2019 NYYC One-Design Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
205 (IC37)
Peter Cummiskey    
Amonini (J 70)
Daniel Pesch 252028L    
Arethusa (IC37)
Ty Baird    
Peter Benedetto 165609T USAPB Group 1  
Matt Coughlin    
Allie Gray    
Eric Irwin Main Trimmer   Group 1  
Douglas Lotz Spinnaker trimmer   Group 1  
Philip Lotz 149256c    
Wendy Lotz Pit   Group 1  
Drew Nawn Floater   Group 1  
Atlantic Yacht Rigging (Melges 20)
TBD TBD    
Ayacucho (J 70)
Edward gary Rush Chairman   Group 1  
james gary Skipper 675161V    
Thomas Johnson Pit   Group 1  
mike schmidt Tactician   Group 1  
Blazer (IC37 )
Christopher Culver 376544C USACC56  
Blue Dragon (Melges 20)
Curtis Adam In the way   Group 1  
Grace Benzal Bow   Group 1  
Ian Maccini Co-Skipper   Group 1  
Nick Woviotis Co-Skipper   Group 1  
Boo-Fu (Melges 20)
Sam Barron-Fox    
Chesapeake (IC37)
tony parker    
Cinghiale (Melges 20)
Robert Wilber    
City Girl (Melges 20)
Philip Barnard VINPB1 Group 3  
Mark Bremer 146299H USAMB167 Group 1  
Justin Hood Bow USAJH13 Group 3  
Columbia (J 70)
Nelson Mills    
Corinthian Spirit II (IC37)
Ganson Evans 717805A USAJE66  
Crazy Train (Melges 24)
Brigette Croke Helm 373776G USABC86 Group 1  
Patrick Croke Spinnaker trimmer 301816K usapc38 Group 1  
Tim Minogue Headsail Trimmer   Group 1  
Megan Roach Main Trimmer USAMR174 Group 1  
Dark Energy (Melges 24)
Laura Grondin 700622P USALG43  
Dark Energy (Melges 24)
Robert Harf 215458X USARH67  
Das Blau Max (IC37)
Cory Sertl    
Double Jointed (IC37)
Shawn Burke Spinnaker trimmer USASB45 Group 1  
Steve Burke Main Trimmer USASB38 Group 1  
Andrew Fisher Co-Skipper 298175J USAAF4 Group 1  
Melissa Fisher Leeward Runner USAMF57 Group 1  
Dylon Flack Floater USADF80 Group 1  
Steve Liebel Tactician USASL36 Group 1  
Whit Rugg Headsail Trimmer USAWR14 Group 1  
Coleen Walsh Pit USACT11 Group 1  
Jenn Wulff Mid Mast USAJW18 Group 1  
Ray Wulff Co-Skipper USARW102 Group 1  
Entropy 37 (IC37)
James Barry Headsail Trimmer USAJB245 Group 1  
Christian Bazzano Mast USACB255 Group 1  
Ed Cesare Tactician 137502M USAEC5 Group 1  
Corinne Durocher Pit USACD102 Group 1  
Paul Hamilton Co-Skipper 242525M USAPH10 Group 1  
James Knight Main Trimmer GBRJK19 Group 1  
Sarah Ragle Headsail Trimmer USASR69 Group 1  
Chris Schubert Rush Chairman USACS23 Group 1  
Patricia Young Co-Skipper 289869T USAPY1 Group 1  
Firewater (Melges 24)
Kelly Ferro USAKF47 Group 1  
George Haynie 183785E    
Gail Heausler Tactician 285939G USAGH75 Group 1  
James Takacs Bow 707743E usajt164 Group 1  
Foreign Affair (IC37)
Barry Sampson    
Gamecock II (Melges 20)
John Colburn Bow   Group 3  
john Hammond Headsail Trimmer    
Peter McClennen Helm   Group 1  
Tony Rey Tactician   Group 3  
Hoss (J 70)
Glenn Darden Skipper 111712C USAGD  
Eric Doyle Headsail Trimmer Usaed4 Group 3  
Carl Merrill   Group 3  
Max Skelley Tactician   Group 3  
Impetuous V (IC37)
Casey Brown Runners USACB165 Group 3  
Ben Cesare Tactician    
Chafee Emory Headsail Trimmer   Group 1  
Charles Goodrich Helm 651043Q USACG28  
Todd McGuire Main Trimmer    
Michelle Miltenberger Bow   Group 1  
JRhino (J 70)
Alexis Gesualdo    
Kuai (Melges 20)
Auric Horneman Headsail Trimmer   Group 1  
Daniel Thielman    
Rayleen Thielman Main Trimmer   Group 1  
Members Only (IC37)
Jay Cross    
Brian Fax    
Sophia Hacket Runners   Group 1  
Linda Lindquist-Bishop Pit 123802G USALL4 Group 1  
Erik Shampain Boat Captain   Group 3  
Cross/Kinney/ Swett    
Midnight Blue (Melges 20)
Jason Michas 339546G USAJM295  
Midnight Blue (Melges 20)
John Mastrandrea    
Next (IC37)
Jon Desmond    
Octopus (IC37)
James Wilson 172524M USAJW12  
Patriot IV (Melges 24)
Kayla Bettes Pit   Group 1  
Peter Gibbons-Neff   Group 1  
Peter Quinn Skipper USAPQ4 Group 1  
Aaron Sikorski   Group 1  
Peders Parade (Melges 24)
Andrew Kingston 685034s USAAK113  
Qubit (IC37)
Chris Lewis 255258z GBRCL44  
Rimette (J 70)
John Brim 198990O    
Rush (IC37)
Thomas Stark Ben Wagner USATS11    
Savasana (J 70)
Brian Keane 198186K USABK22  
Slingshot (Melges 24)
Wes Whitmyer Jr 171032F usaww1  
Spring (J 70)
David Franzel    
Talisman (Melges 20)
John Bailey    
Team SDYC (IC37)
Rick Merriman    
Thin Ice (IC37)
Stuart Hebb    
Velocity (Melges 20)
Alex Bowdler Main Trimmer 746946y    
Adam Gibbs Spinnaker trimmer 665804P   Group 1  
Iain Jaeger 733213C    
Vigilant (IC37)
John Hele 126702L    
Wild Dueces (Melges 20)
Doug Clark    
Tim Desmond 717939M    
SCOTT Pakenham In the way Usaspak1   Group 1  
Yonder (IC37)
douglas newhouse    
Zingara (Melges 24)
Richard Reid    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020