2012 57th Edlu Distance Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
3 Cheers (J 109)
Paul Steinborn    
Antidote (J 133)
Ronald Richman    
Atalanta (J boat)
Chris Schoen    
AVRA (Custom 40)
George Petrides    
Bacchanal (J 133)
Jan Smeets    
Bernice (P-Class Yawl)
Bjorn Bjerke Grinder    
Ingrid Chung    
Alex Dubitsky Helmsman    
Cory Eaves Mast    
Julian Fisher    
John Fonseca Skipper    
Michael Obuchowski Tactician    
Gianluca Rampolla    
Pamela Tillinghast Dubitsky    
Gary Van Dis Main Trimmer    
bonzer (Hinckley 38)
Peter Bauer    
Breakaway (Beneteau First 36.7)
Richie Palmer    
Callisto (J80)
Mark & Caroline Honorowski    
Conviction (TP-52)
M/N Jonathan "Will" Cook    
Crazy Horse (Comp Frers 45)
Rob Crafa    
Dancing Bear (Sabre 34 MkI CB)
Constantine Baris    
Dragonfly (J 130)
Colin McGranahan 398562K USACM75  
Elan (Farr 395)
Kent Holden    
Flashpoint (J 100)
Adrian Little 319091E USAAL3  
Forza (Frers F3)
Tony Tertiropoulos    
Gadzooks (C&C38)
Geoffrey Beringer 254613O USAGB95  
Georgetown III (J 122)
george marks 349712Z    
Gnosis (Sabre)
Andrew Hoffman    
Helium (J 30)
Harrison Gill 298198Q    
High Noon (CTM 41)
Peter / Sam Carey / Hallowell    
Karjala (Jonmeri 40)
Markus Lahrkamp    
Kincsem (J 105)
Joerg Esdorn / Duncan Hennes 274683E USAJE9  
Lapin (Beneteau First 40.7)
Chris Clark    
Lora Ann (Express 37)
Richard Du Moulin 113194s    
Magic (Santa Cruz 52)
Kenneth Laudon 127269b USAKL34  
Maudelayne (X-34)
Frederick Heerde    
Morning Glory (J 105)
Dr. Carl Olsson    
Patience (Tripp 33)
Richard Royce    
Patriot (J 122)
Sandy Weil Peter Becker    
POESKE (Beneteau First 42)
Richard Donn Skipper USARD28 Group 1  
Jim Fischer Main Trimmer   Group 1  
Adam Guttman Grinder   Group 1  
Paul Guttman Pitman URSPG2 Group 1  
Tom Hemmerle Pitman   Group 1  
Frank Namad Pitman USAFN9  
Dale Wolefield Bowman USADW10 Group 1  
Ptarmigan (Ker 43)
Lawrence Dickie    
Quintessence (Swan 42)
Roger Widmann    
Sans-culottes (Beneteau First 40.7)
Robert Johnston 176322Q    
Shooting Star (Beneteau First 36.7)
Steve Cain    
Snow Goose (C&C 35-1)
Arthur Karpf 145120H    
Stratos (J 105)
Eric Irwin Main Trimmer USAEI3 Group 1  
Marcus Wunderlich    
Surface Tension (Beneteau First 36.7)
Lou Melillo 250492T USALM43  
Tango (Beneteau First 36.7)
Jim Clancy Mast   Group 1  
Maria Elias Bowman   Group 1  
Saadiah Freeman Strategist   Group 1  
Lucas Lorenzo Headsail Trimmer   Group 1  
Chuck Norris Skipper USACN6 Group 1  
Debbie Norris Navigator   Group 1  
Luis Sanz Pitman   Group 1  
Regine Urbach Mid Bowman   Group 1  
Deniz Yildrim Headsail Trimmer TURDY1 Group 1  
The Real Macaw (Pari 34)
Sid Kiwitt 103958v    
Thin Man (J 92)
Todd Aven    
TWIGA (Peterson 34)
David Esseks    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022