2018 Aldo Alessio & Phyllis Kleinman Swiftsure Cup
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
007 (J/105)
Justin Hersh 742618X    
Akula (J/105)
Doug Bailey 325291Z    
Aquavit (J105)
Donald Olgado    
Arbitrage (J/105)
Bruce Stone 260545o USABS49  
Arrived! (J/105)
Tom Struttmann    
Bad Dog (J/111)
Dick Swanson 173508O USARS223  
Benny (J/88)
Aya Yamanouchi    
BigBuoys (J/105)
Peter Baldwin    
Blackhawk (J/105)
Ryan Simmons    
Blue (Swan 53-2)
Carlos Badell Main Trimmer 252096X   Group 3  
Delmar Badell Bow   Group 3  
Kevin Burrell Mast   Group 1  
Joe Crum Pit   Group 3  
Rhim Fleischman Mast   Group 1  
Henry Imus Mid Bow   Group 1  
Ryan Kern Spinnaker trimmer   Group 1  
Janine Largen Floater   Group 1  
Sonny Lopez Pit   Group 1  
elizabeth mitchell Other   Group 1  
Ray Paul Skipper   Group 1  
Dennis Rowedder Headsail Trimmer   Group 1  
Jeff Wayne Headsail Trimmer   Group 1  
Seadon Wijsen Tactician   Group 3  
Box of Rain (J/105)
Charles Pick    
Bright Hour (Farr 40)
James Bradford    
Chance (J/120)
Barry Lewis 292763z    
Current Affair (Express 27)
Seth Clark    
El Raton (Express 27)
Ray Lotto 217063    
Elusive (Swan 42 Club)
peter clark Headsail Trimmer   Group 1  
Emily Derenne Pit   Group 1  
Thomas Furlong Helm 169950F USAFT9 Group 1  
Ruben Gabriel Spinnaker trimmer USARG108 Group 1  
Peter King Navigator    
Daniel Miller    
Patrick O'Connor    
Blaine Pedlow Tactician usabp8  
Zach Shapiro    
Jon Shinn    
Hilary Walecka Pit   Group 1  
Elyxir (SC52)
Boris Baggerman Grinder 291376Y   Group 1  
Norm Davant Tactician   Group 3  
Skip Ely Skipper 281227N   Group 1  
Stacey Ely Rush Chairman 291373V   Group 1  
Gregory Felton Bow 124726P   Group 1  
Chad Howard Mast    
Ian Klitza Main Trimmer    
Morgan Miller Pit   Group 1  
Dylan Staniec Offside trimmer    
Nick Turney Headsail Trimmer   Group 3  
Michael Wood Chef   Group 1  
Encore (Sydney 36 CR)
Wayne Koide 393231Q    
Gentoo (Soto 30)
Paul Dorsey    
Hazardous Waste (J/105)
Chuck Cihak    
Invictus (Sunfast 3600)
Nicolas Popp 760932E    
jabberwocky (J/105)
brent vaughan 207569E USABV10  
Jam Session (J/105)
Adam Spiegel 215464v USAAS10  
Javelin (J105)
Charlie Abraham    
Kuai (Melges 32)
Daniel Thielman    
Lucky Duck (SC 52)
Logan Allen Offside trimmer   Group 1  
Ram Ambalavanar Offside trimmer   Group 1  
Austin Book Mid Bow   Group 1  
Brendan Bradley Spinnaker trimmer USABB57 Group 1  
James Clappier Bow USAJC254 Group 3  
Zach Grover Pit Assist   Group 1  
John Hansen Headsail Trimmer   Group 3  
Ashley Hobson Headsail Trimmer   Group 1  
Jared January Mast   Group 1  
Betsy Jeffers Pit Assist   Group 1  
Robin Jeffers Mast   Group 3  
Tad Lacey Main Trimmer   Group 1  
Dave MacEwen Owner   Group 1  
Doug MacEwen Headsail Trimmer   Group 1  
Pete McCormick Tactician   Group 3  
Dave Morris Main Trimmer 229320R   Group 1  
Jacob Paoletti Headsail Trimmer   Group 1  
Ernie Rodriguez Headsail Trimmer   Group 1  
Zac Schramm Navigator    
Steve Taft Tactician 130754M   Group 1  
Maverick (J/105)
Ian CHARLES 26045O    
Mr. Magoo (J/120)
Thomas Allard Helm 6630396R USATA43 Group 1  
Ne*Ne (J/105)
Tim Russell 267529C    
Peaches (Express 27)
John Rivlin 187330T    
Russian Roulette (J/105)
Sergey Lubarsky    
Strangelove (J/105)
Justin Oberbauer 310181L    
Swift Ness (J/111)
reuben rocci 332222H    
Tequila (Express 27)
Matt Krogstad    
Tupelo Honey (Elan 40)
Gerard Sheridan 273981D    
Wile E Coyote (Express 27)
Dan Pruzan 242409L    
Yellowfin (J/105)
Dick Maclay 325937A    
Yunona (J/105)
Artem Savinov    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2023
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy