2019 Beneteau First 36.7 North American Championship
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Abino (Beneteau First 36.7)
Pierre Bernier Alternate Canpb25 Group 1  
Stuart Bletcher In the way CANSB23 Group 3  
Paulybe Boissinot Pro Bowler CANPB34 Group 1  
Phiippe Drouin Stunt Owner canpd8 Group 1  
Xavier Drouin Mast canxd1 Group 1  
Andrew French Headsail Trimmer canaf25 Group 1  
Christine Gosselin Staysail trimmer CANCG14 Group 1  
Sébastien Jean Alternate CANSJ6 Group 1  
Jean-François Lavoie Headsail Trimmer CANJL34 Group 1  
Marie Robitaille Pit canmr21 Group 1  
Erizo de Mar (Beneteau First 36.7)
Antoni Czupryna 393155X POLAC8  
Ryszard Dlugosz Main Trimmer POLRD4 Group 1  
MARCIN DUCH Pit POLMD14 Group 1  
Waldemar Emmerich Co-Skipper 306876G POLWE1 Group 1  
Bogumil Kawa Headsail Trimmer USABK64 Group 1  
Jaroslaw Naruszewicz Spinnaker trimmer POLJN4 Group 1  
Agnieszka Olejarz Pit POLA011  
Emil Olejarz Mast POLEO02 Group 1  
Arek Szawlowski Main Trimmer USAAS245 USAAR120 Group 1  
Jacek Zawadzki Bow USAJZ33  
FOG (Beneteau First 36.7)
Mike Bird Strategist USAMB83 Group 1  
David Brandon Headsail Trimmer USADB237 Group 1  
Andrew Dillenburg Grinder USAAD92 Group 1  
Erin Flanigan Bow USAEF36 Group 1  
Lori Henderson Spinnaker trimmer USALH29 Group 1  
Peter Nielsen Leeward Runner USAPN10 Group 1  
Greg Rasmussen USAGR50 Group 1  
Martin Sandoval 270881W USAMS71 Group 1  
Gaucho (Beneteau First 36.7)
Erin Babb Krasowski Spinnaker trimmer usaeb103 Group 1  
Diane Bouckaert Owner usadb231 Group 1  
Mark Bouckaert Owner 373348Y USAMB137 Group 1  
Mathieu Flechet Headsail Trimmer usamf97 Group 1  
Bill Hood Main Trimmer usawh68 Group 1  
Jonathan Hood Bow USAJH331 Group 1  
Stephen Krasowski Headsail Trimmer USASK95 Group 1  
Adam Macholz Pit usaam143 Group 1  
Arpan Patel Headsail Trimmer USAAP113 Group 1  
Lori Tubbs Headsail Trimmer USALT21 Group 1  
Maggie Mae (Beneteau First 36.7)
Greg Alm Mast USAGA39 Group 1  
John Baxter Strategist   Group 3  
Richard Hayes Navigator 193481Y USARH189 Group 1  
DIna Howell Spinnaker trimmer USADH183  
Simon Mc Grotty Headsail Trimmer IRLSM17 Group 1  
Phil Niles Headsail Trimmer USAPN19 Group 1  
Tony Orlebeke Bow USAAO11 Group 1  
Peter Wright Owner USAPW61  
Neverland (Beneteau First 36.7)
Daniel De La Concha Main Trimmer USADD137 Group 1  
Cara Gaitens Floater USACG147 Group 1  
Gary Hamilton Skipper 211496V USAGH73  
Izzy Hamilton Headsail Trimmer 676146e USAIH8 Group 1  
Debbie Koelliker Floater USADK133 Group 1  
Tim Kollar Grinder Usatk46  
Tom McDonagh Floater USATM64  
Mike O'Brien Mast USAMO51 Group 1  
Leonard Osma Bow COLLO1 Group 1  
Stephanie Pelzer Main Trimmer 785725Q USASP123 Group 1  
Elizabeth Riegle USAER86  
Michelle Ruiz Floater USAMR184 Group 1  
Patrick Selep USAPS158  
Paul Stollenwerk Headsail Trimmer 234805T usaps157  
Marco Valle Grinder PERMV3 Group 1  
Painkiller 5 (Beneteau First 36.7)
David Cunningham Tactician 343740R USADC10 Group 1  
Dan Ebin Main Trimmer USADE12 Group 1  
Joel Furmanek Bow USAJF178 Group 1  
Ritchie Geoghan Floater USARG90 Group 3  
Chandler Hill Headsail Trimmer 731188Q USACH197 Group 1  
Ted Jones Spinnaker trimmer 225555w USAEJ52020 Group 1  
Alice Martin Helm 208640u USAAM29  
Christina O'Rourke Grinder USACO51 Group 1  
Elizabeth Riegle Headsail Trimmer USAER86 Group 1  
Rod Salazar In the way USARS50 Group 1  
Patriot (Beneteau First 36.7)
John Hill Mast USAJH266 Group 1  
Todd Jones Tactician USATJ4 Group 1  
Karl Kuspa Main Trimmer USAKK22 Group 3  
Don Maxwell Headsail Trimmer 255822T USADM41 Group 1  
Brandon Noland Bow USABN25 Group 1  
Christina Noland Pit USACW90 Group 1  
Ken Sharpe Skipper 370902K USAKS69 Group 1  
PROGRAM (Beneteau First 36.7)
kara allen Spinnaker trimmer USAKA35 Group 1  
Earle Atwater Strategist 266765G USAEA37 Group 1  
Allyson Haramia Bow USAAH113 Group 1  
Rick Johnson Main Trimmer USARR149 Group 1  
steve kindra Cat 3 Cooler Jockey 111097Q USASK112 Group 1  
Bruce Metcalf Main Trimmer 151224f usabm157 Group 1  
Chris Metcalf Helm USACM216 Group 1  
Eric Metcalf In the way USAEM92 Group 1  
Brian Mond Grinder ARGBM2 Group 1  
Soulshine (Beneteau First 36.7)
Danielle Altmin Pit USADA60 Group 1  
Jarrett Altmin In the way 672083W USAJA55 Group 1  
Chris Bagemihl Bow USACB88 Group 1  
Adam Godlewski Pro Bowler USAAG74 USAAG74 Group 1  
Jennifer Hyla Spinnaker trimmer USAJH133 Group 1  
Jeremy Kaufman Tactician 671070Y USAJK141 Group 1  
John Larson Rush Chairman USAJL24 Group 1  
Peter Roehmholdt Headsail Trimmer USAPR61 Group 1  
Spencer Simms Pro Bowler USASS131 Group 1  
Split Decision (Beneteau First 36.7)
Andy Appel Bow USAAA86 Group 1  
Janet Baxter Nav/Tac 113880T USAJB5 Group 1  
Susan Fox Spinnaker trimmer USASF45 Group 1  
Jenna Glasscock Mast USAJG249 Group 1  
Bill Mercer Main Trimmer usabm148 Group 1  
Thomas Mitchell Headsail Trimmer USATM148 Group 1  
Mark Norris Co-Skipper 160597y USAMN21 Group 1  
Nick Norris Co-Skipper USANN15 Group 1  
Patrick Norris Cat 3 Cooler Jockey USAPN21 Group 3  
Mitch Wywiorski Pit 752765P CANMW23 Group 1  
Tequila Mockingbird (Beneteau First 36.7)
Jason Aardema Bow Usaja56 Group 1  
Craig Capilla Spinnaker trimmer 304760T usacc2 Group 1  
Chris Duhon 397624D USACD46  
Marianne Holmer Pit USAMH184 Group 1  
Warren Lane Offside trimmer USAWL40 Group 1  
Perry Lewis Main Trimmer   Group 3  
Lee Petersen Mast usadp13 Group 1  
Michael Rohde Headsail Trimmer USAMR70 Group 1  
Veni Vidi Veatchi (Beneteau First 36.7)
Jack Buoscio USAJB74 Group 1  
Elke Liewald Spinnaker trimmer USAEL54 Group 1  
Scott Lumsden Mast USASL91 Group 1  
Jessica Marcus Bow USAJM332 Group 1  
Steve Mathias Headsail Trimmer USASM93 Group 1  
Julija Petkus Mast USAJP240 Group 1  
Phil Toth   Group 3  
Jason Veatch Skipper USAJV35 Group 1  
Melissa Veatch Pit USAMV44 Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021