|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
173690 (Laser Radial) |
|
Kate van Loveren |
|
|
|
|
|
|
175553 (Laser) |
|
Oliver Repenning |
|
|
|
|
|
|
186 (RS K6) |
|
Robert Schmicker |
|
|
|
|
|
|
199158 (Laser Radial) |
|
Alexandra DelBello |
|
|
|
|
|
|
Aeolus (Herreshoff S-b oat) |
|
Dan Haber |
Bowman |
|
|
|
|
|
Afterglow (Express 37) |
|
Bill Walker |
|
320599A |
USAWW44 |
|
|
|
Aiko (Ideal 18) |
|
Rich Blackwell Mary Desmond |
|
|
|
|
|
|
Allegro (S-class) |
|
Bill Simmons |
|
|
|
|
|
|
Alliance (Ericson 38) |
|
Mark Stetler |
|
654313X |
USAMS269 |
|
|
|
Blue Baron (C&C 24) |
|
Alfred Heynen |
|
|
|
|
|
|
Blue Mouse (J 35) |
|
Mark Parry / Lawrence McGrath |
|
232766W |
|
|
|
|
Bombardino (Santa Cruz 52) |
|
Macrae Sykes |
|
106965A |
|
|
|
|
Bravo (Ideal 18) |
|
David Seabrook |
Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Breakaway (Beneteau First 36.7) |
|
Richie Palmer |
|
|
|
|
|
|
Checkmate (Shields) |
|
witold gesing |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Paul lennon |
Grinder |
|
|
|
|
|
william lipscomb |
Bowman |
|
|
|
|
|
Cornelia (Shields) |
|
Mike Carr |
|
|
|
|
|
|
Mike Carr |
|
|
|
|
|
|
Danae (Herreshoff) |
|
William Riley |
|
|
|
|
|
|
Dhristine FraNcis (Etchells) |
|
Dan Smith |
|
|
|
|
|
|
Double D (Viper 640) |
|
Dawn Kozak |
|
|
|
|
|
|
Eagle (X-332) |
|
Ernie Bivona |
|
294957H |
|
|
|
|
Eclipse (Viper 640) |
|
Cameron McKnight |
|
692193N |
|
|
|
|
Elan (Farr 395) |
|
Kent Holden |
|
|
|
|
|
|
Fantasy Girl (X-332) |
|
Wendy Walasek |
|
|
|
|
|
|
Fin II (Olson 30) |
|
Thomas O'Connell |
|
|
|
|
|
|
Fine Line (Sonar) |
|
Rick Dominique |
|
|
|
|
|
|
Flame (Etchells) |
|
Henry Gaillard |
|
|
|
|
|
|
Foxtrot (Ideal 18) |
|
Roger van Loveren |
|
|
|
|
|
|
Frisbee (Etchells ) |
|
John McConnell |
|
|
|
|
|
|
Genesis (Beneteau First 36.7) |
|
Eric Bicknese |
|
|
|
|
|
|
Ghostrider (Sonar) |
|
Michael Aingorn |
Helmsman |
|
USAMA42 |
Group 1 |
|
|
Hazelnut (J 24) |
|
Stephen Hayes |
|
|
|
|
|
|
Hells Bells (Viper 640) |
|
Hale Holden |
|
|
|
|
|
|
Homicidal Psycho Jungle Cat (Melges 24) |
|
Andrew Okun |
|
|
|
|
|
|
Hooke (Shields) |
|
Rick Hendee |
|
|
|
|
|
|
Hound Dog (J-92) |
|
Christian Uecker |
|
375214R |
|
|
|
|
Housemartin (Sonar) |
|
Gregory Danilek |
|
|
|
|
|
|
Ideal 18 (Ideal 18) |
|
Teresa Laughlin |
|
|
|
|
|
|
Impromptu (J 35) |
|
Brian Warner |
|
|
|
|
|
|
Iroquois (Herreshoff S Class) |
|
Richard Beck |
|
225814Q |
|
|
|
|
Juliet (Ideal 18) |
|
Christopher Bigos |
Skipper |
|
|
|
|
|
Benjamin Gent |
Tactician |
|
|
|
|
|
Junkyard Dog (Viper) |
|
J Joseph Bainton |
|
|
|
|
|
|
Just Plain Nutz (Farr 30) |
|
Norm Dean |
|
|
|
|
|
|
Kandahar 2 (Herresoff S Boat) |
|
Robert Mehlich |
|
|
|
|
|
|
KiaOra (J 80) |
|
Ansgar Chorhummel |
|
|
GERAC3 |
|
|
|
Lady (Shields) |
|
Douglas Millar |
|
|
|
|
|
|
laser (laser) |
|
David Kubik |
|
|
|
|
|
|
laser (laser) |
|
jared gaynes |
|
|
|
|
|
|
Laser (Laser) |
|
Jeffrey Sahrbeck |
|
|
|
|
|
|
Laser (Laser) |
|
Megan Marsh |
|
|
|
|
|
|
Live Wire (Viper 640) |
|
Joseph E Healey |
|
676367P |
|
|
|
|
Loki 3 (S2 9.1) |
|
Richard Correll |
|
|
|
|
|
|
Makai (IOD) |
|
Tim Heckscher |
|
|
|
|
|
|
Mariah (1970) |
|
John Stomber |
|
274767F |
|
|
|
|
Mischief (Soverel 33) |
|
Tom Griffin |
|
|
|
|
|
|
N/A (Laser) |
|
John Killeen |
|
|
|
|
|
|
Nevermore (J 100) |
|
Ken Hall |
|
393187F |
|
|
|
|
None (Laser) |
|
John Stevenson |
|
|
|
|
|
|
Nordlys (J 109) |
|
Bob Schwartz |
|
390987H |
USABS92 |
|
|
|
OGYC (Ideal 18) |
|
Thomas Hagan |
|
|
|
|
|
|
ogyc (Ideal 18) |
|
William Hegarty |
Skipper |
|
|
|
|
|
OGYC 4 (Ideal) |
|
Chris Tella |
|
|
|
|
|
|
Phoenix (Herreshoff S--Boat) |
|
George Hanson |
|
|
|
|
|
|
Pressure Drop (First 36.7) |
|
Carl Gish |
|
|
USACG53 |
|
|
|
Quattro (K6) |
|
Jim Hahn |
|
|
USALH5 |
|
|
|
Quintessence (NYYC Swan 42) |
|
Roger Widmann |
|
|
|
|
|
|
Renegade (J 29 MH) |
|
M/n Timothy Weber |
|
|
|
|
|
|
Rosie (J 80) |
|
Garrison Corwin |
|
131003W |
|
|
|
|
Sea Castle (C&C 34 +) |
|
Sam Cassell |
|
|
|
|
|
|
Selhun (Sonar) |
|
Bahar Gidwani |
|
126256U |
USABG43 |
|
|
|
Shooting Star (S2 9.1 M Std. Rig) |
|
Michael Bergmann |
|
|
|
|
|
|
Skye (Farr 395) |
|
James T. Anderson |
|
|
|
|
|
|
Snow Goose (C&C 35-1) |
|
Arthur Karpf |
|
145120H |
|
|
|
|
Sorcerer (K6) |
|
Duncan Hennes |
|
697231X |
USADH76 |
|
|
|
Speedway Boogie (Colgate 26) |
|
Chris Brady |
|
229180B |
USACB114 |
|
|
|
Stampede (Etchells) |
|
Karen Varbaro |
|
655818X |
|
|
|
|
STRAY DOG (Farr 11S) |
|
Chris Streit |
|
|
|
|
|
|
Swamp Fox (Shields) |
|
Thomas K. O'Brien |
|
|
|
|
|
|
Talisman (Farr 395) |
|
John Bailey |
|
|
USAJB219 |
|
|
|
Tango (Beneteau First 36.7) |
|
William Purdy |
|
|
|
|
|
|
Topaz (IOD) |
|
Jennifer Miller |
|
|
|
|
|
|
Trading Partners (K6) |
|
Rob Fear |
|
|
|
|
|
|
USA 815 (Sonar) |
|
Midn. Kirk Wetzel |
|
|
|
|
|
|
USA 816 (Sonar) |
|
Midn. Evan Siepert |
|
|
|
|
|
|
USA 818 (Sonar) |
|
Midn. Kellen Rice |
|
|
|
|
|
|
USA 820 (Sonar) |
|
Midn. Andrew Groody |
|
|
|
|
|
|
Use of Proceeds (K6) |
|
James Wilson |
|
172524M |
USAJW12 |
|
|
|
Vayu (Laser) |
|
Patrick Verdonck |
|
|
|
|
|
|
Viper 162 (Viper 640) |
|
Robert Matthews |
|
|
|
|
|
|
Viper 172 (Viper 640) |
|
Charles Goodrich |
|
651043Q |
USACG28 |
|
|
|
Westward (Viper 640) |
|
Richard West |
|
|
|
|
|
|
Whiskey (Ideal 18) |
|
Michael Millard |
|
|
|
|
|
|
White Arrow (IOD) |
|
Jeff Feehan |
|
|
|
|
|
|
Wild Child (S2 9.1) |
|
Brad Stone |
|
|
|
|
|
|
Wild Hogs (Viper 640) |
|
Peter Bauer |
|
|
|
|
|
|
Zephyr (Evelyn 32 MK2) |
|
M/N Joseph Olson |
|
|
|
|
|
|
Zest (K6) |
|
Clemmie Everett |
|
144311G |
|
|
|
|