|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
1099 (Etchells) |
|
Jim Stephen |
|
|
|
|
|
|
AMIGA (Lüders 16) |
|
Harold Hering |
|
262048Q |
|
|
|
|
Antonia (T-10) |
|
Jeff Lazzaro |
|
|
|
|
|
|
As You Wish (Beneteau First 36.7) |
|
John Heaton |
|
328642A |
USAJH119 |
|
|
|
Brass Monkey (Etchells) |
|
Mike Frerker |
|
196845E |
|
|
|
|
Cheap Thrill (T-10) |
|
Nancy & Tim Snyder |
|
|
|
|
|
|
Clipper (Lüders 16) |
|
Jason Atkinson |
Bowman |
|
|
|
|
|
James L. Holstein |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
William F. Simpson |
Skipper |
|
|
|
|
|
Dauntless (Shields) |
|
Mark Passis |
|
|
|
|
|
|
Dixie (Etchells) |
|
Fred Joosten |
|
162678A |
|
|
|
|
Endeavor (Beneteau First 36.7) |
|
Julian Schink |
|
|
|
|
|
|
Erizo de Mar (Beneteau First 36.7) |
|
Piotr Barczuk |
|
|
USAPB67 |
|
|
|
Antoni Czupryna |
|
|
USAAC76 |
|
|
|
Ewa Karczmarz |
|
|
POLEK6 |
|
|
|
Mirek Karczmarz |
|
|
USAMK101 |
|
|
|
Boguslaw Kawa |
|
|
USABK34 |
|
|
|
Grazyna Rzeszutko |
|
|
USAKR29 |
|
|
|
Krzysztof Rzeszutko |
|
|
USAKR29 |
|
|
|
Timothy Rzeszutko |
|
|
USAKR29 |
|
|
|
Diana S |
|
|
|
|
|
|
Allan Teske |
|
|
|
|
|
|
Firebolt (Etchells) |
|
Daniel Somers |
|
|
|
|
|
|
FOG (Beneteau First 36.7) |
|
Charlie Wurtzebach/Mike Bird |
|
208005L |
USACW64 |
|
|
|
Grytviken (T-10) |
|
Piotr Madrzyk |
|
|
|
|
|
|
Hellcat (Shields) |
|
Sam Veilleux |
|
|
|
|
|
|
Hokule'a (Etchells ) |
|
Richard Sidell |
|
|
|
|
|
|
Impulse (J 111) |
|
G Miz/Dreher/Hatfield |
|
123180N |
USAGM62 |
|
|
|
Inferno (Farr 40) |
|
Phillip Dowd |
|
147503O |
usapd10 |
|
|
|
Insidious (Shields) |
|
Gary Ropski |
|
153393x |
|
|
|
|
Jing Bang (LS10) |
|
David Finlay |
|
395445C |
|
|
|
|
Julia (Etchells) |
|
Rick Kaiser |
|
|
|
|
|
|
JUMP (Tartan 10) |
|
Hank Graziano |
|
335608T |
|
|
|
|
Kashmir (J 111) |
|
Team Kashmir Brummel, Henderson, Mayer |
|
663208X |
USAKB71 |
|
|
|
Leverage (Etchells) |
|
Zach Egan |
|
|
|
|
|
|
Lightning (T-10) |
|
Steve Karstrand / Bob Warnecke |
|
257140S |
|
|
|
|
Lucky Dubie (J111) |
|
Len Siegal |
|
|
|
|
|
|
Maggie Mae (Beneteau First 36.7) |
|
Peter Wright |
|
|
|
|
|
|
MENTAL (J 111) |
|
Paul Stahlberg |
|
|
|
|
|
|
Mikaze (T-10) |
|
Molly/Karen McMahon/Barch |
|
394131R |
USAMM302 |
|
|
|
Moxie (Etchells) |
|
Chris Lefferdink |
|
|
|
|
|
|
Mutiny (T10) |
|
John Schellenbach |
|
205310F |
USAJS234 |
|
|
|
Night Hawk (J 111) |
|
Steven / Tom Dabrowski/ Edman |
|
|
|
|
|
|
Norboy (Farr 40) |
|
Leif Sigmond / Marcus Thymian |
|
200260E |
USALS46 |
|
|
|
Out of the Blue (T-10) |
|
Jeffery Cross |
|
363208O |
|
|
|
|
Patriot (Etchells) |
|
William Fox Jr. |
|
151647Q |
|
|
|
|
Peanut (Shields ) |
|
Kristian Martincic |
|
|
|
|
|
|
Pegasus (Tartan 10) |
|
Andrea Krasinski |
|
|
|
|
|
|
Susie Renner |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Pendragon (Farr 40 OD MH) |
|
Brian Jackman |
|
|
|
|
|
|
Raptor (Beneteau First 36.7) |
|
Jim Anderson |
|
|
usama33 |
|
|
|
Resolute (Etchells) |
|
Libby Teborek |
Bowman |
223728R |
USAEC24 |
|
|
|
Mark Teborek |
|
108713Q |
USAMT36 |
|
|
|
Frank Ustach |
|
|
|
|
|
|
Retention (LS 10) |
|
Mark Croll |
|
295680f |
|
|
|
|
Robin (Shields) |
|
Jessica Jamieson |
|
|
|
|
|
|
Rover (Tartan 10) |
|
Ken Colbert |
|
250507h |
|
|
|
|
Sapphire (Shields) |
|
lia bosma |
|
|
|
|
|
|
jason fuchs |
|
|
|
|
|
|
michael schwartz |
|
132567s |
|
|
|
|
david sincox |
|
|
|
|
|
|
craig williams` |
|
|
|
|
|
|
Scheherezade (Beneteau First 36.7) |
|
Jamal Alwattar |
|
|
|
|
|
|
Siege (T-10) |
|
Glen Gordon |
|
|
|
|
|
|
Silver Surfer (Tartan 10) |
|
Simon Beemsterboer |
|
|
|
|
|
|
Skidmarks (T-10) |
|
Lou Jacob |
|
388339I |
|
|
|
|
Sorcerer (Beneteau First 36.7) |
|
Don Draper |
|
228361Y |
USADD93 |
|
|
|
Soulshine (Beneteau First 36.7) |
|
Jarrett Altmin |
|
672083W |
USAJA55 |
|
|
|
Split Decision (Beneteau First 36.7) |
|
Mark Norris |
|
|
|
|
|
|
Talisman (T-10) |
|
Kevin Mehaffey |
|
675103R |
USAKM97 |
|
|
|
Tango (T-10) |
|
Martin Plonus |
|
|
|
|
|
|
Tequila Mockingbird (Beneteau First 36.7) |
|
Chris Duhon |
|
397624D |
USACD46 |
|
|
|
The D (Etchells) |
|
Daniel Gabriel |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Donald Maxwell |
Skipper |
255822T |
USADM41 |
Group 1 |
|
|
Craig Roehl |
Bowman |
|
USACR90 |
Group 1 |
|
|
Thin Ice (T-10) |
|
Audi Kelly |
|
|
|
|
|
|
Tried & True (Beneteau First 36.7) |
|
Robert K. Foley |
|
|
|
|
|
|
Trouble (Shields) |
|
Chris Economos |
|
|
|
|
|
|
USA 1280 (Etchells) |
|
Craig Mense |
|
652245Q |
|
|
|
|
Ve-la (Etchells) |
|
Donald Basler |
|
|
|
|
|
|
Wild Irish (Lüders 16) |
|
Lawrence Weeks |
|
281314J |
|
|
|
|
Winnebago (T-10) |
|
Tim Rathbun |
|
|
|
|
|
|
wombat (t-10) |
|
arthur strilky |
|
|
|
|
|
|