2011 WYC AIS LSYA Around the Islands Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Angisina (Soverel)
Kris Kaiser Grinder    
Perry King    
Dane Pedersen Bowman    
Erik Pedersen Headsail Trimmer    
Valerie Petit Tactician    
Nick Rippel Main Trimmer    
Andy Spence-Parsons Headsail Trimmer    
Scott Sundquist Other    
Gary Valentini Mast    
Dave West Strategist    
ARBITRAGE (X-Yachts One-Ton)
LArs Benson Bowman    
Eric Dexter Headsail Trimmer    
Nate Dexter Runners    
Selene Emad-Syring Headsail Trimmer    
Joel Florek Main Trimmer    
Ben Harper Main Trimmer    
Zoe Meisinger Helmsman    
Mike Moyle 672062R    
Mike Myers Helmsman    
Karl Wagner Pitman    
Celebration (C&C)
Pete Shelquist    
Chase (J 109)
Charles Schroeder    
Chewbacca (N/M Int'l 50)
Bill Peterson    
CORNBRED (J/97)
Henry Woods    
Galadriel (Ranger)
Tom Bickner    
Indigo (J/29)
Debora Almirall    
Paul Almirall Skipper    
Dan Bonhiver    
Brian Shelton    
Peggy Shelton    
Weatherford Sterling    
Integrity (Nassau 45)
Mike LaBore 682911R    
Kestrel (Beneteau First 36.7)
Clay Babcock Skipper    
Pia Castelline    
Alberto Forte    
Robert Netzer    
Nik Ogura Bowman    
Lori Tolonen Pitman    
Njord (C&C37/40+)
Brian Tjosvold 651289G    
Northern Harrier (J boats)
Chris Wells    
Papa Gaucho II (J Boat)
Keith Stauber    
Passage (Beneteau 40)
Ian and Robin Bentley (Ketchen)    
Perfect Lady (Tartan)
James Tack    
Quintessence III (Frers 46)
David Crum 109616U    
Red Hawk (Sloop)
Ralph Hodek    
Sage (Catalina 38 )
Darin Busch    
Mark Corbin    
Renee Corbin Mast    
Sandy Dostal    
Dan Wengenroth    
Undaunted (Bene 36.7)
Michael Smith    
Wylie Coyote (Wylie)
Mark Gross 21066K USAMG37  
ZigZag (J 109)
Jim Vaudreuil 215203g    
Zipporah (Express 37)
Robert Buffin    
John Bushey    
Sam Bushey    
Doug Mann Skipper 689086N    
Elissa Mann    
Mary McCarthy Mann USAMM332  
Theresa Pohl    
Steve Soderling    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022