|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
55 (Viper 640) |
|
Quinton Gallon |
|
|
|
|
|
|
Aeolus (S2 7.9) |
|
Barry Ethridge |
|
|
|
|
|
|
Anxiolytic -ASM (Hanse 370) |
|
Michael Poulter |
|
|
|
|
|
|
Black Sheep (Viper 640) |
|
Darren Gilbert |
|
|
|
|
|
|
Steve Gilbert |
|
|
|
|
|
|
Jake Wolny |
Bowman |
|
USAJW249 |
Group 1 |
|
|
CAN150 (Viper 640) |
|
Adrian Laman |
|
|
|
|
|
|
EH Game (Viper 640) |
|
Matt Bennett / Mitch Van Reenen |
|
|
|
|
|
|
First World Problem (Viper 640) |
|
Andrew Kiteley |
|
|
|
|
|
|
Fun Uncle (S2 7.9) |
|
Tyson Connolly |
|
224844U |
USTAC19 |
|
|
|
Good Lookin' (J 105) |
|
Mark DenUyl |
|
|
|
|
|
|
I Sea U (S2 7.9) |
|
Claudio Martin |
|
|
|
|
|
|
ITCH (S2 7.9) |
|
Steve Brooks |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
David Curtze |
Offside trimmer |
768924V |
|
|
|
|
Craig Dooley |
Tactician |
|
|
|
|
|
Paul Latour |
Skipper |
183992F |
|
|
|
|
Andrew Woods |
Bow |
|
|
|
|
|
J 105 (J 105) |
|
Christian Jensen |
|
|
|
|
|
|
Jackpot (Viper 640) |
|
Lee Shuckerow |
|
|
|
|
|
|
JAM (J 70) |
|
Stephen Lacey |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Andrew Stoesser |
|
|
|
|
|
|
Luke Stoesser |
|
|
|
|
|
|
Mark Wolff |
|
|
CANMW11 |
|
|
|
Jeans (Andrews 30) |
|
Tim Bechard |
|
|
|
|
|
|
Northern Honey Badger (Viper 640) |
|
Betsy Carson |
|
|
|
|
|
|
Brian Johansen |
|
|
CANBJ7 |
|
|
|
Jonah Kember |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 3 |
|
|
Oshunmare (Viper 640) |
|
Steve Chapman |
Skipper |
|
NGRSC1 |
Group 1 |
|
|
Christophe Ledent |
Spinnaker trimmer |
|
CANCL23 |
Group 1 |
|
|
NICHOLAS LOUNSBURY |
Headsail Trimmer |
|
CANNL7 |
Group 1 |
|
|
PassinThru (Santana 35) |
|
Eric Slack |
|
702886T |
|
|
|
|
Rebel (S2 7.9) |
|
John Spierling |
|
186728B |
|
|
|
|
Rush (Melges 24) |
|
Mike Gozzard |
|
|
CANMG40 |
|
|
|
Shape (Santana 35) |
|
Chris Benedict |
|
USACB214 |
|
|
|
|
Shiraz (Melges 24) |
|
Phillip Davis |
Helm |
USA095 |
|
Group 1 |
|
|
Laura Johnson |
Spinnaker trimmer |
|
USALJ17 |
Group 1 |
|
|
Jordan Murray |
Main Trimmer |
|
CANJM90 |
Group 1 |
|
|
Onica Rice |
Mid Mast |
|
USAOR5 |
Group 1 |
|
|
Matt Robbins |
Spinnaker trimmer |
|
USAMR178 |
Group 1 |
|
|
Slippery (Melges 24) |
|
Jim Pearson |
|
|
|
|
|
|
Smile & Wave (S2 7.9) |
|
Scott Derby |
|
320856S |
|
|
|
|
Steelin' Gold (J 35) |
|
William White |
|
181687B |
|
|
|
|
Still The One (S2 7.9) |
|
Chuck Goff |
|
|
|
|
|
|
Surprise (Melges 24) |
|
Dan Berezin |
|
|
CANDB37 |
|
|
|
Alex Kapustin |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Stanislav Krasnov |
Mast |
|
RUSSK37 |
Group 1 |
|
|
Alexander Yakimov |
Mid Bow |
|
RUSAY9 |
Group 1 |
|
|
Alexander Yurikh |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Wadjet (Viper 640) |
|
Van Sheppard / Nora Beninger |
|
|
|
|
|
|
War Chant2 (Beneteau First 36.7) |
|
Reid Stromberg |
|
350820j |
|
|
|
|
Whisper (Viper 640) |
|
Charlotte Panneton |
Mast |
|
|
|
|
|
M Rowlinson |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Mark Rowlinson |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
zigzag (Viper 640) |
|
Steve Conger |
|
689457z |
|
|
|
|