2019 American Yacht Club Fall Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Albondigas (J 88)
David Furst Rush Chairman USADF94 Group 1  
Timothy Price Pit 668798N USATP45 Group 1  
William Pritz Headsail Trimmer USAWP61 Group 1  
Justin Scagnelli    
Jeff Tyrrel In the way   Group 1  
Simon Wills Bow   Group 1  
Avalanche (Farr 395)
Craig Albrecht    
Big Boat (J 109)
Seth Barrows Main Trimmer usasb136 Group 1  
Cris Brodie Tactician Nzlcb14 Group 1  
Joan Butler Medic/Doctor   Group 1  
Fernando Gonzalez Mast USAFG12 Group 1  
Jake Hannah Bow   Group 1  
James Hannah Headsail Trimmer   Group 1  
Kyle McArdle Mast 311130C USAKM93 Group 1  
Sara Nightingale Rush Chairman 178106S USASN25 Group 1  
Bud Rogers 219502Q USAWR45  
Jamie Rogers Main Trimmer   Group 1  
Mark Webber Pit USAMW42 Group 1  
Black Diamond YCC (J 111)
Midshipman Ramsey Colton In the way    
Midshipman Andrew Fabiano Bow    
Midshipman Spencer Hamilton Pit    
Midn. Neeko Helbich    
Midshipman Anders Marius Medic/Doctor    
Midshipman Alexander Mueller Main Trimmer USAAM178 Group 1  
Midshipman Kaiden Passmore Strategist    
Midshipman Lucas Pla Silsby Chef   Group 1  
Midshipman Riga Sargent Mid Bow    
Black Mallard (Cardinal 46)
Matt Chimney    
Tracy McRoberts 337515W    
Jerome Rush    
Breakaway (J 44)
Thomas Blackwell    
Cathexis (X382)
Bryan Schapperle    
Chieftain (Frers 45 W)
Robert Chuda 181069T    
Cleo (J 109)
Ray Pepi 666909R USARP95 Group 1  
Cloud9 (J 88)
John Sommi    
Fireball (J 111)
Bill & Jackie Baxter 262424M   Group 1  
Gray Matter (J 105)
John and Marisa Koten    
Grins (J 70)
Ghislain Descamps    
Growth Spurt (J 109)
Gretchen Freye Pit    
John Greifzu, Jr. Owner 204531K USAJG192 Group 1  
John Hughes Cat 3 Cooler Jockey USA359 Group 1  
Thomas Keegan Pit   Group 1  
Malcolm Kriegel Rush Chairman 728677U USAMK129 Group 1  
Gordon Mack Headsail Trimmer    
Michelle Miltenberger Mast USAMM206 Group 1  
Joe Quick Main Trimmer 240093P USAJQ12 Group 1  
Ellen Quinn Pit    
Half Mine II (J 70)
Gibbons Sinclair    
Loki (J 109)
David Rosow    
M.A.T. 1180 YCC (M.A.T. 1180)
Midshipman Claire Belisimo Runners    
Midshipman Axel Bonney Mast    
Thomas Chairs In the way   Group 1  
Midshipman George DiFilippo Headsail Trimmer    
Midshipman John Donovan Pit   Group 1  
Kenneth Luczynski    
Midshipman Christopher Marshall Runners    
Midshipman Kyle Nelson Bow    
Midshipman Andrew Perry Spinnaker trimmer   Group 1  
Midshipman Jack Stancil Main Trimmer    
Mad Blue (J 105)
Steve Girling    
Lars Osell    
Ron Thompson    
Morning Glory (J 109)
Rachael Brill Pit Assist USARB201 Group 1  
Chris Crockett Bow 260873V USACC47 Group 1  
Jeremy Macan Main Trimmer 360744r USALM45 Group 1  
Carl Olsson 115941R USACO35  
Suzanne O'Sullivan Pit 741230W USASO43 Group 1  
Owen Zimmermann Main Trimmer USAOZ2 Group 1  
Nordlys (J 109)
Robert Schwartz 390987H    
Ohana (Dehler 42)
Ken Wisdom 771833R    
One Too Many (J 88)
Lawrence Cutler / Andrew Weiss . 352216l    
Peregrina (J 105)
Josh Burack 216548y    
Phantom (X-treme 32)
peter hein 711061Q    
Privateer (J 105)
SUNY Maritime College    
Pterodactyl (R/P 45 Custom)
Scott Weisman 151139L   Group 1  
Raven (J 105)
Jason Barron    
Red Stripe (Flying Tiger 10m)
Daniel DelBello    
Redemption (Farr 395)
David Goldstone 39538    
Reviver (J/112e)
Scott Devine    
Rumba (J 133)
Ove Haxthausen 669538S    
Sanguine (J 100)
Landy / Soohoo    
SeaWolf (J 109)
Ken ODonnell    
skal (J 105)
Paul Zajac 256729B    
Skipperdee (J 105)
Dwight Greenhouse    
Solution (J 105)
Tim Ebert Bow   Group 1  
Kyle Erlandsen Headsail Trimmer   Group 1  
Alicia Haase Spinnaker trimmer   Group 1  
Robert Hunte Main Trimmer 333706O    
Alex King Bow    
Jim Meystrik Mast 716046P   Group 1  
George Ryan Main Trimmer 738671S USAGR4 Group 1  
David Willis USADW15  
Timothy Willis Headsail Trimmer    
Spirit of '76 (C&C 115)
Alan Borst    
Strider (J 109)
Daniel Corcoran 651361V    
Sundari (Farr 400)
Barry Gold / Scott Florio   Group 1  
SUNY Maritime - Charlie V (J 44)
SUNY Maritime College    
Surface Tension (Beneteau First 36.7)
Michael Bermann Headsail Trimmer USAMB205 Group 1  
Kerry Brody Pit USAKB63 Group 1  
Colan Cassell Mast USACC108 Group 1  
Dwayne Coneeny Spinnaker trimmer USADC138 Group 1  
Eric Gottschalk Headsail Trimmer   Group 1  
Lou Melillo 250492T   Group 1  
Ben Sclarow Bow 320810E USABS107 Group 1  
Donna Syers Mid Bow USADS179 Group 1  
Surfer Girl (J 88)
Keith Rehder    
TBD (J 109)
Tom Ahern Alternate   Group 1  
Thomas Woodford Hittle Alternate   Group 1  
George ODowd Pit   Group 1  
Julia ODowd Helm 350974Y USAJO21  
Alex Tong Main Trimmer USAAT32 Group 1  
Truckin' (J 70)
Peter Howell Headsail Trimmer USAPH95 Group 1  
Alex Meleney Skipper 234596E USAAM139 Group 1  
Carl Segen Main Trimmer USACS104 Group 1  
Michael Watts Bow USAMW139 Group 1  
UmaStar (J 105)
Julio Reguero    
USA 35 YCC (J 88)
Midshipman Noah Brunner Co-Skipper   Group 1  
Midshipman Jonathan Lee Spinnaker trimmer   Group 1  
Midshipman Christopher Loffler Grinder    
Midshipman Andrew Nolan Mast    
Midshipman Daniel Rock Chef    
Midshipman Alexander Stoyka Skipper   Group 1  
USA 551 (J 70)
Darby Capellin Main Trimmer USADC196 Group 1  
John Gochberg USAJG88  
Ryan Malloy    
Liam McCarthy USALM55 Group 1  
Sam Septembre USASS285 Group 1  
Xpatriate (Xp44)
Peter Grueterich 357790k    
Yogi (J 70)
JP Arney    
Toby Ferl    
Liam Long    
Jesse McKnight    
Lincoln White    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022