2012 International Rolex Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Affinity (Swan 48)
Jack Desmond    
Antilope (Grand Soleil 46)
Willem Wester    
Banana Boat/Fuataka (IC 24)
Carlos Rafael Sierra Skipper    
Bermuda High (Hanse 400)
Martinus van Breems 164768d USAMV9  
Blade (Farr 400)
Michael Shlens 2233290    
Blame it on Rhea (Nacra 20)
Mark Chong    
Boost Sailing Team/Kuilagus II (IC 24)
Gregory Fink    
Budget Marine/GILL (Melges 24)
Andrea Scarabelli    
Cachondo (IC 24)
Marco Teixidor PURMT1  
Cayennita Grande (J 36)
Stan Joines    
Chauntecler (Beneteau First 456 shoal)
Stevens Alcock    
Chinook (Jeaneau 45 DS)
Richard Backstrom    
Comfortably Numb (J 30)
Marston Winkles    
Coyote 2 (First 40.7)
Gornyy Dmitry    
Dante (Harmony 42)
Yann Leboyer    
Dark Star (J 105)
Jonathan Lipuscek    
Decision (HPR Carkeek 40)
Stephen Murray    
Equation (STP 65)
Bill Alcott    
Fire Water (Melges 24)
Henry Leonnig    
Green Boat (IC 24)
Verian Aguilar    
Harmony (Hunter 43)
James Brooks    
Hotel California too (Cruising SC70)
Stephen Schmidt    
Icarus Racing (Class 40)
Andrew Fisher    
Island Girls (Hobie 16)
Teri McKenna    
Joyce McKenzie    
Karuba 5 (X-65)
Tamara Lebos    
Kedyw (C&C 37R)
Bartosz Bilinski    
Kotari (Jeanneau 49)
Chris Clark    
Lancelot II (Beneteau CR 40)
Timothy Molony    
Lazy Dog (J 122)
Sergio Sagramoso    
Madrugada (Pacer 42)
Richard Corbett Skipper    
Richard Hlavek Main Trimmer    
Dr. Bernard Lakemaker Tactician    
Herbert Philbrick III Navigator 242156p    
Mike Poling Headsail Trimmer    
Magic Bus (IC 24)
Phillip Shannon    
Magnificent 7 (J 27)
Paul Davis    
Magnitude 400 (Farr 400)
Doug Baker    
Mayhem (TP 52)
Ashley Wolfe    
Molto Bene (Beneteau First 42)
Richard Ewing 245258Y    
Orion (IC 24)
Fraito Lugo    
Otrakosa (J 80)
Kike Gonz├ílez    
Pipe Dream (Sirena 38)
Peter Haycraft    
PowerPlay (TP 52)
Peter Cunningham    
Privateer (Cookson 50)
Ron O'Hanley    
Puma (Prindle 19)
Oliver Shanklin    
Red dog (IC 24)
Mike Williams    
Roundabout/Gruppo Ubisol (IC 24)
Marco Giacanella    
Santana (Capo 30)
Ashley Perrin USAAP7  
Satisfaction (IC 24)
Peter Houtzagers    
Shamrock VII (J 95)
Thomas Mullen    
Smile and Wave (Beneteau First 40)
Jaime Torres    
SOCA (Henderson 30)
Luis Juarbe USALJ20  
Spirit of Juno (Farr 65)
On deck    
Stinger (IC 24)
Chris Thompson    
Team Coors Light (IC 24)
Frits Bus/ Chuck Pessler    
Team HIHO (IC 24)
Andy Morrell    
Team Maximus / DonQ Cristal (IC 24)
Manuel Aviles    
Team Urayo/ Por Fin (IC 24)
Gilberto Rivera    
Time Out (Hobie 16)
John Holmberg 224804M ISVJH  
Universal (Hobie 16)
Jose Mattei    
Wild T'ing (Dufour 40)
Lawrence Aqui    
Zhik (Nacra 20)
Trey Brown    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2023
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy