347W USALK6  
Dave LaMere USADL11  
Bill Martin    
Mike Martin    
Adam Prettyman    
Eric Rasmussen    
Bill Rosemurgy    
John Teeter    
J.D. Turbitt    
weatherly (Olson)
Barbara Agerter Helmsman    
Thomas Agerter    
ZigZag (J 109)
Dale Peters    
Sam Peters    
Jim Vaudreuil 215203g    
Jason Yetley    
Zipporah (Express 37)
Robert Buffin    
John Bushey    
Sam Bushey    
Peter Lovald    
Doug Mann 689086N    
Mary McCarthy Mann USAMM332  
Connell Smith 687988R USACS222  
Steve Soderling    

Main Menu

Duluth Yacht Club Lake Superior Yachting Ass. Marine General North Sails
Algoma Sailing Club Sailboats Inc Holiday in Superior Offshore Spars
UK Halsey Sailmakers Harken   

Copyright © Interactive Creations 2000-2022