2014 Sperry Top-Sider Annapolis NOOD Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
220 (Viper 640)
Tom Fitzsimmons USATF32 Group 1  
Greg Lanese Spinnaker trimmer   Group 1  
Steve Taylor 652375H    
311 (J 70)
Kurt Winkelmann    
362 (J 70)
Fred Rubin Headsail Trimmer USAFR4 Group 1  
Jamila Mayo Schragger Spinnaker trimmer USAJM271 Group 1  
David Wicker Skipper 239477K USADW119 Group 1  
Karol Wicker Mast USAKW64 Group 1  
A Train (J 105)
Robert Reeves 106426O USARR132  
AFRICA (J 70)
Will Felder Medic/Doctor    
Tomas Hornos Tactician   Group 3  
Jake Ladow Chef 402314H   Group 1  
Ian Liberty Helm 286477J USAIL7  
Alibi (J 70)
Max Bent Helm 311104A USAMB133 Group 1  
Sophie Massie Bow USASM160 Group 1  
Spencer Verney Tactician USASV16 Group 1  
Tris Worth Headsail Trimmer 721576S USATW11 Group 1  
At-Tack (J 105)
Kenneth Eng Bow   Group 1  
Dennis McCloud 271818R USADM95 Group 1  
Duane Moore Pit   Group 1  
Dan Porter Main Trimmer usadp87 Group 3  
Debbie Tekavec Headsail Trimmer   Group 1  
Alfred Tierney Headsail Trimmer    
Paige Wisdom Headsail Trimmer   Group 1  
Aunt Jean (J 35)
jerry/james christofel/sagerholm 188268i    
Avita (J 30)
Thomas Watson Captain 118462x    
B Squared (J 70)
Bryan Cameron 237068B USABC27  
Bad News Too (J 22)
Dan Eichler    
Matt Gowell Grinder USAMG91 Group 3  
Mike Marshall Skipper   Group 3  
Mark Sertl Runners USAMS Group 3  
Bat IV (J 105)
Andrew Kennedy 365406s USAAK35  
Battub (J 22)
Aden King    
Bearly (J 22)
Devon Rapp Bow    
Dan Rau    
Bebop (J 30)
Borwegen Bill Spinnaker trimmer   Group 1  
Brad Blash    
Mike Costello    
Barry Deren USABD52  
Alan Drew Tactician   Group 3  
Randy Rabinowitz    
Roddewig Robbin    
Bob Rutsch Skipper 180025F USARR44 Group 1  
Matthew Wienold Bow    
Better Mousetrap (J 105)
Cathy Cotell Headsail Trimmer USACC146  
Eric Johnson Spinnaker trimmer USAEJ3 Group 1  
Todd Lochner Tactician USATL5 Group 1  
Jessica Morrison Headsail Trimmer    
Marlene Plumley Pit    
Grealy Putnam Helm 118436V USARP97  
Steve Roth Headsail Trimmer   Group 1  
Ted Sensenbrenner Bow   Group 1  
Whitney Weiss Pit USAWW62 Group 1  
Bitten (Viper 640)
Michael Gravitt Skipper 700353Z    
Amie Hubner Spinnaker trimmer   Group 1  
Ted Huebner Other   Group 1  
Black River Racing (J 70)
Doug Strebel 154415m    
Blowin Smoke (J 24)
David Eggleton    
Blue Skies (Etchells)
Jackson Dunitz Main Trimmer 674775Z    
Martin Kiely 187741A    
Mark Wah Main Trimmer   Group 1  
Breakaway (J 105)
John Burns Bow CANJB52 Group 1  
Glenn Byus Bow   Group 1  
Jack Gardner Headsail Trimmer 406060S USAJG182 Group 1  
Richard Hinds 127246U USARH75  
Terri Sawyer Pit   Group 1  
John Villani Main Trimmer USAJV61 Group 1  
brotherly (J 70)
Kyle/ Willy Comerford 373200h    
Bruiser (J 22)
Jonathan Phillips 652197U    
Bump... (J 30)
Beth Berry Captain 334964C   Group 1  
Mike Brown Tactician    
Mike Greenwell Headsail Trimmer    
Patrick Heneghan Headsail Trimmer   Group 1  
Noelle Joll Main Trimmer 33450   Group 1  
Maura Soucy Spinnaker trimmer   Group 1  
Kevin Ward Bow   Group 1  
Caramba (Etchells)
Geoffrey Ewenson Chef   Group 3  
Jose Fuentes 187272C USAJF46  
Gregory Hryniewicz    
Carlos (J 70)
Mike Sudofsky 118342S USAMS239  
Catapult (J 70)
Victor Diaz De Leon    
Christopher Rast SUICR1  
Joel Ronning 710712R USAJR127  
Willem Van Waay    
Cat's Pajamas (J 70)
James Beaty    
Drake Johnstone USADJ20  
Stuart Johnstone Tactician 314369Z usasj6 Group 1  
Julia Langford Bow   Group 1  
Chasing Waterfalls (J 22)
Chris Gaffney Helm 245872C    
Keisha Pearson Bow 220364L    
Warren Richter Skipper    
Chinook (J 70)
Chris Lombardo Headsail Trimmer USACL91 Group 1  
Ned Nunes Tactician USAEN15 Group 1  
John Powley Bow USAJP213 Group 1  
Church Key (J 80)
Chris Chadwick Skipper usacc76 Group 1  
Ben Macintire Spinnaker trimmer USABM137 Group 3  
Jesse McKnight Tactician 690961P USAJM254 Group 1  
Tom Murray Headsail Trimmer   Group 1  
Clean Execution (Etchells)
Michael Gavin 363484C USAMG124  
Serge Karpow Mast    
Ched Proctor Main Trimmer 319788Q   Group 3  
Zach Steuer    
Committed (J 22)
Jenny Gaffney Skipper 295022P    
John Gervais Pit 119188G    
Ashley Love Bow 231028H USAML48 Group 1  
Hannah Powers Mid Bow    
Cool J (J 80)
Mark Fitzgerald Spinnaker trimmer IRLMF16 Group 1  
Chris Kozel Bow   Group 1  
Alexander Kraus 689222N GERAK13  
Eric Mentzell Headsail Trimmer 222348P USAEM13 Group 1  
Corner of Sanity and Madness (J 22)
Eric Haneberg Headsail Trimmer    
Doug Josberger Bow USADJ25 Group 1  
Chris Junge Helmsman 177410P USACJ12 Group 1  
Courageous (J 80)
Gary Panariello 309455D    
curragh (J 70)
Peter Tuite 132207e    
Dakota Girl (J 35)
James Appel Tactician 173747X   Group 1  
Randy Bruscup Headsail Trimmer    
Tod Geimer Other    
Michael Johnson Mast    
Tim Mowry    
Tyler Mowry    
Stephanie Reuer Helm 655531L    
Heather Spurlock    
Andrew Troy Headsail Trimmer   Group 1  
Danger Mouse (J 70)
Kristen Berry 293716U    
Defiant (S2 7.9)
Wayne Baumgartner Spinnaker trimmer   Group 1  
Jenny Caison Bowman   Group 1  
Adam Cowles Helmsman 1021551   Group 1  
Hunter Larkin    
Clare Mamerow Pitman   Group 1  
Dragonfly (J 80)
Chris Johnson 339684N    
E.L.E. (J 70)
Ann Lisa (A.L.) Braun 259385L USAAB136 Group 1  
Sue Kessler Spinnaker trimmer sk85 Group 1  
David McConaughy Tactician USADM193  
Eagles Wings (J 70)
John Gottwald 275862D USAJG150  
Ekas (J 22)
Ernest Ayukawa Chef   Group 1  
Tim Herzog    
Jason Ipe 729035S    
Eleven (J 80)
Bert Carp Helm 206319Q    
Seamus Duffy Pit    
Dave Gross Tactician   Group 3  
Chris Teixeira Headsail Trimmer USACT28 Group 1  
EmmaJ (J 22)
Jason Hill Tactician USAJH215 Group 1  
Ian Jones Skipper    
Mike Murray Bow   Group 1  
Emotional Rescue (J 80)
Jeff Jordan 654986B USAJJ43  
Eowyn (J 70)
Camden Winkelstein Helm 318796Q USACW126 Group 1  
Devlin Winkelstein Mid Bow USADW117 Group 1  
Peter Winkelstein Owner 264861Z USAPW59 Group 1  
Exit Strategy II (J 70)
Brent Burrows II Other   Group 1  
Nicholas Ellyn Headsail Trimmer   Group 1  
Jack Martin 115512I USAJM356  
David O'Reilly Main Trimmer    
Fahrvergn├╝gen (Cal 25)
Zack Bayhan    
Molly Cooney    
Cem Karabekir    
Nick Linaburg    
Steven Milby    
Tom O Farrell Spinnaker trimmer   Group 1  
Philip Toy    
Fatal Attraction (J 35)
David Lange 172309L    
Firebrand (J 105)
Patrick Aylward Bow   Group 1  
Morgan Bench Headsail Trimmer   Group 1  
Will Faison    
Jon Slabaugh Owner 713684Z   Group 1  
Jake Wolf Main Trimmer 699577U   Group 1  
Christine Zebrowski Spinnaker trimmer    
FKA (J 80)
Les Beckwith 322930N    
Folka (J 22)
Art Silcox 166008O    
Froya (J 105)
Jasen Adams Bow   Group 1  
Sarah Angell Headsail Trimmer USASA20 Group 1  
Mitch Bennett Tactician USAMB127 Group 1  
Chuck Lawrence Owner 652344X USACL85 Group 1  
Dan Lawrence Helmsman USADL42 Group 1  
Keegan Mills Bow USAKM112 Group 1  
Kris Wilson Spinnaker trimmer   Group 1  
GetMyBoat (J 70)
Vortex Racing 674043s usadw114  
Gladiator (J 24)
Matthew Goushy 688633K    
Gnixe (J 70)
Jim lodico Tactician USAJJ122 Group 1  
chip steiner 710796X usacs225  
Bill Vickers Owner    
jake vickers Helm   Group 1  
Goofyfoot (J 70)
John Wilsey    
Gotcha (Farr 30)
Ed Brady Pit USAEB52 Group 3  
mike Coe Tactician USAMC38 Group 3  
Steve Cooper Other    
Susan Lapides Other   Group 3  
Trey Lord Bow    
Nate Tower 118631s USANT21  
Gromit (J 80)
Jimmy Praley 260426K USAJP169  
Hey Jude (J 105)
Scott Collinson Main Trimmer CANSC5 Group 1  
Dave Jarvis CANDJ2 Group 1  
Tyler Meyrick Bow CANTM9 Group 1  
Jim Rathbun Skipper CANJR4 Group 1  
Ian Richardson Spinnaker trimmer CANIR2 Group 1  
Andrew Van Nostrand Pit CANAV4 Group 1  
Hot Ticket (J 22 )
Sandy Adzick Skipper   Group 1  
Pete Sutch Headsail Trimmer 2302830 USAPS112  
Victoria Tai    
Julie Webster Other   Group 1  
Hot Toddy (J 22)
Rich Born Bow   Group 1  
Chip Carr Strategist   Group 1  
Jeffrey Todd Skipper 119705T    
Infectious Smile (J 30)
Heather Ersts    
Jennifer Kaye Headsail Trimmer    
Gawen Keen Mast   Group 1  
Sheila Keen Headsail Trimmer 713987k   Group 1  
Tristan Keen Owner 713987k    
Mike Lehmkuhl Mid Bow   Group 1  
Tom Miller Main Trimmer usatm117 Group 1  
Koebel Price Runners   Group 3  
Robert Shoemaker    
Insatiable (J 30)
Ron Anderson 186257B    
Jim Burdick Bowman    
Tom Crowe Bow    
Joe Leonard Grinder   Group 1  
Lynn McClaskey    
Bonnie Schloss Pitman    
Spencer Snapp Other   Group 1  
Bob Tedesco Grinder   Group 1  
Bill Villiers Main Trimmer   Group 1  
iZula (J 70)
Kenneth Smith 699590E USAKS109  
JADE (J 22)
Jason Goscha 314924s    
Jezebel (J 80)
Dan Prucnal Headsail Trimmer    
Dave Prucnal Strategist   Group 1  
Josh Prucnal Captain   Group 1  
Joint Custody (J 70)
Jacob Doyle Watch Captain 287377K USAJD114 Group 1  
Scott Holmgren Chef 121075L usash25 Group 1  
Jenn & Ray Wulff Skipper   Group 1  
Junior (J 70)
Tim Finkle Helm USATF49 Group 1  
Sean McLaughlin Other USASM138 Group 1  
Kirk Reynolds Tactician USAKR12 Group 1  
Jason Suitor Mast 666741N USAJS103 Group 1  
Jupiter (J 22)
Amir Mujezinovic    
Just Wing It (J 22)
Timothy Adelman    
Krigare (Cal 25)
Erik & Marty Lostrom    
Lakota (Etchells)
Peter Sulick 250445M    
Laughing Gull (Alberg 30)
Bill Carter Mid Mast   Group 1  
Dan Flagler Headsail Trimmer    
David Hankey Grinder 710314j    
Ali Kishbaugh Pit    
Rich Wiles Bow   Group 1  
Le Tigre (J 80)
glenn darden 111712C USAGD30  
LeRenard (J 105)
Robert Kerwin Mast USARK69 Group 1  
Thomas Maguire Bow   Group 1  
Amanda Moore Pit USAAM133   Group 1  
Maxine Phillips Offside trimmer USAMP10 Group 1  
Stephen Phillips Owner 228022O USASP35 Group 1  
Fred Potts Other   Group 1  
Andrew Prevatt Main Trimmer USAAP35 Group 1  
Maury Primrose Mast Usamp131 Group 1  
Lickity Split (J 70)
stanley edwards    
lil' Grizzly (J 70)
Charles Bayer Skipper 161426K USACB58  
Chas Bayer   Group 1  
William Henderson    
L'il Puffy (J 22)
Gregg Furie Bow    
Rob Lancaster Main Trimmer   Group 1  
James Rawlings 699752Q 202622  
Greg Skinner Co-Skipper   Group 1  
LinGin (Alberg 30)
Glen Becker Tactician    
Ray Meyer Pit   Group 1  
Brian Palmer Bow    
Scott Whaley    
David Williams    
Tim Williams 198982O    
Live Edge (J 105)
Michael Mountford CANMM20  
Live Wire (Viper 640)
Joseph Healey 676367P    
Mach 5 (Farr 30)
Clay Bartel Main Trimmer 120767Q USACB24 Group 1  
Elizabeth Dudley    
Andrew Eyring Bow USAAE18 Group 1  
Cynthia Hartman Captain USACH149  
Ed Hartman 711844C USAEH64  
Edward Hartman Pitman 711844C USAEH65 Group 1  
Jim Michie Watch Captain   Group 1  
Tucker Thompson Tactician 185746B USATT34 Group 3  
Maggie (J 35)
Peter Scheidt 117686F    
Magic In Motion (J 80)
Jeremy Reynolds    
Make Mine A Double (Etchells)
Jeff Borland 126912P USAJB8  
Mambo Kings (Viper 640)
Justin Scott 200355I USAJS230  
Mango (J 80)
Ken Mangano 258132U    
Mary Lou (J 30)
Joel Aronson Main Trimmer    
Stan Carroll Bowman 697706w USASC126 Group 1  
Matt Gaston Headsail Trimmer   Group 3  
Clark Hoffman Mast    
Michael Lovendusky Pit    
Kathleen McGill Helmsman    
Eric Wassermann Pit 319738G   Group 1  
Matros (S2 7.9)
Tom Bryant & Roger Gamache 103300X USARG10  
Mary Bryant Mid Mast    
Thomas Bryant Skipper 223147P    
Anne Gamache Pit 103300X    
Jacqueline Gamache Other 103300X    
Roger Gamache Pit Assist 103300X USARG10 Group 1  
Danielle Rast Tactician 103300X USADG60 Group 1  
Medicine Man (J 35)
Leo Gracie Spinnaker trimmer   Group 1  
Chris Hardin Headsail Trimmer    
Jon Hilbert Headsail Trimmer   Group 1  
Chuck Kohlerman Helm 192025K   Group 1  
Charles Kohlerman III Main Trimmer   Group 1  
Allen Lyons Headsail Trimmer   Group 1  
Dan Shelton Bow USADS72 Group 1  
Matt Silverman Mast    
Tina Welch Mid Mast   Group 1  
Mirage (J 105)
Lewis/ Salvesen 168518Z    
Mo' Money (J 22)
Kevin Doyle Helmsman 186545A USAKD Group 1  
Aaron Snyder Bowman    
Victor Snyder 183307m    
More Gostosa (J 80)
Conor Hayes Skipper 147857F USAJH205  
Dan Jolda Mast    
Graham Philpot Tactician    
Jesse Thompson Headsail Trimmer    
Moxie (J 70)
James Allsopp 286563E USAJA48  
No Name (J 22)
Scott Howie Mast   Group 1  
Robert Martensson 652301F    
Ron Neugerbauer Pit    
Oliver Thorndike Pit    
Nordlys (J 109)
Bob Schwartz 390987H USABS92  
Occams Razor (J 70)
John Moran Tactician 111850J USAJM24 Group 1  
Patricia Pletcher Headsail Trimmer USAPP42 USAPP42 Group 1  
Off-Piste (J 70)
Paul Cannon Owner 125201D USAPC36 Group 1  
Justin Hays Tactician   Group 1  
Rory Mess Mast   Group 1  
Chris Stessing Headsail Trimmer 324311I USACS228 Group 1  
Oshunmare (Viper 640)
Krista Chapman Headsail Trimmer   Group 1  
Steve Chapman NGRSC1  
Christophe Ledent Other   Group 1  
Outlaws (J 80)
Chaz Lynch Bow   Group 1  
Derick Lynch Skipper 139654D   Group 1  
Richard Maurer Tactician    
Joanna Schuhart Pit    
Papawheelie (J 70)
John Dodge Pit 189793Q USAJD222 Group 1  
Scott Dodge Headsail Trimmer USASD15 Group 1  
Tyler Keyworth Other   Group 1  
Will Keyworth 156333R    
Peregrine (S2 7.9)
Chris Exley    
Roger Kuebel Chef   Group 1  
Scott Ross Other 352682Z    
Bart Welden Owner 671048R    
Randy Wilkins Helm    
Peregrine (J 105)
Bill Carruth 191298B    
Linsley Carruth Bow    
Ned Lundvall Grinder   Group 1  
Cory McNamara    
Jenn Millar    
Rachael Moloney Spinnaker trimmer   Group 1  
Perseverance (J 70)
Bennet Greenwald 284064W USABG26  
Phoenix (J 70)
Anthony Bocchichio Headsail Trimmer USAAB127 Group 1  
Adam Croglia Tactician   Group 1  
Peter Firey 281443P Usapf34  
Playmaker (Etchells)
Alan Kelly 253805O    
Pogo (J 30)
Brad Houghton Pit    
Charles Lutz Helm 712632K   Group 1  
Carolyn Martin Pit   Group 1  
Don Shea Bow   Group 1  
Karen Stelle Headsail Trimmer 377284J USAKS99 Group 1  
Harry Tabak Main Trimmer 728134S USAHT17 Group 1  
Press Gang (Farr 30)
Roland van Hazel    
Rag Doll (J 30)
Larry Frye    
Bill Harris    
Bill Harris    
Abby Lundahl Bow   Group 1  
Beth Lundahl Pit    
Rob Lundahl 684353s    
Jock McKinley Headsail Trimmer USAJM257 Group 1  
Brad Yetman Tactician   Group 1  
Raised J (J 22)
Michele Cimon Bow    
Johan Koppernaes Helm    
David O'Sullivan Headsail Trimmer CANDO9 Group 1  
Kaitlin Riordin Pit    
Rakali (J 80)
Megan Hildenberger Bow    
Mark Witte Helm 167765G    
Robin Witte Headsail Trimmer    
Ramrod (Farr 30)
Rodrick Jabin 259444d    
Rarity (J 70)
Alysa McKenna Mid Mast 295774I USAMM163  
Marty McKenna 295774I USAMM163  
Rash Decision (J 80)
Will & Marie Crump / Thomas Klok 207193A    
Marie Crump Bow    
Red (J 70)
Joe Woods    
Reliant (J 109)
Matthew Baker Helm 245702N USAMB120 Group 1  
Matt Breef Bow 688534F USAMB125 Group 1  
Chris Crockett Spinnaker trimmer 260873V USACC47 Group 1  
Betty Moser Pit USAEZ3 Group 1  
Paul Moser Tactician USAPP9 Group 1  
Vicky Jo Neiner Headsail Trimmer 107950V USAVN Group 1  
Craig Pellington Mast USACP100 Group 1  
Helena Petersen USAHP16 Group 1  
Resolute (J 109)
Francis Albert 257152W    
Rhum Gone (Viper 640)
Daniel Bowman 379786U USADB34  
Daniel Bowman Medic/Doctor 379786U USADB34 Group 1  
Gretchen Esbensen Chef 712079X USAGE16 Group 1  
Christian Jensen Watch Captain 282196B USACJ4 Group 1  
Rhumb Punch (Farr 30)
John and Linda Edwards 123005B JE57  
Ronin (Cal 25)
Leonardo Ceccarelli    
David Kim Other   Group 1  
Kellen McGee Bow    
Christopher Rogers Skipper 354196e    
David Rouse Headsail Trimmer   Group 1  
Austin Seth    
Peter Sheils Owner   Group 1  
James Suttles Other   Group 1  
Rosalita (J 109)
John Dearnaley Mid Mast usajd227 Group 1  
Brian DeBrincat Tactician USABD43 Group 3  
Rachel Gregor Mid Mast USARG86 Group 1  
Kyle Hanson Skipper USAKH50 Group 1  
Rick Hanson Owner 234199D usarh104 Group 1  
Susan Hanson Mid Mast USASH120 Group 1  
Joe Musike Main Trimmer   Group 1  
Alex Razzook Bowman USAAR104 Group 1  
Rush Hour (J 24)
Grady Byus USAGB52  
Jason Cosler Headsail Trimmer   Group 1  
Kelly FitzGerald Tactician 2867571 USAKF32 Group 1  
Pat FitzGerald 169057D    
Mel Keen Bow USAMK64 Group 1  
Justin Taubman Pit   Group 1  
Santas Reign, Dear (J 105)
Laura Johnson Spinnaker trimmer   Group 1  
Scott Mucci Headsail Trimmer USASM132 Group 1  
Donald Santa Helm 207626u USADS97  
Gerard VandenBerg Tactician 303126J USAGV10 Group 3  
Sean Watterson Mast USASW106 Group 1  
Bill York 711594H USAWY4  
Savasana (J 70)
Brian Keane 198186K USABK22  
Scamp (J 70)
Will Welles    
School's Out (J 70)
evan aras Tactician 259395n USAEA28 Group 1  
John Aras 145932T USAJA81  
John Dolan Staysail trimmer USAJD15 Group 1  
bill jorch Other usawj17 Group 1  
alex stout Runners usaws6 Group 1  
Scooby (J 22)
Jack Field Grinder 234593B USAFJF125 Group 1  
Alon Finkelstein Bow 298922E   Group 1  
J.R. Maxwell Skipper 220141C   Group 1  
Seabiscuit (Farr 30)
Kevin McNeil 166984J    
Second-2-Nun (Alberg 30)
Harold Gamber 206887H    
Shenanigans (J 80)
Bill & Shannon Lockwood 272299E    
Slingshot (J 22)
Kurt Swanson    
some respect (J 80)
Richard Harrison 209309U    
Something Good (Etchells)
Bill Mauk    
Spaceman Spiff (J 24)
Pete Kassal Helm 260469V    
Evgenia Olimpieva Tactician RUSEO3 Group 1  
Steve Ross Bow 305205J    
Rook Singer Mast    
Bill Smith Headsail Trimmer    
Stacked (J 80)
Ramzi Bannura    
Stampede (J 70)
Bruno Pasquinelli    
Standard Deviation (Farr 30)
Darcy Fuller Chef   Group 1  
Jeff Haase Staysail trimmer usajh57 Group 1  
Alan Johnson Medic/Doctor 273155T canaj1 Group 1  
Nicki Kelly Mast 729125S    
Greg Koski Tactician USAGK17 Group 3  
Andrew Neal Pitman USAAN19 Group 1  
Sundog (J 70)
Roger Link Bowman 215552S USARL114 Group 1  
William Miller Headsail Trimmer USAWM32 Group 1  
Kathy Parks Skipper 688224A USAKP41 Group 1  
Trevor Perkins Main Trimmer USATP49 Group 1  
Swag (J 24)
Lisa Bodenburg    
James McGinnis    
T-Bone (J 35)
Bruce Artman 293244T    
Tea Dance Snake (J 70)
Peter Bowe Todd Jenner 687255p    
Tenacious (J 105)
Scott Gitchell 272024J usasg21  
Tern II (Alberg 30)
Elliott Bradshaw Bow   Group 1  
Mike Mennucci    
The J-Team (J 24)
Mark Rivera 370700G    
The Jug 4 1 (J 22)
Chris Doyle 122646O USACD34  
The White Boat (J 30)
David Moss    
ThreeDories.com (J 22)
Chris Cochran Bow    
Brad Julian 394385H    
Colin Robertson Bowman   Group 1  
Tick Tock Croc (J 70)
Michael Lis    
Torqeedo (J 70)
Brandon Flack 208873F USABF15 Group 1  
cindy flack Watch Captain 208873F USABF15 Group 1  
Dylan Flack Strategist 365950B USADF80 Group 1  
Lily Flack Tactician 365952D USALF29 Group 1  
Touch2Play (J 70)
Martin Kullman 148325U USAMK30  
Traction (J 22)
Tod Sackett    
Trio (J 105)
Uhlir Brothers 251070L    
Tsunami (J 70)
Bud Dailey Spinnaker trimmer USAHD6 Group 1  
Thomas Iseler Co-Skipper GERTI1 Group 1  
David Krebs Chef USADK33 Group 1  
Todd Olds Co-Skipper 196132S USATO7 Group 1  
Tumbling Dice (Viper 640)
Robert Allardice Spinnaker trimmer   Group 1  
Jane Moore Headsail Trimmer 285054W    
Tyler Moore Helm 285054W    
Turn the page (J 70)
David Becker 181558v usadb99  
Unbridled (J 105)
chris bartel Tactician usacb103 Group 1  
Chadd Edwards Spinnaker trimmer usace33 Group 1  
dave lincoln Bowman usadl50 Group 1  
Robert Mock 195053u usarm13  
Katherine Schile Pitman    
john small Headsail Trimmer usajs28 Group 1  
Upside Up (S2 7.9)
Ruth Baumert    
Richard Cipolla    
Wallace Hopkins Other    
David Kelsey 654759F    
Tiffany Kelsey Headsail Trimmer   Group 1  
Karl Liebert Chef    
Andy Wilson    
USA 1162 (J 80)
John White 114973X    
USA 201 (Viper 640)
Carl Smit 241881V    
USA 4006 (J 24)
Peter Rich    
VAYU (J 80)
David Andril Owner 275186E    
Katie Andril Bow 319328A    
Matt Fafoutis Bow   Group 1  
Eastman Lewis Headsail Trimmer   Group 1  
Matt Potvin Tactician   Group 1  
Velocity (J 80)
Jarrett Hering Spinnaker trimmer USAJH213 Group 1  
Carolyn Reig USACR97  
Jeffrey Riedle Bow 349552F USAJR160 Group 1  
Martin Roesch 696050P    
VitaminJ (J 70)
Ted Johnson    
Vitesse (J 80)
Christine Davies Bow   Group 1  
Eunice Lin Headsail Trimmer USAEL47 Group 1  
Maura McCarthy Pit   Group 1  
Alex McPhail Main Trimmer USAAM137 Group 1  
John Taylor Helm 730026R USAJT66 Group 1  
Whirlwind (Etchells)
Christopher Brady 243573W    
Melissa Deveney 308469H    
Catherine Guiader Main Trimmer   Group 1  
James McKenna Chef 654523E   Group 1  
White Cap (Cal 25)
Timothy Bloomfield    
Wild Child (J 70)
Henry Filter    
Wild Horses (J 80)
Dave Manheimer 280535O    
Willy T (J 80)
Kent Bartlett 709679W    
Wind River (J 105)
Michael Coleman   Group 1  
Mark Elert 235113J    
Daniel Gunlycke Main Trimmer   Group 1  
Patrick Henry Grinder   Group 1  
Paul Wiedorn Bowman   Group 1  
WINDEPENDENT (J 35)
Masci- McGonigle 320399Y    
Windswept (Alberg 30)
Jim Exten Bowman   Group 1  
Chris Helms Main Trimmer   Group 1  
Jim Palmer Grinder   Group 1  
Aaron Smith Headsail Trimmer   Group 1  
Brian Walter Tactician    
Won Ton (J 22)
David Godin 0    
X (J 70)
Dan Cheresh Skipper 169459J USADC15  
Wally Cross Strategist usawc26 Group 3  
Paul Murphy Mid Mast   Group 1  
Scott Nixon Tactician   Group 3  
ZEPHYR (Cal 25)
Marty Adkins Staysail trimmer    
David Hoyt 143871V    
Zombie (J 70)
Andy Coyne 660329O USARS120 Group 1  
Ben Fransen 660329O USARS120 Group 1  
Kristen Robinson 660329O USARS120 Group 1  
Tate Russack 660329O USARS120 Group 1  
Zorro XF (Viper 640)
Gary Prieto 341984B    
James Prieto    
Richard Prieto    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2023
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy