2013 Sperry Top-Sider Seattle NOOD Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
(Laser)
Adam DiDomizio 665188D USAAD78  
Saskia II (6 Metre)
Andrew Costa Bow CANAC29 Group 1  
Tony Griffin  
Steve Kinsey    
Alan Rich    
...and your little dog too! (J 24)
Hans Spiller 242715M    
12happythoughts (Melges 24)
David Brede    
186536 (Laser)
nate clemett    
26 Letters (Melges 24)
Will Beebe Mid Bow   Group 3  
Achilles Dolhaine Grinder    
Brian Hutchinson   Group 3  
Kathy Kushner Other    
Evan Marod Grinder    
Ian Sloan Headsail Trimmer 409105S   Group 3  
Joy Sloan Bow 409105S   Group 3  
7462 (Star)
Dave Watt 139629C    
Akimbo (Star)
Brian Ledbetter 100756L USABL1  
Allegria (J 24)
Luigi Confalone Helm 695057N   Group 1  
Peter Doman Main Trimmer    
Chuck Koonce Tactician    
Brent Lackey Main Trimmer    
Todd Schiller Bow    
Elle Vollmer Mid Mast    
Allegro Vivace (J 105)
Mary Deyo Pit    
Miller Dumaoal Mast    
Tim Fallaw    
Ksenia Kolcio Bow    
Luis Mendoza Main Trimmer    
Christopher Metcalf Headsail Trimmer   Group 1  
Lorenzo Migliorini Skipper 254828X    
Maurice Prather    
Nestor Voronka Headsail Trimmer    
Mark Ward    
Michael Welty Headsail Trimmer    
Allie Oops (Laser)
Michael Rees 652497O    
ARUNGA (6 Metre)
Robert Cadranell Skipper 652788M   Group 1  
Colin Dunphy 728970R USACD93  
Skyler Palmer Pit   Group 1  
Alex Simanis Tactician   Group 3  
Chris Winnard    
Atom Ant (J 24)
Bill/Mark Taylor/Ross 322589C    
Baba Louie (J 24)
Craig/ Mark Suhrbier/ Laura    
Banshee (Melges 24)
Derek Campbell 216871A    
Bat Out Of Hell (Farr 30)
Anne Fitzpatrick 662879G USAAF55  
Gene Hutchinson Bow USAGH53  
Jenni Lott Pit USAJL162 Group 1  
Chris Pittack Headsail Trimmer   Group 1  
Alex Simanis    
Scott Smith    
Lance Staughton Skipper 296490H Usals80 Group 1  
Scott Walsh Main Trimmer   Group 1  
Blue Angel (Mini 12)
Scott Gilson    
Blue Moon (Mini 12)
Fred Pot 701940S    
Blue Moon (Swift Solo)
Chris Wickham 312889E    
BNG (Viper 640)
William Haas    
Curtis Rozelle    
Douglas Stumberger 242717O    
Brio 620 (Melges 24)
Randy Holt Headsail Trimmer USARH136 Group 1  
Josh Larsen Tactician USAJL119 Group 1  
Josh Larsen Tactician USAJL119 Group 1  
Burgess Malarkey Mid Bowman 381502J USABM121 Group 1  
Manfred Schmiedl Helmsman 200610Y USAMS214 Group 1  
Kerry Sherwin Other   Group 3  
Alison Sienkiewicz Bowman    
Ca Va (6 Metre)
Don Martin Helm   Group 3  
Charter (J 24)
Alex Halliday    
Gabe Hill Headsail Trimmer 714037T   Group 1  
Amanda Martelli    
Taylor Martin    
Coir Jaot (San Juan 21)
Greg Umbright Headsail Trimmer    
Crazy Ivan (J 80)
Bryan Rhodes 699940P    
D22 (Laser)
Kurt Hoehne    
Deep Pickle (Farr 30)
Stuart Cavness Bow   Group 1  
Mike Didyk Helm 194830t usmd101 Group 1  
Nicole Didyk Headsail Trimmer 402261N USAND24 Group 1  
Gennie Livingston Mid Mast   Group 1  
Brian Pistay Main Trimmer USABP38 Group 1  
Michele Rogalin Pit 712056Q   Group 1  
Chris Tutmark 167791I USACT Group 3  
Delirium (J 105)
Ramona Barber Headsail Trimmer   Group 1  
Penny Benz    
Phil Bylsma Main Trimmer 207773C USAPB77 Group 1  
Jerry Diercks Skipper 280739U USAJD237  
Paul Henderson Bow 711540G   Group 1  
Rick Poulin Headsail Trimmer 14727907    
Djinn (J 24)
Ryan Corder Bow    
Mike Levine Headsail Trimmer    
Nojan Moshiri Skipper 352872Z   Group 1  
Tyler Roberts Tactician    
Elliot Wilcock Mid Mast   Group 1  
Don't Pass the Buck (Melges 24)
David Buck 712266t  
Jared Hickman 221179S USAJH283  
Kathy Hickman    
dragonfly (Viper 640)
rafe beswick Skipper    
Jason Donnette    
Theo Singelis    
dyspareunia (Hoot)
michael france    
Educated Guess (Viper 640)
John Leyland 179862J    
Fearful Symmetry (J 80)
Joe Cline    
Feats of Strength (Laser)
Michael O'Brien Skipper USAMOB1 USAMO28  
Finnegan (6 Metre)
andy parker    
FOR SALE (Melges 24)
Dan Kaseler 360440K USADK87  
Frankly BS (Mini 12)
frank lawrence Owner 662914D    
Free Bowl of Soup (J 105)
Eric Albertson Headsail Trimmer   Group 1  
Phil Brzytwa Mast   Group 3  
Eric Hopper    
Doug Schenk Grinder    
Keith Sheets Bow    
Frenzy (6 Metre)
maud de bel Headsail Trimmer    
ron keys    
dana olsen    
rodger phillips    
dave steffan    
Frolic (Star)
Bill Buchan 101691P    
Gardyloo (Henderson 30)
Tim Cleary Other    
John Coyne Pit    
Aubre Lawless Headsail Trimmer    
Eric Nelson    
Chon Pieruccioni Bow Usacp107  
Mikki Pieruccioni Mast USAMP130  
Goes to Eleven (Melges 24)
Dunnery Best Navigator CANDB38  
Stephen Isbister Mast    
Mark Malleson Tactician CANMM39  
Eric Palmer Mid Mast CANEP7 Group 1  
Duncan Stamper Skipper CANDS32 Group 1  
Goose (6 Metre)
Peter Hofmann 220272K    
GoosenDuck (Melges 24)
Paul Bennett    
Grauer Geist (San Juan 24)
Kenneth Johnson 154249U    
Green Machine (Star)
Carl Buchan 133812j    
Jamie Buchan Bow   Group 1  
Habanero (J 24)
Aaron Apodaca Headsail Trimmer    
Christa Bassett Ross Bow    
Stephen Burns Bowman    
Richard Bustamante Helmsman    
Derek Hardy Headsail Trimmer    
Julia Wenegrat Mid Mast    
Hair of the Dog (J 24)
Matt Goyer    
Jakob Lichtenberg    
Brad Miller    
Shelby Milne    
Jacob Wenegrat    
Heart Attack (J 80)
Joel Shapiro    
HippityHop (Hoot)
Kris Conrad    
Honey Badger (Melges 24)
Mike Bond Helmsman   Group 1  
Drew Mitchell CANDM44  
Gordon Shannon Headsail Trimmer CANGS14 Group 1  
Sophie Stukas Bow   Group 1  
Honey Badger (F18)
Sandra Rohler Skipper    
Benoit Sonrel 701996N    
Hoot (Hoot)
Jake White    
Hoot 7 (Hoot)
Aegir Olsen    
Hoot 7 (Hoot)
Knight Laird    
iii (Hoot)
Todd Twigg    
Invader (Thunderbird)
Kyler Dotson Bow   Group 1  
Mike Dotson Helm    
Olga Dotson Headsail Trimmer    
Brian Flaherty Bow    
Laura Wagner Pit   Group 1  
Cliff Wright Other    
Irrational (J 24)
Chris Dukelow    
Jailbreak (J 24)
Lydia Volberding    
Jessie (San Juan 21)
Jim Miller 203381W    
Johnny Bravo (Mini 12)
Sean Kiaer 698962T    
Joss (J 24)
Noel Morgan 336248z    
JoyRide (F18 Cirrus R)
Ian Sloan 409105S   Group 3  
Joy Sloan Other 409105S   Group 3  
Joyride (J 24)
Cindy Bond Mast    
Jeff Bond Helm    
Chris Chambers Bow 292534S    
Brian Tyrrell Main Trimmer    
Juans 2B (San Juan 21)
Mark deSynadinos    
David Taylor Strategist   Group 1  
Vanessa Von Stubbe Strategist   Group 1  
Jubilee (J 105)
Bill Bardewyck Mast    
Erik Kristen Helm   Group 1  
brian miller Bow    
Bruce Sherman Pit    
Mike Tobin Headsail Trimmer    
Joe Wilderman    
Kaa (Viper 640)
Garrett Johns Main Trimmer 238063y    
Stephen Orsini 232741N    
David Way    
Kermit (San Juan 21)
Marc Vander Schalie Skipper 279212V    
John VanderSchalie Headsail Trimmer    
Spencer VanderSchalie Bow    
Kraken (Musto Skiff)
Hays Clark    
Last Tango (J 105)
Michael Campbell Tactician    
Lek Dimarucot Bow    
Jim Geros Skipper 686951F    
Christopher Phoenix Headsail Trimmer   Group 1  
Ken Sargent Pit   Group 1  
John Xu    
Legal (Mini 12)
Robert Hale    
Life is Good (J 105)
Seattle Sailing Club Steve Summers    
Little Wing (Mini 12)
Grant Chyz 288843H    
Meadow Point Hurricane (Laser)
DAN FALK    
Ménage à Cat (F18)
Tiphaine Maisonneuve-Le Brec Strategist    
Kelly Thompson Watch Captain    
MeterMaid (Mini 12)
Paul Thorlakson Skipper 652719S   Group 1  
Mini Magic (Mini 12)
Chuck Lowry Skipper 652328C    
Mini Mighty Mouse (Mini 12)
Mike Milburn 714292N    
Misty (Laser )
Derek Bottles    
Mizu (San Juan 21)
Bad Robot Helm    
My Laser (Laser)
Bill Symes 320259P    
Nauti Gear (F 18)
Mark Jones 3535-1    
Nefarious (Farr 30)
Leif Fuhriman    
Charlie Macaulay    
Shelagh Macaulay Bow    
Scott Peterson Main Trimmer USASP70  
Dan Randolph 669871T USADR87  
Andy Vatter    
Bob White Tactician   Group 1  
No Excuse (San Juan 21)
Michael Dukes 652791z    
none (Laser)
blake bentzen    
Ondine (6 Metre)
jim metteer 652901l    
Panic (J 105)
Chuck Stephens 303664U    
Pearl (J 24)
Michael Johnson    
Pickled Beets (Melges 24)
Liesl Mordhorst Other USALM46 Group 1  
John Rahn 221061h USAJR156  
Justin Russell USAJR214  
Poco Mas (Thunderbird)
Adam Southerland    
Polaris (Star)
Derek DeCouteau 383644Y    
Dave Martin Other 669198Z USADM109  
Predator (Thunderbird)
Craig Burnell 235171T    
Project Mayhem (Farr 30)
Grady Morgan    
Puff (Laser)
John Purdy 248147A    
Puffin (Star)
David Branch Skipper 273498H USADB122 Group 1  
Joe Downing Bow    
Kyle Reese-Cassal Other    
R.Y.L.A.H. (J 24)
David Barnes Headsail Trimmer   Group 1  
Mary Cronkhite-Johns Bow   Group 1  
John Mason Skipper 134598E USAJM282 Group 1  
Devin Ronning Mid Mast   Group 1  
Raptor (Thunderbird)
Kelsey Dubois Bow    
Monica Houston    
Ken Lane Skipper 294565D    
Charles Macaulay Tactician    
Red Baron (Mini 12)
Roger Werner    
Return (San Juan 24)
Mark Bradner 263469B    
David Fukuhara    
Gary Reifel    
David Valentine Main Trimmer    
Ron's Radko Demo (Musto Skiff)
Mark Briner 399705F USAMB232  
Rosebud (Melges 24)
Tom Insley Headsail Trimmer CANTI3 Group 1  
Dugald Smith Tactician CANDS34 Group 1  
Malcolm Smith Helm CANMS35 Group 1  
Kelly Thody Bow CANKT9 Group 1  
Rum Line (F 18)
Ben Colwell 661270n    
Luke Summers Bow    
Rusty Stiff (Musto Skiff)
Ron Radko    
ShackAttack (F 18 AHPC C2)
Eric Marshack Grinder    
Ken Marshack 121455L    
Shrek3 (AHPC C2)
Todd Christensen Runners 228604s    
john hoag Medic/Doctor 213347p    
Silly Billy (Melges 24)
Daryl Fitch Bow   Group 1  
Alex Krawarik Owner   Group 1  
Mike Schiltz Tactician    
Will Wilder Watch Captain   Group 1  
Silohute (VX One)
Jim Caputo  
Roy Kim    
Skamokawa (San Juan 24)
Kimberly Rath Gabler Pit    
Mitch Rinella    
Gary Stuntz Tactician   Group 3  
Thomas Weaver Bow    
Skye Rocket (J 80)
William McKinnon    
Smiley (Musto Skiff)
Pieter Versavel    
SnappyTom (San Juan 24)
Patrick Dwyer Mast    
Vic Kihara Headsail Trimmer    
worm lund 216988k    
Zach Warren Pit    
Spark (J 24)
Steve Travis 120321y    
St. Francis V (6 Metre)
Trevor DiMarco    
Craig Downey    
Brett Gregr    
Hank Thayer    
Tim Verharen Grinder   Group 3  
Streaker (Laser)
Jay Winberg 216894H USAJWIN1  
Super Wind (Laser)
Henry Drotning 6617381E    
Suspence (J 24)
Colin Bunnell Headsail Trimmer USACB188  
Kelly Pensell Mast   Group 1  
Christopher Roberts    
Carl Sheath    
Derick Vranizan    
Sweet Jesus (San Juan 24)
Chris Phoenix 689071U    
Tom Savelle    
Taj Mahal (J 80)
Jesse Favia Headsail Trimmer    
Rex Houchins    
Arthur Lesne Headsail Trimmer    
Denny Lussier Pit    
Jason Rose    
David Schutte Skipper 661351X    
tbd (Melges 24)
kati belden Bow USAKB49 Group 1  
Martin Fabiansson    
Keith Hammer 186766H USAKH24  
Jamie Hood    
matt Macgregor Helm   Group 1  
Team Storm (F 18)
Brian Hunt    
The General (Musto Skiff)
John Phillips 701927S    
Three Stooges (Mini 12)
Chris Brain    
Tigger (FT10)
Lisa Corkum Bow    
Alan Fisco Bow   Group 1  
Dave Morey Main Trimmer   Group 3  
Pat Robinson Main Trimmer    
Robbie Robinson Bow    
Dan Walker Owner    
Karen Walker Headsail Trimmer    
Tremendous Slouch (J 24)
Jim Barrett Other 185402M Group 1  
Chris Carden Bow    
Scott Milne Skipper 347284G    
Thomas Niccoli Headsail Trimmer   Group 1  
Chris Walker    
Trophy Wife (Melges 24)
Mark Bunker Other   Group 1  
Ben Glass    
Glenn Klute Owner 266779M USAGK21 Group 1  
Aaron Koopman Tactician    
Bev Multerer    
Ratna Warouw    
USA 199126 (Laser)
Connor Hughes 690281V    
Valkyrie (Thunderbird)
James Frazier    
Wiggle Room (Melges 24)
Savery Brian Other    
Leber Kelly USAKL53 Group 1  
Bob Rinker Tactician 271988G   Group 3  
Bruce Van Deventer 277281E    
Wooglin (San Juan 21)
Aaron Maki Tactician    
Chris Popich 652519Z    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy