2013 Sperry Top-Sider Annapolis NOOD Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
--- (J 80)
John White 114973X    
1093 (J 22)
scott Howie Headsail Trimmer   Group 1  
Jul Lee Martensson Bow group 1  
Robert Martensson Skipper 652301F   Group 1  
Oliver Thorndike Headsail Trimmer   Group 1  
1574 (J 22)
Dave Kerr Other 179332Y    
John Pearce Grinder   Group 3  
Lee Sackett Mid Mast 237960C USALS87  
496 (S2 7.9)
Brad Cross 186728B USAJS335  
Jeff Pawlowski 186728B USAJS335  
John Spierling 186728B USAJS335  
Rose Tokatlian 186728B USAJS335  
Nick Ward 186728B USAJS335  
5362 (J 24)
Ryan Carney    
Mike Marshall Helmsman   Group 1  
Mark Sertl Runners USAMS Group 3  
Doug Slocum Headsail Trimmer USADS108 Group 3  
Janel Zarkowsky Bow 266749G USAJZ20  
609 (J 22)
Barbara Ewing Bowman   Group 1  
Cheryl Lecourt Skipper 222084Q   Group 1  
Carey Martin Headsail Trimmer   Group 1  
Tony Moynagh Headsail Trimmer   Group 1  
Kelley Satterthwaite Headsail Trimmer   Group 1  
Amy Teeling Headsail Trimmer   Group 1  
Bonnie Urban Headsail Trimmer   Group 1  
788 (Soling)
Joe Hidalgo    
A Good Hair Day (J 24)
Ryan Barnett Mid Mast    
Elaine Haher Skipper 222496Y    
Enrique Hernandez    
Bill McJames Headsail Trimmer    
Rick Taft    
A Train (Harbor 20)
Robert Reeves 106426O    
Afterthought (J 109)
Jon Deutsch Grinder 350694z USAJD152 Group 1  
Tom Fitzsimmons Bowman USATF32 Group 1  
David Hassen Headsail Trimmer USADH140 Group 1  
David McConaughy Main Trimmer USADM193 Group 1  
Carrie Russell Pitman USACR78  
Craig Wright Skipper 372086z USACW48 Group 1  
Susan Wright Headsail Trimmer USASW98 Group 1  
Angry Chameleon (J 80)
Tim Borland Headsail Trimmer   Group 1  
Ben Fransen Tactician   Group 1  
Brian Robinson Helmsman   Group 1  
Kristen Robinson Headsail Trimmer 124928T USABR48 Group 1  
Argo (Alberg 30)
Jonathan Bresler    
Rick Chambers Headsail Trimmer   Group 1  
Pamela Eaton Bow    
Debbie McKean Pit   Group 1  
Lori Pierelli Other   Group 1  
Elizabeth Williams Headsail Trimmer    
Arnold Goes to Hollywood (J 24)
John (Jack) Van Dalen    
Atodaso (Soling)
Tom Freeman Runners   Group 1  
Manfred Kanter    
Kristy Webe    
At-Tack (J 105)
Jason Duncan Main Trimmer    
Kenneth Eng Bow    
Rhonda Glasmann Headsail Trimmer    
Dennis McCloud Skipper 271818R USADM95 Group 1  
Leslie Toussaint Bow    
Eric Wassermann Pit   Group 1  
Aunt Jean (J 35)
James/Jerry Sagerholm/Christofel 188268i    
Avita (J 30)
George Watson 118462x    
B Squared (J 70)
Brian Elliott 198690L USABE2  
Bad Company (J 35)
Bad Company Sync. 662236I    
Bangor Packet (J 24)
anthony parker    
Barking Mad (Farr 30)
Skip Baxter Main Trimmer   Group 3  
Terry Hutchinson Tactician   Group 3  
Matt Mcdonough Bowman USAMM14 Group 1  
James Richardson 127803P USAJR26  
Cody Schlub Mast USACS147 Group 1  
Dimitri Simons NEDDS11 Group 1  
Ole Stuecker Pitman GEROS4 Group 1  
Bat IV (J 105)
Andrew Kennedy Helmsman 365406s USAAK35 Group 1  
Philip Kennedy    
Nick Moreau Main Trimmer   Group 1  
Jack O'Brien    
Tom Ward Headsail Trimmer USATW73 USATW73 Group 1  
Brendon Wilkins Bowman 362056S    
Bebop (J 30)
Brad Blash Headsail Trimmer    
Mike Costello Tactician    
Barry Deren Bow USABD52 Group 1  
Carole Hamner Headsail Trimmer    
Bob Rutsch Skipper 180025F USARR44 Group 1  
Whitney Weiss Pit    
Matthew Wienold Bowman    
Better Mousetrap (J 105)
Eric Johnson Headsail Trimmer USAEJ3 Group 1  
Michael Mark Tactician 199421y usamm24 Group 1  
Robert Putnam Helm 118436V USARP97 Group 1  
Ted Sensenbrenner Bowman   Group 1  
Blind Squirrel (J 80)
Heath Berlin Grinder   Group 1  
Bill Blank Skipper 276050T   Group 1  
Trevor Harney Other 339098 Group 1  
Emma Wightman    
Breakaway (J 105)
John Burns CANJB52  
Jack Gardner Headsail Trimmer 406060S USAJG182 Group 1  
Terri Sawyer    
John Villani Main Trimmer USAJV61  
Bump... (J 30)
Suzanne Acevado    
Beth Berry Pit 334964C    
Mike Brown Tactician    
Bary Gately    
Michael Greenwell Headsail Trimmer    
Patrick Heneghan Headsail Trimmer   Group 1  
Pam Morris 227476E    
Kevin Ward Bow   Group 1  
Bytes (J 70)
Erik Dahl    
Todd Hiller    
Rich Hoyer Headsail Trimmer   Group 1  
Bzing (J 35)
Ken & Lisa Karsten 329390h    
Caramba (Etchells)
Jose Fuentes 187272C USAJF46  
Catapult (J 70)
Victor Diaz    
Joel Ronning Helmsman 710712R USAJm122  
Willem van Waay Headsail Trimmer USAWV6 Group 3  
Jeremy Wilmot    
Cat's Pajamas (J 70)
Clark Dennison Tactician 176645A USAAD53 Group 1  
Caroline Garrett Bow 711537H USACG103 Group 1  
Drake Johnstone USADJ20  
Jim Rogers    
Celerity (Soling)
Gary Greenwood    
Craig Johnson    
Jim Knowles    
Howard Vickery Helm   Group 1  
Chicken Little (Cal 25)
Michael Casillo Bowman    
Kenneth Fortier Headsail Trimmer    
H. Marie Harkenrider Main Trimmer    
Charlie Husar Skipper 188124V    
Conor Waller Headsail Trimmer    
Church Key (J 80)
Chris & Liz Chadwick 253780y Usacc76  
Elizabeth Dudley    
Tom Murray Headsail Trimmer   Group 1  
Chris Wightman Headsail Trimmer 675753Y   Group 1  
Committed / Pirate Princess Racing Team (J 22)
Melissa Deveney Bowman 308469H    
Jenny Gaffney Skipper 295022P    
Katie Mallory Tactician 266833Z Usakm117 Group 1  
Sarah Schaill Headsail Trimmer 147382B    
Cool J (J 80)
Jenine Drew Mid Bowman   Group 1  
Mark Fitzgerald Other IRLMF16 Group 1  
Alexander Kraus Helmsman 689222N GERAK13 Group 1  
Eric Mentzell Grinder 222348P USAEM13 Group 1  
Courageous (J 80)
Gary Panariello 309455D    
curragh (J 70)
Peter Tuite 132207e    
D I E S E L (J 70)
Tate Russack    
DAKOTA GIRL (J 35)
James Appel Main Trimmer 173747X    
John Behen Headsail Trimmer 711620G USAJB331 Group 1  
Randy Bruscup Headsail Trimmer   Group 1  
Lisa Garmoe Pitman    
Todd Geimer Headsail Trimmer    
Dorian Haldeman Main Trimmer   Group 1  
Michael Johnson Bowman    
Stephanie Reuer Skipper 655531L    
Deborah Tamburri Tactician 366480E Group 1  
Danely (Alberg 30)
david cooper Other   Group 1  
debra cooper    
Katie cooper    
Doug Havas Grinder    
ben judy Other    
james kaplan    
josh nadler Other    
michael nikolich 311965V    
Dark Star (J 105)
Chad Gilpin 668885R    
Dazzler (J 22)
Allan Terhune, Jr 238003m    
Defiant (S2 7.9)
Wayne Baumgartner Headsail Trimmer   Group 1  
Fred Caison Tactician   Group 1  
Jenny Caison Bowman   Group 1  
Adam Cowles Helmsman 1021551   Group 1  
Clare Mamerow Pitman   Group 1  
Monaca Noble Headsail Trimmer   Group 1  
Derecho (J 70)
Ryan bailey Headsail Trimmer   Group 1  
Bert Collins 117732S USABC2 Group 1  
Jim Golden Helm   Group 1  
Brad Jungels    
Dragonfly (J 80)
Chris Johnson 339684N    
Eagles Wings (J 70)
John Gottwald 275862D USAJG150  
Ease (J 22)
Jim Beh Main Trimmer   Group 1  
Greg Cukor Skipper 121956R   Group 1  
Jim Gamble Headsail Trimmer   Group 1  
Anthony Kupersmith Headsail Trimmer   Group 1  
Lloyd Miller Headsail Trimmer   Group 1  
Emotional Rescue (J 80)
John Carroll    
Taz Coffey 688042v USATC96  
Tom Kase    
Exit Strategy II (J 70)
Mitch Hall 305658A   Group 3  
Danny Havens    
Jack Martin 115512I USAJM356  
David OReilly Tactician   Group 1  
Firebrand (J 105)
Laura Adam Other 716157V   Group 1  
Rob Danegger Tactician   Group 1  
Jon Slabaugh Skipper 713684Z   Group 1  
Jake Wolf Headsail Trimmer 699577U   Group 1  
Michael Woollen Main Trimmer   Group 1  
Christine Zebrowski Bowman   Group 1  
Folka (J 22)
Art Silcox 166008O    
For Sale (Etchells)
Dave Perkowski 247447B    
Freia (Soling)
Cooper Anderson Other    
Stephen Bobo 242459V    
Aubrey Granner Other   Group 1  
Froya (J 105)
Mitch Bennett Tactician USAMB127 Group 1  
Colin Cameron Bowman    
Andy Coyne Mast   Group 1  
Michelle Horn Pitman USAMH159  
Chuck Lawrence Skipper 652344X USACL85 Group 1  
Dan Lawrence Helmsman USADL42  
Clay Leitch Mid Mast   Group 1  
Gallant Fox (J 80)
Ryan Dempsey    
GetMyBoat (J 70)
Mike Gravitt Main Trimmer 700353Z   Group 1  
Ed Gray Mast   Group 1  
Basil Rowland Skipper   Group 1  
Chris Tulip Headsail Trimmer usact50 Group 1  
Gladiator (J 24)
Christopher Bucknall Pit    
Michael Cassidy Bowman    
Matthew Goushy Helmsman    
John Lawler Pitman 721498N USAJL199  
John Zampitella Headsail Trimmer Usajz32  
Godspeed (J 22)
James McKenna Skipper 654523E   Group 1  
Pete McKenna    
Megan McNeilly Tactician   Group 1  
Zach Mosley Bowman   Group 1  
Gotcha (Farr 30)
Nate Tower 118631s USANT21  
Gromit (J 80)
Jimmy Praley 260426K USAJP169  
Hanse (Soling)
Hans Fogh CANHF4  
HardTack (J 70)
Jonathan Baker Tactician    
Kim Moon Headsail Trimmer    
Eric Widra Skipper    
Ethan Widra Bow    
Harold Goes Ska (J 22)
George Atwood Mid Bow 180096U USAGA8 Group 1  
Ben Capuco Headsail Trimmer 148314R    
Leigh Cramer    
Mark Hillman 168750B USAMH132  
Melba Quizon Mast    
Helios (J 105)
alex berg    
Sam Clark Bowman    
greg lines Other 259852H USAGL46 Group 1  
Ashley Love Pitman 231028H USAML48 Group 1  
Amelia Mackenzie Other    
gregg sunshine   Group 1  
paul sunshine Headsail Trimmer   Group 1  
steve sunshine Helmsman 687303K   Group 1  
Helly Hansen (J 70)
Tim Healy 660248c    
Hoosier Lady (Etchells)
Robin Clark    
Hot Stuff (Soling)
Rusty Baban    
Henry Theodoor Petrus Van Wagenberg    
Hot Ticket (J 22 )
Debbie Gibbons-Neff Headsail Trimmer 319588O   Group 1  
Renee Mehl Main Trimmer 659344U USAJM Group 1  
Victoria Tai    
Hot Toddy (J 22)
Chip Carr    
Chris Ryan    
Jeffrey Todd 119705T    
Hurricane (Soling)
Steve Donker Mid Bowman   Group 1  
Blair Tully Skipper   Group 1  
Dave Veldstra Mid Mast   Group 1  
Indefatigable (Cal 25)
Scott Sauvageot 354388G    
Infectious Smile (J 30)
Heather Ersts Headsail Trimmer    
Richard Ewing Tactician 245258Y   Group 3  
Gawen Keen Mid Bow   Group 1  
Sebastian Keen Mid Mast   Group 1  
Sheila Keen Headsail Trimmer   Group 1  
Tristan Keen Skipper 713987k    
Idarae Prothero Bow 245258Y   Group 1  
Bob Sanderson   Group 1  
Danny Shearer Mid Bowman   Group 1  
Dave Wilde Strategist    
Inigo (J 105)
Jim Konigsberg 276739 USAJK61  
Insatiable (J 30)
Ron Anderson Skipper 186257B   Group 1  
Jim Burdick Bowman    
Joe Leonard Grinder    
Lynn McClaskey    
Bob Sanderson   Group 1  
Bonnie Schloss Pitman    
Manuel Skow    
Bob Tedesco Grinder   Group 1  
Bill Villiers Main Trimmer   Group 1  
Instant Karma (J 70)
David Betts 224247R USADB92  
David Clinnin    
Jody LoCascio Main Trimmer 406541U   Group 1  
Michel Tremblay Tactician CANMT19 Group 1  
ISV 1 (Soling)
John Morgan Helm    
Kathy Morgan Bow    
Kelsey Morgan Tactician    
J 70 (J 70)
Len Guenther Pitman    
Greg Lanese USAGL49  
Ron Thompson    
JADE (J 22)
Matt Garner Headsail Trimmer   Group 1  
Jason Goscha 314924s    
Mike Oh Bowman   Group 3  
Guy Tawney Bow    
Jezebel (J 80)
Adam Blackwell Mast   Group 1  
Chris Lindsay 212216F    
Dan Prucnal Headsail Trimmer    
Dave Prucnal Strategist   Group 1  
Joint Custody (J 70)
Kyle Comerford Strategist 343698g   Group 1  
Jake Doyle Headsail Trimmer 287377K USAJD114 Group 1  
Jenn & Ray Wulff Mid Bowman 287505W USAJW18 Group 1  
Ray Wulff Grinder   Group 1  
Julian Associates (J 22)
Brad Julian 394385H    
Colin Robertson Bowman   Group 1  
Matt Schubert    
Jungleland (J 70)
Lara Dallman-Weiss Main Trimmer   Group 1  
Carolyn Groobey Headsail Trimmer   Group 1  
Chris and Carolyn Groobey 211883U USACG9  
Josh Putnam Tactician    
Josh Putnam Tactician    
Junior (J 70)
Donald Finkle Skipper 103102X USADF17  
Tim Finkle Helmsman USATF49 Group 1  
Justin Hays Tactician    
Scott Walter Bowman    
Krigare (Cal 25)
Marcus Asante    
Seth Clark Bow    
Erik Lostrom Skipper    
Martha "Marty" Lostrom Main Trimmer    
Sean Mellott Pit   Group 1  
Lakota (Etchells)
Peter Sulick 250445M    
Latika (Alberg 30)
Sybille Buchli Mast   Group 1  
Bruno Buechli Headsail Trimmer   Group 1  
Katherine Seavers Grinder   Group 1  
William Woodford Helm   Group 1  
LeapFrog (J 30)
Bill Borwegen Pitman   Group 1  
Tyler Curtis Headsail Trimmer   Group 1  
Janie Gittleman Main Trimmer   Group 1  
Michel Jichlinski Skipper 697079Q USAMJ57 Group 1  
Michael Nagao Bowman   Group 1  
Charlie Ries Main Trimmer   Group 1  
Mike Roddewig Grinder   Group 1  
Robbin Roddewig Mast    
Les Bon Temps Roulez (J 22)
Doug Josberger Headsail Trimmer USADJ25 Group 1  
Chris Junge Helmsman 177410P USACJ12 Group 1  
Ravi Subramanian Tactician 189241Z   Group 1  
L'il Puffy (J 22)
Logan Ashcraft Bowman    
James Rawlings Main Trimmer 699752Q 202622 Group 1  
Chris Wilson Helmsman   Group 1  
LinGin (Alberg 30)
Glen Becker Grinder    
Garrett McWilliams Bow   Group 1  
Ray Meyer    
Brian Palmer    
Whaley Scott Bow    
Little Rascal (J 70)
Kristen Loerch Pit USAKL56   Group 1  
Grey Pfarr Headsail Trimmer USAGG56 Group 1  
Rick Pfarr 688785D USARP94  
Mike Sipala Tactician 304645T USAMS32 Group 3  
Logos (J 109)
Mark Gonzalez Other USAMG5 Group 1  
Dave Keenan Pitman USADK92 Group 1  
Jason Kuykendall USAJK130 Group 1  
Scott Nixon USASN4 Group 3  
Toby Schaefer Mast USATS143 Group 1  
Matt Syme Headsail Trimmer USAMS207 Group 1  
Tony Syme 373930U USATS130 Group 1  
Loonatictu (J 70)
A.L. Braun 259385L USAAB136 Group 1  
Matt Braun Tactician USAMB162 Group 1  
Jerry Dasson Other 703241N USAJD205 Group 1  
Love Shack (Cal 25)
Michael Akkermann Bow   Group 1  
Seth Bloom Bow    
Anthony Chatwin Headsail Trimmer    
Barton Goldenberg Skipper    
Robert Liotta Main Trimmer   Group 1  
Beth Muller    
Arthur Samodovitz Main Trimmer   Group 1  
Forrest Wilhoit Headsail Trimmer    
Mach 5 (Farr 30)
Clay Bartel Main Trimmer 120767Q USACB24 Group 1  
Boo Devanny Mid Mast USAAD83 Group 1  
Andrew Eyring Tactician USAAE18 Group 1  
Cindy Hartman Headsail Trimmer USACH149 Group 1  
Ed Hartman Helmsman 711844C USAEH64  
Edward Hartman Pitman 711844C USAEH65 Group 1  
Jonathan Quigley Bowman USAJQ4 Group 1  
Maggie (J 35)
William Davitt Headsail Trimmer    
Gretchen Esbensen Bow 712079X USAGE16 Group 1  
Karen Groner    
Kevin Groner    
Scot Reynolds Mid Mast    
David Scheidt    
Peter Scheidt 1217686F    
Susan Scheidt    
Carl Sink    
Magic In Motion (J 80)
Jesse Mcknight Tactician 690961P USAJM254  
Keegan Mills Headsail Trimmer USAKM112  
jeremy reynolds Skipper    
Make Mine A Double (Etchells)
Jeff Borland 126912P USAJB8  
Reid McLaughlin Tactician   Group 1  
Stuart Streuli Grinder USASS1 Group 1  
Mango (J 80)
Ken Mangano 258132U    
Mary Lou (J 30)
Joel Aronson Main Trimmer    
Peter Bittner Pitman   Group 1  
Stan Carroll Bowman 697706w   Group 1  
Matt Gaston Headsail Trimmer   Group 3  
John Grunlee Mast    
Clark Hoffman Main Trimmer    
Bob Lyons Mast 295638d   Group 1  
Kathleen McGill Helmsman    
Michael McGill Skipper   Group 1  
Max Power (J 105)
Kirsty Clarke Brown USAKC94  
John Latimer USAJL169 Group 1  
Mark Penny Headsail Trimmer USAMP83 Group 1  
Chip Rapp Headsail Trimmer 686093E usadr45 Group 1  
Patti Santelle Strategist USAPS42 Group 1  
Gerrit Schulze 127462W USAGS36  
Fred Siegert Bowman USAFS10 Group 1  
Steve Ward Headsail Trimmer 163186X   Group 1  
Medicine Man (J 35)
Leo Gracie Headsail Trimmer    
Judy Jordan Other    
Chuck Kohlerman Helmsman 192025K    
Allen Lyons Grinder   Group 1  
Dan Shelton Bowman USADS72 Group 1  
Matt Silverman Mast    
Tina Welch Mid Mast    
Menace (Farr 30)
Bobby Boger Skipper 359022V USABB90 Group 1  
Scott Boger Mast USASB133 Group 1  
Collin Leon Bowman 268583K USACL28 Group 1  
George Prieto USAGP45 Group 1  
Chip Till 300375O USACT25 Group 1  
Leo Vasiliev 653152H USALV9 Group 3  
Millennium Falcon (J 24)
ERIC HANEBERG    
JACOB MEREDITH    
Paul van Ravenswaay    
Aaron Zankel Headsail Trimmer 289251d    
MIKE ZINKGRAF    
Mirage (J 105)
Cedric Lewis 168518Z    
Miss Trixie (Farr 30)
Rebecca Hurd Headsail Trimmer   Group 1  
Sinan Kunt Bowman USASK6 Group 1  
Fletcher Perkins Runners USAFP15 Group 1  
MacDuff Perkins Pitman   Group 3  
Trevor Perkins Skipper Usatp49 Group 1  
Brian Wood Other   Group 1  
Mistress (S2 7.9 IB)
Bryan coon 699215Y    
Jim Mulholland Headsail Trimmer    
bert ruben-deCervens Jib trimmer  
Rich Wysoker Bowman    
Mo' Money (J 22)
Kevin Doyle Helmsman 186545A USAKD Group 1  
Aaron Snyder Bowman    
Victor Snyder Headsail Trimmer 183307m    
Mojito (J 70)
Catharine Evans 672563Q USACE29  
More Gostosa (J 80)
Hayes Conor Tactician 147857F USAJH205  
Pete Crosby Navigator    
Kevin Hayes Bowman 238002L    
Moxie (J 70)
Cole Allsopp 286564f    
Kyle Assad    
Logan Hearn USALH54  
Anne Megargel    
Moxie (Farr 30)
James ALLSOPP 164587e Usaj60  
Mummbles (Farr 30)
Edward Brady Pitman USAEB52 Group 1  
Steve Cooper Bowman USASC61 Group 1  
Brad Kauffman Helmsman 263487D USABK27 Group 1  
Collin Linehan Tactician USACL9 Group 3  
Diana Look Headsail Trimmer USADL73 Group 1  
William Miller Runners Usawm32 Group 1  
Muse/Heartbreaker (J 70)
Robert Hughes    
New (J 70)
Anthony Bocchichio Headsail Trimmer USAAB127 Group 1  
Adam Croglia Tactician   Group 1  
Peter Firey Helmsman 281443P   Group 1  
Bridget Taylor Mast   Group 1  
No Name (Soling)
Andrew Dize Skipper   Group 3  
Dave Jochum Bowman   Group 3  
Mary Sophia Smith Mid Bowman   Group 3  
No Problem (J 22)
AJ Libby Helmsman   Group 1  
Isaac Merritt Bowman    
Ben Wilkinson Other USABW17 Group 1  
Nordlys (J 109)
Laura Browning Headsail Trimmer USALB57 Group 1  
Ryan Christie Mast USARC18 Group 1  
Tom Powers Mid Mast USATP43 Group 1  
Bob Schwartz 390987H USABS92  
Eli Schwartz Bow USAES64 Group 1  
Michael Silverman Main Trimmer 161297X USAMS139 Group 1  
Brad Webster Mast USABW75 Group 1  
Northerly (J 70)
Willy Comerford 373200h    
Nostalgia (J 70)
Kenney Cobb Bowman 404469B 366576 Group 1  
Leete Parker Garrett Headsail Trimmer 236021K USALG34 Group 1  
Blake Kimbrough Skipper 253729V USABK37 Group 1  
Ludwell Kimbrough III Main Trimmer 253728U USALK28 Group 1  
Obelix (Soling)
Peter Hall Skipper   Group 1  
William Hall Bowman   Group 1  
Steve Lacey Other   Group 1  
Occams Razor (J 70)
John Moran 111850J USAJM24 Group 1  
Michael Parramore Tactician   Group 1  
Patricia Pletcher Headsail Trimmer   Group 1  
Walt Pletcher Helmsman 212912I USAWP9 Group 1  
Erik Wescott Headsail Trimmer   Group 1  
Old Glory (Soling)
Murray Leigh Strategist USAAL4 Group 1  
douglas loup Other    
Tom Price    
Alex Schwab Other    
Outlaws (J 80)
Chaz Lynch    
Derick Lynch Skipper 139654D    
Richard Maurer    
Joanna Schuhart    
PaPa Whellie (J 70)
John dodge 189793Q USAJD222  
will and cheryl keyworth 156333R    
cliff stagg Runners   Group 3  
Peregrine (S2 7.9)
Amy Kvistad Mast    
Lou Muggeo Main Trimmer   Group 1  
Scott Ross 352682Z    
bart welden Skipper 671048R    
Randy Wilkins    
Perseverance (J 70)
Bennet Greenwald 284064W USABG26  
Pigs Ear (J 70)
Gary Tisdale 237296H USAGT26  
Planet Claire (J 70)
John and Marisa Koten    
Playmaker (Etchells)
Alan Kelly 253805O    
Pogo (J 30)
Brad Houghton    
Dave Humphreys Tactician    
Charles Lutz Skipper 712632K    
Suzanne Lutz Headsail Trimmer   Group 1  
Karen Stelle Pitman 377284J USAKS99 Group 1  
Tom Werner Headsail Trimmer   Group 1  
Press Gang (Farr 30)
Roland van Hazel    
R80 (J 80)
Will & Marie Crump / Thomas Klok    
Rag Doll (J 30)
Chip Devine 186687L    
Larry Frye Pit 37252 Group 3  
Bill Harris    
Beth Lundahl    
Rob Lundahl 684353s    
Jock McKinley Headsail Trimmer USAJM257 Group 1  
Andrew Rybczynski Bow   Group 1  
Brad Yetman    
Ramrod (Farr 30)
Rodrick Jabin 259444d    
Rascal (J 70)
Henry Brauer Helmsman 101634G USAHB36 Group 1  
Chris Forten Headsail Trimmer    
John McCabe Bowman   Group 3  
Will Welles Tactician   Group 3  
Reach Around (J 70)
Thomas Bowen 140629L USATB91  
Relative Obscurity (J 70)
Jud Smith 120803B USAJS195  
Reliant (J 109)
Matthew Baker Helmsman 245702N USAMB120 Group 1  
Matt Breef 688534F USAMB125  
Chris Crockett Bowman 260873V USACC47 Group 1  
Betty Moser    
Paul Moser    
Vicky Neiner    
Jack Orr 222591u USAJO38  
Craig Pellington USACP100  
Ronin (Cal 25)
Leonardo Ceccarelli    
Vincent Glowacka Other   Group 1  
David Kim Other   Group 1  
Steve Milby Other    
Tom O'Farrell Other   Group 1  
Christopher Rogers Skipper 354196e    
David Rouse Other    
Austin Seth    
Peter Sheils Main Trimmer   Group 3  
Rosalita (J 109)
Shane Cairns Headsail Trimmer usasc81 Group 1  
Rebecca Esterle Mid Bowman 672132Q USARE25 Group 1  
Rachel Gregor Main Trimmer USARG86 Group 1  
Kyle Hanson Tactician USAKH50 Group 1  
Susan Hanson Mid Mast USASH95 Group 1  
Joe Musike Main Trimmer   Group 1  
Alex Razzook Bowman USAAR104 Group 1  
Rum Puppy (J 105)
Jack Biddle 227145U    
Running Wild (J 70)
Eric Rodriquez    
Wilson Stout    
Phil Trinter Runners   Group 3  
Peter Vessella 108448Y    
Rush (J 109)
Bill Sweetser 229960F USABS61  
Rush Hour (J 24)
Mark Donovan Bowman   Group 1  
Bill FitzGerald Pit    
Kelly FitzGerald Mast 2867571 USAKF32 Group 1  
Pat FitzGerald 169057d    
Mel Keen Bowman USAMK64  
Sacrificial Virgin (J 80)
Clarke McKinney 151994A USACM76  
Samsquanch (Soling)
James Malpass    
Santas Reign, Dear (J 105)
Laura Johnson Mid Bow    
Scott Mucci Main Trimmer usasm132 Group 3  
Terry Reese Pitman   Group 1  
Donald Santa Helmsman 207626u USADS97 Group 1  
Sean Watterson Mast USASW106 Group 1  
Bill York Bowman 711594H USAWY4 Group 1  
Savasana (J 80)
Brian Keane 198186K USABK22  
Scooby (J 22)
Will Cox    
Emily Maxwell Strategist   Group 1  
J.R. Maxwell Skipper 220141C    
SeaBiscuit (Farr 30)
Rich Bowen    
John Dolan    
Ted Haaland    
Ginny Holt usavh03  
Kevin McNeil 166984J    
Seth Mininger    
Dave Scott Main Trimmer   Group 3  
Second-2-Nun (Alberg 30)
Harold Gamber    
Singularity (J 105)
Phillip Clarke Main Trimmer 674332Q   Group 3  
Pat Nivett Mid Mast   Group 3  
William Rightor Grinder   Group 3  
Chuck Shortz Helmsman 274450T   Group 3  
Joe Young Bowman   Group 3  
Slightly Stoopid (J 22)
Riley Chadwick Bowman   Group 1  
Chris Gaffney Skipper 245872C    
Warren Richter Tactician    
Slingshot (J 22)
Drew Conboy    
Kelly Silverman Bow 703709T USAKB78 Group 1  
Kurt Swanson    
Robert Swanson Bow    
Slippery When Wet (J 22)
Brian Kamilar Strategist USASG65 Group 1  
Justin Law Skipper 257225U USAJL46 Group 1  
Kayla McComb Tactician   Group 1  
Ainsley Thomson Other   Group 1  
Solsidan (Etchells)
Jonathan Forsberg    
some respect (J 80)
Richard Harrison 209309U    
Sotapanna (J 70)
John DiMatteo 317330Q    
Terry Flynn    
Brian Simkins 342918    
Rob Windsor Other USARW65 Group 3  
Spaceman Spiff (J 24)
Kent Bartlett Headsail Trimmer 709679W   Group 1  
Ben Eloff Tactician 651129k   Group 1  
Pete Kassal Skipper 260469V    
Steve Ross Mast 305205J    
Scott Wirs Bowman USASW105 Group 1  
Sport (J 70)
Mark Wagner Helmsman 240181M    
Spring (J 70)
Dave Franzel 178514W USADF55  
Stacked Deck (J 80)
Ramzi Bannura    
Stampede (J 70)
Pasquinelli    
Standard Deviation (Farr 30)
Justin DaMore Main Trimmer USAJD24 Group 3  
Richard Fuller Bowman USARF62  
Alan Johnson Headsail Trimmer 273155T canaj1 Group 1  
Greg Koski Tactician USAGK17 Group 3  
William Markel Helmsman 129818A USAWM63 Group 1  
Andy Neal Pitman USAAN19 Group 1  
Christine Pai Mid Bowman USACP39 Group 1  
Sundog (J 70)
Nancy Haberland Other   Group 1  
Roger Link Bowman 215552S    
Kathy Parks Skipper 688224A USAKP41 Group 1  
Lisa Simpkins Bowman 253072R USALS85 Group 1  
Swag (J 24)
Yusuf Hafez Tactician 654826i    
Sarah Hamm Bow   Group 1  
Thomas Kibbe Bowman    
James McGinnis Helmsman    
Derek Meyers Headsail Trimmer    
Townley Prang Bow    
T-Bone (J 35)
Bruce Artman Skipper 293244T   Group 1  
Brett Astmann    
Chuck Collins Mast    
Elaine Lamb Other   Group 1  
Anne Lamoureux Mast   Group 1  
Colin McLughlin Headsail Trimmer USACM192  
Kirstyn Roberts Bowman    
Grant Schneider Skipper    
Erika Seamon    
Brian Wiersema Main Trimmer 731209P USABW63 Group 1  
Team ACAK (J 70)
Vickers/Steiner .    
Team Showusyourshlozza (J 22)
ALON FINKELSTEIN 298922E    
Tenacious (J 105)
Dave Chinea Bowman   Group 1  
Emily Decker Pit   Group 1  
Grant Decker Headsail Trimmer    
Carl Gitchell Helmsman 373254V USACG41 Group 1  
Scott Gitchell Tactician 272024J usasg21 Group 1  
Thomas Miller Headsail Trimmer usatm117 Group 1  
The J-Team (J 24)
Mark Rivera 370700G    
The Jug 4 1 (J 22)
Chris Doyle 122646O USACD34  
The White Boat (J 30)
Peter Carrico Other 122045H USAPC2 Group 3  
Jim cockerill    
William Graham Other USAWG19 Group 1  
Calvin Gray Headsail Trimmer   Group 1  
Calvin Gray Headsail Trimmer   Group 1  
Sue Kessler Headsail Trimmer   Group 1  
David Moss    
Adam Owings Mast    
Ralph Riddle    
Howard Shure Main Trimmer   Group 1  
Roger Tate Grinder   Group 1  
Julie Winters    
Michael Wood Bow 703503N USAMW120 Group 1  
Thing (J 70)
J.B. Walsh 254049U USAJW142  
Timaru II (Soling)
Ross Richards 218651Y    
Too Many Cooks (S2 7.9)
Nelson Pemberton    
Torqeedo (J 70)
Brandon Flack Skipper 208873F USABF15 Group 1  
Cindy Flack Strategist 208873F USABF15 Group 1  
Dylan Flack Helmsman 365950B USADF80 Group 1  
Lily Flack Headsail Trimmer 365952D USALF29 Group 1  
Touch of Gray (Soling)
Courtney Castelic Bow    
John Kennedy 256625W    
Steven Wolf Headsail Trimmer   Group 1  
Trouble (J 70)
peter mcchesney    
Scott Snyder Tactician    
Shane Zwingelberg Strategist    
Troublemaker (J 109)
Dale Barney Main Trimmer usadb146 Group 1  
Philip Cardelfe Mast 688230C USAPC79 Group 1  
Eric Gordon Skipper 324113I USAEG27 Group 1  
Marc Gordon Headsail Trimmer USAMG104 Group 1  
Ian Sanderson Other usais12 Group 1  
William Smith Bowman USAWS78 Group 1  
Dan Vought Tactician 208413p USADV31 Group 1  
Tsunami (J 70)
Todd/Thomas/Preben Olds/Iseler/Ostberg 196132S    
Turbo Duck (J 70)
Chris Morgan Main Trimmer    
Monica Morgan Mid Mast USAMT32 Group 1  
Bodo & Nick von der Wense Helmsman 175394E BV2USA Group 1  
Nick von der Wense Tactician USANV2 Group 1  
Twelve Sixty Four (J 22)
John Goller USAJG18  
Uncertainty Principle (J 24)
Bruce Abel    
USA 1646 (J 22)
Brian Zars Grinder 656371F   Group 1  
Charles Zars Bowman 378214x   Group 1  
Keith Zars Skipper 295767j USAKZ8 Group 1  
USA 168 (J 70)
Marty McKenna 295774I USAMM163  
USA 4006 (J 24)
Peter Rich 115962W    
USA 977 (J 22)
Gunnar Gode Skipper 121853N    
Jennifer Gode Bowman    
Aaron Maass Headsail Trimmer USAAM40 Group 1  
Jennifer Millar Headsail Trimmer    
Cassie Todd Headsail Trimmer    
Vamanos / HardwareChimp.com (J 22)
David McBrier 264985I    
VAYU (J 80)
David Andril 275186e    
Guido Cervone Bowman    
Kemp Hanafourde Headsail Trimmer    
Eastman Lewis Tactician   Group 1  
Veloce (J 105)
Robin Clark Mid Bow    
Eddie Hornick Main Trimmer 699892Y USAEH34 Group 1  
Marty Hublitz Skipper   Group 1  
Bobby Marinelli Headsail Trimmer   Group 1  
Christina Mayor Bowman USACM126 Group 1  
Nick Nastasi Pitman USANN7 Group 1  
Dave Shiff Pit 245788h   Group 1  
Cherie Short Mid Bow    
MBE Syndicate Tactician 699892Y    
Vortex (J 70)
John Matteson Helmsman 221988B USAJM351 Group 1  
maxwell Plarr Main Trimmer 387192J   Group 3  
Zach Runci Other 321965w    
Steve Taylor Headsail Trimmer   Group 1  
What! (J 22)
John Ambis Bowman 313058r    
Russel Lines Tactician    
Whirlwind (Etchells)
Catherine Guiader Main Trimmer    
Eli Park-Yanovitch Headsail Trimmer    
Melissa Pumphrey    
White Cap (Cal 25)
Timothy Bloomfield    
White Lightnin' (J 80)
Vince Kalish 233062N USAVK5  
White Whale (Soling)
David Crysdale 215448V    
Justin Gallion Bowman    
Dan Germanotta Tactician   Group 1  
Wild Card (J 24)
Cam Bowdren    
Scott Parker Headsail Trimmer    
Rob Sampson Mast    
Paul Ford Scott Parker    
Guillaume Seynhaeve    
Wild Child (J 70)
Ben Cesare    
Ian Coleman Headsail Trimmer USAIC11  
Henry Filter USAHF1  
Bryan Stout Bowman USABS120  
Wild Horses (J 80)
Stephen Vincent 396645G    
Wind River (J 105)
Michael Coleman Headsail Trimmer    
Mark Elert Skipper 235113J   Group 1  
Daniel Gunlycke Main Trimmer   Group 1  
Patrick Henry Grinder   Group 1  
Paul Wiedorn Bowman   Group 1  
Windswept (Alberg 30)
Jim Exten Bowman   Group 1  
Chris Helms Main Trimmer   Group 1  
Doug Hyatt Strategist   Group 1  
Jim Palmer Grinder   Group 1  
Aaron Smith Headsail Trimmer   Group 1  
Windwhisperer (Soling)
Jeff Connolly    
Victor Gorokhov Mid Mast    
Joe Van Gieson 275780E    
ZEPHYR (Cal 25)
Marty Adkins Other    
David Hoyt 143871V    
Phil Rost Main Trimmer    
ZOT (J 24)
Diane Economides Bowman    
Rocky Geyer    
Chris Lombardo Headsail Trimmer USACL91 Group 1  
Frank McNamara 283842W USAFM9  
John Powley Tactician USAJP213  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021