|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Abeona (Morgan 36-5) |
|
Susan Ashley |
In the way |
|
|
Group 1 |
|
|
Blane Boynton |
Watch Captain |
|
USABB167 |
Group 1 |
|
|
Cindy Boynton |
|
|
|
|
|
|
Michael Brennan |
|
|
|
|
|
|
Tara Lee Costich |
Bow |
|
|
|
|
|
Peter Davidson |
Tactician |
|
|
|
|
|
Grant Dumas |
|
|
|
|
|
|
Will Reed |
Foil Trimmer |
|
USAWR58 |
Group 1 |
|
|
Joseph Toth |
|
311905J |
|
Group 1 |
|
|
Hayden Wiley |
|
|
|
|
|
|
After You (Mark II) |
|
John Gardner |
|
686628N |
|
|
|
|
Kristen Salomon |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Wesley Shaw |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Alan Tucker |
|
|
|
|
|
|
Andy Tucker |
|
|
|
|
|
|
David Webb |
Skipper |
686003R |
|
|
|
|
James Wood |
|
|
|
|
|
|
Akoya (Oyster Lightwave 395) |
|
Julian Bingham |
|
|
|
|
|
|
Atlantic Union II (Beneteau First 44.7) |
|
Paul and Rachael Gillette |
|
231205c |
|
Group 1 |
|
|
Awake (Monohull) |
|
Giuseppe Prestia |
|
|
|
|
|
|
Beautiful Loser (IP45) |
|
Joshua Baxter |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Blue Heron (Catalina 425) |
|
Jason Baruch |
Navigator |
|
|
|
|
|
ANDRE DELAREZA |
Bow |
764527X |
|
|
|
|
GERARD DOUGLAS |
Watch Captain |
|
|
Group 1 |
|
|
RUSSELL HOADLEY |
Boat Captain |
151093Q |
|
|
|
|
RICHARD JASTREMSKI |
Watch Captain |
|
|
Group 1 |
|
|
Challenger (Volvo 60/ Open 60) |
|
David Arata |
|
659138X |
USADD125 |
|
|
|
Critical Path (First 51) |
|
Bill Dooley |
|
|
5100 |
Group 1 |
|
|
Equinox (Valiant 40) |
|
Brad Ripkey |
|
|
|
|
|
|
Falcom (Open 60 ) |
|
Arata Abrams |
|
|
|
|
|
|
Flagship (Island Packet 40) |
|
Adriane Alicia |
Strategist |
|
|
Group 1 |
|
|
James Barber |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Kevin Battles |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Linda Elizabeth Dove |
Floater |
|
|
|
|
|
Martin Draper |
|
|
|
|
|
|
George Norwood |
Captain |
|
|
|
|
|
I Believe-DC (Cabo Rico) |
|
Gary Giordano |
|
|
|
|
|
|
Raymond Matuszak |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Connor Mcleod |
|
|
|
|
|
|
David Watson |
Skipper |
|
|
|
|
|
island time (PDQ 32) |
|
Robert Gruber |
|
|
|
|
|
|
Jeune Amelie (Morgan) |
|
David Dabney |
|
|
|
|
|
|
Meteor (Islander 41) |
|
Brent Morris |
|
|
|
|
|
|
Mi SueƱo D/C (Morgan 44cc N/M) |
|
Antony Dalton |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Joseph Frohock |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Ron Kinney / Holanda Manzano |
|
276441W |
|
|
|
|
Tony Hooper |
|
|
|
|
|
|
Michael Kosempa |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Jeffery Wallden |
|
|
|
|
|
|
NoShooz (PDQ Catamaran) |
|
Lee Burstiner |
|
|
|
|
|
|
Mimi Conneely |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Brenda Hicks |
|
|
|
|
|
|
Jeff Hicks |
Helm |
|
|
|
|
|
Pendragon (Farr 40) |
|
Mike Kayusa |
|
694565 |
|
|
|
|
Rippel on the Water (Trawler) |
|
John Edney |
Other |
|
|
|
|
|
Terri Edney |
Other |
|
|
|
|
|
Todd Rippel |
Captain |
|
|
|
|
|
Melanie York |
Other |
|
|
|
|
|
Satori (Catalina 425 WK) |
|
Thomas C. Cordero |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Emily Dillard |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Sonia Fleck |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Paul Jaros |
Watch Captain |
|
|
Group 1 |
|
|
Mark Prange |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Jocelyn Saxon |
Floater |
668759G |
USAJS307 |
Group 1 |
|
|
Bill Van Emburg |
Skipper |
225400G |
|
Group 1 |
|
|
Sea View Play (Jeanneau 389) |
|
Zona Crayne |
Chef |
|
|
Group 1 |
|
|
Denise Davis |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Michael Eldridge |
Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Greg Hallal |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Bruce Kreutzer |
Nav/Tac |
|
|
Group 1 |
|
|
Janet Kreutzer |
Tactician |
768146N |
|
Group 1 |
|
|
Silver Surfer (J 112e) |
|
Harvey Ford |
|
273089c |
|
|
|
|
Tattoo (Jeanneau 35) |
|
Glenn Benson |
|
|
|
|
|
|
Wind Dancer (Lagoon 380) |
|
George Leonard |
|
|
|
Group 1 |
|
|
XTC (Beneteau Oceanis 461) |
|
Thomas Glew |
|
203281P |
|
|
|
|