|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
A L'Assaut (Dufour 40 Performance) |
|
Kurt Cerny |
|
|
|
|
|
|
Alacrity (Tartan 33) |
|
Richard Acuti |
|
|
|
|
|
|
Allegiant (J 42) |
|
Albert Bossar |
|
754225P |
|
|
|
|
Alptr (Beneteau 37) |
|
Steve Hale |
|
|
|
|
|
|
Amadeus (IMX 40) |
|
Jack Yaissle |
|
198809E |
|
|
|
|
Berschert (Bowman 48) |
|
Peter Scott Peers |
|
708167U |
|
|
|
|
Ed Rodier |
Main Trimmer |
688012E |
|
Group 1 |
|
|
dan sheer |
|
|
|
|
|
|
Jay Tyson |
Rush Chairman |
|
|
Group 1 |
|
|
Robert Weiner |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Bingo! (New York 36) |
|
Brent & Caroline Allen |
|
252942S |
|
|
|
|
Blinding Fury (Schock 35) |
|
Eric Richardson |
|
|
|
|
|
|
Breezy Girl (Feeling 346) |
|
Tim Layne |
|
|
|
|
|
|
Brown Eyed Girl (Marlow-Hunter) |
|
Janice Cannon |
|
|
|
|
|
|
Celerity (Beneteau 473) |
|
Rick Lober |
|
250491S |
USARL130 |
|
|
|
Cheetah (Mumm 36 UC Mod) |
|
Marc Briere |
|
372146S |
USAMB200 |
|
|
|
Cimarron (J 110) |
|
Lynn McClaskey |
|
712236E |
|
|
|
|
Delirium (J 33) |
|
David McCullough |
|
125285X |
|
|
|
|
Flyer (Cal 40) |
|
Doug Abbott |
|
296544C |
|
|
|
|
Ian Cox |
|
|
|
|
|
|
Katie Cox |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Eric Crawford |
Strategist |
174445U |
|
|
|
|
Tad DuPont |
|
|
|
|
|
|
Hayden Gibbons-Neff |
|
|
|
|
|
|
Henner Gibbons-Neff |
|
|
|
|
|
|
Mike Kabler |
|
|
|
|
|
|
Jay Weaver |
|
|
|
|
|
|
Funky Monkey (Melges 30) |
|
Chris helmkamp |
|
686339j |
|
|
|
|
Gabrielle (J 29) |
|
Branden Spear |
|
|
|
|
|
|
Going Green (Tartan 33) |
|
Kenneth Davis |
|
227727Y |
|
|
|
|
Gugy Irving |
Nav/Tac |
|
|
Group 1 |
|
|
Wayne McDorman |
|
|
|
|
|
|
Dave Pulzone |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Gotcha (Beneteau) |
|
Paul Bellezza |
|
|
|
|
|
|
Healing Power (Jeanneau Sun Odyssey 45.2) |
|
Steven Braunstein |
|
698796T |
|
|
|
|
Heaven Can Wait (Beneteau 45F5) |
|
James Elder |
Bow |
778580F |
|
Group 1 |
|
|
Edward Feist |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Uwe Mewes |
|
410801E |
|
|
|
|
Jeremy Wenig |
Floater |
729088w |
|
Group 1 |
|
|
Immamou (Seascape 27) |
|
robert mills |
|
|
|
|
|
|
Just the Tip (Olson 29) |
|
Brian Olson |
|
743391U |
|
|
|
|
Kalevala II (Grand Soleil 37 B&C) |
|
Tapio Saavalainen |
|
240768V |
USATS38 |
|
|
|
La Defonce (Figaro 3) |
|
Laurent Givry |
Skipper |
740109N |
USALL49 |
Group 1 |
|
|
Fred Probst |
Co-Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
L'outrage (Beneteau 34) |
|
bruce gardner |
|
241270m |
|
|
|
|
Lover Of The Light (IP 485) |
|
sofia alfieri |
Pit Assist |
|
|
|
|
|
Cheryl Hilk |
Owner |
298883Q |
|
Group 1 |
|
|
Kenneth Hilk |
Helm |
298883Q |
|
|
|
|
Don Pippins |
Mast |
|
|
|
|
|
Mischief (Grand Soleil 40) |
|
Karin Olsen Campia |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Pam Henry |
|
|
|
|
|
|
Peter Henry |
|
228034S |
|
|
|
|
Steve Palmer |
|
|
|
|
|
|
Monkey Dust (Tripp 33) |
|
Craig & Dotty Saunders |
|
755203N |
|
|
|
|
Moomin (FinnFlyer 33R) |
|
James Hayes |
|
124405H |
|
|
|
|
Muskrat (J105 Mod) |
|
nicholas iliff |
|
|
|
|
|
|
Narrow Escape (Trimaran) |
|
Ben Corson |
|
244184X |
|
|
|
|
Marta Hansen |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Nicole (Cal 40) |
|
Tom Campbell |
|
293718w |
|
|
|
|
No Name (Tripp 33) |
|
Elliott Crooke |
|
745441Q |
|
|
|
|
No Surrender (J 120) |
|
Rick Hanson |
|
234199D |
|
|
|
|
Nocturne (Dehler) |
|
Joe Laun |
|
372738Y |
|
|
|
|
Nomad (Sabre 38) |
|
Seth Winnick |
|
|
|
|
|
|
Old Blue (Pearson 30) |
|
John Zseleczky |
|
251671S |
|
|
|
|
Patriot (Farr 30) |
|
Zack Bayhan |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Peter Gibbons-Neff |
|
|
|
Group 1 |
|
|
US Patriot Sailing / Steve Young |
|
718731V |
USASY10 |
|
|
|
Mike Welman |
|
|
|
Group 1 |
|
|
pilot error (C&C 110) |
|
ken huston |
|
|
|
|
|
|
Remain in Light (Dufour 40) |
|
Eric Wassermann |
|
|
|
|
|
|
Resolute (Tartan 3500) |
|
David Adams |
|
|
|
|
|
|
Rover (Nordic) |
|
Lauren Anthone |
|
|
|
|
|
|
Seabiscuit (Farr 30) |
|
Kevin McNeil |
|
212054J |
|
|
|
|
Shogun (Hinckley pilot 35) |
|
Thomas DeMarco |
|
|
|
|
|
|
Slush Fund (J 111) |
|
Jim Connelly |
|
739592Q |
|
|
|
|
SLY (XP44) |
|
USA Fox |
|
225142N |
USABF16 |
|
|
|
Susie (Hinckley Pilot 35) |
|
Robert Shapiro |
|
199833G |
|
|
|
|
Synergy (Farr 11.6) |
|
Garner Bennett |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Jeffrey Halpern |
|
|
|
|
|
|
T-Bone (J 35) |
|
Bruce Artman |
|
293244T |
|
|
|
|
Thunder (Mini Transat 6.50) |
|
Vernon Hultzer |
|
712572Q |
USAVH9 |
|
|
|
Triumph (Grand Soleil 43) |
|
Tony Syme |
|
373930U |
|
|
|
|
Trouble No Trouble (Mini Transat 6.50) |
|
Reeves Hollar |
|
|
|
|
|
|
USA 1162 (J 80) |
|
John White |
|
114973X |
|
|
|
|
Victorine (columbia 32) |
|
David Conlon |
|
784112H |
|
|
|
|
Who Wander (Baltic 43 Custom) |
|
Erik Haaland |
|
|
|
|
|
|
Windborn (J 120) |
|
Richard Born |
|
126122J |
|
|
|
|
Zuul (Aerodyne 38) |
|
Benedict Capuco |
|
148314R |
USABC5 |
|
|
|