2013 Valeur-Jensen Stamford Denmark Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
3 Cheers (J 109)
Paul Steinborn    
After Midnight (CTM 41)
Paul Jeka    
Allegra (Morris M-42)
Gary Vogel    
Bellerophon (Farr 40 OD)
Rick and Skip Sinlclair    
Blue Mouse (J 35)
Mark Parry / Lawrence McGrath 232766W    
Brilliant (Frers 33)
Arthur Kelley 144542P    
Carbonado (MC 38)
John and Matthew Barry    
Carolina Pearl (Beneteau First 285)
Carl Wist 408369I    
Carpe Diem (Beneteau First 235)
Blazej Cichy 693222U USABC74  
Celebration (II) (Tripp 37)
Sea Scout Ship 6    
Chasseur (C) (Sabre 38)
Sandy McLane    
Chicken Wing (C) (Ranger 33)
Mike Chapell    
Coyote (Megles 32)
Bill Clemens 17568c    
DayTripper (J 100)
Robert & Theresa Carballal 186840Y    
Distant Drummer (C) (C&C 25)
Gene Fignar    
Evil Monkey (C) (soverel 33)
david schmidt    
Fantasy Girl (X-332)
Wendy Walasek & Vincent Nanni 408729E    
Fin II (C) (Olson 30)
Thomas O'Connell 325017N    
Finn Ratoon (C) (Allied 30 30)
Robert Coulson 102214a    
Fireball (C) (C&C 40)
Bill and Jackie Baxter 262424M    
First 35 (Beneteau First 35)
Steve Lukens    
First Light (C&C 101)
Dana OBrien 672184G    
Flo III (C) (C&C 25)
James Goodridge    
GADZOOKS (C) (C&C 38)
Geoffrey Beringer 254613O USAGB95  
Gringo (C) (Pearson 37)
Michael McGuire 372672Z    
High Noon (Tripp 41 CTM)
Heidi Benjamin 101374L    
Hiro Maru (C) (Swan)
Hiroshi Nakajima 165692E USAHN1  
Imagine (C) (T3000)
Joseph Schmitt    
Impromptu (J 35)
Brian Warner 290119L    
Jamala III (C) (S2 9.1)
Hamish Young 671041S AUSHY1  
Joyride (J 109)
Greg Imbruce 364090Y    
Kekoa (Tartan 38)
Luke Wakeman    
Letting Go (C) (Baltic 37)
Arthur Rich 147926Z    
Loki 3 (C) (S2 9.1)
Richard Correll 202664q    
Luff Story (C) (Tartan 31)
Jacob Bernstein 41939    
Mariah (C) (C&C 35)
John Stomber 274767F    
Maudelayne (X-34)
Frederick Heerde 103817L    
Miller's Crossing (C) (Rodgers)
Christian Miller Bow    
Christopher Miller 208003J USACM80  
Karen Miller Pit    
Kent Miller Headsail Trimmer    
Lauren Miller Mast    
Lynne Petrocelli Headsail Trimmer    
Mischief (C) (Soverel 33)
Tom Griffin 195874H    
M-squared (J 120)
Charlie/Bill Mack 351538R    
Navis Bona (C) (J 27)
Steve Campana    
Don Christino    
Christopher J. Hynes 152904K USACH116  
Nevermore (J 100)
Ken Hall 393187F    
Orion (C) (Hinckley 38)
Damir Plisic 689204Q    
Panache (Corsair F28R)
Greg Sharpe    
Patience (C) (Laser 28)
Charles Dan 698880Q    
Pauls Hardware (Beneteau 40)
Paul Adelberg    
PHOENIX (C) (C & C 34)
Robert Lussi 225404K    
Pied Piper (Tripp 36)
Bob Storck    
Ranger's Charlie (X-332)
Irene/Martin Wolfson 202665R    
Rascal (C) (Ericson 39)
Christopher Schneider 124596B    
Raven (Farr 30)
Gino Bottino    
Red Dog (C) (Kalik 40)
Mike Brown    
Resolute (Beneteau First 36.7)
Junius Brown USAJB328  
Risk (J 92)
Kevin Mackay 267247B    
Sequoia (C&C 115)
Michael Trant 655613H    
Serendipity (C) (Catalina 30 Tall)
Robert Betensky    
Silver Fox (C) (J 24)
Jasjeet Sood 325874E    
Skoot (J 109)
Jim Vos 320345K USAJV53  
Snappy (C) (Tartan 33)
Ove Haxthausen 669538S    
Soup Bone lll (C) (Morgan 30)
Tom Friend    
South Wind (C) (Swan 44)
Walter & Joy Pierson 274856D    
Speedway Boogie (Colgate 26)
Chris Brady 229180B USACB114  
Starfire(C) (C&C 37)
William Hall    
Synchronicity (X-332)
Ed Hogan 295919D    
Tecumseh (C) (C&C 36)
Donald Rotzien 204363Q    
Tenacity (Beneteau First 44.7)
Samuel Fuller 218252V USASF22  
Veronica (C) (Islander Bahama 30)
Ed Tella 655817D    
Vitesse (C) (J 35)
William Krasnor    
Wave Rider (Farr 30)
Benoit Ansart 312699E USAAB111  
Whalerider (X-34)
Christiaan Brakman 691533V    
Windswept (C) (Cal 33-2)
Rick Crossman    
Winsome 2 (C) (C&C 38)
charles stackhouse    
Zuma (J 109)
Steve Chronert 106965A    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2023
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy