2019 St. Petersburg - Habana Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
415 (Mini Transat Protoype)
Peter Fray Skipper 269856M USAPF64 Group 1  
Jim Nachtman Co-Skipper USAJN57 Group 1  
Abeona (Morgan 36-5)
Joseph Toth 311905J    
Alouette (Beneteau 49)
ALEXANDER MAGNIN Co-Skipper   Group 1  
Christopher Magnin Tactician   Group 1  
PAUL MAGNIN Skipper   Group 1  
TYLER MAGNIN Navigator   Group 1  
Anam Cara (Gulfstar 44)
Michael Bird Captain   Group 1  
Bruce Gebien Navigator   Group 1  
Jack Murphy Medic/Doctor   Group 1  
James Robinett Grinder   Group 1  
Anthie (CSY 37)
george alexiou Captain    
peter brennan Helm    
ben edkins Floater   Group 1  
J Fisher Navigator    
tom hand Floater   Group 1  
Marguerite wilkinson Floater    
Awake (Jeanneau SO)
Ronald Babinsky Navigator    
Tim Frye    
Daniel Gomes Navigator   Group 1  
Giuseppe Prestia Captain    
Tim Watnem    
Equinox (Valiant 40)
Polly Caudrillier Floater   Group 1  
Scott Jones Rush Chairman   Group 1  
Brad Ripkey Skipper    
Steve Ripkey Strategist   Group 1  
Maryanne Schauman Floater   Group 1  
Esperanza (C&C 33 mk2 cb)
Stuart Pippin    
Ralph Stoddard 195841Y    
David Toppi Headsail Trimmer   Group 1  
Dragos Zanchi Owner   Group 1  
Flagship (Island Packet 40)
Adriane Alicia   Group 1  
James Barber Nav/Tac   Group 1  
Jack Farley   Group 1  
Neal Farley   Group 1  
George Norwood Captain    
Walter Norwood Grinder   Group 1  
Free Rein (Ketch/Reliance)
Jackson Douglas Floater    
JOE HERVEY Floater   Group 1  
william otte Skipper   Group 1  
Cori Warren Floater    
Freedom of Hamble (Beneteau First 47.7)
Robert Hopkins 671709E    
Michael Konczal Alternate   Group 1  
David Passmore Co-Skipper   Group 1  
Drew Passmore Bow   Group 1  
Ward Passmore 753893P    
Bryce Seaman Mid Mast   Group 1  
Brian Sharlow Mid Mast    
Fresh Pineapple (Esse 990)
guy williams 231664r    
Julianne DC (Sabre 426)
Amy Brooks Headsail Trimmer   Group 1  
Julianne Frazee Owner   Group 1  
Robert Frazee Captain 669641M    
Dale Hedtke Headsail Trimmer   Group 1  
Orion (IP420)
Steven Higger 349066G    
Promise DC (Catalina 445)
Walter Gabbard Nav/Tac   Group 1  
Rafael Garcia Grinder   Group 1  
John Price Owner    
Matthew Soyster Grinder   Group 1  
Rostislav Vygovsky Helm   Group 1  
Michael Zornes Skipper    
S/V FURLOUGH (Jeanneau Sun Odyssey 469)
David N Bolyard Headsail Trimmer   Group 3  
Howard “Rocky” Bond Boat Captain 185279F   Group 1  
Eric Doyle Staysail trimmer   Group 3  
Stephen Michael Henry Runners   Group 1  
Mark Thomas Itnyre Headsail Trimmer 217848D   Group 1  
R.F. SCRUGGS Owner    
Zach Scruggs Bow   Group 1  
Ian RH Tailyour Grinder 785882S USAIT5 Group 1  
Seanchai (Little Harbor 44)
Edward Steadman    
Sentimental Over You (Catalina 380)
Reg Aitken Tactician   Group 1  
Susan Aitken Watch Captain   Group 1  
Craig Cameron Owner 784654S    
Matt Danahy Other   Group 1  
Mike Danielson Bow    
Karen Mastenbrook Grinder   Group 1  
Serenade (Westwind 38)
Adam Knapp Grinder 708480U    
Anne Knapp Boat Captain 708479N    
David Knapp Skipper 708452r    
Don Knapp Helm    
John Knapp Watch Captain    
Madison Knapp Main Trimmer    
Shearwater (Conser 47 - Catamaran)
Rebeeca Barkley Staysail trimmer    
Dana Coberly Owner 775014U   Group 1  
Geoffrey Conroy Skipper 61058 USAGC63 Group 1  
Phillip Kline Main Trimmer   Group 1  
MIke Krantz Watch Captain    
Staci Reed Bow   Group 1  
Brian Wassamuth Spinnaker trimmer    
Silver Surfer (J 112e)
Harvey Ford Co-Skipper   Group 1  
Tom Mistele Co-Skipper   Group 1  
Tattoo (Jeanneau 45ds)
Glenn Benson Owner    
Renee Benson    
mike doyle 270844r   Group 1  
Joel Heyne Helm 115151L    
Mark Requa Floater 262988H   Group 1  
USS Enterprise (Catalina 350)
Steve Callaway    
Alfred John Hoffman Navigator   Group 1  
John McGrory    
Carl Pearse Chef   Group 1  
Wasabi (Farr 395)
Jim Clouser Watch Captain   Group 1  
Omar De jesus Spinnaker trimmer    
Nicholas Hartney Bow 236151R usanh17 Group 1  
Eric Lopez 741329y USAEL64  
Jeff Marks    
Adam Rosen    
Micah Thompson Mast   Group 1  
Wes Tone Nav/Tac 287643D   Group 1  
Winds or Knot (Beneteau 38-2)
Charlie Cerny Navigator NA USACC255 Group 1  
Gail Cerny Watch Captain   Group 1  
Lois Forrester Watch Captain   Group 1  
Robert Forrester Captain none USARF81  
Woodland-DC (Catalina 400)
Mark Craig Headsail Trimmer   Group 1  
Paul Craig Main Trimmer   Group 1  
Mark Croll Watch Captain 295680F   Group 1  
Jacob Luitjens Watch Captain   Group 1  
Johannes Vanderkrabben Skipper   Group 1  

Main Menu

Havana Club 81 Bay Brewing, Co, Coral Reef Sailing Apparel

Copyright © Interactive Creations 2000-2020