|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Anemone (Ontario 32) |
|
Douglas Lowe |
|
|
|
|
|
|
Anxiolytic (Hanse 370) |
|
Ivan Andrews |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Julien Poulter |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Michael Poulter |
|
|
|
|
|
|
Boomerang (S2 9.1) |
|
Matthew Schriner |
|
359910a |
|
|
|
|
Carinthia (J 120) |
|
Nancy Caldwell |
|
|
USANC17 |
|
|
|
Nathan Caspers |
|
|
|
|
|
|
Jim Delevano |
|
|
|
|
|
|
Michael Henk |
|
187194H |
USAMH153 |
|
|
|
Frank Kern |
|
156055u |
|
|
|
|
Fred Kreger |
|
|
|
|
|
|
Nicole Neely |
|
666987p |
|
|
|
|
Keith Rospond |
|
|
USAKR51 |
|
|
|
Cheap Thrill - PHRF (Cal 25) |
|
Steve Bremer |
|
|
|
|
|
|
Engager (Beneteau 40.7) |
|
Paul Latham |
|
|
|
|
|
|
Equation (Farr STP 65) |
|
Bill Alcott / Ed Palm / Tom Anderson |
|
|
|
|
|
|
FLASH (Santana 35) |
|
Brad Burda |
Helmsman |
|
|
|
|
|
Pat Hoy |
Helmsman |
|
|
|
|
|
Scott McCarthy |
Bowman |
|
|
|
|
|
Jack Mirakian |
Mast |
|
|
|
|
|
Jim Norris |
Helmsman |
|
|
|
|
|
Tom Riley |
|
|
|
|
|
|
Flyin' Irish (J 120) |
|
William Bresser |
|
194594g |
USAJB381 |
|
|
|
Gong Show (Soverel 33) |
|
Kyle Griffin |
|
|
|
|
|
|
Good Lookin (J 105) |
|
Dean Walsh |
|
|
|
|
|
|
Griffin (J 35) |
|
Richard Huneke |
|
174825U |
|
|
|
|
Hope! - Jam (Bristol) |
|
Kyle McCalmon |
|
|
|
|
|
|
Chuck McMillan |
|
|
|
|
|
|
Ray Pierce |
|
|
|
|
|
|
Mike Sullivan |
|
|
|
|
|
|
Hot Ticket (J 120) |
|
Robert Kirkman |
|
184594F |
|
|
|
|
Hysteria (Hunter 386SD) |
|
Jerome Peariso |
|
|
|
|
|
|
Irresistible too (J 120) |
|
Gerry Hines |
|
|
CANGH9 |
|
|
|
J Hawker (J 120) |
|
Ken Brown |
|
|
|
|
|
|
Your Name Here |
|
|
|
|
|
|
Dennis Kelly |
|
|
|
|
|
|
Andromache Mason |
|
|
|
|
|
|
Dave Sandlin |
Skipper |
|
|
|
|
|
John Snyder |
|
|
|
|
|
|
Glenn Stevens |
|
|
|
|
|
|
Tom Williams |
|
|
|
|
|
|
JS3 (Hunter 356) |
|
Steven Styles |
|
|
|
|
|
|
Kismet - ASM (Catalina 30 tall rig) |
|
Art Poppert |
|
208310L |
|
|
|
|
Knot Last - ASM (Ranger 30) |
|
Steve Bayless |
|
|
|
|
|
|
Knot Yours too (catalina 38) |
|
glen drabant |
|
215724Q |
|
|
|
|
M'or Flags (Tartan 10) |
|
Tony Shepherd |
|
151038J |
|
|
|
|
Moxie - PHRF (Catalina) |
|
Jeff Gehlmann |
|
|
|
|
|
|
Nauti Boys (J 120) |
|
RON GMEINER |
|
|
|
|
|
|
TOM GMEINER |
|
|
|
|
|
|
CLARK HUGHES |
|
671564A |
|
|
|
|
JOHN HUGHES |
|
671564A |
|
|
|
|
JOHNY HUGHES |
|
|
|
|
|
|
ANDREW TROST |
|
|
|
|
|
|
NICK TROST |
|
|
|
|
|
|
EDWARD VERMET |
|
|
|
|
|
|
MITCH VERMET |
|
|
|
|
|
|
BOB WEILAND |
|
|
|
|
|
|
Night Moves (J 120) |
|
Kurt Hohn |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Henry Mistele |
Helmsman |
1227962 |
|
|
|
|
Jeff Pearson |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Eric Petersen |
Other |
|
|
|
|
|
Pete Petersen |
Other |
|
|
|
|
|
Cindy Ross |
Pitman |
|
|
|
|
|
Overdraft (T-10) |
|
Brian Cann |
|
230415E |
USABC76 |
|
|
|
Pass n Thru (T-10) |
|
Matt Sealy |
|
|
|
|
|
|
Ragtime (J 35) |
|
Bill Kern |
|
|
|
|
|
|
Allan Schmidt |
|
|
|
|
|
|
Rascal (Abbott 36) |
|
Jamie Guggisberg |
|
|
|
|
|
|
Rowdy (Thomas 35) |
|
Val Saph |
|
|
|
|
|
|
Saralysia (Hunter) |
|
Chester Kolascz |
|
157011K |
|
|
|
|
Shape (Santana 35) |
|
Winfield Cooper III |
|
|
|
|
|
|
Spirit (C&C 35 Mk1) |
|
Jim Bennett |
|
|
|
|
|
|
Steelin Gold (J 35) |
|
Chris Appleby |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Dale Conger |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Anthony Garczynski |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Brian Loerke |
Bowman |
|
|
|
|
|
William Mosher |
Helmsman |
|
|
|
|
|
Milton Ploghoft |
Pitman |
|
|
|
|
|
Skip Tomlin |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
William White |
Helmsman |
|
|
|
|
|
Temptress - ASM (Islander ) |
|
T.J. Suliot |
|
|
|
|
|
|
Tsunami (Swan NYYC 42) |
|
Stephen Polk |
|
|
|
|
|
|
WAR CHANT (JEANNEAU) |
|
Reid Stromberg |
|
|
|
|
|
|
Wind Seeker III (C&C 38 Mk III WK) |
|
Bill Hyslop |
|
311300M |
|
|
|
|
Wyle E. Coyote - PHRF (Chaser 29) |
|
William Dembek |
|
|
|
|
|
|