|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Amateur II (T-10) |
|
Michael & Felicia Platzke |
|
730152P |
|
|
|
|
Archimedes III (C&C 115) |
|
Joe Hummel |
|
231111Z |
|
|
|
|
Assassin (Soverel 33) |
|
Robert Devlin |
|
|
|
|
|
|
Sandy Lee |
|
|
|
Group 1 |
|
|
David Unger |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Dusty Joe Voight |
|
|
|
|
|
|
Matt Voight |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Larissa Zando |
|
|
|
|
|
|
Kris Zeigler |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Badge (Beneteau First 40) |
|
Daniel Koules |
|
394941B |
|
|
|
|
Bandit (Farr 40) |
|
John Sieracki |
|
|
|
|
|
|
Celestial (Tartan 4300) |
|
Dhamitha Arsakularatna |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Emanuele Bianchi |
Skipper |
|
USAEB125 |
|
|
|
Jodi Dykstra |
Pit Assist |
|
|
|
|
|
Darren Fill |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Jeff Linstrom |
Owner |
279899Y |
|
Group 1 |
|
|
Reeny Linstrom |
Owner |
|
|
|
|
|
George Lowe |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Doug Matthews |
Mid Mast |
|
|
|
|
|
Kathy Matthews |
Floater |
|
|
Group 1 |
|
|
CheepNDeep II (J 44) |
|
Jim/Randy Richter/Kuhn |
|
652886J |
|
|
|
|
Das Boot (Beneteau First 40.7) |
|
Jay Muller |
|
260099X |
|
|
|
|
Dire Wolf (1d35 Turbo) |
|
Jeffrey (Dewey) Janicek |
|
|
|
|
|
|
Eagle (Sydney 38) |
|
Shawn/Jerry O'Neill |
|
137950Y |
USASO25 |
|
|
|
Erica (T-10) |
|
Brian Kaczor |
|
|
|
|
|
|
Esprit d'Ecosse (J 105) |
|
Judith & Ross McLean |
|
729032V |
USAJM386 |
|
|
|
Exile (J 88) |
|
Andy & Sarah Graff |
|
255164W |
|
|
|
|
Fortunate Sun (Tartan 4100) |
|
John Dunlevy |
|
337238Z |
|
|
|
|
Free Agent (Schock 35) |
|
Miles DePaepe |
|
210608F |
|
|
|
|
Free Radical (Beneteau First 36.7) |
|
Anthony Bowker |
|
252093U |
GBRAB53 |
|
|
|
Global Nomads (J 105) |
|
Michael Hettel |
|
223103C |
USAMH145 |
|
|
|
Handsome Pete (Beneteau First 10R) |
|
David Baker |
|
717093B |
|
|
|
|
Heartbreaker (1D35) |
|
Eric Oesterle |
|
187614W |
|
|
|
|
Hot Sauce (T-10) |
|
Mike & Karen Better |
|
|
|
|
|
|
Jahazi (J 120) |
|
Frank Giampoli |
|
253406I |
|
|
|
|
Kamikaze (T-10) |
|
Darren Beck / Andrew Fernandez |
|
325949E |
|
|
|
|
Kutty's Ark (Pearson 36) |
|
George Morrissey |
|
|
|
|
|
|
Liberty (T-10) |
|
Ray Douglas / Kris Maybach |
|
318732Y |
|
|
|
|
Longbow (Owen/Clarke Class 40) |
|
FK Day |
|
310141D |
|
|
|
|
Meat (T-10) |
|
Brian Kennalley, Edward Mui, Craig Roehl |
|
690379W |
|
|
|
|
Minister (LS 10) |
|
Blane & Cindy Boynton |
|
749375Y |
USABB167 |
|
|
|
Mischief (T-10) |
|
Christopher Gallagher |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Greg Gills |
Floater |
235912Q |
|
|
|
|
Thomas Miller |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
David Travis |
Captain |
226425R |
|
|
|
|
Michael Travis |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Mutiny (T10) |
|
John Schellenbach |
|
205310F |
|
|
|
|
Narwhal (J 34) |
|
Tim Alonso |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Mitch Brown |
Helm |
|
|
|
|
|
Fergus Clare |
Owner |
|
|
Group 1 |
|
|
Guliz Clare |
Owner |
|
|
|
|
|
Yeliz Otkiran |
Runners |
|
|
|
|
|
Jenna Rawski |
Runners |
|
|
|
|
|
Gayle Smith |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Nemo (Seascape 27) |
|
Michael Tuman |
|
|
|
|
|
|
Night Train (Thomas 35) |
|
Brian Morgan |
|
|
|
|
|
|
Nirvana (Beneteau First10R) |
|
David Hoff |
|
52983 |
|
|
|
|
Ohana (Dehler 34c) |
|
Robert Smetters |
|
730820P |
|
|
|
|
Pandora (Swan 46) |
|
Hank Graziano |
|
335608T |
|
|
|
|
Paradigm Shift (C&C 115) |
|
Dave Dickerson |
|
174808T |
|
|
|
|
Perspicacity (T-10) |
|
Robert Cohen & Adam Collins |
|
697321R |
|
|
|
|
Proving Run (T-10) |
|
JOVAN BRANKOV |
|
|
|
|
|
|
RADIANCE (Farr 38) |
|
Benjamin White |
|
242451N |
USABW79 |
|
|
|
Rainbows End (T-10) |
|
Steven Fink |
|
186023P |
|
|
|
|
Ratty (T-10) |
|
David Brezina |
|
224629T |
|
|
|
|
Reject (TPI 1D48) |
|
Matthew Rubsam |
|
|
|
|
|
|
Renegade (J 133) |
|
Thomas Papoutsis |
|
231097U |
|
|
|
|
Retention (LS 10) |
|
Mark Croll |
|
295680F |
|
|
|
|
Roisin Dubh (Beneteau First 36.7) |
|
Joseph Curnyn |
|
|
|
|
|
|
Runaway (Elan) |
|
Tom Gorey |
|
100799w |
|
|
|
|
RUSH (Nelson/Marek 36) |
|
Amanda Doman |
Owner |
|
|
|
|
|
Dean Doman |
Owner |
319217W |
|
|
|
|
Robert Doman |
|
|
|
|
|
|
James Potts |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Lisa Potts |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Scarlet Begonias (Dufour 36P) |
|
Kevin Foote |
|
696672W |
USAKF49 |
|
|
|
Sealark (J 105) |
|
Clark Pellett |
|
308269F |
USACP56 |
|
|
|
Silvergirl (Frers 33) |
|
Hewitt Gaynor |
Watch Captain |
|
|
Group 1 |
|
|
Timothy Murray |
Nav/Tac |
|
|
Group 1 |
|
|
Matt Nicol |
In the way |
|
|
Group 1 |
|
|
Jay Raymond |
Owner |
370866Z |
USAJR40 |
Group 1 |
|
|
Sirocco VI (MUMM 36) |
|
Bill & Viviana Fanizzo |
|
167979O |
|
|
|
|
Skidmarks (T-10) |
|
Jamie Sunderland |
|
760950W |
|
|
|
|
Skull Cracker (J 111) |
|
Daniel Kitchens |
|
320673R |
USADK97 |
|
|
|
Skye (Nelson Marek 46) |
|
Jeff & Jane Hoswell |
|
226157W |
|
|
|
|
St. Francis (X-482) |
|
Jairo Cruz |
|
178885O |
|
|
|
|
Striking (J 105) |
|
Vanessa Gates |
|
704770V |
USAVG8 |
|
|
|
Tenacity (Olson 34) |
|
Peter Cooper |
|
|
|
|
|
|
The Asylum (J 105) |
|
Jon Weglarz |
|
219487K |
|
|
|
|
Thunderbolt (LS 10) |
|
Steve Karstrand |
|
257140S |
|
|
|
|
Truant (S2 9.1) |
|
Walter and Holly Kawula |
|
|
|
|
|
|
Unknown Lady2 (Frers 36) |
|
David Ward |
|
384765G |
|
|
|
|
USA 75 (J 88) |
|
Jorgen Christiansen |
|
|
|
|
|
|
Vayu (Beneteau First 40.7) |
|
Ron Buzil |
|
245909W |
|
|
|
|
Vincitore (R/P 52) |
|
Gary Feracota / Jim Banovitz |
|
669932P |
|
|
|
|
Vivace' (Merit 25) |
|
Charlie Mueller |
|
719648W |
|
|
|
|
Warlock (J 111) |
|
Tom Dickson |
|
410167p |
|
|
|
|
Water Works (T-10) |
|
Rick & Mary Ann Lillie |
|
171871U |
|
|
|
|
WILDebeest (LS 10) |
|
Christopher Manick |
|
|
|
|
|
|
Winnebago (LS 10) |
|
Tim Rathbun |
|
171439q |
USATR90 |
|
|
|
Wired (Beneteau First 40.7) |
|
Brian Angioletti / Chuck Norton |
|
372020H |
|
|
|
|
Y-Not (J 105) |
|
Gerhard Zinserling |
|
6615591 |
|
|
|
|
Zella (C&C 35-3) |
|
Luke Wolbrink |
|
761052Q |
|
|
|
|