|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Argo (Melges 32) |
|
Jason Carroll |
|
|
|
|
|
|
Atlantica 19 (Melges 32) |
|
Carlo Perrone |
|
|
|
|
|
|
Bliksem (Melges 32) |
|
Pieter Taselaar |
Helmsman |
|
|
Group 1 |
|
|
B-Linsailing.com (Melges 32) |
|
luca lalli |
|
|
|
|
|
|
Bribon- Movistar (Melges 32) |
|
Sofia Bertrand |
|
|
ESPSB5 |
Group 1 |
|
|
Cesare Bozzetti |
|
|
ITACB26 |
Group 1 |
|
|
Marc de Antonio |
|
|
|
|
|
|
Javier Ibáñez |
|
|
ESPJI1 |
Group 1 |
|
|
Victor Mariño |
|
|
ESPVM14 |
Group 3 |
|
|
Xisco Pomar |
|
|
ESPFP31 |
Group 1 |
|
|
Nicolo Robello |
|
|
ITANR1 |
Group 3 |
|
|
Hugo Rocha |
Tactician |
|
PORHR1 |
Group 3 |
|
|
Brontolo HH (Melges 32) |
|
Nicholas Dal Ferro |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Marco Laurino |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Enrico Menno |
Bowman |
|
|
Group 1 |
|
|
Filippo Pacinotti |
Helmsman |
|
|
Group 1 |
|
|
Simone Spangaro |
Mid Bowman |
|
|
Group 1 |
|
|
Bros. (Melges 32) |
|
Naofumi Kamei |
|
|
JPNNA3 |
|
|
|
Cuervo y Sobrinos (Melges 32) |
|
ferdinando battistella |
Helmsman |
|
itafb10 |
Group 1 |
|
|
diego battisti |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
andrea bussani |
Main Trimmer |
|
|
Group 3 |
|
|
andrea casale |
Tactician |
|
ITAAC83 |
Group 3 |
|
|
cesare curnis |
Mid Mast |
|
itacc106 |
Group 1 |
|
|
matteo de luca |
Bowman |
|
|
Group 3 |
|
|
michele gregoratto |
Mid Bowman |
|
|
Group 1 |
|
|
davide rosa |
Mid Mast |
|
itadr3 |
Group 1 |
|
|
Dawn Raid (Melges 32) |
|
Oscar Strugstad |
|
|
|
|
|
|
F.lli Giacomel AUDI (Melges 32) |
|
Gabriele Benussi |
Main Trimmer |
|
|
Group 3 |
|
|
Michele Cannoni |
Pitman |
|
|
Group 3 |
|
|
Lucia Giorgetti |
Bowman |
|
|
Group 1 |
|
|
Michele Gnutti |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Paolo Mangialardo |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Claudio Recchi |
Helmsman |
|
|
Group 1 |
|
|
Vittorio Rosso |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Riccardo Simoneschi |
Tactician |
|
|
Group 3 |
|
|
Fantastica (Melges 32) |
|
LANFRANCO CIRILLO |
|
|
ITALC43 |
|
|
|
Fra Martina (Melges 32) |
|
Andrea Felci |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 3 |
|
|
Enrico Fonda |
Tactician |
|
|
Group 3 |
|
|
Carlo Fracassoli |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Michele Giovannini |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Gabriele Olivo |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 3 |
|
|
Edoardo Pavesio |
Skipper |
|
ITAEP11 |
Group 1 |
|
|
Giovanni Pavesio |
Pitman |
|
|
Group 1 |
|
|
Pablo Torrado |
Bowman |
|
|
Group 1 |
|
|
Full Throttle (Melges 32) |
|
John Porter |
|
|
USAAB59 |
|
|
|
Goombay Smash (Melges 32) |
|
WILLIAM DOUGLASS |
|
|
|
|
|
|
Highlife (Melges 32) |
|
peter rogers |
|
|
|
|
|
|
IMMAC Fram (Melges 32) |
|
Christian Soyka |
|
|
|
|
|
|
Mascalzone Latino (Melges 32) |
|
Vincenzo Onorato |
|
|
ITAVO1 |
|
|
|
Opus One (Melges 32) |
|
Tom Bentham |
Bowman |
|
NZLTB2 |
Group 1 |
|
|
Jan Hinnerk Bruening |
Mast |
|
GERJB7 |
Group 1 |
|
|
Arnd Howar |
Headsail Trimmer |
|
GERAH6 |
Group 3 |
|
|
Mark-Daniel Maehlmann |
Pitman |
|
GERMM27 |
Group 1 |
|
|
Jesper Radich |
Tactician |
|
DENJR3 |
Group 3 |
|
|
Dave Scott |
Main Trimmer |
|
|
Group 3 |
|
|
Nicolai Sehested |
Headsail Trimmer |
|
DENNS6 |
Group 1 |
|
|
Wolfgang Stolz |
|
|
|
|
|
|
Red (Melges 32) |
|
Joe Woods |
|
|
|
|
|
|
Roark (Melges 32) |
|
K Kaan |
|
|
|
|
|
|
Rush Diletta (Melges 32) |
|
Mauro Mocchegiani |
|
|
|
|
|
|
Samba Pa Ti (Melges 32) |
|
John Kilroy |
|
|
|
|
|
|
Sicktrix32 (Melges 32) |
|
Geoffrey Pierini |
|
656323S |
USAGP27 |
|
|
|
Teasing Machine (Melges 32) |
|
jean francois cruette CRUETTE |
|
|
|
|
|
|
Turismo rias baixas - terra gauda (Melges 32) |
|
sandra azon |
Tactician |
|
espsa1 |
Group 3 |
|
|
guillermo caamaño |
Headsail Trimmer |
|
espgc19 |
Group 1 |
|
|
Santiago Estevez |
Helmsman |
|
espse2 |
Group 1 |
|
|
sebastian estevez |
Headsail Trimmer |
|
espse3 |
Group 1 |
|
|
jose quiñones |
Bowman |
|
espjq10 |
Group 1 |
|
|
alberto rodriguez |
Mast |
|
espar34 |
Group 1 |
|
|
oscar torres |
Other |
|
espot1 |
Group 1 |
|
|
laureano wizner |
Main Trimmer |
|
esplw1 |
Group 3 |
|
|
Warpath (Melges 32) |
|
Stephen Howe |
|
|
|
|
|
|
Yasha Samurai (Melges 32) |
|
Yukihiro Ishida |
|
|
|
|
|
|
Zetiana (Melges 32) |
|
Gordon Capaccio |
Pitman |
|
USAAC9 |
Group 1 |
|
|
Tim Desmond |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Jon Howland |
Bowman |
|
USAJH217 |
Group 1 |
|
|
Brian Ledbetter |
Tactician |
100756L |
USABL1 |
|
|
|
Dave Mason |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Alexis Michas |
Helmsman |
|
USAAM101 |
|
|
|
Stan Schreyer |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Paul van Dyke |
Headsail Trimmer |
|
USAPV6 |
Group 3 |
|
|