113th Larchmont Race Week
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
(Ideal 18)
Matt Gandy    
Banshee (Ideal 18)
Erick Blanc    
1018 (Vanguard 15)
John Vrolyk    
1065 (Vanguard 15)
Jay Rhame USAJR47  
Abilyn (Vanguard 15)
Josh Reisberg 714576P USAJR117  
ADVENTURER (2 mast Gaff Schooner)
Mark Faulstick    
Aeolus (Herreshoff S Class)
Daniel Haber Bowman    
Ian Macmilllan Strategist    
Jeff Whittle Skipper    
Tracy Wiliamson Headsail Trimmer    
Jennifer Wilson Pitman    
AFTERGLOW (Express 37)
Bill Walker Helmsman 320599A USAWW44  
Lucy Walker Skipper    
Aiko (Ideal 18)
Mary / Richard Desmond / Blackwell    
Allegro (Herreshoff S Class)
Howard/William Howard/Simmons    
Alliance (Summit 35)
Dominick Porco 153396A    
Andiamo (J 111)
Paul Strauch 296914A    
Paul Strauch 296914A    
Angelita (8 Metre)
Samuel Croll    
Atalanta (Ideal 18)
David Diefenbach    
Bacchanal (J 133)
Jan Smeets    
Balderdash (C&C 29-1)
John McStocker    
Banzai (NY30)
Bam Miller 397055e usabm76  
Bernice (P Class)
Pamela & Alex Dubitsky    
Black Arrow (IOD)
Marion Maneker    
Bravo (Ideal 18)
Stephanie Kronenberg    
Cadence (J 34 IOR)
Eric Nietsch    
Callisto (J 80)
Mark & Caroline Honorowski    
Checkmate (Shields)
Fred Werblow    
Chieftain (Frers 45 W)
Robert Chuda 181069T    
Christine Francis (Etchells)
Dan Smith    
Cornelia (Shields)
Mike Carr    
Courageous (J 80)
Gary Panariello 309455D    
Dark Horse (IOD)
David Mayo    
Dauntless (Ideal 18)
Kate Manion    
Disaster Strikes (Vanguard 15)
Caitlin Beach    
Eagle (X-332)
Ernie Bivona 294957H    
Eaglet (Herreshoff S Class)
Adrian and Kirsty McKemey    
East of Maui (Vanguard 15)
David Meleney USADM122  
Eclipse (Viper 640)
Anne Corvi    
Cameron McKnight 692193N    
Chris Roe    
Sascha Vucelic Helmsman    
EnGarde (J 105)
Charlie Cannam 119210L    
Excalibur (J 30)
Charles Hurd 171215g USACH50  
Falcon (Ideal 18)
Erik Graber    
Matthew Tym    
Forza (Frers F3)
Tony Tertiropoulos    
Georgeown III (J 122)
george marks 349712Z    
Glory Days (Ericson 36 RH)
Steve Schwartz    
Golden-Eye (Rhodes Custom)
Michael Emmert    
Gracie? (Ideal 18)
Pamela Washington    
Gumption3 (Etchells)
Kevin Grainger 296774K USAKG11  
Havoc (Shields)
P.J. O'Shea    
Hells Bells (Viper 640)
Hale Holden    
Ideal 18 (Ideal 18)
Ellen Bobka    
INTIME (Shields)
Phillips Johnston    
Iroquois (Herreshoff S Class)
Richard Beck 225814Q    
Juggernaut (J 80)
Michael Zupon 308430S    
Julianna M (Pearson 26)
Steve Wade    
Junkyard Dog (Viper 640)
J Joseph Bainton    
Katherine (shields)
douglas campbell    
KiaOra (J 80)
Ansgar Chorhummel GERAC3  
Lady (Shields)
John Mawe / Doug Millar 351656V    
Live Wire (Pearson 33-2)
James Lynch 317310m    
Lauren Nye Bowman    
Tom Nye Mid Bowman    
Dave Rubin Tactician    
Donna Sinicola Main Trimmer    
Frank Sinicola Skipper    
Hope Whitey    
Reva Zowel Strategist    
Live Wire (Viper 640)
Joseph E Healey 676367P    
Lure (Shields)
Skip McGuire    
Magister Navis (Sloop)
Christopher Bayer    
Makai (IOD)
Timothy Heckscher    
Mara E (Friendship Sloop)
Jared Abrams    
Maudelayne (X-34)
Frederick Heerde    
Mermaid (Shields)
H.L. DeVore 314113H USAHD4  
Morning Glory (J 105)
Dr. Carl Olsson    
Natanya (Friendship Sloop)
Joseph Hliva    
Nefarius (IOD)
James Bishop 110713B    
James Bishop 110713B    
NEITH (Sloop)
Van Brown    
New Freedom (Catalina 34)
Mark Lasser    
None (V15)
Christian Manhester    
Nor'easter (Alden Q-Class)
Julia Blumenfeld    
Ted & Shelia Graves    
Jay Nicholas    
OGYC 5 (Ideal)
Chris Tella    
OGYC Boat #3 (Ideal 18)
Louis Casolo    
Phoenix (Herreshoff S Class)
George Hanson    
Planet Claire (j105)
John Koten    
Redman (Ideal 18)
Ellen Quinn    
Revelation (J 105)
George and Alex Wilbanks 285658G USAAF39  
Ripper Replay (V15)
Carolyn Nye    
Rosie (J 80)
Garrison Corwin 131003W    
Salty (sloop)
kirke Bartley    
Shields 49 (Shields)
Greg Davis    
Snow Goose (C&C 35-1)
Arthur Karpf 145120H    
Soulmates (Express 37)
Adam Loory 118556A    
Strange Brew (J 105)
Randy Bourne USARB132  
Sunnysideup (J 105)
JOHN MALTZ    
Suzy Q (C&C 24)
Jorg Bruggemann    
Swedish Blue (Etchells)
Ron Thompson    
Sweet M (Cal 28 2-C)
Paul Brindak    
Talisman (Shields)
Peter Mcwhinnie    
TBA (Viper 640)
Robert Matthews    
TBD (Vanguard 15)
Scott Furnary    
The Gilded Shrimp Wife (Vanguard 15)
Christopher Fleming    
The Real Macaw (Pari 34)
Sid Kiwitt 103958v    
Topaz (IOD)
Jennifer Miller    
TPB Speedwagon (Vanguard 15)
Todd Breeden    
Troubador (Express 37)
Jamie & Annie Anderson USAJA80  
USA 160 (Viper 640)
Jason Carroll USAJC159  
USA 94 (Viper 640)
Jonathan Nye 200259L    
Uxorious III (NYYC Swan 42)
JP Blaise    
V15 (Vanguard 15)
Carleton Wheeler 678067D    
V15 (Vanguard 15)
Derek Webster    
Vanguard 15 (Vanguard 15)
Christopher Dunne    
Vicious Panda (Viper 640)
David Owen / Peter Beardsley    
Weston (Vanguard 15)
Weston Friedman    
Wild Hogs (Viper 640)
Peter Bauer    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022