2019 Toronto Area Hospice Regatta (TAHR)
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
500 (J 70)
Andrew Leeksma    
Afterburn (Soto 40)
Darren Gornall    
AFTERMIR (CUSTOM)
Blaine Gardiner Spinnaker trimmer    
Ivona Jarosz Headsail Trimmer    
Iva Slezic Helm    
IVO SLEZIC    
Agape (J 70)
Paul Benninger Headsail Trimmer CANPB32 Group 1  
Timothy Gray Mast CANTG15 Group 1  
Andrew Lennox Skipper CANAL40 Group 1  
Tim Lochner Main Trimmer CANTL11 Group 1  
Larry Moate Spinnaker trimmer CANLM16 Group 1  
Agape VI (Nonsuch 260)
Larry Moate    
Atlas (Jeanneau )
Brian Hill Skipper USABH9  
Elliott Hill Rush Chairman    
Melissa Hill Owner    
Oliver Hill Tactician    
Benecuda (Beneteau 36.7)
Thomas Holland    
Catchacoma II (Dufour 500)
Brenda Lever    
John Lever    
Celebration (C&C 30)
Gregory Kritsch    
Robyn Lange Pit    
Lucie Pivrnec    
Stephen Stashin Main Trimmer   Group 1  
Nancy Wolf   Group 1  
Charisma (C&C 37XL)
Matthew Lusty    
Cry Havoc (J 70)
Sydney Bowman    
David Chu Headsail Trimmer CANDC39 Group 1  
James Neate Spinnaker trimmer CANJN5 Group 1  
Ralph Neate Skipper CANRN6  
El Jefe (J 70)
Maximilian Beese Alternate CANMB52 Group 1  
Jeremy Lucas Leeward Runner CANJL11 Group 1  
Adam McInnis Staysail trimmer CANAM18 Group 1  
Robert Toon Mid Mast CANRT14 Group 1  
Richard Veale Helm 499 CANRV1 Group 1  
Esto Es Vida (Hunter 426)
Peter Reed    
Extended Sabbatical (Beneteau Oceanis 423)
Cameron Berrington Other   Group 1  
Celia Schneider   Group 1  
Bob Webb    
Patricia Webb    
Freestyle (CS 40)
Jim Oldershaw 5209    
Griffwn (Dehler 34)
Alan Gibson Co-Skipper   Group 1  
Margaret Gibson Co-Skipper    
Hammertime II (Beneteau First 36.7)
Pasquale Leone    
Honu (Hanse 315)
Peter Lee    
IMXtreme (X-Yacht 38)
Keith Riley    
JAM (J 70)
Darryl Billy candb55 Group 1  
Stephen Lacey CANSL19 Group 1  
Andrew Stoesser canas52 Group 1  
Mark Wolff CANMW11  
Jersey Girl (Olson 911S)
Mark Searle    
JoelyRose (Catalina 36 Type I)
Jennifer Beyore Helm   Group 1  
Gerda Buschman Grinder   Group 1  
Ann Hall    
Gene Joelson    
Carol Trupke    
Joyridin' (J 70)
Wade Arsenault Mast CANWA9 Group 1  
Graeme Carr Helm CANGC22 Group 1  
Allan McKearney Rush Chairman CANAM43 Group 1  
Ronnie Switzer Main Trimmer CANRS27 Group 1  
Kiwi Dream (Hunter vision)
Roger Broad    
Legacy II (Cruisers)
Tanya Khan    
Live Wire (J 109)
Kim Piller    
Marilea (Shark)
Ric Doedens    
Maverick (J 70)
Peter Berridge Main Trimmer Canpb11 Group 1  
Larry Huibers Alternate CANLH04 Group 1  
Ken I'anson Pit CANKI2 Group 1  
Phil Jones Headsail Trimmer CANPJ7 Group 1  
Rich Jones Helm CANRJ5  
Mischief (Melges 32)
Uri Saks    
Neptune's Car (Beneteau First 36.7)
Brian Rutter    
Perseverance (Catalina 387)
Rene Albers Main Trimmer    
Caren Hamilton Headsail Trimmer   Group 1  
Dale Hamilton    
Quick Nick (J 24)
Sandra Benninger    
Heather Lochner Headsail Trimmer   Group 1  
Katie Coleman Nicoll CANKN1  
Ruby Patrickson Floater   Group 1  
Judy Willan Other   Group 1  
Real Cream (Beneteau 46)
Michael Racicot    
Redcoat (J 70)
Valerie Lavigne Main Trimmer CANVL2 Group 1  
Audrey Staples CANAS41 Group 1  
Thomas Staples CANTS30 Group 1  
Tony Staples CANAS49 Group 1  
William Staples CANWS4 Group 1  
Refuge (Dehler 39)
Steve Gallacher    
REX (J 70)
Rossi Milev CANRM9 Group 1  
james Niblock CANJN6 Group 1  
Daniel Reed CANDR36 Group 1  
Scott Weakley CANSW14 Group 1  
Ronja (Bavaria)
Rob Dennis    
Satara (Cabo Rico NorthEast 400)
Brad Higginson    
Shane Returns (Beneteau 36.7)
Jeffrey Long    
Surprise (Melges 24)
Dan Berezin CANDB37  
Suspect (Perry 59)
Bryan Sims    
The Vice Regal (Hughes )
David Dupal    
Water Colours 1 (C&C 34)
Andrew McAllister    
Zingara (Beneteau First 36.7)
Richard Reid    
Zone (Beneteau First 40.7)
Ken Bruce    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021